• Aktualności

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
      • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      • 21 września obchodziliśmy w naszej placówce Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Dzieci z grup przedszkolnych brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Nie zabrakło również pląsów z balonami przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta, wręczyły pamiątkowe dyplomy , a także słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Jeszcze raz życzymy naszym Milusińskim wszystkiego najlepszego! (AG)

      • Międzynarodowy Program "Emocja"

      • W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Emocja". Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę. Uczniowie zrealizują pięć modułów, podczas których będą mogli porozmawiać o własnych emocjach oraz nauczyć się szanować emocje innych. W projekcie biorą udział szkoły i przedszkola z całego świata. 

      • Bezpieczni w drodze do szkoły!

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem - Pawłem Cherkowskim. Uczniowie klas I-III mieli okazję posłuchać wielu cennych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Pan policjant przedstawił zasady poruszania się po drodze oraz przestrzegł przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Podczas spotkania dużą wiedzą wykazali się uczniowie, którzy chętnie wchodzili w dyskusję z prowadzącym oraz odpowiadali na wszystkie pytania. Gość wspomniał również o zasadach bezpieczeństwa związanych z wirusem COVID-19. Dzieci z uwagą wysłuchały wystąpienia i zadawały pytania. Na koniec uczniowie podziękowali panu policjantowi wręczając mały upominek.  

      • "sadziMY"

      • 18 września w całej Polsce  sadziliśmy drzewa. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla chętnych milion sadzonek lipy, świerku, klonu zwyczajnego i klonu jaworu.

       Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim również przekazało nam owe sadzonki drzew, które dzieci wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami posadziły dziś w naszym  przyszkolnym ogrodzie.

       Leśnicy przypominają nam, że małe sadzonki to początek wielkiej przygody. Wyrosną z nich drzewa, które zapewnią nam tlen, oczyszczą powietrze, złagodzą zmiany klimatu, staną się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew, ale wszyscy możemy iść w ich ślady i zrobić coś ważnego dla naszego otoczenia.

       My posadziliśmy już wokół naszej szkoły otrzymane od leśników drzewa i będziemy się nimi opiekować bo wiemy, że odwdzięczą się nam stukrotnie. 

      • Debata Oświatowa

      • Dnia 16 września odbyła się Debata Oświatowa, w której uczestniczyli przedstawiciele nowomiejskich podstawówek (dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, uczniowie) oraz władze samorządowe z Panem Burmistrzem Józefem Blankiem na czele. Spotkanie miało na celu wypracowanie postulatów dotyczących oświaty - głównie tego, co powinno się zmienić w polskiej szkole, czego jest za dużo lub za mało. Wszystkie grupy miały możliwość wyrażenia swoich opinii.

      • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole

      • Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W trakcie tegorocznej odsłony był czytany dramat Juliusza Słowackiego – wybitne dzieło polskiego romantyzmu – „Balladyna”. Dziś nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, również włączyła się do akcji Narodowe Czytanie. W tym roku szczególnie zaangażowali się uczniowie klas VII i wspólnym czytaniem połączyli przyjemne z pożytecznym, ponieważ „Balladyna” jest pozycją należącą do kanonu lektur obowiązkowych, omawianych w naszej szkole w klasie VII. Wspólne czytanie przyniosło uczniom wiele radości i satysfakcji z obcowania z polską literaturą. Koordynatorem akcji Narodowe Czytanie była pani Marzena Cieplak, która swoimi działaniami skutecznie propaguje czytelnictwo wśród uczniów. (enb)

     • Międzynarodowy Dzień Kropki
      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • 15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest pobudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na początku przedszkolaki wysłuchały bajkę pt. „The dot”, która opowiada o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na ich odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia nasze ubrania ozdobione były kolorowymi kropkami, dzieci stworzyły niesamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadały o swoich umiejętnościach. Było kolorowo, radośnie i twórczo.(AG)

      • Zapraszamy!

      • W środę 9 września 2020 roku odbędą się zebrania z Rodzicami. Zapraszamy na spotkania on-line według harmonogramu podanego przez wychowawców poszczególnych klas. (enb)

      • Apel organizacyjno-informacyjny

      • W piątek, 4 września 2020 r. w naszej szkole odbył się apel, na którym Dyrekcja szkoły przedstawiła zasady, którymi należy się kierować w czasie pobytu w szkole i poza nią. Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki omówił szczegółowo, jak uczniowie mają dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie zagrożenia epidemiologicznego.

      • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

      • 1 września 2020 roku cała społeczność uczniowska powitała nowy rok szkolny.  Z powodu trwającej pandemii spotkanie inauguracyjne miało nietypowy charakter. Odbyło się w dwóch turach – dla uczniów klas I-III o godzinie 8.30, a dla IV-VIII o 9.00. Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki serdecznie powitał zebranych na uroczystości. Przypomniał o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dużo uwagi udzielił obecnej sytuacji w kraju, która panuje w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Ważnym elementem spotkania było przedstawienie uczniom zasad funkcjonowania w szkole podczas pandemii. Dyrektor udzielił cennych  wskazówek i rad, których uczniowie wysłuchali w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem.

       Podczas inauguracji powitano trzy nowe nauczycielki, które rozpoczęły pracę w naszej szkole - panią Małgorzatę Jagusz – nauczycielkę języka niemieckiego, panią  Mariolę Przyborowską – katechetkę oraz Paulinę Przybylską – nauczycielkę wychowania przedszkolnego. Grono pedagogiczne opuściła pani Elżbieta Lewandowska, która z końcem roku szkolnego podjęła decyzję o odejściu na emeryturę. Pani Elżbieta zostanie oficjalnie pożegnana na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w październiku.

       Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Rudnik powitała ciepło zebranych i życzyła wszystkiego co najlepsze na nowy  rok.

       Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie.

       Po południu przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem w Nawrze. Pan Paweł Suszyński - nauczyciel historii przybliżył zebranym zarys historyczny wojennych dni. Natomiast dyrektor Jerzy Resicki odczytał apel poległych. W uroczystości uczestniczyła klasa 8b z wychowawczynią. (enb)

      • Spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć WDŻ

      • Dnia 3 września 2020 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z panią Ireną Światkowską, dotyczące realizacji treści programowych z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie.

       W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły zobowiązane są do zakrywania ust i nosa.

        

      • Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021

      •  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r.  wg harmonogramu:

        

       • Klasy I - III o godzinie 8.30 spotykają się z wychowawcami przed głównym wejściem do szkoły.
       • Klasy IV - VI o godzinie 9.00 spotykają się z wychowawcami na boisku do piłki nożnej (Orlik).
       • Klasy VII - VIII o godzinie 9.00 spotykają się z wychowawcami na boisku do piłki koszykowej (Orlik).

       Uczniowie pod opieką wychowawców wchodzą do budynku szkoły i udają się do wyznaczonych klas.

        

       W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły zobowiązane są do zakrywania ust i nosa.

        

        

      • Informacje dla rodziców kl.I oraz grup przedszkolnych

      •  Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w holu szkoły zostały umieszczony przydział personalny uczniów klas I (wraz z wychowawcami). W dziale Informacje dla rodziców (link poniżej) zamieszczono 'wyprawki dla uczniów klas I oraz oddziałów przedszkolnych w szkole. Zajęcia adaptacyjne dla klasy Ib i grupy "4 latków" odbędą się w dniach 25-27.08.2020 w godzinach od 9.00-11.00 z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      • Odjechał na "Złotym Rowerze".

      • Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020 Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki wręczył nagrody w konkursie „Złoty Rower” uczniom, którzy w roku bieżącym zrobili największy progres w wynikach nauczania w stosunku do roku ubiegłego. Zwycięzcą okazał się Wiktor Joachimiak z klasy VII b. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi na "Złotym Rowerze". (enb)

      • Szczęśliwej drogi już czas... Pożegnanie absolwentów.

      • 26 czerwca 2020 roku mury naszej szkoły opuścili kolejni absolwenci - 28 uczniów z klasy VIII a. Wczesnym rankiem, z zachowaniem reżimu sanitarnego,  z rąk dyrektora szkoły i wychowawcy klasy uczniowie odbierali świadectwa. W miłej atmosferze, z uśmiechem na twarzy i nieco drżącym głosem przyjmowali gratulacje i słowa uznania.

       Główna część - pożegnanie i podsumowanie pracy uczniów w drugim etapie edukacji,  miała miejsce o godzinie 13.00 w Restauracji Tiffany. To pierwsze takie zakończenie poza murami szkoły, a zostało zaplanowane w taki właśnie sposób z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.
       Zebranych na uroczystości powitała prowadząca spotkanie Ewelina Niścigorska-Bojarska. Gościliśmy Prezesa Zarządu Expom S.A. pana Rafała Domżalskiego oraz panią Martę Tchorzewską - Jego asystentkę. Licznie przybyli Rodzice tegorocznych absolwentów oraz uczniowie.

       Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan Jerzy Resicki. Skierował do uczniów wiele ciepłych słów, podsumował lata spędzone w murach szkoły, życzył uczniom wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszym życiu. Serdecznie podziękował Rodzicom za współpracę.

       W tym roku po raz drugi w historii zreformowanej szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznało Złote Tarcze - nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen minimum 5,3 oraz wzorowe zachowanie. Wśród tegorocznych absolwentów było dwoje takich uczniów. Te prestiżowe nagrody otrzymali: Zuzanna Anna Dąbrowska oraz Wiktor Grzywacz. 8 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

       Zakład patronacki EXPOM w ramach programu „Akademia EXPOMU” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych.

       W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie: Zuzanna Anna Dąbrowska, Wiktor Grzywacz oraz Michalina Dąbrowska.

       Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczniów za wiedzę, umiejętności oraz rozsławianie szkoły w mieście, powiecie, województwie i kraju. W tym roku nagrody te otrzymali następujący uczniowie: David Rykaczewski – laureat i finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, Wiktor Grzywacz - laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, Samuel Schramm - trzykrotny finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz Zuzanna Anna Dąbrowska – finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i biologii oraz laureatka drugiego miejsca w XXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

       Statuetkę "Lolka" - nagrodę za godne reprezentowanie szkoły i wcielanie w życie ideałów Jana Pawła II - Patrona Szkoły, otrzymała w tym roku Zuzanna Anna Dąbrowska. Dyrektor Szkoły pan Jerzy Resicki przekazał Zuzi statuetkę, a Prezes naszego zakładu patronackiego EXPOM S.A. pan Rafał Domżalski obdarował uczennicę atrakcyjną niespodzianką. Zuzia została 10-tym laureatem "Lolka".

       Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego otrzymali: Oliwia Florenc, Michalina Dąbrowska, Olga Cielecka, Miłosz Moczadło oraz Bartosz Zellma.

       Wręczono również podziękowanie oraz upominek w postaci vouchera do sklepu Empik za aktywną pracę w Ogólnoszkolnej Radzie Uczniowskiej w minionym roku szkolnym. Słowa uznania trafiły do Bartosza Zellmy - przewodniczącego ORU.

       Absolwenci odebrali również nagrody za udział w wielu innych konkursach, w których licznie uczestniczyli w roku szkolnym 2019/2020.

       Podczas uroczystości nie zabrakło miłych słów skierowanych w kierunku dyrektora szkoły, wychowawcy klasy oraz Rodziców. Nie szczędzono uśmiechów i słów wdzięczności za wspólnie spędzone lata. (enb)

        

      • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

      • PIĄTEK

       26 czerwca 2020 r.

       Z uwagi na epidemię COVID 19 nie ma uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie odbierają świadectwa od wychowawców. Rodzice dzieci młodszych nie wchodzą na teren szkoły.
        

         7:45  Odbiór świadectw przez uczniów klasy VIII a  na dolnym holu i w sekretariacie szkoły.

                      

       od 8:00 – 12:30 odbiór świadectw przez uczniów pozostałych klas według harmonogramu

        

       Miejsce:                                                   

       - sala gimnastyczna lub altanka w razie pogody             - sala nr 16 lub boisko asfaltowe w razie pogody 

       8:00                                                                                                               8.00

       V C                                                                                                                  I A                                                                                                             

       8:30                                                                                                               8.30

       IV A                                                                                                                  III B                                                                                          

       9:00                                                                                                               9.00

       VII B                                                                                                                 II A

        

       9:30                                                                                                               9.30

       V A                                                                                                                   III A

        

       10:00                                                                                                            10.00

       VII A                                                                                                                  IV B

        

       10:30                                                                                                            10.30

       VI A                                                                                                                   II B

        

       11:00                                                                                                            11.00

       VI B                                                                                                                   V B

        

       11:30

       I B

       ☺ 12:00 oddział przedszkolny „Misie” pod altaną

       Podczas odbioru świadectw pamiętamy o zakrywaniu ust i nosa oraz posiadaniu jednorazowych rękawiczek .

        

      • Sukcesy w Przedmiotowych Konkursach Wojewódzkich

      • Uczniowie naszej szkoły, również w tym roku nie zawiedli! Pokazali swoje umiejętności w Przedmiotowych Konkursach Wojewódzkich.

       Uczniowie klasy VIII a - Zuzanna Anna została finalistką dwóch konkursów - z języka polskiego i biologii. Wiktor G. jest laureatem z matematyki i finalistą z biologii, a David i Samuel - finalistami z języka angielskiego. Jeszcze raz, serdecznie Wam gratulujemy! Dziękujemy za godne zaprezentowanie naszej szkoły!