• Aktualności

     • „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody” - ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy
      • „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody” - ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy

      • W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim realizowały ogólnopolski projekt matematyczno- przyrodniczy „Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody”. Projekt ten jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów polityki oświatowej MEN oraz odpowiedzią na potrzebę poszukiwania alternatywnych, innowacyjnych metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Patronat nad projektem objęli: Polski Instytut Przedszkoli Leśnych” oraz „Bliżej Przedszkola”. Autorką projektu jest Karolina Urbaniak, nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 66 w Łodzi.

       Do stworzenia projektu autorkę zainspirowały książki Richarda Louv’a „Ostatnie dziecko lasu” oraz „Witamina N” (w których autor porusza bardzo ważny temat deficytu natury), własne przemyślenia i obserwacje nad dzieciństwem wychowanków, którzy większość każdego swojego dnia spędzają w zamkniętych pomieszczeniach przedszkolnych, a także fascynacja pedagogiką przedszkoli leśnych.

       Dzięki pomocy rodziców (poprzez nauczanie zdalne) udało nam się wykonać 14 zadań zdobywając tym samym Certyfikat dla placówki za promowanie edukacji w kontakcie z naturą, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody oraz za postrzeganie środowiska naturalnego jako miejsca zapewniającego dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. Nauczycielki otrzymały Certyfikat „Nauczyciela Bliskiego Przyrodzie”. W ramach realizacji projektu przeprowadzono w placówce dwa konkursy matematyczno- przyrodniczne: „ Zima na okrągło i kwadratowo” oraz „Matematyczna Ekotorba” oraz „Festiwal Matematyki” w grupie „Misie”. Dzieci uczyły się wyliczanek, rymowanek, piosenek, wierszy, w których pojawiały się elementy matematyczne i przyrodnicze. Zaaranżowano kąciki przyrodniczo- badawcze w sali przedszkolnej, które były aktualizowane zgodnie z porami roku. Nie zabrakło uprawy „ogródka warzywnego” w kącikach i domowych parapetach. Podczas codziennych zajęć wykorzystywano potencjał terenów zielonych oraz ogródka przedszkolnego w celu zamiany nauczania indoor na outdoor, czyli prowadzenia zajęć matematycznych, przyrodniczych poza murami przedszkola. Dzieci zapoznały się z dawnymi grami podwórkowymi oraz wysłaliśmy kartkę pocztową z pozdrowieniami matematycznymi do autorki projektu, w celu stworzenia mapy przedszkoli bioracych udział w projekcie.

       Koordynator projektu w placówce: Monika Rucińska

       (AG)

        

     • Zapraszamy do głosowania w kolejnej odsłonie konkursu "Czyściochowe Przedszkole"!
      • Zapraszamy do głosowania w kolejnej odsłonie konkursu "Czyściochowe Przedszkole"!

      • Szanowni Rodzice!

       Dzięki Waszym głosom udało nam się już wygrać bon o wartości 500 zł w trzeciej odsłonie konkursu w ramach programu "Czyściochowe Przedszkole".  Walczymy dalej! Zachęcamy do głosowania w czwartej odsłonie konkursu. 

       Oto link do głosowania na nasze prace:

       https://www.rossmann.pl/czysciochowo?voivodeshipId=13&districtId=83&communeId=1256

       Zasady głosowania:

       - głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;

       - codziennie można oddać jeden głos; 

       - głosowanie trwa od 1 czerwca do 30 czerwca.

       Uwaga! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. Rodziców, którzy nie są jeszcze uczestnikami Rossnę! Junior, a mają dziecko w wieku powyżej 3 lat i chcą głosować w konkursie Czyściochowe Przedszkole, zapraszamy do programu Rossnę! Junior w aplikacji mobilnej Rossmann PL. Więcej informacji o programie Rossnę! tutaj: https://www.rossmann.pl/rossne.

        

       W imieniu dzieci z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze przedszkole !!! 

      • Zuzanna Anna Dąbrowska - "Lolek 2020"

      • Kapituła przyznająca Nagrodę "Lolek", zgodnie z wieloletnią tradycją, w Dniu Patrona Szkoły podjęła decyzję w sprawie nadania tegorocznego tytułu. W tym roku tę prestiżową Nagrodę, za godne reprezentowanie szkoły i wcielanie w życie ideałów Jana Pawła II - Patrona szkoły przyznano Zuzannie Annie Dąbrowskiej - uczennicy kl.VIIIa. Zuzia została tym samym 10.tym laureatem "Lolka", bowiem Statuetka przyznawana jest od 2011 roku. Tegoroczna laureatka wielokrotnie osiągała najwyższe wyniki w szkole - w nauce, to dwukrotna finalistka Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego i biologii a także uczestniczką finału wojewódzkiego z matematyki. Zuzanna zajęła drugie miejsce w XXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Osiągala też sukcesy w konkursach plastycznych i literackich. Należy do Koła Miłosników Biblioteki. Jest zaangażowana w życie klasy i szkoły. Jest najaktywniejszą wolontariuszką Szkolnego Koła PCK i szkoły. Promieniuje spokojem, dojrzałością i uśmiechem

      • Święto naszego Patrona

      • Dziś przypada 100.rocznica urodzin Jana Pawła II -  Patrona naszej szkoły. Rokrocznie w tym dniu obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Tym razem zaduma nad Patronem, jego życiem w kontekście naszej placówki przypadła na czas szczególny - sytuację epidemiologiczną, związaną z koronawirusem. Z racji niemożności świętowania dziś - pochylamy się nad mottem z Jana Pawła II , które widnieje na progu szkoły "Najważniejszy jest drugi człowiek, w ktorym można tworzyć to, co dobre i piękne".  Niech te słowa będą dla nas życiowym drogowskazem zarówno podczas edukacji, pracy w tej szkole, jak i na lata późniejsze. Chcielibyśmy nadmienić, że jesteśmy wciąż myślami blisko Was i z niecierpliwością czekamy, kiedy znów zapełnią się korytarze naszej szkoły odgłosami gwaru uczniów naszej placówki.  

        

       Jerzy Resicki 

       Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego

       Szkoły Podstawowej nr 1 im.Jana Pawła II

      • Wsparcie dla szkoły w zdalnym nauczaniu

      • W piątek 15 maja 2020 roku do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank zaprosił dyrektorów trzech szkół podstawowych, aby przekazać im na potrzeby szkół laptopy zakupione przez samorząd miejski z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zdalna Szkoła.

       Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie na przesłany wniosek otrzymała grant w wysokości 68.361,92 złotych na zakup 38 laptopów. Umowa o dofinansowaniu zakupu tych laptopów została podpisana 24 kwietnia 2020 roku z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

       Do przetargu ogłoszonego przez Gminę pod koniec kwietnia zgłosiły się dwie firmy, w tym korzystniejszą ofertę zaproponowała lokalna firma TELMAR Pana Arkadiusza Rybickiego, z którą w dniu 12 maja 2020 roku podpisana została umowa na dostawę sprzętu.

       Zakupione laptopy firmy HP 250 G7 wyposażone są w system operacyjny WINDOWS 10 HOME 54 BIT i posiadają parametry zgodne z wymaganiami rekomendowanymi przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

       Laptopy zostały przekazane do nowomiejskich szkół podstawowych w ilościach proporcjonalnych do liczby uczniów.

       Burmistrz Józef Blank z zadowoleniem podkreślał fakt współpracy z lokalną firmą przy realizacji zakupu laptopów, która dodatkowo na potrzeby szkół podarowała 300 sztuk maseczek ochronnych. Gospodarz miasta zapowiedział starania o pozyskiwanie kolejnych funduszy na doposażenie szkół w sprzęt elektroniczny.

     • “MATEMATYCZNA EKOTORBA”- wyniki konkursu on-line
      • “MATEMATYCZNA EKOTORBA”- wyniki konkursu on-line

      • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu “Las, dwa, trzy -matematyczne przygody wśród przyrody” w miesiącu maju został zorganizowany konkurs plastyczno-matematyczny pt.: “Matematyczna Ekotorba” skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich rodziców.

       Celem konkursu było:

       - Propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych do własnoręcznego wykonania torby wielokrotnego użytku.

       - Kształtowanie postawy świadomego konsumenta.

       - Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci.

       - Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne.
       - Inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej.
       - Umożliwienie prezentacji twórczości dzieci.
       - Upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych.

        

       Wyniki konkursu:

       1 miejsce- Lena Szczawińska (gr. Misie) oraz Julia Kowalewicz (gr. Misie)

       2 miejsce- Julian Haska (gr. Żabki)

       3 miejsce- Laura Szmejter (gr. Żabki) oraz Zofia Tuszyńska (gr. Misie)

        

       Wyróżnione prace:

       -Aleksandra Szmejter (gr. Misie)

       -Jakub Trzebniak (gr. Żabki)

       -Julia Frąckiewicz (gr. Żabki)

       -Borys Haska (gr. Żabki)

       -Dawid Dziodko (gr. Żabki)

       -Kacper Świniarski (gr. Żabki)

        

       Wszystkim przedszkolakom i rodzicom gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie. Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy.

       (AG)

     • FESTIWAL MATEMATYKI – zdalnie
      • FESTIWAL MATEMATYKI – zdalnie

      •  Dzieci 6 letnie z grupy przedszkolnej „Misie” w warunkach domowych wraz z rodzicami realizowały zadanie pt. „Festiwal Matematyki” w ramach Ogólnopolskiego projektu matematyczno – przyrodniczego – „Las, dwa, trzy, matematyczne przygody wśród przyrody”. Festiwal matematyki w sześciolatkach zaplanowany był na dzień 12 marca (był to światowy dzień matematyki) ale niestety nie mógł odbyć się w warunkach szkolnych.

       Celem festiwalu  było stworzenie możliwości zaprezentowania przez dzieci umiejętności matematycznych i logicznego myślenia. Dzieci doskonaliły pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupiania uwagi, liczenia. Niestety w warunkach domowych i zdalnego nauczania niemożliwy był do realizacji ostatni cel festiwalu – uczenie harmonijnej współpracy w zespole podczas wykonywania zadań. Nadrobimy to przy najbliższej okazji kiedy spotkamy się wspólnie w szkole. Dzieci bezbłędnie przeliczały w zakresie 10 budując określone wieże z klocków lub układając inne dostępne w domu materiały np. makarony czy ziarna fasoli. Rozwiązywały zadania z treścią - licząc ilość wszystkich kół podczas wycieczki rowerowej czteroosobowej rodziny Milusińskich. Prawidłowo policzyły i zapisywały działanie matematyczne – Ile butów trzeba uszyć dla kotki Matyldy i jej dwóch małych kociątek?

       Dzieci bardzo dobrze zastosowały znaki >, <, = oraz odpowiadały rodzicom na zadawane przez nich pytania mówiąc Prawda lub Fałsz. Wyśmienicie poradziły sobie z zakodowanym obrazkiem, który nie był łatwy. Festiwal matematyki można było zrealizować  wyłącznie dzięki ścisłej współpracy nauczycieli i rodziców  – za co im serdecznie dziękujemy.

       Nauczycielki "Misiów"

       (AG)

         

     • „Czyste powietrze wokół nas”- program przedszkolnej edukacji antytytoniowej – zdalnie
      • „Czyste powietrze wokół nas”- program przedszkolnej edukacji antytytoniowej – zdalnie

      • Po raz kolejny dzieci  5 i 6 letnie z oddziałów przedszkolnych realizowały program „Czyste powietrze wokół nas”. Tym razem odbyło się to przy ogromnym wsparciu i pomocy rodziców, którzy zaangażowali się w realizację zadań z dziećmi w warunkach domowych. Głównym celem programu jest zawsze wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Dzieci nabyły umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. Nabyły wiedzę na temat skutków palenia papierosów. Bardzo chętnie uczyły się „Piosenki o Dinku” , kolorowały rysunki pięknych kwiatów wg. wzoru podanego przez nauczycieli oraz wykonywały prace o tematyce antynikotynowej. Zdecydowanym faworytem w rysunkach dzieci był portret małego, miłego dinozaura o imieniu Dinek, który pomagał dzieciom poznać nowe wiadomości i umiejętności z zakresu programu proponowanego przez SANEPID.

       Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za harmonijną współpracę, która umożliwiła pełną realizację programu „Czyste powietrze wokół nas” w warunkach domowych.

                                     Wychowawczynie i nauczycielki „Misiów” oraz „Pszczółek”   

       (AG)

         

      • Kolejny sukces szachowy Wiktorii

      • Szachy to gra znana od setek lat, w którą grają miliony osób na całym świecie. Rozwija zdolność koncentracji, umiejętność analizy, wyobraźnię, pamięć, cierpliwość i samodzielność w podejmowaniu decyzji.

       Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Dziodko, również pasjonuje się szachami. Uczestniczy w różnych turniejach i konkursach. Obecnie są to konkursy online.

       Jednym z nich był interaktywny konkurs szachowym Szach Maks, podczas którego rozwiązywała 24 zadania szachowe. Organizatorem konkursu był Klub Szachowy Mogalo Warszawa, który jest członkiem Polskiego Związku Szachowego. Wiktoria w grupie klas czwartych zajęła III miejsce w Polsce. (https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki)

       Uczennica otrzymała pamiątkowy medal, dyplom laureata konkursu oraz bardzo atrakcyjną nagrodę w postaci lekcji szachowej z Piotrem Murdzią.

       Piotr Murdzia – polski szachista, jest jedynym zawodnikiem na świecie, który wywalczył 8 złotych krążków na MŚ w klasyfikacji indywidualnej. W roku 2002 jako pierwszy Polak uzyskał tytuł arcymistrza w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu). Czynnie angażuje się w popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży.

       Dla Wiktorii było to niezwykle cenne spotkanie. W czasie lekcji Mistrz pogratulował Wiktorii sukcesu w konkursie i podkreślił, że w całym cyklu konkursu brało udział ponad 2 tysiące uczniów. Po czym, pod okiem Mistrza, odbyła się lekcja szachowa. Piotr Murdzia udzielił Wiktorii wielu cennych rad dotyczących królewskiej gry, które na pewno zaprocentują w przyszłości. 60 minut spotkania online, w miłej szachowej atmosferze, minęło niezwykle szybko. Na koniec Mistrz życzył sukcesów. Dołączamy się do życzeń dla Wiktorii. (enb)

      • „Mój pamiętnik - Kolejny dzień epidemii”.

      • KONKURS

       Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim organizuje konkurs dla uczniów klas I-VII pod tytułem:

          „Mój pamiętnik - Kolejny dzień epidemii”.

        Konkurs ma na celu przedstawienie w formie pisemnej kilku lub kilkunastu dni spędzonych podczas epidemii koronawirusa.

       Opiszcie swoje przeżycia, problemy, obawy, marzenia, sposoby radzenia sobie z obostrzeniami, które dotknęły Was i Wasze rodziny. Forma pracy jest dowolna. Może to być kilka dni zapisanych w formie pamiętnika lub przygotowana przez Was książeczka wzbogacona ilustracjami. Liczy się pomysł i Wasz wkład w wykonaną pracę. Macie na to dużo czasu.

       WARUNKI UCZESTNICTWA:

       1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

           w Nowym Mieście Lub.

       2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę.

       3. Technika prac jest dowolna.

       4. Format prac: od A5 do A4.

       5. Na odwrocie każdej pracy powinna być zamieszczona wypełniona metryczka, którą dołączamy do regulaminu.

       6. Pracę  proszę dostarczyć osobiście do 11 września 2020 r. do naszej biblioteki szkolnej.

        7. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani do 18 września 2020 r.

       8. W skład jury wejdą nauczyciele języka polskiego naszej szkoły.

        9. Jury dokona oceny prac oraz przyzna nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

       1. Klasy I – III        (2019/2020)

       2. Klasy IV – V      (2019/2020)

        3. Klasy VI – VII   (2019/2020)

       10. Jury może przyznać nagrody specjalne oraz dyplomy honorowe.

       11. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 21 września 2020 roku na głównym holu szkoły.

       Informacje dodatkowe można uzyskać kontaktując się z organizatorem konkursu za pomocą portalu internetowego - Librus.

       Pozdrawiam i czekam na Wasze prace - Marzena Cieplak

        

        

       METRYCZKA PRACY KONKURSOWEJ

        

       Tytuł konkursu

        

       Imię i nazwisko autora

        

       Klasa

        

       (enb)

     • Informacja o otwarciu żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Nowym Mieście Lubawskim
      • Informacja o otwarciu żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Nowym Mieście Lubawskim

      • W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zalecił dyrektorom jednostek oświatowych rozważenie możliwości otwarcia żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, które prowadzone są przez samorząd miejski, nie wcześniej niż od dnia 11 maja 2020 roku. Zalecenie jest wynikiem analizy przeprowadzonej z dyrektorami i pracownikami tych jednostek dotyczącej możliwości zapewnienia dzieciom, rodzicom i personelowi maksimum bezpieczeństwa - zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Aby spełnić wymagania reżimu sanitarnego należy przygotować się do tego odpowiednio - m.in.: zakupić potrzebny sprzęt, dodatkowe środki ochrony, wydzielić pomieszczenie do izolacji oraz opracować procedury postępowań na wypadek zakażenia się koronawirusem. Jednak ostateczną decyzję o oddaniu dziecka do przedszkola lub żłobka podejmują rodzice dzieci, uwzględniając swoje możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi. Dla Burmistrza Józefa Blanka priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, ich dzieci oraz pracowników poszczególnych jednostek. Gospodarz miasta musi mieć wobec tego całkowitą pewność, że zrobione zostało wszystko, aby zminimalizować ewentualne nowe zagrożenie rozprzestrzeniania wirusa, związane z otwarciem żłobków i przedszkoli. Do tego potrzeba pełnej współpracy rodziców, pracowników i nauczycieli, a także nauczenia dzieci odpowiednich nawyków i zachowań w tej nietypowej sytuacji. Burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz naszym mieście. W nawiązaniu do wytycznych Sanepidu, dyrektorzy jednostek oświatowych w Nowym Mieście Lubawskim zobowiązani zostali do opracowania procedur przyjęcia dzieci do Żłobka Miejskiego, Przedszkola Miejskiego i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, do których trzeba będzie się dostosować.

     • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!
      • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!

      • Szanowni Rodzice!

       Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym  "Czyściochowe Przedszkole" organizowany przez firmę Rosmann. W ramach "Czyściochowego Przedszkola" odbywa się konkurs. Celem konkursu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Do wygrania są karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki. W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł. Nasze przedszkole bierze udział w 3 i 4 odsłonie konkursu. Łącznie możemy wygrać bony o wartości 1000 zł!!! Aby to było możliwe potrzebujemy Waszej pomocy :) Do konkursu zostały zakwalifikowane dwie prace wykonane przez naszych podopiecznych.

       Oto link do głosowania na nasze prace:

        

       https://www.rossmann.pl/czysciochowo?voivodeshipId=13&districtId=83&communeId=1256

        

       Zasady głosowania:

        - głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;
        - codziennie można oddać jeden głos;
        - głosowanie trwa od 1 maja do 30 maja.

       Uwaga! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. Rodziców, którzy nie są jeszcze uczestnikami Rossnę! Junior, a mają dziecko w wieku powyżej 3 lat i chcą głosować w konkursie Czyściochowe Przedszkole, zapraszamy do programu Rossnę! Junior w aplikacji mobilnej Rossmann PL. Więcej informacji o programie Rossnę! tutaj: https://www.rossmann.pl/rossne.

        

       W imieniu dzieci z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze przedszkole !!! 

       (AG)

      • UWAGA!

      • RUSZYŁO WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

        

       Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego wznawia funkcjonowanie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego.

       Konieczność pozostania w izolacji sprawia, że wiele młodych ludzi potrzebuje wsparcia psychologicznego.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów nowomiejskich szkół podstawowych od dnia 4 maja br. psycholodzy Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego udzielać będą porad psychologicznych w systemie on-line.

        

       Porady psychologiczne udzielane będą osobom zamieszkującym Nowe Miasto Lubawskie
       po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania on-line z psychologiem/terapeutą pod niżej wymienionymi numerami telefonów:

        

       606 322 874 – Patrycja Ziółkowska

       505 179 320 – Dariusz Poniewozik

        

        

      • Wyniki konkursu plastycznego "Zima na okrągło i kwadratowo"

      • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu “Las, dwa, trzy -matematyczne przygody wśród przyrody” w miesiącu marcu został zorganizowany konkurs plastyczno-matematyczny pt.: “Zima na okrągło i kwadratowo” skierowany do dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP1 oraz z Przedszkola Miejskiego. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z pomocą swoich rodziców.

       Celem konkursu było:

       -kształtowanie wyobraźni geometrycznej dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne,

       - inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej,

       - umożliwianie prezentacji twórczości dzieci,

       - propagowanie sztuki origami,

       - wspieranie uzdolnień matematycznych,

       - upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych.

        

       Wyniki konkursu:

       1 miejsce- Julia Frąckiewicz (gr.01 OP)

       2 miejsce- Aleksandra Gruźlewska (gr.03 OP) i Hanna Rzymska (gr.III PM)

       3 miejsce- Laura Szmejter (gr.01 OP).

        

       Wyróżnione prace:

       -Alan Muszarski (gr.03 OP)

       - Aleksandra Szmejter (gr.03 OP)

       -Zofia Tuszyńska (gr.03 OP)

       -Bartosz Grochowalski (gr.V PM)

       - Patrycja Taranowska (gr.V PM).

        

                   Wszystkim dzieciom i rodzicom gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie. Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę “HD Invest”, “WIK- Zakład usługowy NML” oraz “Bank Spółdzielczy” w Brodnicy.(AG)