Rekolekcje Wielkopostne
Integracyjny wyjazd klas piątych – Kacze Bagno
W dniach od 4 do 5 marca 2023 roku uczniowie klas piątych odbyli wyjazd integracyjny do Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Podczas pobytu brali udział w różnorodnych warsztatach, takich jak bębniarskie, integracyjne, sztuki chodzenia na szczudłach, ceramiczne, taneczne z ogniem oraz pieczenia chleba. Dodatkowo, uczestniczyli w licznych grach, zabawach, roztańczonej dyskotece, a także mieli okazję delektować się widowiskiem tańca z ogniem, perfekcyjnie przygotowanym przez doświadczonych instruktorów. Wszyscy uczniowie zakończyli wyjazd z uśmiechem na twarzy, bogatsi o nowe doświadczenia. Opiekunami podczas wyjazdu byli: Pani Joanna Szajewska-Psiuk, Pani Katarzyna Ornowska, Pani Zyta Sadowska oraz Pan Piotr Lewandowski.
44
Żywa lekcja przyrody w klasie 2b
- 6
Żywa lekcja przyrody w klasie 2b podczas wizyty w siedzibie PZW.
Dziękujemy Panu Karolowi Chrapińskiemu za gościnę i dużą dawkę wiadomości na temat okolicznych zbiorników wodnych, wędkarstwa i działalności PZW w Nowym Mieście Lubawskim.
„W pustyni i w puszczy” na wieszakach
Uczniowie klasy 6a w ciekawy i kreatywny sposób podsumowali pracę z powieścią Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Zrealizowali projekt edukacyjny polegający na zgromadzeniu informacji związanych z lekturą i umieszczeniu ich na wieszakach. W ten sposób nie tylko utrwalali wiedzę o lekturze, lecz również rozwijali wyobraźnię, talenty plastyczne, umiejętności kartograficzne, stawali się projektantami i konstruktorami swoich dzieł. „Lekturową garderobę” można obejrzeć w sali 26. Gratulacje dla uczniów klasy 6a!
6
GEOPLANETA
Wyniki konkursu GEO-PLANETA 28 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA" w formie testowej. Uczestniczyło w nim pięcioro uczniów: Mateusz Woldan (VIIa), Zofia Dobrzyńska (VIb), Aleksander Zagórski (VIb), Bartosz Dąbrowski (VIa) i Konrad Teska (VIa). Maksymalna ilość punktów to 33. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco: a) Zofia Dobrzyńska 26 punktów - dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik, b) Aleksander Zagórski 26 punkty - dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik, c) Bartosz Dąbrowski 22 punkty – dyplom uznania, d) Konrad Teska 20punktów - dyplom uznania, e) Mateusz Woldan 19 punktów – dyplom uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wizyta w Gruzowni
Uczniowie klasy 2b z wizytą w MCK-Przetrzeń Gruzownia- w ostatnim dniu wystawy "Batik Przasnyski". Dziękujemy pani Natalii za profesjonalny wykład.
Lapbooki na geografii
Uczniowie klasy VIb na lekcjach geografii poznawali środowisko przyrodnicze i ludność Europy. W ramach powtórzenia wiadomości z tego działu w domu, indywidualnie lub w grupach pracowali metodą projektu, tworząc geograficzne lapbooki. Powstały piękne i niezwykle pomysłowe dzieła zawierające układanki, pytania, fotografie, ciekawostki, zagadki, krzyżówki i rysunki związane z danym tematem. Mam nadzieję, że taka forma pracy wpłynie na lepsze zapamiętanie tych zagadnień. Gratulacje dla uczniów klasy VIb.
17
POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI!
Dziś uczniowie klas 1-5 mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji pt.: "Poczuj chemię do fizyki", którą poprowadziła grupa Zaelektryzowani. Uczestnicy zajęć byli świadkami niecodziennych eksperymentów z dziedziny fizyki i chemii.
12
Zawód handlowca- spotkanie z uczniami ZSZ w Kurzętniku
W dniu 23 lutego 2024r.gościli u nas uczniowie klasy 4 Technikum Handlowego z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wraz z nauczycielką Panią Bożeną Zalewską. Przybliżyli uczniom zawód sprzedawcy i technika handlowca. Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w trakcie lekcji mogli zapoznać się z urządzeniami stosowanymi w handlu -metkownicą i kasą fiskalną. Z pewnością przybliżyło to ich wiedzę na temat tych zawodów.
5
Spotkanie integracyjne klasy 5B
W dniu 23.02.2024 r. w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie integracyjne uczniów klasy 5 b i rodziców wraz z wychowawcą i pedagogiem specjalnym. To wydarzenie nie tylko dążyło do zacieśnienia więzi w społeczności szkolnej, ale także miało na celu stworzenie okazji do nawiązywania kontaktów oraz kreowania atmosfery wzajemnej współpracy i integracji.
Głównym celem tego wydarzenia było nie tylko umożliwienie nawiązania kontaktów w społeczności szkolnej, lecz także wspólna zabawa. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich uczestników, a następnie przeniosło się w świat radosnej zabawy. Dzieci, wraz z zaangażowanymi rodzicami, wzięły udział w różnorodnych zabawach i konkursach, w tym kreatywnym "słoiku pozytywnych myśli" - pełnym inspirujących słów, które zbudowały pozytywne relacje między uczniami a ich rodzicami.
Wyjątkową niespodzianką była przygotowana przez uczniów prezentacja taneczna w formie układu do melodii "Belgijka". Tańce te były przygotowane na lekcjach wychowania fizycznego, co dodatkowo podkreślało zaangażowanie uczniów. Rodzice mieli również okazję dołączyć do tańca, tworząc niezapomniane chwile wspólnego radosnego rytmu.
Atmosfera spotkania była pełna uśmiechów i pozytywnej energii, co dodatkowo umocniło relacje między uczestnikami. Zakończenie wydarzenia było równie urokliwe - wszyscy wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, wcielając się w postacie z wiersza J. Tuwima "Rzepka".
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę zaangażowanych rodziców za ich aktywność i entuzjazm podczas spotkania. Wspólna zabawa i otwarty dialog nie tylko sprzyjają lepszemu zrozumieniu potrzeb edukacyjnych dzieci, ale również wzmacniają współpracę w całej społeczności szkolnej. Takie wydarzenia to nie tylko czas poświęcony na edukację, ale także okazja do budowania trwałych i cennych relacji z własnym dzieckiem.
17
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Wczorajsze święto, czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, uczniowie spędzili z polonistkami na różnych ciekawych aktywnościach dotyczących polszczyzny. Z Panią Żanetą Cherkowską uczniowie układali TRIMINO związane z dziełami polskich pisarzy i poetów, wykonywali lekturowe TRIGRAMY , układali TANGRAMY, rozwiązywali krzyżówki, wykonywali kolejne zadania z wykorzystaniem różnym aplikacji. Pani Magdalena Lemanowska przygotowała uczniom zadania ukryte w kodach QR, polonistyczne krzyżówki, łamańce językowe. Uczniowie tworzyli plakaty i chmury wyrazowe oraz częstowali się karteczkami z wyrazami z trudnościami ortograficznymi. Natomiast uczniowie klasy 8b z Panią Jolantą Jonowską zagłębili się w tajniki "Pana Tadeusza", wykonując trudne puzzle lekturowe. Wszyscy świetnie się bawili, odkrywając piękno naszego języka ojczystego.
41
Projekt "SZAFA" w 5a
Na lekcjach języka polskiego z panią Żanetą Cherkowską uczniowie klasy 5a omawiali powieść C.S.Lewisa pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Ich pracę z lekturą zwieńczył projekt edukacyjny "SZAFA", nawiązujący do niezwykłej szafy, dzięki której bohaterowie powieści przenosili się do magicznej krainy Narnii. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością, a także wiedzą o lekturze. Ich piękne dzieła można zobaczyć na wystawie w sali 26.
13
Dzień Nauki Polskiej
Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Nauki Polskiej. W ramach tego święta uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji pt. :Poczuj chemię do fizyki, którą poprowadziła grupa zaelektryzowani. Uczestnicy zajęć byli świadkami niecodziennych eksperymentów z fizyki i chemii.
Ponadto podczas lekcji geografii, fizyki, chemii uczniowie poznali wybitnych naukowców - Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską – Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszefelda, Jana Czochralskiego, Stefana Banacha oraz ich osiągnięcia.
19 lutego przypada również 551 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika dlatego też dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – III odwiedził niezwykły gość - Mikołaj Kopernik, w postać, którego wcielił się uczeń klasy VIII b Aleksander Grześkiewicz. Opowiedział on o odkryciu, dotyczącym tego, że Słońce znajduje się w centrum, a Ziemia i inne planety krążą wokół niego. Zaprezentował na modelu w jaki sposób to się odbywa. Dzieci słuchały jego opowieści z niebywałą uwagą i zainteresowaniem. Zadawały również pytania, na które wybitny gość chętnie i wyczerpująco odpowiadał.20
Walentynki w bibliotece
MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK KWITNIE W NASZEJ BIBLIOTECE!
Jak wszyscy wiemy – 14 lutego obchodzimy Walentynki.
Z tej okazji zorganizowano w bibliotece "Randkę w ciemno z książką".
Zabawa miała na celu promocję czytelnictwa w nietypowy sposób. Książki – Walentynki zapakowane w papier i przyozdobione sercami przyciągnęły do biblioteki mnósto uczniów. Dzieci obiecały, że książkę - niespodziankę rozpakują dopiero w domu, co dla wielu było nie lada wyzwaniem :)W ten sposób w błyskawicznym tempie wypożyczono 65 przygotowanych wcześniej pozycji!
Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie życzę udanych randek!
Pani bibliotekarka Monika
7
Podaruj książkę bibliotece szkolnej
PODSUMOWANIE AKCJI „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ ”
EDYCJA II
Od listopada do stycznia w bibliotece naszej placówki trwała akcja "Podaruj książkę bibliotece szkolnej".
Podobnie, jak dwa lata temu – odzew był ogromny! W efekcie nasz księgozbiór wzbogacił się o.... 395 woluminów!
Wśród nowych pozycji znalazły się: bajki, literatura młodzieżowa, lektury, albumy
i, ku radości uczniów i nauczycieli – książki kucharskie JDo każdej książki została wklejona karteczka z informacją o darczyńcy:
"W 2023 roku ślad po sobie zostawiła/zostawił……."Hasło: "Książka czytana żyje dłużej" znalazło swoje odzwierciedlenie w szkolnej rzeczywistości. Dzieci słusznie traktują dary jako nowości biblioteczne i przychodząc wypożyczać pytają o "książeczki z wkładką". Aktualnie ok. 80% spośród nich krąży wśród młodych czytelników.
Wszyscy, którzy podarowali książki otrzymają pamiątkowe dyplomy, a Dawid Dziodko z 2a, Lea Wielgosińska-Remus z 2b, Agata Lendzion z 4a, Bartosz Dąbrowski z 6a i Maja Cieplak z 8b - również drobne upominki.
LISTA HONOROWYCH DARCZYŃCÓW:
Gabriela Jargoła z 6b
Bartosz Dąbrowski z 6a
Nikodem Teska z 2b
Radosław Dekarski z 3b
Agata Lendzion z 4a
Hanna Lewandowska z 3a
Filip Ewertowski z 3a
Maja Cieplak z 8b
Dawid Dziodko z 2a,
Wiktor Bielicki z 7a
Nikodem Rochewicz z 7b
Dominik Osowski z 7b
Laura Szmejter z 2a
Oliwier Wietecha z 2a
Paweł Lemanowski z 2a
Bartosz Dias z 5a
Wiktor Jakielski z 1a
Zuzanna Lewandowski z 2a
Julia Frąckiewicz z 2a
Lea Wielgosińska-Remus z 2b
Oliwier Szczepański z 4b
Aleksandra Kozłowska z 5a
Borys Laskowski z 5a
Aleksandra Szmejter z 4a
Oliwier Leśniewski z 6b
oraz Panie: Mariola Przyborowska, Joanna Szajewska-Psiuk, Anna Spalik, Monika Chylińska i Pan Jarosław Kamiński.
W imieniu dyrekcji, swoim a przede wszystkim uczniów dziękuję ofiarodawcom
i ich rodzicom za wzbogacenie naszego księgozbioru.Pani bibliotekarka Monika
9
Bal Karnawałowy klas I-III
Korzystając z ostatnich dni karnawału uczniowie klas 1-3 wzięli udział w balu. Uczniowie przebrani za najróżniejsze postaci bajkowe i filmowe fantastycznie bawili się podczas wspólnych tańców. Muzyka zachęcała do karnawałowego szaleństwa. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom i nauczycielom wielu przeżyć i radości, co było głównym celem tego balu.
14
Bal karnawałowy w przedszkolu
Dziś był u nas wielki bal!Od rana trwały przygotowania - przebieranie, malowanie, strojenie...dzieci nie mogły się doczekać! Aż wreszcie nadszedł moment kiedy prowadzący ogłosił oficjalne rozpoczęcie zabawy karnawałowej! Dzieci wspaniałe się bawiły. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia oraz wiele radości i uśmiechu!Dziękujemy Panu Patrykowi Kłosowskiemu z zespołu PiK Event, który zadbał dziś o świetną zabawę.
Szkolny konkurs „DETEKTYW GROSIK”
Cele
-
uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka
-
pozyskanie funduszy dla osób w trudnej sytuacji materialnej
-
promocja pracy wolontarystycznej wśród dzieci i młodzieży
Adresaci
-
Konkurs indywidualny dla uczniów z klas 0-VIII
Organizatorzy
-
Szkolne Koło PCK
Czas trwania akcji
-
Od stycznia do końca marca 2024roku
Zasady
-
akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych monet” o nominałach 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy
-
grosze zbieramy w woreczkach i przekazujemy „opisane tj. – imię, nazwisko, klasa”- od 10 dekagramów do wychowawców. Na koniec każdego miesiąca zważone monety członkowie Zarządu PCK zbiorą i przekażą prezesowi koła PCK Lenie Szpanelewskiej lub opiekunowi SK PCK I. Światkowskiej.
-
Szkolny Zarząd PCK- sporządza tabelę wyników z lutego i marca
-
o zwycięstwie zdecyduje waga zebranych monet
Nagrody
Dla zwycięzców 0-III i klas IV-VIII
przewidziane są nagrody (I-III miejsce) oraz dyplomy „Detektyw Grosik”
Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki złotych monet
Zarząd Szkolnego Koła PCK
-
Projektanci mody
Uczniowie z klas 5a i 5b w trakcie lekcji techniki wcielili się w role projektantów mody, pracując nad tworzeniem własnych kolekcji ubrań dostosowanych do różnych okazji, takich jak wieczorne, sportowe, podróżnicze, galowe i codzienne. Podczas projektowania skupili się na odpowiedniej kolorystyce, fasonie oraz oryginalności swoich dzieł, wykorzystując przy tym różnorodne materiały, w tym tkaniny i dzianiny.
Młodzi projektanci rozwijali swoją wyobraźnię i aktywność twórczą, starannie dobierając dodatki do stworzonych strojów. W pełni sprostali powierzonemu im zadaniu, prezentując wyjątkowo interesujące kolekcje. Możliwe, że któremuś z nich uda się w przyszłości osiągnąć sławę jako projektantowi mody. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii.
15
Rekrutacja do klas pierwszych
https://nowemiastolubawskie.rekrutacje.edu.pl/
Rodzicu, czas podjąć decyzję o dalszej edukacji dziecka. Zapraszamy do naszej szkoły!
Rekrutacja do klas pierwszych trwa od 12 do 29 lutego.
Archiwum Aktualności