• Aktualności

     • Informacja o otwarciu żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Nowym Mieście Lubawskim
      • Informacja o otwarciu żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Nowym Mieście Lubawskim

      • W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zalecił dyrektorom jednostek oświatowych rozważenie możliwości otwarcia żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, które prowadzone są przez samorząd miejski, nie wcześniej niż od dnia 11 maja 2020 roku. Zalecenie jest wynikiem analizy przeprowadzonej z dyrektorami i pracownikami tych jednostek dotyczącej możliwości zapewnienia dzieciom, rodzicom i personelowi maksimum bezpieczeństwa - zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Aby spełnić wymagania reżimu sanitarnego należy przygotować się do tego odpowiednio - m.in.: zakupić potrzebny sprzęt, dodatkowe środki ochrony, wydzielić pomieszczenie do izolacji oraz opracować procedury postępowań na wypadek zakażenia się koronawirusem. Jednak ostateczną decyzję o oddaniu dziecka do przedszkola lub żłobka podejmują rodzice dzieci, uwzględniając swoje możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi. Dla Burmistrza Józefa Blanka priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, ich dzieci oraz pracowników poszczególnych jednostek. Gospodarz miasta musi mieć wobec tego całkowitą pewność, że zrobione zostało wszystko, aby zminimalizować ewentualne nowe zagrożenie rozprzestrzeniania wirusa, związane z otwarciem żłobków i przedszkoli. Do tego potrzeba pełnej współpracy rodziców, pracowników i nauczycieli, a także nauczenia dzieci odpowiednich nawyków i zachowań w tej nietypowej sytuacji. Burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz naszym mieście. W nawiązaniu do wytycznych Sanepidu, dyrektorzy jednostek oświatowych w Nowym Mieście Lubawskim zobowiązani zostali do opracowania procedur przyjęcia dzieci do Żłobka Miejskiego, Przedszkola Miejskiego i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, do których trzeba będzie się dostosować.

     • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!
      • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!

      • Szanowni Rodzice!

       Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym  "Czyściochowe Przedszkole" organizowany przez firmę Rosmann. W ramach "Czyściochowego Przedszkola" odbywa się konkurs. Celem konkursu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Do wygrania są karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki. W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł. Nasze przedszkole bierze udział w 3 i 4 odsłonie konkursu. Łącznie możemy wygrać bony o wartości 1000 zł!!! Aby to było możliwe potrzebujemy Waszej pomocy :) Do konkursu zostały zakwalifikowane dwie prace wykonane przez naszych podopiecznych.

       Oto link do głosowania na nasze prace:

        

       https://www.rossmann.pl/czysciochowo?voivodeshipId=13&districtId=83&communeId=1256

        

       Zasady głosowania:

        - głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;
        - codziennie można oddać jeden głos;
        - głosowanie trwa od 1 maja do 30 maja.

       Uwaga! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. Rodziców, którzy nie są jeszcze uczestnikami Rossnę! Junior, a mają dziecko w wieku powyżej 3 lat i chcą głosować w konkursie Czyściochowe Przedszkole, zapraszamy do programu Rossnę! Junior w aplikacji mobilnej Rossmann PL. Więcej informacji o programie Rossnę! tutaj: https://www.rossmann.pl/rossne.

        

       W imieniu dzieci z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze przedszkole !!! 

       (AG)

      • UWAGA!

      • RUSZYŁO WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

        

       Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego wznawia funkcjonowanie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego.

       Konieczność pozostania w izolacji sprawia, że wiele młodych ludzi potrzebuje wsparcia psychologicznego.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów nowomiejskich szkół podstawowych od dnia 4 maja br. psycholodzy Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego udzielać będą porad psychologicznych w systemie on-line.

        

       Porady psychologiczne udzielane będą osobom zamieszkującym Nowe Miasto Lubawskie
       po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania on-line z psychologiem/terapeutą pod niżej wymienionymi numerami telefonów:

        

       606 322 874 – Patrycja Ziółkowska

       505 179 320 – Dariusz Poniewozik

        

        

      • Wyniki konkursu plastycznego "Zima na okrągło i kwadratowo"

      • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu “Las, dwa, trzy -matematyczne przygody wśród przyrody” w miesiącu marcu został zorganizowany konkurs plastyczno-matematyczny pt.: “Zima na okrągło i kwadratowo” skierowany do dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP1 oraz z Przedszkola Miejskiego. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z pomocą swoich rodziców.

       Celem konkursu było:

       -kształtowanie wyobraźni geometrycznej dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne,

       - inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej,

       - umożliwianie prezentacji twórczości dzieci,

       - propagowanie sztuki origami,

       - wspieranie uzdolnień matematycznych,

       - upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych.

        

       Wyniki konkursu:

       1 miejsce- Julia Frąckiewicz (gr.01 OP)

       2 miejsce- Aleksandra Gruźlewska (gr.03 OP) i Hanna Rzymska (gr.III PM)

       3 miejsce- Laura Szmejter (gr.01 OP).

        

       Wyróżnione prace:

       -Alan Muszarski (gr.03 OP)

       - Aleksandra Szmejter (gr.03 OP)

       -Zofia Tuszyńska (gr.03 OP)

       -Bartosz Grochowalski (gr.V PM)

       - Patrycja Taranowska (gr.V PM).

        

                   Wszystkim dzieciom i rodzicom gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie. Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę “HD Invest”, “WIK- Zakład usługowy NML” oraz “Bank Spółdzielczy” w Brodnicy.(AG)

      • Szanowni Rodzice!

      • Nowe Miasto Lubawskie, 23.03.2020 r.

        

        

        

        

       Szanowni Rodzice!

        

        

       Z uwagi na trudną sytuację spowodowaną stanem epidemii w naszym kraju, chciałabym Państwa zapewnić, iż służę Wam i Waszym dzieciom wsparciem pedagogicznym. W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem wychowawcy klasy lub dziennika elektronicznego LIBRUS. Dołożę wszelkich starań, by w ramach posiadanych kompetencji udzielić Państwu pomocy.

        

        

        

       Iwona Kołecka – pedagog szkolny

      • Nasza pani pedagog radzi.

      • Kilka wskazówek dla Rodziców, które można wykorzystać podczas nauki dziecka w domu:

        

       • Zadbaj o otoczenie miejsca do nauki i czas – by było ono dobrze zorganizowane i przyjemne dla dziecka.
       • Zadbaj o porządek i brak rozpraszaczy – bodźców, które odciągają uwagę od nauki, stosuj zasadę „czystego biurka”. Na czas nauki i odrabiania zadań wyłącz telewizor i muzykę.
       • Po każdej godzinie lekcyjnej rób dziecku 10 – 15 minut przerwy. Ucz dziecko przeplatać naukę z aktywnym odpoczynkiem (nie przed komputerem).
       • Ustal godziny pracy, jeśli w domu jest kilkoro dzieci do jednego biurka.
       • Zadbaj o zdrowie i kondycję swojego dziecka – zadbaj o odpowiednią dietę dla mózgu (picie wody, nocny wypoczynek). Przed nauką przewietrz pokój, dotlenienie mózgu jest kluczowe w pracy umysłowej.

        

        Jak motywować dziecko do nauki?

        

       • Dostrzegaj sukcesy i starania dziecka. Omawiając jego pracę, najpierw podkreśl dobre strony, wskazując nad czym mogło by jeszcze popracować.
       • Okazuj     życzliwe    zainteresowanie    sprawami    szkolnymi                 dziecka.     Zamiast wypytywać i kontrolować, raczej słuchaj uważnie i okaż zrozumienie dla jego uczuć.
       • Zamiast krytykować i oceniać – dodaj dziecku otuchy.
       • Nie wahaj się powiedzieć dziecku o tym, co cię martwi i czego od niego oczekujesz.
       • Wdrażaj dziecko do systematyczności.
       • Rozmawiaj z dzieckiem o jego zainteresowaniach, celach i planach na przyszłość, Zadawaj pytania, które skłaniają do zastanowienia się nad znaczeniem wykształcenia.
       • Chwal – za osiągnięcia, a także za włożony wysiłek.
       • Unikaj atmosfery napięcia, nie okazuj ciągłego niezadowolenia, lecz szukaj mocnych stron swojego dziecka i udzielaj mu wsparcia.

        

       Mam nadzieję, że udzielone porady pomogą Waszym dzieciom w szybkiej adaptacji do nowych warunków i w sprostaniu stawianym przed nimi nowym wyzwaniom.

        

        

       Iwona Kołecka – pedagog szkolny

        

        

       Źródła: www.zorganiozwani.com/szybka-nauka www.zsl.szczecin.pl

      • Ważna informacja!

      • Szanowni Państwo.

       W związku z wprowadzeniem od dnia 25 marca 2020 roku ograniczenia przemieszczania się informujemy, że wnioski ws zapisów do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnychna rok szkolny 2020/2021 zarówno do Szkoły Podstawowej nr 1 jak i Przedszkola Miejskiego przyjmujemy też w formie zeskanowanych dokumentów na email sp1@sp1nml.pl.Na dzień dzisiejszy rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i zapisy do szkoły trwa do 17.kwietnia 2020

       Po zakończeniu sytuacji w kraju będziemy prosili o dostarczenie do szkoły lub przedszkola uzupełnień w formie papierowej.

       Jerzy ResickiDyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

      • Zajęcia zawieszone na dwa tygodnie

      • Decyzją MEN W dniach 12-13.03. w placówkach Zespołu Szkolno -Przedszkolnego (żłobek, oddzialy przedszkolne, szkoła podstawowa) będą prowadzone tylko zajęcia opiekuncze dla dzieci, które nie mają opieki, zaś wszelkie zajęcia opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczne z dniem 16.03.2020 zostaną zawieszone na 2 tygodnie (do 25.03 włącznie).

        

       Jerzy Resicki

       Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

       Więcej informacji

     • Rusza rekrutacja pierwszoklasistów.
      • Rusza rekrutacja pierwszoklasistów.

      • Od 11 do 30 marca 2020 roku będzie można zapisać dzieci urodzone w 2013 roku do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021. W tym roku rozpoczną u nas naukę dwie klasy pierwsze. Przyjmujemy zapisy zarówno dzieci z Nowego Miasta jak i pobliskich miejscowości. Atutem naszej szkoły są: doskonale przygotowana kadra pedagogiczna, baza lokalowa, realizowane projekty unijne oraz współpraca międzynarodowa. Szkoła posiada nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, salę sensoryczną, salę do tańca i baletu, kompleks boisk oraz pełnowymiarowy plac zabaw. W szkole posiadającej Certyfikat Krajowy "Szkoła Promująca Zdrowie" szczególną uwagę zwracamy na rozwój pasji ucznia i zrównoważony rozwój osobowy.

      • Wyniki konkursu GEO-PLANETA

      • We wtorek 26 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole po raz piąty Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA"  w formie testowej. Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów: Tomasz Dąbrowski, Hubert Kijora i  Bartosz Jakubowski z klasy Vb, Korneliusz Szczepański z klasy Vc, Bartosz Dąbkowski, Kacper Ponieważ i Maksymilian Rogalski z klasy VIIb oraz Miłosz Moczadło z klasy VIIIa. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco: a)  Maksymilian Rogalski 19 punktów - dyplom za bardzo dobry wynik      (najlepszy wynik w szkole w kategorii Adept), b)  Hubert Kijora 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik, c)  Tomasz Dąbrowski 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik, d)  Korneliusz Szczepański 20 punktów - dyplom wyróżnienia, e)  Bartosz Dąbkowski 18 punktów - dyplom uznania, f)  Miłosz Moczadło 18 punktów - dyplom uznania, g) Bartosz Jakubowski 18 punktów - dyplom uznania, h) Kacper Ponieważ 17 punktów - dyplom uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      • Wyniki ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia - MEDITEST

      • Dnia 15 listopada 2019 roku w szkole przeprowadzono ponadprogramowy ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST organizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Konkurs ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania  w nagłych wypadkach. W konkursie udział wzięło 13 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. OCE po sprawdzeniu testów podało miejsca na których uplasowali się uczniowie SPnr1 w ogólnopolskim rankingu w swojej kategorii wiekowej.

       Wyniki przedstawiają się następująco:                                                                                                                 Klasy 3-4 szkoły podstawowej

       a) Adrianna Wydrachowska- IVa- II miejsce – laureat /58pkt/

       b) Zofia  Mączkowska-  IVa- X miejsce- wyróżnienie / 50pkt/

       c) Lena Szpanelewska- IVa – XIV miejsce- wyróżnienie / 46pkt/

       d) Borys Bednarczyk- IVa

       e) Patrycja Meller – IVa

       Klasy 5-6 szkoły podstawowej:

       a) Zuzanna Grześkiewicz –VIb- XI miejsce- wyróżnienie / 50pkt/

       b) Tomasz Dąbrowski – Vb- XIV miejsce- wyróżnienie / 47pkt/

       c) Magdalena Kamińska- VIb

       d) Beniamin Mazur- Vb

       e) Antoni Trzciński –Vb

       f) Hubert Kijora- Vb

       g) Laura Zawadzka- Vb

       Klasy 7-8 szkoły podstawowej:

       a) Zuzanna Anna Dąbrowska- VIIIa- III miejsce - laureat

       Konkurs od kilku lat spotyka  się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie się do niego przygotowują pod kierunkiem pani Ireny Światkowskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy prozdrowotnej. Na szczególną uwagę zasługuje II miejsce Adrianny Wydrachowskiej / jak dotąd najwyższy wynik w szkole/ i III miejsce Zuzanny  Anny Dąbrowskiej/ jej najlepszy osobisty wynik/. Uczennice zdobyły po 58 punktów na 60 możliwych to znaczy, że wśród odpowiedzi była tylko jedna błędna.  Do konkursu w całej Polsce przystąpiło 7037 uczniów. Średnia liczba punktów w klasach 3-4 to 36,65, w klasach 5-6  średni wynik to 35,33 natomiast w klasach 7-8 to średnia 34,84.  Nasi wszyscy uczestnicy osiągnęli wynik powyżej średniej krajowej.

      • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

      • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
       DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

       (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

       Warszawa, 24.02.2020 r.

       W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

       Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

       1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

       • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
       • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

       2) nie zaobserwowałeśu siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

       a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

       b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

       • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
       • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

       3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
       to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

       Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

       Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
       z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

       Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

       Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej