• Aktualności

      • Wyniki konkursu GEO-PLANETA

      • We wtorek 26 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA"  w formie testowej. Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów: Dąbrowski Tomasz Vb, Kijora Hubert Vb, Jakubowski Bartosz Vb, Szczepański Kornel Vc, Dąbkowski Bartosz VIIb, Ponieważ Kacper VIIb, Rogalski Maksymilian VIIb oraz Miłosz Moczadło z klasy VIIIa. Maksymalna ilość punktów to 38. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

       a) kategoria Młodzik:

       - Dąbrowski Tomasz Vb 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       - Kijora Hubert Vb 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       - Szczepański Kornel Vc 20 punktów – dyplom wyróżnienie,

       - Jakubowski Bartosz Vb 18 punktów – dyplom uznania,

       b) kategoria Adept:

       -  Rogalski Maksymilian VIIb 19 punktów - dyplom za bardzo dobry wynik,

       - Dąbkowski Bartosz VIIb 18 punktów - dyplom uznania,

       - Ponieważ Kacper VIIb 17 punktów - dyplom uznania,

       - Miłosz Moczadło VIIIa 18 punktów - dyplom uznania.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego – OLIMPUS 2020 – SESJA ZIMOWA

      • Uczniowie klas IV-VIII już po raz kolejny wzięli udział w sesji zimowej ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego - OLIMPUS. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z : zagadnień gramatycznych, pracy z tekstem czytanym, słownictwa, i struktur leksykalnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż wzięło w nim udział 39 osób. Po otrzymaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów zdobyli:


        

       • w kategorii klas IV : Aleksander Grześkiewicz , Adrianna Wydrachowska

       • w kategorii klas V : Jan Milewski, Nikodem Karłowski

       • w kategorii klas VI : Kornelia Seweryn, Nikodem Golder

       • w kategorii klas VII : Natalia Zakrzewska, Magdalena Grzywacz

       • w kategorii klas VIII : David Rykaczewski ( 3 miejsce ), Igor Petka

         

       Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów . Koordynatorem konkursu był anglista Pan Łukasz Leszczyński.


        

      • Wiemy jak należy dbać o uśmiech!

      • Przez cały rok szkolny 2019/2020 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  „Dziel się Uśmiechem”. Celem akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej. Dzięki uczestnictwie w programie uczniowie poznali tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów. W ramach realizacji programu dzieci otrzymały książeczki „Ja i moje zęby”, pastę do zębów, szczoteczki, gumę Orbit.  Wychowawcy klas również otrzymali upominki – książeczki z propozycjami zajęć dotyczących dbania o zdrowy uśmiech. Podczas całego roku nauczyciele organizowali zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego uśmiechu, a dzieci chętnie zgłebiały tajniki wiedzy na temat dbania o zęby. Odbywały się również spotkania ze stomatologiem. 

      • Konkurs The Big Challenge

      • Poznaliśmy wyniki internetowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge, który odbył się po raz czwarty 21 maja 2020r., tym razem na zumie. W tym międzynarodowym konkursie wzięło udział ponad 15 tys. uczniów z Polski, w tym 36 uczniów z naszej szkoły. Konkurs obejmował znajomość słownictwa i gramatyki, wymowę, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe oraz kulturę państw anglojęzycznych. Można było maksymalnie zdobyć 350 punktów, za błędną odpowiedź otrzymywało się punkty ujemne, natomiast za brak odpowiedzi 0 punktów. Uczniowie pisali test na 4 poziomach. Najwyższe miejsca w naszej szkole zdobyli:

       w klasach piątych:

       1. Jan Milewski z kl. V b -308 punktów, 25 miejsce w województwie

       2. Konrad Jabłoński z kl. V c-302 punkty, 37 miejsce w województwie

       3. Tomasz Dąbrowski z kl. V b-266 punktów, 76 miejsce w województwie

       w klasach szóstych:

       1. Neli Babut z kl. VI b -282 punkty, 31 miejsce w województwie

       2. Zuzanna Grześkiewicz z kl. VI b -260 punktów, 51 miejsce w województwie

       3. Nikodem Golder z kl.VI a - 252 punktów, 58 miejsce w województwie

       w klasach siódmych:

       1. Bartosz Dąbkowski z kl. VII b -261 punktów, 20 miejsce w województwie

       2. Magdalena Grzywacz z kl. VII b -171 punktów, 51 miejsce w województwie

       3. Kacper Ponieważ z kl. VII b-151 punktów, 59 miejsce w województwie

       w klasach ósmych:

         1. David Rykaczewski z kl. VIII a - 310 punktów, 9 miejsce w województwie,

         2. Zuzanna Anna Dabrowska z kl. VIII a -316 punktów, 4 miejsce w województwie

         3. Samuel Schramm z kl. VIII a -343 punkty, 1 miejsce w województwie, 9 miejsce w Polsce

       Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz drobne upominki. Wyróżnionych 12 uczniów otrzyma nagrody książkowe, natomiast Samuel Schramm dodatkowo odbierze medal, specjalny dyplom, puchar i koszulkę z logo konkursu za uzyskanie najwyższego wyniku w województwie. Jest to dziewiąty wynik w kraju. Ponadto Amelka Kalinowska i Hubert Kijora zostali wyróżnieni za udzielenie 28 poprawnych odpowiedzi z poziomu pierwszego.

       Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!


        

      • Kangur 2020 online - mamy wyniki!

      • W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach tegoroczny konkurs Kangur Matematyczny  (który miał odbyć się w marcu) przeprowadzony został zdalnie. Uczniowie  w pierwszym tygodniu czerwca (po wcześniejszych wytycznych, loginach i hasłach, terminach indywidualnych otrzymanych od koordynatora szkolnego) rozwiązali test w domu na platformie dzwonek.pl korzystając z komputera lub innego urządzenia multimedialnego.Uczestnicy mieli  90  minut na rozwiązanie 21 - 30 zadań, w zależności od grupy wiekowej.Kangur przeprowadzany jest w szkole podstawowej w czterech kategoriach:

       Żaczek- klasy 2. szkół podstawowych;

       Maluch- klasy 3. i 4. szkół podstawowych;

       Beniamin- klasy 5. i 6. szkół podstawowych;

       Kadet- klasy 7. i 8. szkół podstawowych

       Kontynuowany jest również  w szkołach ponadpodstawowych.Najważniejszą  umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, mają do rozwiązania od 21 do 30 zadań.W tym roku 19 uczniów naszej szkoły przystąpiło do XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Czworo z nich uzyskało wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie.Oto Oni:

       Zofia Mączkowska z klasy IV a

       Adrianna Wydrachowska kl. IV a

       Jan Kasprowicz kl. VI b sportowa

       Wiktor Grzywacz kl. VIII a.

       Serdecznie gratulujemy!!!Należy przypomnieć, że Wiktor Grzywacz to tegoroczny Laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Opiekunem uczniów i zarazem koordynatorem Konkursu Szkolnego jest Wioletta Bączek - Samulewicz. Pomocą służyły Justyna Małek - Kamińska, Magdalena Ewertowska.

     • „Mamo, Tato, wolę wodę!”- program edukacyjny
      • „Mamo, Tato, wolę wodę!”- program edukacyjny

      •              W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim brały udział w 11 edycji programu edukacyjnego  „Mamo, Tato, wolę wodę!”.  Program ten jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce, zainicjowany  został w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w codziennej diecie oraz zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.  

                   Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, dzieci, poprzez zabawę poznały fascynujący świat wody, zapoznały się z zasadami zdrowego życia, poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie , a także dowiedziały się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach oraz sposobach oszczędzania.  Miały również okazję brać udział w wielu eksperymentach i doświadczeniach.

                   W tym roku szkolnym zrealizowanie programu odbyło się przy ogromnym wsparciu i pomocy rodziców, którzy realizowali zadania z dziećmi na podstawie specjalnych scenariuszy dostosowanych do samodzielnej realizacji w domu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i współpracę.(AG)

     • „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody” - ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy
      • „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody” - ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy

      • W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim realizowały ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody”. Projekt ten jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów polityki oświatowej MEN oraz odpowiedzią na potrzebę poszukiwania alternatywnych, innowacyjnych metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Patronat nad projektem objęli: Polski Instytut Przedszkoli Leśnych” oraz „Bliżej Przedszkola”. Autorką projektu jest Karolina Urbaniak, nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 66 w Łodzi.

       Do stworzenia projektu autorkę zainspirowały książki Richarda Louv’a „Ostatnie dziecko lasu” oraz „Witamina N” (w których autor porusza bardzo ważny temat deficytu natury), własne przemyślenia i obserwacje nad dzieciństwem wychowanków, którzy większość każdego swojego dnia spędzają w zamkniętych pomieszczeniach przedszkolnych, a także fascynacja pedagogiką przedszkoli leśnych.

       Dzięki pomocy rodziców (poprzez nauczanie zdalne) udało nam się wykonać 14 zadań zdobywając tym samym Certyfikat dla placówki za promowanie edukacji w kontakcie z naturą, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody oraz za postrzeganie środowiska naturalnego jako miejsca zapewniającego dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. Nauczycielki otrzymały Certyfikat „Nauczyciela Bliskiego Przyrodzie”. W ramach realizacji projektu przeprowadzono w placówce dwa konkursy matematyczno- przyrodniczne: „ Zima na okrągło i kwadratowo” oraz „Matematyczna Ekotorba” oraz „Festiwal Matematyki” w grupie „Misie”. Dzieci uczyły się wyliczanek, rymowanek, piosenek, wierszy, w których pojawiały się elementy matematyczne i przyrodnicze. Zaaranżowano kąciki przyrodniczo- badawcze w sali przedszkolnej, które były aktualizowane zgodnie z porami roku. Nie zabrakło uprawy „ogródka warzywnego” w kącikach i domowych parapetach. Podczas codziennych zajęć wykorzystywano potencjał terenów zielonych oraz ogródka przedszkolnego w celu zamiany nauczania indoor na outdoor, czyli prowadzenia zajęć matematycznych, przyrodniczych poza murami przedszkola. Dzieci zapoznały się z dawnymi grami podwórkowymi oraz wysłaliśmy kartkę pocztową z pozdrowieniami matematycznymi do autorki projektu, w celu stworzenia mapy przedszkoli bioracych udział w projekcie.

       Koordynator projektu w placówce: Monika Rucińska

       (AG)

        

     • Zapraszamy do głosowania w kolejnej odsłonie konkursu "Czyściochowe Przedszkole"!
      • Zapraszamy do głosowania w kolejnej odsłonie konkursu "Czyściochowe Przedszkole"!

      • Szanowni Rodzice!

       Dzięki Waszym głosom udało nam się już wygrać bon o wartości 500 zł w trzeciej odsłonie konkursu w ramach programu "Czyściochowe Przedszkole".  Walczymy dalej! Zachęcamy do głosowania w czwartej odsłonie konkursu. 

       Oto link do głosowania na nasze prace:

       https://www.rossmann.pl/czysciochowo?voivodeshipId=13&districtId=83&communeId=1256

       Zasady głosowania:

       - głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;

       - codziennie można oddać jeden głos; 

       - głosowanie trwa od 1 czerwca do 30 czerwca.

       Uwaga! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. Rodziców, którzy nie są jeszcze uczestnikami Rossnę! Junior, a mają dziecko w wieku powyżej 3 lat i chcą głosować w konkursie Czyściochowe Przedszkole, zapraszamy do programu Rossnę! Junior w aplikacji mobilnej Rossmann PL. Więcej informacji o programie Rossnę! tutaj: https://www.rossmann.pl/rossne.

        

       W imieniu dzieci z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze przedszkole !!! 

      • Zuzanna Anna Dąbrowska - "Lolek 2020"

      • Kapituła przyznająca Nagrodę "Lolek", zgodnie z wieloletnią tradycją, w Dniu Patrona Szkoły podjęła decyzję w sprawie nadania tegorocznego tytułu. W tym roku tę prestiżową Nagrodę, za godne reprezentowanie szkoły i wcielanie w życie ideałów Jana Pawła II - Patrona szkoły przyznano Zuzannie Annie Dąbrowskiej - uczennicy kl.VIIIa. Zuzia została tym samym 10.tym laureatem "Lolka", bowiem Statuetka przyznawana jest od 2011 roku. Tegoroczna laureatka wielokrotnie osiągała najwyższe wyniki w szkole - w nauce, to dwukrotna finalistka Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego i biologii a także uczestniczką finału wojewódzkiego z matematyki. Zuzanna zajęła drugie miejsce w XXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Osiągala też sukcesy w konkursach plastycznych i literackich. Należy do Koła Miłosników Biblioteki. Jest zaangażowana w życie klasy i szkoły. Jest najaktywniejszą wolontariuszką Szkolnego Koła PCK i szkoły. Promieniuje spokojem, dojrzałością i uśmiechem

      • Święto naszego Patrona

      • Dziś przypada 100.rocznica urodzin Jana Pawła II -  Patrona naszej szkoły. Rokrocznie w tym dniu obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Tym razem zaduma nad Patronem, jego życiem w kontekście naszej placówki przypadła na czas szczególny - sytuację epidemiologiczną, związaną z koronawirusem. Z racji niemożności świętowania dziś - pochylamy się nad mottem z Jana Pawła II , które widnieje na progu szkoły "Najważniejszy jest drugi człowiek, w ktorym można tworzyć to, co dobre i piękne".  Niech te słowa będą dla nas życiowym drogowskazem zarówno podczas edukacji, pracy w tej szkole, jak i na lata późniejsze. Chcielibyśmy nadmienić, że jesteśmy wciąż myślami blisko Was i z niecierpliwością czekamy, kiedy znów zapełnią się korytarze naszej szkoły odgłosami gwaru uczniów naszej placówki.  

        

       Jerzy Resicki 

       Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego

       Szkoły Podstawowej nr 1 im.Jana Pawła II

      • Wsparcie dla szkoły w zdalnym nauczaniu

      • W piątek 15 maja 2020 roku do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank zaprosił dyrektorów trzech szkół podstawowych, aby przekazać im na potrzeby szkół laptopy zakupione przez samorząd miejski z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zdalna Szkoła.

       Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie na przesłany wniosek otrzymała grant w wysokości 68.361,92 złotych na zakup 38 laptopów. Umowa o dofinansowaniu zakupu tych laptopów została podpisana 24 kwietnia 2020 roku z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

       Do przetargu ogłoszonego przez Gminę pod koniec kwietnia zgłosiły się dwie firmy, w tym korzystniejszą ofertę zaproponowała lokalna firma TELMAR Pana Arkadiusza Rybickiego, z którą w dniu 12 maja 2020 roku podpisana została umowa na dostawę sprzętu.

       Zakupione laptopy firmy HP 250 G7 wyposażone są w system operacyjny WINDOWS 10 HOME 54 BIT i posiadają parametry zgodne z wymaganiami rekomendowanymi przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

       Laptopy zostały przekazane do nowomiejskich szkół podstawowych w ilościach proporcjonalnych do liczby uczniów.

       Burmistrz Józef Blank z zadowoleniem podkreślał fakt współpracy z lokalną firmą przy realizacji zakupu laptopów, która dodatkowo na potrzeby szkół podarowała 300 sztuk maseczek ochronnych. Gospodarz miasta zapowiedział starania o pozyskiwanie kolejnych funduszy na doposażenie szkół w sprzęt elektroniczny.

     • “MATEMATYCZNA EKOTORBA”- wyniki konkursu on-line
      • “MATEMATYCZNA EKOTORBA”- wyniki konkursu on-line

      • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu “Las, dwa, trzy -matematyczne przygody wśród przyrody” w miesiącu maju został zorganizowany konkurs plastyczno-matematyczny pt.: “Matematyczna Ekotorba” skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich rodziców.

       Celem konkursu było:

       - Propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych do własnoręcznego wykonania torby wielokrotnego użytku.

       - Kształtowanie postawy świadomego konsumenta.

       - Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci.

       - Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne.
       - Inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej.
       - Umożliwienie prezentacji twórczości dzieci.
       - Upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych.

        

       Wyniki konkursu:

       1 miejsce- Lena Szczawińska (gr. Misie) oraz Julia Kowalewicz (gr. Misie)

       2 miejsce- Julian Haska (gr. Żabki)

       3 miejsce- Laura Szmejter (gr. Żabki) oraz Zofia Tuszyńska (gr. Misie)

        

       Wyróżnione prace:

       -Aleksandra Szmejter (gr. Misie)

       -Jakub Trzebniak (gr. Żabki)

       -Julia Frąckiewicz (gr. Żabki)

       -Borys Haska (gr. Żabki)

       -Dawid Dziodko (gr. Żabki)

       -Kacper Świniarski (gr. Żabki)

        

       Wszystkim przedszkolakom i rodzicom gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie. Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy.

       (AG)

     • FESTIWAL MATEMATYKI – zdalnie
      • FESTIWAL MATEMATYKI – zdalnie

      •  Dzieci 6 letnie z grupy przedszkolnej „Misie” w warunkach domowych wraz z rodzicami realizowały zadanie pt. „Festiwal Matematyki” w ramach Ogólnopolskiego projektu matematyczno – przyrodniczego – „Las, dwa, trzy, matematyczne przygody wśród przyrody”. Festiwal matematyki w sześciolatkach zaplanowany był na dzień 12 marca (był to światowy dzień matematyki) ale niestety nie mógł odbyć się w warunkach szkolnych.

       Celem festiwalu  było stworzenie możliwości zaprezentowania przez dzieci umiejętności matematycznych i logicznego myślenia. Dzieci doskonaliły pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupiania uwagi, liczenia. Niestety w warunkach domowych i zdalnego nauczania niemożliwy był do realizacji ostatni cel festiwalu – uczenie harmonijnej współpracy w zespole podczas wykonywania zadań. Nadrobimy to przy najbliższej okazji kiedy spotkamy się wspólnie w szkole. Dzieci bezbłędnie przeliczały w zakresie 10 budując określone wieże z klocków lub układając inne dostępne w domu materiały np. makarony czy ziarna fasoli. Rozwiązywały zadania z treścią - licząc ilość wszystkich kół podczas wycieczki rowerowej czteroosobowej rodziny Milusińskich. Prawidłowo policzyły i zapisywały działanie matematyczne – Ile butów trzeba uszyć dla kotki Matyldy i jej dwóch małych kociątek?

       Dzieci bardzo dobrze zastosowały znaki >, <, = oraz odpowiadały rodzicom na zadawane przez nich pytania mówiąc Prawda lub Fałsz. Wyśmienicie poradziły sobie z zakodowanym obrazkiem, który nie był łatwy. Festiwal matematyki można było zrealizować  wyłącznie dzięki ścisłej współpracy nauczycieli i rodziców  – za co im serdecznie dziękujemy.

       Nauczycielki "Misiów"

       (AG)

         

     • „Czyste powietrze wokół nas”- program przedszkolnej edukacji antytytoniowej – zdalnie
      • „Czyste powietrze wokół nas”- program przedszkolnej edukacji antytytoniowej – zdalnie

      • Po raz kolejny dzieci  5 i 6 letnie z oddziałów przedszkolnych realizowały program „Czyste powietrze wokół nas”. Tym razem odbyło się to przy ogromnym wsparciu i pomocy rodziców, którzy zaangażowali się w realizację zadań z dziećmi w warunkach domowych. Głównym celem programu jest zawsze wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Dzieci nabyły umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. Nabyły wiedzę na temat skutków palenia papierosów. Bardzo chętnie uczyły się „Piosenki o Dinku” , kolorowały rysunki pięknych kwiatów wg. wzoru podanego przez nauczycieli oraz wykonywały prace o tematyce antynikotynowej. Zdecydowanym faworytem w rysunkach dzieci był portret małego, miłego dinozaura o imieniu Dinek, który pomagał dzieciom poznać nowe wiadomości i umiejętności z zakresu programu proponowanego przez SANEPID.

       Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za harmonijną współpracę, która umożliwiła pełną realizację programu „Czyste powietrze wokół nas” w warunkach domowych.

                                     Wychowawczynie i nauczycielki „Misiów” oraz „Pszczółek”   

       (AG)

         

      • Kolejny sukces szachowy Wiktorii

      • Szachy to gra znana od setek lat, w którą grają miliony osób na całym świecie. Rozwija zdolność koncentracji, umiejętność analizy, wyobraźnię, pamięć, cierpliwość i samodzielność w podejmowaniu decyzji.

       Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Dziodko, również pasjonuje się szachami. Uczestniczy w różnych turniejach i konkursach. Obecnie są to konkursy online.

       Jednym z nich był interaktywny konkurs szachowym Szach Maks, podczas którego rozwiązywała 24 zadania szachowe. Organizatorem konkursu był Klub Szachowy Mogalo Warszawa, który jest członkiem Polskiego Związku Szachowego. Wiktoria w grupie klas czwartych zajęła III miejsce w Polsce. (https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki)

       Uczennica otrzymała pamiątkowy medal, dyplom laureata konkursu oraz bardzo atrakcyjną nagrodę w postaci lekcji szachowej z Piotrem Murdzią.

       Piotr Murdzia – polski szachista, jest jedynym zawodnikiem na świecie, który wywalczył 8 złotych krążków na MŚ w klasyfikacji indywidualnej. W roku 2002 jako pierwszy Polak uzyskał tytuł arcymistrza w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu). Czynnie angażuje się w popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży.

       Dla Wiktorii było to niezwykle cenne spotkanie. W czasie lekcji Mistrz pogratulował Wiktorii sukcesu w konkursie i podkreślił, że w całym cyklu konkursu brało udział ponad 2 tysiące uczniów. Po czym, pod okiem Mistrza, odbyła się lekcja szachowa. Piotr Murdzia udzielił Wiktorii wielu cennych rad dotyczących królewskiej gry, które na pewno zaprocentują w przyszłości. 60 minut spotkania online, w miłej szachowej atmosferze, minęło niezwykle szybko. Na koniec Mistrz życzył sukcesów. Dołączamy się do życzeń dla Wiktorii. (enb)

      • „Mój pamiętnik - Kolejny dzień epidemii”.

      • KONKURS

       Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim organizuje konkurs dla uczniów klas I-VII pod tytułem:

          „Mój pamiętnik - Kolejny dzień epidemii”.

        Konkurs ma na celu przedstawienie w formie pisemnej kilku lub kilkunastu dni spędzonych podczas epidemii koronawirusa.

       Opiszcie swoje przeżycia, problemy, obawy, marzenia, sposoby radzenia sobie z obostrzeniami, które dotknęły Was i Wasze rodziny. Forma pracy jest dowolna. Może to być kilka dni zapisanych w formie pamiętnika lub przygotowana przez Was książeczka wzbogacona ilustracjami. Liczy się pomysł i Wasz wkład w wykonaną pracę. Macie na to dużo czasu.

       WARUNKI UCZESTNICTWA:

       1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

           w Nowym Mieście Lub.

       2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę.

       3. Technika prac jest dowolna.

       4. Format prac: od A5 do A4.

       5. Na odwrocie każdej pracy powinna być zamieszczona wypełniona metryczka, którą dołączamy do regulaminu.

       6. Pracę  proszę dostarczyć osobiście do 11 września 2020 r. do naszej biblioteki szkolnej.

        7. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani do 18 września 2020 r.

       8. W skład jury wejdą nauczyciele języka polskiego naszej szkoły.

        9. Jury dokona oceny prac oraz przyzna nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

       1. Klasy I – III        (2019/2020)

       2. Klasy IV – V      (2019/2020)

        3. Klasy VI – VII   (2019/2020)

       10. Jury może przyznać nagrody specjalne oraz dyplomy honorowe.

       11. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 21 września 2020 roku na głównym holu szkoły.

       Informacje dodatkowe można uzyskać kontaktując się z organizatorem konkursu za pomocą portalu internetowego - Librus.

       Pozdrawiam i czekam na Wasze prace - Marzena Cieplak

        

        

       METRYCZKA PRACY KONKURSOWEJ

        

       Tytuł konkursu

        

       Imię i nazwisko autora

        

       Klasa

        

       (enb)