• Wyjazd na basen, kręgle i lodowisko

• Podczas tegorocznych ferii zimowych 50 uczniów z naszej szkoły  postanowiło spędzić czas aktywnie i inaczej niż zwykle. Dlatego wybrali się na lodowisko, basen i kręgle do Iławy. Na lodowisku zabawa była przednia. Można było zaobserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy jeździli na tafli odważnie, inni natomiast trzymali się bandy, pingwinków lub kolegów. Pomimo to każdemu towarzyszył uśmiech, a dzwonek nawołujący do opuszczenia tafli lodowiska wywołał nadąsanie uczestników. Rozładowanie napięcia nastąpiło w basenie, na zjeżdżalni i jacuzzi. Po przebraniu się i wysuszeniu włosów udano się do kręgielni. Tam zmieniono obuwie i rozpoczęto grę na 4 torach. Początkowo rzuty były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. Każdy z zaciekawieniem obserwował punktację na tablicy wyników. Mimo rywalizacji zabawa na torach była wyśmienita. Po takim wysiłku z ogromnym apetytem zjedzono pizzę.  Poza doświadczeniem dobrej zabawy uczestnicy wycieczki utrwalili  nawyki obcowania z alternatywnymi formami rekreacji i wypoczynku. To wszystko przy niewielkich nakładach finansowych i niewyczerpującej podróży. Po takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną na pewno będą większe. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: I. Światkowska, L. Ben Nasr, W. Bączek - Samulewicz i Ł.Leszczyński.

Następnego dnia 22 innych uczniów z klas VI- VIII spędzało ferie w Toruniu. Wycieczka rozpoczęła się w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film Aquaman – amerykański fantastycznonaukowy film akcji, który miał premierę 26 listopada 2018 r. w Londynie.  Następnie wszyscy udali się do Jump Arena – miejsca, w którym każdy może spożytkować nadmiar energii. Grupą opiekowały się   panie L. Ben Nasr i I. Światkowska. (KZ)

• Dominika "pełniła" funkcję Burmistrza

• W dniu 30 stycznia 2019 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim Dominikę Kruszewską (kl.V), która podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała wraz z siostrą możliwość "zarządzania miastem przez jeden dzień".

Na początku zarówno Burmistrz Józef Blank krótko wprowadził "nową władzę" w specyfikę pracy samorządowej, a następnie symbolicznie przekazał swoje stanowisko pracy.

Dziewczynka w nowej roli z dużym przejęciem realizowała swoje zadania oraz z zainteresowaniem poznawała zakres działań poszczególnych referatów i cały Urząd Miejski, po którym oprowadził ją m.in. Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski.

Burmistrz Józef Blank pogratulował Dominice godnego pełnienia obowiązków włodarza miasta i życzył jej wielu sukcesów edukacyjnych, rozwoju pasji i dalszego zainteresowania funkcjonowaniem samorządu lokalnego.