• Aktualności

      • Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

      • 5 lutego 2020 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja Szkół Promujących Zdrowie. SP nr 1 zorganizowała ją we współpracy ze SP nr 3 oraz SP w Nowym Grodzicznie. Celem konferencji była wymiana myśli i doświadczeń w zakresie działań szkoły promującej zdrowie w kontekście troski o dobrostan psychiczny społeczności szkolnej. Cztery placówki tj. Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II i SP nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Mieście Lubawskim zaprezentowały swoje osiągnięcia w tym obszarze. Przedstawiciele szkół dzielili się dobrymi praktykami. Pokazali jak realizują edukację prozdrowotną w swoich placówkach w zakresie zdrowia psychicznego we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Głównym przesłaniem podejmowanych działań w szkołach było kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka, uświadomienie najważniejszych wartości w życiu oraz wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym.  Szkoła promująca zdrowie to swoisty klimat. To miejsce, w którym dobrze się czujemy i do którego chętnie wracamy. Dlatego chciałbym, aby takich szkół było w województwie jak najwięcej – powiedział Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki. W rożnych wypowiedziach podkreślano, że zdrowe dziecko to zdrowe społeczeństwo i zdrowy kraj. Dyrektor szkoły Jerzy Resicki dodał, że „zawsze staramy się wspierać w potrzebie członków społeczności szkolnej”. Następnym punktem spotkania był wykład prof. dra hab. Krzysztofa Ostaszewskiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pt. ”Wspieranie dobrostanu psychicznego i zapobieganie problemom zdrowia psychicznego w systemie oświaty”, poprzedzony pozytywnym ustosunkowaniem się naukowca do zaprezentowanych prelekcji. Wykład ten był najważniejszym punktem wydarzenia, na który wszyscy zebrani czekali z niecierpliwością. Konferencję swoją obecnością zaszczycili m.in.: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Mirosław Urbanowski, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Wojewódzki Koordynator „Sieci Szkół Promujących Zdrowie” Anna Zdaniukiewicz, prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Dyrektor Delegatury Kuratora Oświaty w Elblągu Małgorzata Adamowicz, Starszy Wizytator Delegatury w Elblągu Mirella Nowińska, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Radek Gruss, ks. Kanonik Zbigniew Markowski oraz komendanci służb mundurowych i przedstawiciele instytucji, którzy ściśle współpracują z w/w placówkami oświatowymi. Listę obecnych uzupełnili przedstawiciele około 30 szkół i przedszkoli z województwa warmińsko – mazurskiego. (IŚ)

      • X Gala Talentów za nami

      • 7 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się X Jubileuszowa Gala Talentów. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski, Radny Miejski pan Adam Kłosowski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowo – kulturalnych - panie: Renata Szwarc, Katarzyna Olęcka i Daniela Kowalska. Wśród gości nie zabrakło również byłej dyrektor szkoły pani Ewy Kijory oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Ewy Rudnik. Na początku uroczystości ciepłe słowa do wszystkich zebranych skierowała vice dyrektor szkoły pani Eleonora Lewalska. Życzyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń podczas oglądania występów uczniów naszej placówki. 

       Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Jakub Cieplak - uczestnik programu The Voice Kids. Zaśpiewał  piosenkę pt. „Tones and I - Dance Monkey”. W dalszej części gali można było zobaczyć pokaz układu gimnastycznego w wykonaniu Marii Domżalskiej, Karoliny Klimek, Mai Bilickiej, Leny Śnieżek i Pauliny Wiśniewskiej. Amelia Żurańska zaśpiewała utwór "Let her go" z akompaniamentem na gitarze Agaty Gurzyńskiej. Najmłodszy uczestnik uroczystości - Wojciech Konecki zaprezentował zebranym wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Amelia Słupska zaśpiewała utwór zespołu Queen pt. "Bohemian Rhapsody", a Zofia Mączkowska piosenkę pt: "Pamięć". Dzieci z oddziału przedszkolnego "Żabki" –zaprezentowały taniec do utworu "Fly, Fly, Fly", a "Pszczółki" zatańczyły do piosenki „Can't stop the feeling". Agata Lendzion zaśpiewała  piosenkę pt. „Laleczka z saskiej porcelany”, a Maja Cieplak i Julia Wiśniewska zaprezentowały utwór „Zostań moją przyjaciółką”.  Maja Mówka i Alicja Kowalewska przedstawiły autorski układ choreograficzny do piosenki "Mama ostrzegała". Jan Milewski zaprezentował  utwór z własnym akompaniamentem "Twenty one pilots: Heathens". Marta Deredas zaśpiewała piosenkę „ Koci wesoły świat”. Jan Kasprowicz zagrał na gitarze elektrycznej utwór zespołu Metallica „Sekk and destory”. Chór Bemolki pod kierunkiem pani Hanny Szymańskiej wykonał piosenkę pt „ Najlepiej razem”. Na zakończenie X Jubileuszowej Gali Talentów naukowcy z Koła Chemicznego: Bartosz Zellma, Wiktor Grzywacz, Julia Mróz, Alicja Bojarska, Alicja Balewska, Emilia Lewandowska, Matylda Rulewska zaprezentowali pokaz doświadczeń chemicznych.

       Po prezentacji uczniowskich umiejętności, głos zabrała vice dyrektor szkoły pani Eleonora Lewalska, która podziękowała organizatorom gali za przygotowanie uroczystości, a rodzicom pogratulowała utalentowanych dzieci.

       Burmistrz Miasta pan Józef Blank wyraził swoją wielką radość z udziału w spotkaniu, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych i promuje uczniowskie talenty. Dzieciom podziękował za występy, a rodzicom pogratulował zdolnych dzieci, które są powodem dumy i satysfakcji.

       Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Rudnik przywiozła na jubileuszową galę wielki tort, którego skosztowali wszyscy obecni na uroczystości.

       Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Marzena Cieplak i Magdalena Ewertowska, dekoracje wykonała pani Marzena Cieplak, obsługa muzyczna - pani Magdalena Lemanowska. Zdjęcia, które można obejrzeć w szkolnej galerii wykonała pani Mariola Lewalska. (enb)

        

        

        

        

      • Myję ręce, bo wiem więcej!

      • Dnia 07.02.2020 r. klasy 03, Ib, IIb, IIIb wzięły udział w prelekcji zorganizowanej przez Panią Krystynę Kwiatkowską – szkolną pielęgniarkę na temat grypy oraz higieny rąk. Z dziećmi spotkała się przedstawicielka SANEPID-u  - Pani Joanna Rumińska. Opowiedziała o tym jak prawidłowo myć ręce, aby pozbyć się wszystkich zarazków. Wszyscy zaangażowali się w dyskusję na temat tego kiedy i dlaczego należy myć ręce. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i wykazały się dużą wiedzą w zakresie higieny rąk. Pani Joanna opowiedziała również o tym jak rozpoznać grypę, jakie są jej objawy i jak należy zapobiegać zachorowaniom. Wszyscy z uwagą słuchali wykładu. Na koniec uczniowie podziękowali gościowi i odwdzięczyli się za ciekawą prelekcję małym upominkiem.

      • Niebawem rusza rekrutacja

      • Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego informuje, że określone zostały terminy postępowania rekrutacyjnego do nowomiejskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. Rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci  w terminie od 11 marca do 30 marca 2020 r. Dzięki realizowanym projektom z udziałem środków zewnętrznych, szkoły i przedszkola są dobrze wyposażone i przygotowane do realizacji zadań edukacyjnych. Zwiększona liczba miejsc przedszkolnych i szkolnych umożliwia przyjęcie dzieci nie tylko z Nowego Miasta Lubawskiego, ale i okolic. Szkoły posiadają także pojedyncze wolne miejsca na każdym poziomie nauczania.

       Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 udziela sekretariat 56 474 21 84

      • Karnawałowy zawrót głowy!

      • Karnawał trwa w najlepsze! Również klasy I-III naszej szkoły wzięły dziś udział w zabawie karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przystrojoną w balony i serpentyny. Na wielkim balu pojawiło się mnóstwo ciekawych postaci takich jak księżniczki, rycerze, piraci. Nie zabrakło również superbohaterów ani kolorowych zwierzątek. Dzieci wspólnie z paniami wychowawczyniami brały udział w zabawach i tańcach. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Wspólna zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci otrzymały również słodką przekąskę ufundowaną przez Radę Rodziców. 

     • W karnawale to są bale...
      • W karnawale to są bale...

      • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą dlatego dziś 5 lutego zorganizowano bal karnawałowy dla dzieci z grup przedszkolnych „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Misie”. Tego dnia już od rana pojawiały się w przedszkolu kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, spotkać można było królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, Spider-manów, Batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy oraz policjantów. Rozpoznać dzieci było naprawdę trudno. Przebierańcy świetnie się bawili wraz ze swoimi paniami, uczestnicząc we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych, a skoczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Na dzieci czekała również niespodzianka, gdyż dzięki uprzejmości pana Marka Pawłowskiego z firmy animacyjnej „Berek” , miały one okazję  pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni oraz ogromną chustą animacyjną. Bardzo dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz za słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.  Kolejny bal już za rok.(AG)

      • Turniej Tenisa Stołowego

      • 23 stycznia 2020roku odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który w naszej szkole jest cyklicznie organizowany w czasie ferii zimowych

       Celem turnieju była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Osiemnaścioro młodych pasjonatów tenisa przyjechało do naszej szkoły, by rywalizować
       w różnych grupach wiekowych w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Dla zwycięzców i uczestników imprezy przygotowano medale, dyplomy i nagrody.Każdy z grających otrzymał drobne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz pamiątkowe medale. 

       Organizatorem oraz koordynatorem całego przedsięwzięcia był Pan Ryszard Krzemieniewski, a sędziowalip. Zbigniew Gołębiewski i p. Jarosław Kamiński.

      • Feryjny turniej warcabowy

      • 21 stycznia, w naszej szkole, w ramach zajęć feryjnych, odbył się Turniej Warcabowy, którego organizatorem był Ryszard Krzemieniewski oraz nauczyciele – Zyta Sadowska i Magdalena Ewertowska.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał arbiter Feliks Stachowicz.

       Do rywalizacji przystąpili uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście - łącznie 19 uczestników. Rozegrano 7 partii warcabowych z czasem 10 minut na zawodnika.

       Celem turnieju była popularyzacja zabawowej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku, a także kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikamipoprzez zabawę i czystą rywalizację.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      • Podajmy sobie ręce

      • Tradycją naszej szkoły są organizowane od wielu lat spotkania integracyjne „Podajmy sobie ręce” w czasie ferii zimowych. W tym roku hasłem przewodnim było „Zdrowie na co dzień”. W jego ramach dzieci realizowały zadania wynikające z programu „Trzymaj formę”. Po krótkiej pogadance uczniowie budowali piramidę zdrowia. Następnie zapoznali się z aplikacją „Zdrowe zakupy” i wykorzystali ją w praktyce. Gry i zabawy przy muzyce wyzwoliły pozytywne emocje i dobre humory. Poczęstunek i ciepła herbatka była okazją do wspólnej rozmowy i podzielenia się  pomysłami  aktywnego spędzenia kolejnych dni ferii. Koordynatorami spotkani były: Iwona Kołecka, Hanna Szymańska, Wioletta Bączek - Samulewicz

     • Herbatka z Babcią i Dziadkiem
      • Herbatka z Babcią i Dziadkiem

      • W dniach 20 i 21 stycznia 2020r. dzieci przedszkolne z grup Misie, Żabki i Pszczółki zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystą akademię z okazji ich święta.W podziękowaniu za miłość jaką dziadkowie dają co dzień swoim wnukom dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały tą uroczystość podczas której śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentację „swoich skarbów”. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatkę, kawkę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam jak ważne dla wszystkich są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.  (AG)

      • Podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2019/2010

      • 17 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyły się dwa apele. Pierwszy dla uczniów klas IV-VIII, a drugi dla uczniów klas I-III, na temat bezpiecznego spędzania ferii i podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2019/2020.Przewodniczące grupy wiekowej - Lucyna Ben Nasr oraz Mariola Lewalska podsumowały wyniki w nauce za miniony semestr, oceny z zachowania i udział w konkursach. Wyróżniono uczniów z najwyższymi średnimi z klas IV-VIII. Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy IVa Zofia Mączkowska, na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy VIIIa Zuzanna Anna Dąbrowska, a Beniamin Mazur - uczeń klasy Vb, uplasował się na trzeciej pozycji wśród uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Nauczyciel historii Paweł Suszyński przedstawił prezentację multimedialną na temat bezpiecznych ferii. Zostały wręczone nagrody za udział w szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” . Uczniowie kl. 2b i 3b należący do Klubu „Wiewiórka” przedstawili inscenizację pod hasłem „Ferie tuż, tuż! Spędźmy je wesoło i bezpiecznie". Aktorzy w wierszach i piosenkach zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Asp.szt. Paweł Cherkowski zwrócił uwagę, że należy pamiętać, aby ten wesoły okres spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. Dyrektor szkoły Jerzy Resicki pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce i życzył udanych i bezpiecznych ferii. V-ce Dyrektor Eleonora Lewalska podziękowała wszystkim za przygotowanie apelu i życzyła udanego wypoczynku całej społeczności szkolnej. Apel dla klas I-III przygotowały panie: Mariola Lewalska i Danuta Zdunkowska.

      • Pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych

      • 14 stycznia 2020 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych i fizycznych przeprowadzonym przez członków Koła Centrum Nauki Kurzętnik. Grupa młodych naukowców z Zespołu Szkół Zawodowych im. Polskich Noblistów w Kurzętniku pod kierunkiem pań Małgorzaty Hincman–Mróz i Doroty Brozdowskiej zaprezentowała szereg ciekawych doświadczeń. Były to m.in:  zegar jodowy,  samozapłon, duch w butelce, pasta do mycia zębów dla słonia, płonąca piana, węże Faraona, grające kieliszki, sztuczny śnieg,  ciecz nienewtonowska na głośniku, doświadczenie z określeniem pH przy użyciu soku z czerwonej kapusty, lampa lawa, jajko w butelce. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas VII najpierw obserwowali, a później chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne.

       Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w pokazie doświadczeń.

       Kolejny raz przekonaliśmy się, że zarówno chemia  jak i fizyka choć bywają trudne są bardzo interesujące.

       Wicedyrektor szkoły Eleonora Lewalska przekazała podziękowania grupie naukowców i ich opiekunom za kolejne już przeprowadzenie interesującego pokazu doświadczeń.

       Nad sprawnym przebiegiem pokazu czuwała nauczycielka chemii Magdalena Ewertowska.

        

      • Zajęcia feryjne w naszej szkole

      •  

       ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII
       W CZASIE FERII ZIMOWYCH  
       (20.01.2020 r. – 24.01.2020 r.)

        

        

        

        

       PONIEDZIAŁEK  20.01.2020 R.

        

       ☺10:00  Dzień Babci i Dzień Dziadka – oddział przedszkolny O3
       w sali gimnastycznej.
       Nauczyciele: Gizela Moczadło, Aleksandra Mossakowska.

        

       ☺13:00  Dzień Babci i Dzień Dziadka – oddział przedszkolny O1
       w sali gimnastycznej.
       Nauczyciele: Monika Rucińska, Magdalena Wiśniewska.

        

       WTOREK  21.01.2020 R.

        

       ☺10:00  Dzień Babci i Dzień Dziadka – oddział przedszkolny O2
       w sali gimnastycznej.
       Nauczyciele: Angelika Gomuła, Marlena Fryc-Gizińska.

        

       ☺10:00  Turniej warcabowy (dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych) w świetlicy.

       Nauczyciele: Zyta Sadowska, Magdalena Ewertowska, Ryszard Krzemieniewski, Feliks Stachowicz.

        

       ☺10:30 – 12:00  Projektowanie gier planszowych w sali nr 25. Stworzenie gry planszowej o Nowym Mieście Lub.  z okazji 100 Rocznicy  Powrotu Nowego Miasta Lub. do Macierzy.
       Nauczyciel: Paweł Suszyński.

        

       ŚRODA  22.01.2020 R.

        

       ☺ 10:00 -12:00 Spotkanie integracyjne „Podajmy sobie ręce” w świetlicy szkolnej.

       Nauczyciele: Iwona Kołecka, Hanna Szymańska.

        

       ☺ 10:00  Halowy Turniej Piłki Nożnej w sali gimnastycznej.

       - drużyny 4 osobowe z opiekunem (dla uczniów szkół podstawowych).

       Nauczyciele: Artur Marcfeld, Ryszard Krzemieniewski.

        

        

       CZWARTEK  23.01.2020 R.

        

       ☺ 10:00  Turniej Tenisa Stołowego w sali gimnastycznej (dla uczniów szkół podstawowych).

       Nauczyciele: Zbigniew Gołębiewski, Jarosław Kamiński, Ryszard Krzemieniewski.

        

        

       PIĄTEK  24.01.2020 R.

        

       ☺ 10:00  Turniej „ENGLISH  SCRABLE” (max 12 osób)  w sali nr 27.

       Nauczyciel: Maciej Szymański.

        

       Zapraszamy!

        

        

      • Mały Książę - spektakl charytatywny

      • 10 stycznia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Mały Książę". Spektakl został przygotowany przez uczniów uczestniczących w kole artystyczno-teatralnym, pod kierunkiem pani Jolanty Jonowskiej. Dochód z inscenizacji w całości zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym samym celu po przedstawieniu, pan dyrektor poprowadził licytację gadżetów oraz innych fantów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obie akcje.

      • Zapraszamy do szkoły

      • 16 stycznia 2020 roku (czwartek) odbędzie się wywiadówka dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII według następującego harmonogramu:

       - 15.30 - zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0-VIII) w sali 31

       - 16.00 - spotkanie dyrektora p. Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu, a po nim do 17.20 - wywiadówki. Zapraszamy! (enb)

      • WOŚP w naszej szkole

      • Nasza szkoła zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą

       7297 zł

        Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom.

      • Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego

      • W niedzielę 22 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbył się Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.Gościem honorowym był Tomasz Krzeszewski - jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych w historii:- olimpijczyk z Sydney i Aten;- 4 krotny medalista Mistrzostw Europy;Obecnie selekcjoner reprezentacji Polski.Naszą szkołę reprezentowali a zarazem zdobywali doświadczenia w grze: Dąbkowski Bartosz, Shepetun Denis, Grabowski Jakub i Deredas Tobiasz. W tej grupie brało udział 26 zawodników, a najlepszym z naszych okazał się Bartosz Dąbkowski zajmując 10 miejsce. W tym turnieju brali udział zawodnicy trenujący w ośrodkach tenisa stołowego. Opiekunem był Andrzej Czepek. (enb)

      • **************************************************************

      • Podaruj "Słodkie Serce"

      • „Podaruj słodkie serce” to szkolna akcja charytatywna, która organizowana jest w naszej placówce od wielu lat. Nie brakuje u nas osób o gorących sercach, które chętnie dzielą się z innymi. Cieszy fakt, że  z roku na rok rzesza wolontariuszy powiększa się. Z przyniesionych przez uczniów słodyczy udało się przygotować wiele paczek świątecznych, które trafiły do dzieci naszej szkoły.

       Zbiórka  trwała  trzy  tygodnie. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za dar serca. Nad przebiegiem akcji czuwały Iwona Kołecka,  Wioletta Bączek – Samulewicz, Angelika Gomuła. (JMK)