• Aktualności

            • Pożegnali się na balu

            • 18 czerwca uczniowie klas szóstych,którzy kończą naukę w naszej szkole spotkali się na uroczystym Balu Szóstoklasistów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała do 20.40. Uczniowie przy dźwiękach wspaniałej muzyki, serwowanej przez specjalnie zaproszonego na tę okazję DJ-a, bawili się wspaniale. Piękne odświętne stroje i patetyczny nastrój towarzyszyły zabawie. Niestety już ostatniej w murach podstawówki. Wszystkim,którzy włączyli się w realizację balu SERDECZNIE DIĘKUJEMY. (enb)

            • Z wizytą u kowala

            •  

              Klasa II a 17 czerwca brała udział w "III Targach ginących i  unikatowych zawodów" naszego regionu oraz ludzi z pasją, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Dzieci poznały tam pszczelarzy, garncarza, kowala, koronczarki, rymarza, hodowcę drobiu i ludzi,  dla których hobby jest sensem życia. Uczniowie przymierzali   zbroje rycerskie i  strzelali  z łuku. Kowal wykuł dla nich  na szczęście podkowę. Wszystkim  bardzo smakował miód i chleb ze smalcem.

            • Uroczysta Gala Laureatów i Wyróżnionych XII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

            • Dnia 12.06 w Olsztynie odbyła się Uroczysta Gala Laureatów i Wyróżnionych XII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych, w której brała udział Wiktoria Seweryn wraz z opiekunem, panem Janem Bielaszką. XII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne odbyły się 15 maja, na które pojechało czterech uczniów naszej szkoły. Byli to Julia Balewska, Aleksandra Polak, Wiktoria Seweryn i Radosław Wegner. Wiktoria Seweryn zdobyła 45 punktów na 50 możliwych, zajmując 10 miejsce w kategorii szkół podstawowych wśród 166 uczestników zawodów za co otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy (jean)

          • Bezpieczna Szkoła
            • Bezpieczna Szkoła

            • 13 czerwca w naszej szkole odbył się apel na temat  tolerancji i przemocy,  który w  tym roku przebiegał po hasłem „Integracja, tolerancji, stop przemocy. Dla społeczności uczniowskiej było  to wydarzenie ważne mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na przemoc, o której słyszy się bardzo często w  szkołach. Na uroczysty apel przybyli: przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji starszy sierżant Daniel Jachowski, Dyrektor Szkoły pani Ewa Kijora, Wicedyrektor pani Eleonora Lewalska, wychowawcy i uczniowie klas I – VI.  Zebranych powitała pani Iwona Kołecka – pedagog szkolny. Dzieci wysłuchały recytatorów, którzy w ciekawy i interesujący sposób przekonali zebranych, że nie warto być agresywnym i używać przemocy wobec siebie.  Doskonałym uzupełnieniem recytacji była prezentacja multimedialna "Bezpieczna Szkoła", którą przygotowała pani Katarzyna Zapałowska. Dzięki przekazanym treściom wzrosła świadomość na temat źródeł, przyczyn i skutków zachowań agresywnych W związku ze zbliżającymi się wakacjami przedstawiciel Policji  przypomniał o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów. Apel przygotowały panie: Iwona Kołecka, Magdalena Lemanowska i Katarzyna Zapałowska. Dekorację wykonała Pani Wiesława Markowska. (KZ)

            • CUDOWNYCH RODZICÓW MAM

            • Są w roku takie dwa szczególne dni: 26 maja – Dzień Mamy i 23 czerwca – Dzień Taty.  W naszej szkole  połączono je w jedno Święto i z tej okazji przygotowano akademię.

              Uczniowie klas I – VI mogli obejrzeć montaż słowno – muzyczny, w którym uczniowie klasy IIb wyrażali Rodzicom wdzięczność za największy skarb  jaki im dali – życie. Dziękowali swoimi malutkimi serduszkami za miłość, którą zostali obdarzeni. Aby wprowadzić  zebranych w weselszy nastrój, dziewczynki zatańczyły zumbę. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni  zaśpiewali zaproszonym Rodzicom „Sto lat”. Po południu , w miłej atmosferze, akademię obejrzeli również Rodzice uczniów klasy IIb.Uroczystość przygotowała Pani Mirosława Mamińska.

          • SŁOWA, KTÓRE RANIĄ
            • SŁOWA, KTÓRE RANIĄ

            •  

              12.06.2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne pn. "Słowa, które ranią". Przeprowadził je metodami aktywnymi psycholog  - terapeuta współpracujący z Małopolskim Centrum Profilaktyki w Krakowie. Celem warsztatów było ukazanie skutków zachowań agresywnych, zdobycie wiedzy na temat agresji z naciskiem na agresję słowną, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie -  dlaczego jesteśmy agresywni i jak możemy sobie radzić w trudnych sytuacjach, uczenie się sposobów komunikowania się i podejmowania dojrzałych decyzji. Dzieci pracowały w grupach, obejrzały bajkę terapeutyczną, podejmowały własne decyzje. Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a organizatorem była pani Iwona Kołecka - pedagog szkolny. W zajęciach uczestniczyło ogółem 58 uczniów, wychowawcy i pedagog szkolny.

            • Powiatowy Festyn Ekologiczny

            • 12 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Festyn Ekologiczny "Z biegiem Drwęcy i jej dopływów".  Do rywalizacji stanęły cztery drużyny ze szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. W konkursie wzięła również udział nasza szkoła reprezentowana przez czworo uczniów klasy VIb. Byli to: Julia Balewska, Julia Cieplak, Maja Dembek i Radosław Wegner. Drużyny startowały w czterech konkurencjach: literackiej, fotograficznej, naukowej (doświadczenia) i wiedzy (test). W końcowej klasyfikacji uczniowie nasi zajęli trzecie miejsce (pierwsze miejsce zajęli w kategorii doświadczenie). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (JK).

          • Podsumowanie zbiórki baterii i tonerów
            • Podsumowanie zbiórki baterii i tonerów

            • W  tym roku szkolnym zorganizowano po raz kolejny szkolny konkurs zbiórki baterii i tonerów. Zebraliśmy ponad 150 kg baterii i ponad 90 tonerów. W  zbiórce baterii wygrała klasa I b (0,98 kg baterii na jednego ucznia) przed klasą VIc (0,44kg) i klasą IIIc (0,42kg). W zbiórce tonerów wygrała klasa Vc (59 sztuk) przed klasą Va (32 sztuki) i klasą Vb (6 sztuk). Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji i zachęcam do ponownego zbierania (nawet przez wakacje), gdyż konkurs będzie kontynuowany w nowym roku szkolnym 2014/2015 (JK).

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
            • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

            •  

                       Tradycyjnie, jak co roku, już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub., uroczyście obchodzono  XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Rozpoczęto go apelem, podczas którego Lokomotywę  Juliana Tuwima  czytali:  dyrektor SP1 – Ewa Kijora, wicedyrektor SP1 – Eleonora Lewalska oraz  nauczyciele: Anna Lendzion, Mirosława Mamińska i Jan Bielaszka.   

                        W ciągu całego Tygodnia uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzali Bibliotekę Miejską, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci i wprowadzeni w świat literatury dziecięcej.

              Rodzice  również chętnie  korzystali z zaproszeń i  przychodzili do maluchów, aby poczytać im baśnie, bajki i wiersze.    

                       Podsumowanie XIII OTCD miało miejsce 9.06.2014 r. Na początku wszyscy wysłuchali piosenki Cała Polska czyta dzieciom, w wykonaniu Wiktorii Sadowskiej, Kingi Wardowskiej i Michaliny Haska. Najmłodsi, pięknie poprzebierani w baśniowe stroje z zainteresowaniem słuchali czytanej z podziałem na role baśni pt. Kopciuszek. W baśniowe role wcieliły studentki Uniwersytetu III Wieku, panie: Barbara Grabowska, Barbara Kant – Maciejewska, Emilia Peterlejtner, Mirosława Piwowarczyk i Halina Wiśniewska. Rola królewicza przypadła w udziale zastępcy Burmistrza – panu  Damianowi  Artuszewskiemu. Czytali również: zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej –  mł. kpt. Leszek Zagórski, st. ogniomistrz Piotr Szymankiewicz, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego – pani Ewa Kijora oraz pani Mirosława Mamińska – koordynator akcji.

                         Piękna pogoda umożliwiła przemarsz korowodu baśniowych postaci ulicami miasta.

              Uczniowie nieśli transparenty  zachęcające do głośnego czytania. Słychać było także okrzyki:  Poczytaj mi mamo! Poczytaj mi tato!

                         Pamiętajmy! Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, codziennie!

            • Maluchy za pan brat z zasadami pierwszej pomocy

            • 5 maja w SP1, uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią  - Panią Mirosławą Mamińską zaprezentowali zasady udzielania  pierwszej pomocy uczniom klas 0 – III i zaproszonym  gościom.  Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali: układanie poszkodowanego w pozycji  bocznej bezpiecznej, sprawdzanie przytomności , synchroniczną resuscytację krążeniowo – oddechową czy zakładanie opatrunków . Dowiedzieli  się również jak zadzwonić po pogotowie i przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem . Wysłuchali  autorskiej piosenki  związanej z pierwszą pomocą. Dzieci mogły zaprezentować swoim rówieśnikom tak ważne zasady udzielania pierwszej pomocy, dzięki temu, że od stycznia bieżącego roku realizują Program Edukacyjny  „ Ratujemy i Uczymy Ratować” przygotowany przez WOŚP oraz umiejętnościom zdobytym w trakcie przygotowań do Finału  III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.Na zakończenie spotkania uczestnicy Konkursu przekazali Pani Dyrektor Puchar, który otrzymali za udział w Finale. Złożyli  także podziękowania za umożliwienie wyjazdu oraz pomoc  w przygotowaniach do Finału. Podziękowania otrzymali:  Burmistrz Miasta  Pan Józef Blank, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Grzegorz Bała, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Rzemińska,  Pani pielęgniarka Krystyna Kwiatkowska, właściciel Miejsca Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym  Bagnie Pan Michał Łapiński, Pani Dyrektor Ewa Kijora i Pani Dyrektor Eleonora Lewalska. Wychowawczyni bardzo serdecznie podziękowała rodzicom, gdyż bez ich wsparcia i ogromnego wkładu pracy udział uczniów klasy IIb w Finale nie byłby możliwy.

               

               

          • Czy wiesz, co jesz?
            • Czy wiesz, co jesz?

            •  

               

                      O tym , jak ważne jest zdrowie dla każdego z nas ,nie trzeba

                  nikogo przekonywać. 6 czerwca 2014 roku odbył się apel

                  prozdrowotny pod hasłem „CZY  WIESZ  CO  JESZ” ? ,

                  propagujący zdrowy styl życia. Uczestniczyli w nim

                  uczniowie klas IV-VI . Gościem specjalnym był 

                  pan Mieczysław Babalski – pionier polskiej ekologii i producent

                 zdrowej żywności w naszym regionie. Omówił On i pokazał

                  ekologiczne produkty. Ponadto uczniowie mieli okazję poznać

                  zasady zdrowego odżywiania oraz produkty niezdrowe, których

                  powinni się wystrzegać. 

                   Apel przygotowała i przeprowadziła Maria Domańska

          • Piknik Integracyjny "Razem w domu, razem wszkole"
            • Piknik Integracyjny "Razem w domu, razem wszkole"

            •  

              W naszej szkole  po raz  kolejny  odbył się coroczny   Piknik Integracyjny pod nazwą „Razem w domu, razem w szkole”. Na spotkanie przybyli: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Dyrektor  Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej  pan Zbigniew Domżalski, Dyrektor  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pani Ewa Kijora i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II pani Eleonora Lewalska  oraz   uczniowie szkół podstawowych, opiekunowie i rodzice. Celem spotkania było  wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, prowadzenia  zdrowego i bezpiecznego trybu życia,  a  przede wszystkim integracja dzieci i ich rodziców. Uczniowie   wzięli  udział w warsztatach plastycznych. Z  wykorzystaniem symboli, haseł i pojęć przedstawiły propozycje dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo na co dzień. Po  prezentacji wykonanych map mentalnych  dzieci udały się na boisko szkolne. Tam próbowały swoich sił   w rzucaniu do celu i "łowieniu" punktów. Na zajęciach z  gospodarstwa domowego uczestnicy samodzielnie przygotowali kolorowe  kanapki  z sezonowych warzyw. Dzieci miały też okazję wspólnego grillowania.  Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej i pogodnej  atmosferze. Piknik został zorganizowany  dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie. Spotkanie przygotowali i czuwali nad jego przebiegiem: p. Iwona Kołecka, p. Hanna Szymańska, p. Katarzyna Zapałowska, p. Marzenna Rykaczewska, p. Jagoda Kowalska i p. Jarosław Kamiński, a dekorację wykonała p. Wiesława Markowska. (KZ)

          • II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku
            • II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku

            • W piątek 6 czerwca 2014 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patrycja Orłowska, Adrianna Szczepańska, Julia Zellma, Joanna Kordalska, Wiktoria Seweryn oraz Zuzanna Jastrzębska wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Januszu Korczaku, ktory odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Konkurs składał się z trzech części: wiedzowy - trzy uczennice - Patrycja, Ada i Julia zmierzyły się z krzyżówką oraz odpowiedziały na 10 pytań teoretycznych. W tej konkurencji zdobyły maxymalną ilość punktów - 30. Joanna przystąpiła do części literackiej konkursu. Napisała piękną pod względem treściowym i bezbłędną pod względem ortograficznym pracę, która została oceniona przez jury na maxymalną ilość punktów - 10. Wiktoria i Zuzia wykonały piękną pracę plastyczną suchymi pastelami, na której widniał Janusz Korczak jako wychowawca dzieci.  Po podsumowaniu punktów nasze uczennice uplasowały się na II lokacie tuż za szkołą gospodarzy - SP nr 2. Poprawiliśmy swój ubiegłoroczny wynik. To dla nas ogromny sukces. Uczennice walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem drużyny była Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska (enb)

            • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO - PLANETA

            •      Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-PLANETA” .

              Koordynatorem w/w konkursu była Maria Domańska . Celem konkursu było :

               - podniesienie świadomości ekologicznej uczestników ,ze szczególnym

                - uwzględnieniem kształtowania postaw wobec chronionych obiektów przyrody

                - ukazanie pozytywnego i negatywnego wpływu człowieka na stan przyrody

               Z naszej szkoły uczestniczyło 26 osób .

              Bardzo dobre wyniki uzyskali następujący uczniowie :

              Wiktor Bronowski kl.5a   Anszczak Daniel kl.4b   Haska Marcelina kl.5b

              Florkowski Dawid kl.5b    Deredas Wiktoria kl.6a  Polak Aleksandra kl.6a

              Abram Błażej  kl.6c   Zellma Julia kl.6c   Szczepańska Adrianna kl.6c

              Wyżej wymienione osoby otrzymały dyplomy oraz książki, zaś  pozostali

              dyplomy z wyróżnieniami .  Serdecznie dziękując za udział w tegorocznej edycji KONKURSU wyrażam głębokie przekonanie , że bez względu na uzyskane wyniki został  osiągnięty i jego podstawowy cel tj. upowszechnienie wiedzy

              o ochronie środowiska i przyrodzie Polski.

            • UCZNIOWIE KLASY II B W FINALE KONKURSU RUR W WARSZAWIE

            • 30 maja w Warszawie odbył się Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu

              dla uczniów klas I – III szkół podstawowych, organizowany w ramach Programu Edukacyjnego „ Ratujemy i Uczymy Ratować”.

              Ponad 5 tysięcy szkół zostało zgłoszonych do Konkursu. W drodze eliminacji wyłoniono tylko 15 placówek. Województwo warmińsko – mazurskie reprezentowali uczniowie z klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Konkurs prowadził Jerzy Owsiak.

              Wszyscy uczestnicy Konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności artystycznych, ratowniczych i sportowych. Ciężka praca przed Finałem opłaciła się. Po wyrównanej rywalizacji uczniowie SP1 zajęli 7. miejsce. Jest to bardzo wysoka pozycja, ponieważ w skład  reprezentacji wchodziły dzieci 8 i 9 – letnie, które rozpoczęły pracę w ramach Programu dopiero od drugiego semestru tego roku szkolnego. Na Finał pojechała cała klasa i kilku rodziców, aby kibicować swojej drużynie.

              Uczniowie z pucharem, wielką torbą gier edukacyjnych, sprzętem sportowym,  z autografami Jurka Owsiaka i wieloma gadżetami, zadowoleni oraz pełni wrażeń wrócili ze stolicy.

          • Dzień Dziecka
            • Dzień Dziecka

            • W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość „Dnia Dziecka”. To impreza zawsze  oczekiwana przez dzieci, ponieważ co roku dostarcza im radosnych przeżyć i dużo atrakcji. Uczniowie klas IV-VI odbyli zaplanowane wycieczki piesze lub rowerowe w pobliskiej okolicy. Jedni poznali historię zamku w Kurzętniku, a potem na wzgórzu  upiekli kiełbaski natomiast inni w Bratanie wcielili  się w średniowiecznych rycerzy. Grupa dzieci utrwaliła historię naszego miasta, a potem rywalizowała w potyczkach sportowych. Niezwykłą niespodziankę przygotowano dla uczniów klas I-III. Uczniowie ze swoimi wychowawcami i przedstawicielami rodziców udali się na „Zabawę terenową- PODCHODY”. Dzieci poruszały się w patrolach według mapy po terenie miasta. Jednak, żeby wyruszyć w trasę musiały najpierw zapamiętać nazwę patrolu np. Fit Tygryski , wziąć tabliczkę i odnaleźć swoją kopertę /np. na drzewie lub w żywopłocie/, która wskazała punkt startowy. Po ułożeniu puzzli i odczytaniu miejsca startu wszyscy wyruszyli w trasę. Patrolom w czytaniu mapy pomagali harcerze z nowomiejskiego hufca. Każdy zespół musiał zaliczyć siedem zadań. Patrole na punktach otrzymywały określone znaczki. Dzieci poznały musztrę zuchową, przebyły tor przeszkód w Straży Pożarnej, odnalazły „Skarb Pirata”.W Starostwie Powiatowym dowiedziały się jak chronić przyrodę, w lesie rozplątały pajęczynę, a w Ogrodzie Róż musiały wykazać się otwartą postawą i dobrą współpracą w grupie. „Podchody” dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń, które zapewne utrwalą się im w pamięci, a zadbali o to koordynator Dnia Dziecka Irena Światkowska oraz Komendant Hufca Rafał Żurawski. Projekt wspierała drużynowa Aleksandra Kliniewska, która ma głowę pełną pomysłów oraz ponad dwudziestu innych harcerzy z Komendy Hufca w Nowym Mieście Lubawskim. Dziękujemy im bardzo za pomoc i liczymy na dalszą współpracę. Był też czas na wspólne pląsy i pieczenie kiełbasek.

            • V Powiatowy Turniej Edukacyjny

            •  

              30 maja w  naszej szkole  odbył się V Powiatowy Turniej Edukacyjny. Tegoroczny przebiegał pod hasłem „Kto sportu nie unika, temu zdrowie nie umyka”. Uczestniczyło w nim 24 uczniów z klas trzecich  szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Głównym celem spotkaniabyło propagowanie   prawidłowych nawyków żywieniowych oraz podniesienie wśród uczniów świadomości na temat korzyści płynących z czynnego odpoczynku i uprawiania sportu. Uczestnicy turnieju wykazali się doskonałą znajomościąi wiedzą w zakresie wartości odżywczych warzyw i owoców oraz ich wpływu na zdrowie. Z łatwością rozwiązywali rebusy, zagadki i krzyżówki, układali puzzle obrazkowe. W części sprawnościowej zaprezentowali swojąkondycję fizyczną w różnych konkurencjach i grach sportowych. Szybko, poprawnie i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia ruchowe,które wyzwalały ogromną radość i emocje. Część warsztatowa okazała się polem do popisu dla smakoszy surówekowocowych. Dzieci według własnego przepisu i pomysłu sporządziły kolorowe witaminowe rozmaitości, które z apetytem zjadły przy wspólnie zastawionych stołach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody- sprzęt sportowy i pamiątkowe dyplomy. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez nowomiejskie Starostwo Powiatowe. Turniej przygotowały i przeprowadziły: p. Katarzyna Zapałowska , p. JagodaKowalska i p. Justyna Wiśniewska. (KZ)

          • WARSZTATY O ŻYWIENIU - "CHEMIA NA TALERZU"
            • WARSZTATY O ŻYWIENIU - "CHEMIA NA TALERZU"

            • W naszej szkole odbyły się warsztaty o żywieniu dla klas IV-VI pod hasłem "CHEMIA NA TALERZU". Poprowadziła je nasza koleżanka "chemiczka" z gimnazjum nowomiejskiego - p.Teresa Bagińska. Na początku spotkania prowadząca przypomniała wszystkim budowę piramidy zdrowego żywienia. Stwierdziła, że dopiero odpowiednia dieta może: zapewnić każdemu pokrycie żywieniowego zapotrzebowania, umożliwić pełnię rozwoju fizycznego, zapewnić optymalne zdrowie oraz sprawność fizyczną i umysłową. Następnie wybrani przedstawiciele klas wykonywali doświadczenia, które miały przypomnieć - czy zdrowo się odżywiam? Uczniowie wyciągali wnioski z doświadczeń i prowadzonych analiz, dotyczące zagrożeń naszego zdrowia w związku ze stosowanymi substancjami chemicznymi w żywności. Na podsumowanie zajęć wybrani losowo uczniowie uzupełniali test wiedzowy, za który otrzymali bardzo dobre oceny.

            • Wyniki konkursu EKOTEST

            • We wtorek, tj. 15 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST  w formie testowej. Uczestniczyło w nim 9 uczniów z klas czwartych, 3 uczniów z klas piątych i 4 uczniów z klas szóstych. Maksymalna ilość punktów to 60. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

              Kategoria wiekowa - klasy 3-4:

              a) Dawid Balewski kl.IVa  39 punktów (20 miejsce)
              b) Anna Grabowska kl.IVa 38 punktów (21miejsce)
              c) Zuzanna Rzemińska kl.IVa 34 punkty (25 miejsce)
              d) Joanna Dąbrowska kl. IVa  32 punkty (27 miejsce)

              e) Wiktoria Otka kl.IVa 31 punktów (28 miejsce)

              f) Jan Samulewicz kl. IVa 29 punktów (30 miejsce)

              g) Amelia Kroll kl. IVa 28 punktów (31 miejsce)

              h) Aleksandra Piekło IVa 28 punktów (31 miejsce)

              i) Adrian Klepcewicz IVa 22 punkty (37 miejsce)

              Kategoria wiekowa - klasy 5-6:

              a) Julia Balewska - kl. VIb 46 punktów (15 miejsce)
              b) Natalia Wiśniewska  kl. Vc 45 punktów (16 miejsce)
              c) Daria Dembińska  kl. Vc 44 punkty (17 miejsce)
              d) Kamil Gliński  kl.Vc 39 punktów (22 miejsce)
              e) Joanna Kordalska  kl. VIb 39 punktów (22 miejsce)
              f) Radosław Wegner kl. VIb 38 punktów (23 miejsce)
              g) Maja Dembek kl.VIb 29 punktów (32 miejsce)
              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnika. Gratulujemy (JK).smiley

          • IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
            • IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

            • 22 maja w naszej szkole odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Do etapu szkolnego zgłosiło się 11 szkół, natomiast w etapie powiatowym  wzięło udział 22 uczniów z 8 szkół. Test leksykalno-gramatyczny przygotował Marcin Lendzion, nauczyciel  Zespołu Szkół w Kurzętniku. W czasie, gdy uczniowie rozwiązywali zadania odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli na temat sprawdzianu szóstoklasisty.Szkolenie  poprowadziła konsultantka wydawnictwa Oxford- Magdalena Zglińska. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe oraz wydawnictwo Oxford.

              Wyniki są następujące:

              1 miejsce-Patrycja Lenckowska, SP nr 1 Nowe Miasto Lub.

              2 miejsce- Joachim Schramm, SP nr 1 Nowe Miasto Lub.

              3 miejsce-Kacper Petka, SP nr 1 Nowe Miasto Lub.

              4 miejsce-Alicja Andrzejewska, SP Kurzętnik

              5 miejsce-Zuzanna Łątkowska, SP nr 2 Nowe Miasto Lub.

              Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!!