Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Na wieczór wróżb i magii przybyli uczniowie klas I – III. W zaczarowany świat czarów i niezwykłych zjawisk przeniosły dzieci urocze wróżki i czarodziej Andrzej, którzy przy pomocy różnych rekwizytów przepowiadali przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, jakie imię będzie miała przyszła sympatia, czy też czego powinny się wystrzegać. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby w dalszej i bliższej przyszłości, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość? Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy integracyjne i piosenki z repertuaru dziecięcego. Przeżyć i emocji było wiele, toteż wszyscy bawili się wspaniale. (KZ)
Wieczór wróżb u Andrzeja czarodzieja
27 listopada zapraszamy rodziców!
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców w środę 27. 11. 2013 r. w godz. od 17.00 do 18.00 do naszej szkoły. W tym dniu będzie okazja do rozmów z nauczycielami na temat postępów dydaktyczno - wychowawczych swoich dzieci. (KZ)
Rozstrzygnięto konkurs "Tolerancja i życzliwość w moim życiu"
Dzisiaj na apelu szkolnym podsumowano konkurs plastyczny "Tolerancja i życzliwośćw moim życiu". Konkurszostał zrealizowany w ramach projektu "Ja jestem inny, Ty jesteś inny... Wszyscy jesteśmy równi". Oto wyniki
Klasy 0 - I
Filip Żurawski - 02 - I miejsce
Anna Samulewicz - Ia - II miejsce
Zuzanna Mazurowska - Ib - III miejsce
Emilia Lange 03 - wyróżnienie
Klasy II - III
julia Tuszyńska - II a - I miejsce
Mateusz Chełstowski - III a - II miejsce
Samanta Szałkowska - II a - III miejsce
Aleksandra Lendzinowska - wyróżnienie
klasy IV - VI
Jakub Bielski VI a - I miejsce
Andżelika Burkiewicz - IVc - II miejsce
Kacper Rochewicz - IV c - III miejsce
Maria Wróblewska - Va - wyróżnienie
Sponsorem nagród było wydawnictwo Nowa Era. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy sukcesów. (KZ)
Podsumowanie projektu "Ja jestem inny, Ty jesteś inny...Wszyscy jesteśmy równi"
W związku ze Światowym Dniem Tolerancji dzisiaj odbył się apel szkolny dla klas IV - VI. Uczniowie przedstawili bogaty program słowno - muzyczny, który przybliżył wszystkim pojęcie i znaczenie tolerancji, inności wynikających z różnic rasowych, kulturowych i religijnych. Uzupełnieniem występu była prezentacja multimedialna o przyjaźni i tolerancji. Na apelu podsumowano projekt "Ja jestem inny, Ty jesteś inny... Wszyscy jesteśmy równi" realizowany przez społeczność uczniowską. Celem projektu było uświadomienie uczniom istnienia podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku wobec drugiego człowieka. Projekt rozpoczął się pod koniec października i trwał przez cały listopad. Uczniowie wraz z nauczycielami pracowali w grupach: literackich, artystycznych i warsztatowych. W ramach tej działalności dzieci przygotowały własne wiersze, listy do świata, wyszukiwały utwory literackie i informacje na temat tolerancji. Kolejnym zadaniem było wykonanie prac plastycznych na konkurs "Tolerancja i życzliwość w moim życiu" . Na apelu nastąpiło jego podsumowanie i wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom. Niezwykle ciekawą formą aktywności okazały się warsztaty psychoedukacyjne "Z przyjaźnią pod rękę". Przedstawiciele klas starszych z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole utworzyli "łańcuch przyjaźni". Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie uczniowie uświadomili sobie, jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka, zrozumieli znaczenie tolerancji, przyjaźni i pomocy drugiemu człowiekowi. Koordynatorkami projektu były panie: K. Zapałowska, W. Bączek - Samulewicz i I. Kołecka, które dziękują wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i pomoc podczas realizacji zadań. (KZ)
Ogłaszamy konkurs na prezentację multimedialną "Ćwiczę z mamą, ćwiczę z tatą"
Serdecznie zapraszamy wszystkicyh uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem "Ćwiczę z mamą, ćwiczę z tatą". Prace konkursowe należy wykonać w formie prezentacji multimedialnej. Wszystkich dodatkowych informacji prosimy szukać w zakładce Szkoła Promująca Zdrowie. (KZ)
Podaruj Słodkie Serce
W dniach od 12.11.2013 r. do 2.12.2013 r. w naszej szkole będzie trwała zbiórka słodyczy pod hasłem "Podaruj Słodkie Serce". Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Jej celem jest zebranie słodyczy, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w zbiórce. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie wśród nas ludzi o gorących sercach. Słodycze można zanosić do sali nr 20, 22 i 44. Organizatorami akcji są panie: Wioletta Bączek - Samulewicz, Katarzyna Zapałowska i Iwona Kołecka. (KZ)
Śniadanie Daje Moc
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku po raz trzeci uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły przyłączyli się do programu „Śniadanie Daje Moc”. Przeprowadzona akcja edukacyjna miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W jej ramach wśród najmłodszych uczniów przeprowadzono warsztaty plastyczne pod hasłem "Moja kanapka". Uczestnicy zajęć wykonywali różnymi technikami plastycznymi kolorowe śniadaniowe kanapki, które można podziwiać na dolnym holu. Jednak szczególną uwagę poświęcono śniadaniu jako najważniejszemu, najbardziej energetycznemu posiłkowi w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie klas 0 – III wspólnie z wychowawcami przyrządzali pożywne kanapki z różnorodnych warzyw i produktów spożywczych. Wszystkie smakołyki zjadły podczas wspólnego śniadania w klasie. Do każdego posiłku wspaniałym i zdrowym dodatkiem okazały się owoce, które dzieci przynoszą codziennie do szkoły. Dla wszystkich uczniów była to ciekawa forma zajęć warsztatowych, dzięki której nauczyły się, jak w łatwy i przyjemny sposób przygotować śniadanie. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem akcji „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia. Szkolnymi koordynatorkami akcji były panie: A. Kasprowicz i K. Zapałowska. (KZ)
Akademia Niepodległościowa
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Akademię pn. "Dziś ojczyzny uczyć się trzeba..." przygotowali uczniowie klasy IVb pod kierunkiem historyka Pana Jerzego Resickiego. O oprawę muzyczną zadbała nauczycielka muzyki Pani Hanna Szymańska. W montażu słowno-muzycznym uczniowie wyrecytowali i wyśpiewali drogę naszego kraju do niepodległości.
Na dolnym holu można było obejrzeć wystawę poświęconą wydarzeniom listopadowym, którą przygotowała Pani Teresa Gierszyńska.
Niezwykle symbolicznym akcentem tej uroczystości były kotyliony przygotowane przez uczniów szkoły wg. wzoru zaprojektowanego przez Panią Wiesławę Markowską, tutejszego plastyka. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami już od wczesnych godzin rannych godnie i z przejęciem nosiła na lewej piersi barwy narodowe.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miejskich - panie Lilia Karczyńska i Zofia Wilbrandt oraz panowie Krzysztof Widźgowski, Mieczysław Kubacki i Adam Kłosowki. (enb)
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
,,Biblioteki szkolne – bramy do życia” - pod takim hasłem przebiegały październikowe działania w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. Przy współudziale Koła Miłośników Książki nauczyciele wykonali dekorację pomieszczenia oraz plakaty informujące o przebiegu obchodów. Przez cały miesiąc biblioteka szkolna była miejscem atrakcyjnych konkursów
i imprez łączących zabawę z edukacją.
Przygotowano:
,, Kuferek niespodzianek ”dla wszystkich odwiedzających bibliotekę czytelników. Uczniowie wypożyczający lub zwracający książki wybierali nagrodę niespodziankę.
Konkurs plastyczny ,, Moja ulubiona dyscyplina sportu”- uczniowie klas III-V wykonali prace plastyczne przedstawiające ulubioną dyscyplinę sportu. Pierwsze miejsce zajęła M. Haska kl.Vb, drugie miejsce N.Szczepańska kl.Va i Z. Jastrzębska kl.Vc, trzecie miejsce N.Kwiatkowska kl. IIIb. Natomiast wyróżnienia otrzymali: R.Rulewska kl.Va, Z. Gawińska kl.Va, K.Gabiec kl IVa,W. Morawska kl.Vc, A.Domżalska kl.Vb i W. Meler kl. IVa.
Konkurs czytelniczy ,, Zaczarowany Świat Zdrowia ”dla klas drugich. Zabawa została zrealizowana w ramach projektu promocji zdrowia. Wróżka zaprosiła wszystkich uczestników zabawy do odbycia podróży, aby odnaleźć Bajkową Krainę Zdrowia. Dzieci zanim dotarły z wróżką do Krainy Zdrowia musiały pokonać wiele konkurencji np. co jedzą Smerfy?, zagadki ukryte w balonach, zaczarowane pudełko, krzyżówka zdrowia itp.
Po podliczeniu wszystkich punktów pierwsze miejsce zdobyła klasa IIa- wychowawczyni Mariola Lewalska natomiast drugie miejsce IIb- wychowawczyni Mirosława Mamińska. Pani Dyrektor Ewa Kijora wraz z nauczycielami Wiesławą Markowską, Anną Falkowską i Teresą Gierszyńską wręczyły dyplomy i nagrody.
Wystawy ,,Jan Paweł II- papież dialogu” i ,, Moje ulubione lektury szkolne”- to kolejne atrakcje, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły.
Świąteczny październik to praca biblioteki szkolnej w pigułce. Celem wszystkich działań było zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Śniadaniówki dla maluchów
Dzisiaj uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali kolorowe śniadaniówki. W nich to maluchy będą przynosiły każdego dnia pożywne śniadanie i owoce. Upominki wręczyła Pani Dyrektor Ewa Kijora,a sponsorami byli zakład patronacki Expom i Gazeta Nowomiejska. (KZ)
Kozucha - Kłamczucha
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. ” Kozucha – Kłamczucha”. Na widowni zasiedli najmłodsi uczniowie - dzieci z klas 0 – III. Było to widowisko teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa. Spektakl „Kozucha – Kłamczucha” to wesoła opowieść oparta na motywach utworu polskiej pisarki Janiny Porazińskiej. Widzowie chętnie brali udział we wspólnej zabawie pod bacznym okiem aktorów. Bajka potępia kłamstwo i uczy prawdomówności, pokazuje jak bardzo ważne jest wybaczanie i przyjaźń. (KZ)
Dzień otwarty
Zapraszamy rodziców w dniu 30.10.2013 r. w godz. od 17.00 do 18.00 do naszej szkoły. Wszyscy chętni rodzice będą mieli okazję porozmawiać z nauczycielami o zachowaniu i wynikach w nauce swoich dzieci. (KZ)
Jesienne biegi
Dzisiaj wokół "Orlika" w Bratianie odbyły się powiatowe biegi przełajowe, które były eliminacjami do biegów wojewódzkich. Z każdego biegu awansowało 10 zawodników lub zawodniczek. Z naszej szkoły na finał wojewódzki pojedzie 4 uczniów: Julia Długosz z kl. IV, która zajęła I miejsce, Dawid Balewski - III miejsce, Agata Zielińska - VII miejsce oraz Angelika Jędraszek, która pomimo choroby pobiegła i uplasowała się na V miejscu.(ZG)
PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM OCHRONY PRZYRODY
Chociaż nasi uczniowie i pracownicy szkoły dbają o środowisko przez cały rok, to w październiku, który jest miesiącem ochrony przyrody, mówi się o tym więcej. W związku z tym uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem p. Jarosława Kamińskiego i p. Magdaleny Lemanowskiej przygotowali inscenizację pt. ,,PAWEŁ I GAWEŁ" oraz „LAS”. Występujący aktorzy utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że warto chronić środowisko, bo od tego zależy komfort naszego życia, które jest przyjemniejsze, gdy upływa w czystym otoczeniu, w nieskażonym środowisku, wśród zadowolonych zwierząt i różnorodnych roślin. Dekorację przygotowała p. Wiesława Markowska. Natomiast o oprawę muzyczną zadbała p. Hanna Szymańska. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor - Ewa Kijora, która zwróciła uwagę na fakt, że choć październik jest uznawany miesiącem ochrony przyrody, to każdy powinien o nią dbać przez cały rok (JK).
PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM OCHRONY PRZYRODY
Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „ SZANUJ PRZYRODĘ” pod kierunkiem pani Marii Domańskiej. Celem tego konkursu było rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska oraz wdrożenie do prawidłowego, proekologicznego zachowania . Zgodnie z regulaminem najciekawsze prace zostały nagrodzone .
Oto laureaci :
I miejsce Agata Domżalska z klasy V b
II miejsce Andżelika Burkiewicz z klasy IVc
III miejsce Adrian Kobylski z klasy VIc
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachecamy do udziału w innych konkursach o tematyce proekologicznej. (enb)
My na Jasnej Górze
W dniach od 9-10.10.2013 nasza szkoła uczestniczyła w kolejnym spotkaniu na Jasnej Górze. W środę 9 października braliśmy udział w Apelu Jasnogorskim mówiąc Maryi, Królowej Polski nasze "Fiat"- zawierzaliśmy siebie i inne Szkoły im. Jana Pawła II Jej Macierzyńskiej opiece. 66 Pocztów sztandarowych modliło sie z naszym ks.biskupem Henrykiem Tomasikiem Duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Nasępnego dnia braliśmy udział w XIII Ogólnopolskiem Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Polski i zza granicy. Nasza społeczność wysłała List do Ojca świętego Franciszka, modliła się za przyczyną błogoslawionego Patrona RS im. JP II , czytała akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski, odmawiała dziesiatek różańca świętego, uczestniczyła w dziękczynieniu Bogu za dar wspaniałego Polaka - papieża dialogu, który już wkrótce bedzie kanonizowany.. Mamy przyjąć postawę Maryi, aby słuchać, dziękować i służyć. Razem z przedstawicielami naszej szkoły w pielgrzymce brały udział poczty z ZS im. JP II w Jamielniku i z SP im. JP II w Łąkorzu z opiekunkami. Opiekunowie naszej grupy to: Łukasz Leszczyński i Teresa Napiórkowska. (enb)
My na Zjeździe Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasnej Górze
W dniach 9-10.10.2013 nasza szkoła uczestniczyła w kolejnym spotkaniu na Jasnej Górze. W środę 9 października braliśmy udział w Apelu Jasnogorskim mówiąc Maryi, Królowej Polski nasze "Fiat"- zawierzaliśmy siebie i inne Szkoły im. Jana Pawła II Jej macierzyńskiej opiece. 66 Pocztów sztandarowych modliło sie z naszym ks.biskupem Henrykiem Tomasikiem Duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Następnego dnia braliśmy udział w XIII Ogólnopolskiem Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Polski i zza granicy. Nasza społeczność wysłała List do Ojca świętego Franciszka, modliła się za przyczyną błogoslawionego Patrona RS im. JP II , czytała akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski, odmawiała dziesiatek różańca świętego, uczestniczyła w dziękczynieniu Bogu za dar wspaniałego Polaka - papieża dialogu, który już wkrótce bedzie kanonizowany.. Mamy przyjąć postawę Maryi, aby słuchać, dziękować i służyć. Razem z przedstawicielami naszej szkoły w pielgrzymce brały udział poczty z ZS im. JP II w Jamielniku i z SP im. JP II w Łąkorzu z opiekunkami. Opiekunowie naszej grupy to: Łukasz Leszczyński i Teresa Napiórkowska.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela w naszej szkole miał charakter bardzo uroczysty i podniosły. W akademii wzięli udział: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i emeryci oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pani Ewa Kijora, która przybliżyła ideę święta, nakreśliła model współczesnego nauczyciela. Serdeczne życzenia i podziękowania za trud i poświęcenie skierowała do wszystkich pracowników szkoły. W dalszej części spotkania głos zabrali goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Romuald Koszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Rzemińska. Na ręce Pani Dyrektor Przewodnicząca Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej Julia Zellma przekazała gorące życzenia i kwiaty od wszystkich wychowanków. Wiele serdecznych i miłych słów uznania za zaangażowanie i pracę padło z ust zaproszonych gości. Były kwiaty i życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym roku dwoje nauczycieli zostało odznaczonych medalami. P. Lucyna Ben Nasr i p. Katarzyna Zapałowska otrzymały Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nagrodę Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego otrzymały: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pani Ewa Kijora i Irena Światkowska. Jak co roku zostali nagrodzeni nauczyciele i pracownicy szkoły. Nagrody Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego otrzymały: Wicedyrektor p. Eleonora Lewalska, p. Katarzyna Zapałowska, p. Zyta Sadowska, p. Magdalena Lemanowska, p. Teresa Gierszyńska, p. Iwona Kołecka, p. Ewa Paluszkiewicz, p. Jerzy Resicki i p. Zbigniew Gołębiewski. Natomiast wśród pracowników administracji i obsługi panie: Bernadeta Wojtaszko, Elżbieta Strzelczak, Małgorzata Najdrowska, Krystyna Brzezińska, Ewa Górzkowska, Urszula Gruźlewska, Grażyna Maciejewska, Beata Michewicz, Krystyna Mróz, Henryka Sobczak, Bernadeta Żórańska oraz panowie: Wiesław Jankowski i Wiesław Poniewski. Nie zabrakło też jubilatów. 35 – lecie pracy obchodziły panie: Ewa Kijora, Ewa Paluszkiewicz, Anna Poniewska, Elżbieta Wiśniewska, 30 – lecie panie: Maria Domańska, Teresa Gierszyńska, Elżbieta Strzelczak, Hanna Szymańska, 25 – lecie panie: Lucyna Ben Nasr, Urszula Gruźlewska, Mirosława Mamińska, Marzenna Rykaczewska oraz panowie: Zbigniew Gołębiewski, Wiesław Jankowski i Wiesław Poniewski. 20 – lecie pracy obchodzili: pani Gizela Moczadło i pan Andrzej Czepek. Dzień Nauczyciela to również okazja do przypomnienia o nauczycielach, którzy zdobyli stopień awansu zawodowego. Stopień nauczyciela mianowanego otrzymały panie: Magdalena Lemanowska i Gizela Moczadło. Natomiast panie: Agnieszka Katryńska i Marta Sobiesierska otrzymały stopień nauczyciela kontraktowego.
Kolejną część uroczystości wypełniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów klasy V b i IV b i solistek: Kingi Wardowskiej, Adrianny Szczepańskiej, Julii Cieplak oraz chórku szkolnego. Część artystyczną przygotowały: pani Magdalena Lemanowska i Hanna Szymańska. Artyści pięknie wyśpiewali i wyrecytowali słowa podziękowania i uznania dla codziennej trudnej pracy pedagogów. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane piękne kwiaty. Scenariusz uroczystości przygotowała i akademię prowadziła Wicedyrektor szkoły pani Eleonora Lewalska. Scenografię przygotowały panie: Wiesława Markowska i Magdalena Lemanowska. (KZ)
Ślubowanie pierwszaków
Dnia 11 października 2013 roku w odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli: Pani Dyrektor Ewa Kijora, zaproszeni goście, rodzice pierwszoklasistów oraz nauczyciele i uczniowie klas I - III. Po powitaniu uczestników uroczystości i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Pani Dyrektor. Szczególne gorąco przywitała uczniów klas pierwszych oraz zaproszonych rodziców. Zwróciła uwagę na doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie w życiu każdego malucha przekraczającego próg szkoły. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta pan Józef Blank, który życzył pierwszoklasistom ciągłego zgłębiania wiedzy i wielu sukcesów. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Rzemińska pamiętała o maluchach w sposób szczególny. Każdy uczeń otrzymał owocowego misia i owoce. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, a wróżka odbijała na dłoni każdego z nich znak sowy – symbol mądrości. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, kolorową czapkę, plan lekcji, książkę i długopis. Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować. Wypełnianie swej roli przyniesie pierwszakom wiele radości oraz pozytywnie wpłynie na kształtowanie się ich osobowości. (KZ)
XIII Dzień Papieski
Nasz szkoła nosi imię Jana Pawła II, więc Dzień Papieski świętujemy bardzo uroczyście. Społeczność szkolna angażuje się w różnoraki sposób w przeżywanie tego dnia.
11X zgromadziliśmy się na apelu pt. „Jan Paweł II – papież dialogu”, przygotowanym przez kl. III a pod kierunkiem p. E. Lewandowskiej, J. Kowalskiej, M. Rykaczewskiej. Teksty, wiersze i piosenki wzbogaciła prezentacja multimedialna p. K. Zapałowskiej. Gościliśmy ks. proboszcza Z. Markowskiego, który podzielił się refleksjami i wspomnieniami ze spotkań z Janem Pawłem II.
W dniach 9-10X grupa uczniów pod opieką p. T. Napiórkowskiej i p. Ł. Leszczyńskiego uczestniczyła w ogólnopolskim spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.
Od połowy września trwał konkurs plastyczny pt. „Jan Paweł II – papież dialogu”. Najpiękniejsze prace wyeksponowano na wystawie szkolnej. W kategorii klas I-III I miejsce zdobyła Julia Michalska z kl. III c, II miejsce – Zuzanna Anna Dąbrowska z kl. II b, a III miejsce –Aleksandra Lendzinowska, kl. III b. Wyróżnienia uzyskali: Oliwia Florenc, kl. II b, Kamila Płotkowska, kl. II a i Leon Tessmer, kl.III b. Konkurs przeprowadziły panie: W. Markowska oraz E. Lewandowska. Pani T. Gierszyńska przygotowała wystawkę książek poświęconych Patronowi szkoły.
Ogólnopolski Dzień Papieski przypada w niedzielę, 13X. Będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy św., po której zaprezentujemy społeczności nowomiejskiej montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II. Uczniowie i nauczyciele zaangażują się w zbiórkę pieniężną na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. (KZ)
Archiwum Aktualności