• Miejski Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza

Uczniowie i uczennice klas 4-8 brali udział w konkursie ortograficznym. Nie udało im się tym razem wywalczyć czołowych miejsc, ale bardzo mocno gratulujemy im odwagi i determinacji w mierzeniu się z tą niezwykle trudną dziedziną naszego języka.

• Dzień Tańca z Klanzą

• Grupy przedszkolne świętowały dziś Dzień Tańca z Klanzą.Na boisku dzieci chętnie brały udział w różnorodnych zabawach z chustą animacyjną. Pogoda dopisała, podobnie jak humory przedszkolaków. Zabawy z chustą na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim dużo radości.

• Wycieczka do Olsztyna i Olsztynka

• 11 maja dzieci z klas 2b oraz 3a były na wycieczce w Olsztynku w Hucie Szkła Artystycznego gdzie miały okazję na żywo poznać proces powstawania wyrobów ze szkła. Następnie udaliśmy się do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Żaba Nie Śmieszka" . Po spektaklu poszliśmy na spacer po olsztynskim Starym Mieście. Ostatnim punktem wycieczki były "Kosmolekcje" w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Wyjazd bardzo podobał się wszystkim uczestnikom. Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do swoich domów.

• Sukcesy naszych najmłodszych uczniów

• W dniu 5 maja 2023 roku troje uczennic z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły wzięło udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich.  Podczas konkursu uczennice pisały dyktando, rozwiązywały łamigłówki, rebusy oraz zagadki ortograficzne w formie testu. Naszą szkołę reprezentowały: Lea Wielgosińska- Remus (klasa 1b), Oliwia Malinowska (klasa 2b) oraz Agata Lendzion (klasa 3a). Lea Wielgosińska-Remus i Agata Lendzion  zdobyły 1 miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowały się do dalszego etapu konkursu na szczeblu powiatowym. Oliwia Malinowska zajęła 3 miejsce w kategorii klas drugich.

Dnia 8 maja w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej odbył się natomiast Miejski Konkurs Matematyczny dla klas 1-3. Podczas konkursu uczennice rozwiązywały niełatwe zadania matematyczne "z treścią", a było ich aż 34. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczennic, które wygrały eliminacje szkolne: Lea Wielgosińska- Remus (klasa 1b), Zuzanna Gruźlewska (klasa 1a), Agata Lewsza (klasa 2b), Oliwia Chełstowska (klasa 2a), Agata Lendzion (klasa 3a) oraz Aleksandra Szmejter (klasa 3a). 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Lea Wielgosińska-Remus z klasy 1b i zakwalifikowała się do konkursu na szczeblu powiatowym.

Zarówno w jednym, jak i w drugim konkursie różnice w punktacji były niewielkie.

Bardzo serdecznie wszystkim naszym uczennicom gratulujemy wiedzy, umiejętności i odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs Recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej

• W naszej szkole odbył się dziś szkolny etap Konkursu Recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej. Wzięli w nim uczniowie klas 4-6 i 7-8. Wszyscy uczestnicy przygotowali piękne recytacje wybranych przez siebie utworów poetki i przeszli do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!!!

• Obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w zawodach sportowych organizowanych w ramach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

,,Są w nas możliwości, jest w nas moc. Jesteśmy silni nadzieją”

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy – GEOGRAFIA 2023

• Uczniowie naszej szkoły brali udział po raz pierwszy w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy z geografii.
              Turniej ten został zorganizowany w formie zdalnej na platformie testowej w dniach 03.04.2023r. dla kat. I. (uczniowie klas V - VI), 04.04.2023r. dla kategorii II (uczniowie klas VII-VIII ) oraz 05.04.2023r. dla kategorii III (uczniowie szkół ponadpodstawowych) w godzinach popołudniowych. Uczniowie mogli uczestniczyć w OTW na własnych urządzeniach w domu lub na komputerach w szkole.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyniki, które dotarły do nas przedstawiają się następująco:

a) Magdalena Szulc klasa Va – 10/30 pkt.,

b) Bartosz Dąbrowski klasa Va – 19/30 pkt.,

c) Mateusz Woldan klasa VIa – 19/30 pkt.,

d) Bartosz Jakubowski klasa VIIIb – 17/30 pkt.,

e) Tomasz Dąbrowski klasa VIIIb – 23/30 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (JK).

• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

• 30 marca 2023 roku odbyła się  II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej w wersji online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl. Brali w niej udział uczniowie z klas VII i VIII.
              Olimpiada znalazła się w 14 wykazach kuratoryjnych, w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim.
              Zmagania odbywały się w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Naszą szkołę po raz pierwszy reprezentował uczeń klasy VIII c – Kornel Szczepański, który ukończył konkurs na etapie szkolnym i otrzymał dyplom za uczestnictwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (JK).

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• Dziś w naszej szkole było nadzwyczaj bezpiecznie. A to za sprawą całej armii małych strażaków, którymi mogły poczuć się dziś przedszkolaki. Z okazji minionego 4 maja - Międzynarodowego Dnia Strażaka poraz kolejny przypomniałyśmy dzieciom jak ważny jest to zawód i czym zajmują się strażacy. Choć nasze dzieci o zawodzie strażaka wiedzą już bardzo wiele, dzięki wizycie w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej czy też odwiedzinach strażaków w naszej placówce, to dziś również chętnie wysłuchały opowiadań nauczycieli o tym niezwykle istotnym dla społeczeństwa zawodzie. Za możliwość skorzystania z profesjonalnych strojów małych strażaków dziękujemy OSP w Mrocznie.