• Aktualności

            • Konkurs recytatorski dla klas 4-6 i 7-8

            • Zapraszamy miłośników poezji naszej noblistki Wisławy Szymborskiej do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim. Wszelkie szczegóły u pań polonistek - pani Żanety Cherkowskiej, pani Jolanty Jonowskiej i pani Magdaleny Lemanowskiej.

            • MAMY LAUREATÓW!!!

            •  

              11 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Była to sesja zimowa. Każdy uczeń pisał test w swojej kategorii wiekowej. Test składał się z kilku części: czytanie ze zrozumieniem, słownictwo, gramatyka oraz kultura. Maksymalnie można było zdobyć 60 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli:

              wśród klas czwartych:

                    Maria Mielnik 48/60  (13 miejsce)

              wśród klas piątych:

                    Jakub Karbowski z kl. V b – 56/60  (5 miejsce, tytuł laureata)

                    Aleksander Zagórski – 49/60  (12 miejsce)

              wśród klas szóstych:

              Miłosz Kozłowski z kl. VI b 54/60  (7 miejsce, tytuł laureata)

                    Karolina Wojdon z kl. VI a -50/60  (11 miejsce)

              Krystian Bielaszka z kl. VI a -  -50/60  (11 miejsce)

              wśród klas siódmych:

                    Aleksander Grześkiewicz z kl. VII b -60/60  (1 miejsce, tytuł laureata)

                    Adrianna Wydrachowska z kl. VII a – 48/60 (13 miejsce)

              wśród klas ósmych:

                    Kamil Groszewski z kl. VIII b – 56/60  (5 miejsce, tytuł laureata)

                    Konrad Jabłoński z kl. VIII c- 52/60  (9 miejsce, tytuł laureata)

                    Anna Jonowska z kl. VIII b- 52/60  (9 miejsce, tytuł laureata)

              Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy. Wyróżnionych 6 uczniów otrzyma nagrody rzeczowe, natomiast Aleksander Grześkiewicz dodatkowo odbierze nagrodę za uzyskanie najwyższego wyniku w Polsce.

              Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

               

               

            • Nie żyje Ś.P Regina Błędowska

            • Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ś.P. Reginy Błędowskiej. Pani Regina była nauczycielem historii i sprawowała fukcje kierownicze w naszej Szkoły w latach 1964-1984, w roku 1973 objęła stanowisko wicedyrektora i sprawowała tę funkcję do 1984 roku. Od marca do sierpnia 1984 pełniła obowiązki dyrektora.

              Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek 18 kwietnia. O godz. 11.30 nastąpi wyprowadzenie zwłok do Bazyliki pw. Św Tomasza Apostoła. Rożaniec w intencji zmarłej odbędzie się w niedzielę i poniedziałek o godz 18.00, zaś w dniu pogrzebu o godz 11.00 w kaplicy Requiem przy ul.3 Maja.

              Rodzinie Zmarłej składam w imieniu Społeczności Szkoły wyrazy współczucia.

              Jerzy Resicki

              Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

            • Sprawny maluch

            • Dzieci z zerówki wzięły dziś udział w imprezie rekreacyjnej "Sprawny maluch", która odbyła się na hali sportowej. Sześcioro reprezentantów naszej Szkoły zadbało o świetną sportową zabawę. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, w których wykazały się szybkością, zwinnością i sprytem. Świetny doping zapewniła im reszta grupy, która dzielnie wspierała swoich kolegów na trybunach.

            • Piłkarskie potyczki

            • W dniu 05.04.2023 odbyły się gminne elimanacje turnieju piłki nożnej Tymbarka. Zawodnicy naszej szkoły wygrywając ten turniej awansowali do fazy powiatowej. W składzie drużyny grali: Dominik Robaczewski, Jakub Karbowski, Wiktor Turek, Filip Zatorski, Oliwier Leśniewski, Kacper Jarzębowski, Piotr Błędowski, Szymon Grześ, Kamil Trzebniak pod opieką p. Artura Marcfelda 

            • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

            • Dziś dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym- Panem Karolem Haską. Spotkanie to miało na celu przygotowanie do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, czy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na wstępie Pan Karol pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolacy oraz uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Ponadto w trakcie prowadzonych zajęć obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny i zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci mogły poczuć się "małymi ratownikami". Taka lekcja dała im możliowść nauki wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Mamy również nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić wśród uczniów i przedszkolaków ideę konieczności pomocy osobom, które jej potrzebują. Naszemu Gościowi jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie do szkoły oraz mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

            • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

              Autyzm zmienia postrzeganie świata, zniekształcając pracę zmysłów. Jest złożonym zaburzeniem rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Powoduje trudności w komunikowaniu uczuć, budowaniu relacji i uczeniu się. Autystyków drażni hałas, cisza czy nawet materiał ubrania. Nie radzą sobie z odczytywaniem emocji innych osób, nie mówią lub mówią dużo. Mocno uzewnętrzniają swoje emocje lub głęboko je skrywają. Nie jest to złe postrzeganie świata. Jest inne i zasługuje na zrozumienie.

                             Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Przeprowadzono zajęcia i  pogadanki poświęcone tematyce autyzmu.

              Na dolnym korytarzu odbyła się projekcja filmików ,,Autystycznie utalentowani”.

              W trakcie przerw zorganizowano akcję ,,AKTYWNA NIEBIESKA PRZERWA”.

              Głównym celem było integrowanie społeczności szkolnej oraz rozwijanie aktywności fizycznej na przerwach. Nie od dziś wiadomo, że ruch to doskonały sposób, aby lepiej się czuć, a co za tym idzie uzyskać korzyści zdrowotne, świetnie się bawiąc.

                             Dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom za to, że zawsze chętnie włączają się w akcję „Razem dla autyzmu” i poprzez kolorystykę stroju pokazują swoją solidarność, a poprzez własną postawę, życzliwość i empatię sprawiają, że uczniowie dotknięci autyzmem czują się dobrze w naszej szkole.