• Aktualności

            • WOŚP już gra!

            • Choć 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, to nasza szkoła już ,,gra". Funkcjonuje już stacjonarna puszka, z którą wolontariusze kwestują podczas przerw. Oprócz tego uczniowie klasy 6b z pomocą przedstawicielek 4b oraz solistek Aleksandry Kozłowskiej, Weroniki Pruchniewskiej i Mai Mówki wystawili przedstawienie pt. ,,Opowieść wigilijna II'', którego reżyserem była p. M. Lemanowska. Publiczność została wprowadzona w świąteczny nastrój i zmobilizowana do refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze. Cały dochód z biletów wstępu trafił do puszki WOŚP. 

            • Oferta Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida

            • Gość z Liceum

              15 grudnia 2023r. odbyło się kolejne spotkanie, na którym uczniowie klas ósmych mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat oferty edukacyjnej szkół średnich. Tym razem spotkali się z doradcą zawodowym, Panią Ewą Piotrowską z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim, która przedstawiła uczniom zarys historii szkoły oraz  ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Pokazała również stronę internetową Liceum, na której uczniowie znajdą wszelkie niezbędne informacje i druki związane z rekrutacją do tej placówki.

            • Ile waży św. Mikołaj?

            • Przypominamy o trwającej zbiórce 😊😊😊Nadal próbujemy ustalić, ile waży Święty Mikołaj !🎅Obecnie nasz Mikołaj waży ponad 10 kg, ale przyznajcie, że jak na Pana z białą  brodą i dużym brzuchem to mało.... 🤔 Zachęcamy, wrzuć swoje grosze do naszej skarbonki, która znajduje się na głównym holu. 🎅🤗🧑‍🎄

            • Dzień Świątecznego Swetra!

            • W dzisiejszym dniu, tj. 14 grudnia po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świątecznego Swetra. Była to okazja , aby założyć sweter z typowo świątecznym wzorem, który kiedyś uznawany był za kiczowaty, a teraz zabawny. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i nauczycieli przystąpiło do akcji. Piękne żywe kolory wprawiły nas w dobry nastrój i umiliły ten pochmurny, grudniowy dzień.

            • Warsztaty świąteczne w firmie Expom S.A.

            • Z okazji zbliżajacy się świat Bożego Narodzenia firma Expom S.A. zaprosiła naszych przedszkolaków na warsztaty.Na początku dzieci tworzyły listy do Mikołaja, z którymi indywidualnie podchodziły do przybyłego Świętego Mikołaja i tłumaczyły na jakie prezenty tak bardzo czekają.Następnie w atmosferze świątecznych piosenek przystąpiły do zdobienia pierniczków oraz wykonały przepiękne bombki.Na koniec dzieci miały mozliwość zobaczenia i pobawienia sie zabawkami OZE. Bardzo serdecznie dziękujęmy Firmie Expom S.A. za tak piękne i ciekawe warsztaty. 

            • Finał Ligi Robotów za nami

            • Finał turnieju Liga Robotów za nami Nasza drużyna w składzie Oliwier Chała, Bartosz Jabłoński, Sebastian Opasik, Szymon Strzelczak oraz Michał Zakreta była jedną z 33 zakwalifikowanych do finału drużyn z całej Polski, wyłonioną podczas rozgrywek wojewódzkich spośród 700 zgłoszonych drużyn W mikołajkowe popołudnie drużyna wraz z opiekunką Małgorzatą Pawłowską wyruszyli pociągiem do Warszawy, aby następnego dnia od rana na Stadionie Narodowym uczestniczyć w finale krajowym turnieju Liga Robotów. To ogromny sukces naszych uczniów oraz okazja do zdobycia cennych doświadczeń Ciesząc się, iż mieliśmy okazję konkurować na tak wysokim poziomie, gratulujemy zwycięzcom pierwszego turnieju ‌Ligi Robotów w Polsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 w Płocku ‌ Podczas całego wydarzenia oraz minionego turnieju wojewódzkiego, nasi uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach realizowanych przez #MobilneLaboratoriaPrzyszłości. M.in. mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami na dostępnych stanowiskach gamingowych i spróbować swoich sił podczas kreatywnych warsztatów z długopisami 3D, a w dniu dzisiejszym dodatkową atrakcją było zwiedzanie części Stadionu Narodowego. W uroczystym finale turnieju wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Antoni Rytel oraz dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Tomasz Madej. Dziękujemy organizatorowi #Ośrodek rozwoju edukacji za profesjonalną organizację, ducha zabawy oraz możliwość rozwoju w naszych uczniach kompetencji przyszłości.

            • Goście z ZSZ w Kurzętniku

            •  

              W piątek 8 grudnia 2023r. na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej gościliśmy w naszej placówce Panią Edytę Karpińską – doradcę zawodowego z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wraz z przedstawicielem uczniów. Uczniowie klas ósmych z zainteresowaniem obejrzeli prezentację z ofertą technikum oraz szkoły branżowej.  Zapoznali się z kierunkami nauki, bazą szkoły, możliwościami rozwijania pasji w kołach zainteresowań, niektórymi projektami, wymianami uczniów oraz sukcesami. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki z ofertą szkoły oraz rogaliki przygotowane przez starszych kolegów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

            • Pożegnanie z „Akademią pana Kleksa” w 4a


            • Na lekcjach języka polskiego z panią Żanetą Cherkowską uczniowie klasy 4a zrealizowali
              projekt. Na pożegnanie z lekturą wcielili się w wybranego bohatera książki Jana Brzechwy i
              dokonali jego autoprezentacji. Na lekcję zawitali: Mateusz w swej książęcej oraz ptasiej
              postaci, Ambroży Kleks oraz Adaś Niezgódka. Kreatywność dzieci nie zna granic, więc
              powstały zachwycające kostiumy, charakteryzacje i opowieści o bohaterach.
              Czwartoklasistom bardzo podobała się praca metodą projektu i już nie mogą doczekać się
              kolejnej sposobności, by przeistoczyć się w ulubioną postać z kolejnej książki. Brawo wy!

            • Wycieczka do Torunia

            • 6 grudnia 2023 r. uczniowie z klasy 3 a i 3 b byli na wycieczce w Toruniu. Pierwszym punktem wycieczki było zobaczenie spektaklu pt. ,,Gwiazdeczka"  w teatrze Baj Pomorski. Spektakl opowiadał o narodzinach Pana Jezusa i o tym jakie znaczenie miała Gwiazda Betlejemska. Później spacerkiem po toruńskim rynku  dotarliśmy do "Domu Legend Toruńskich" gdzie uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali i brali, także aktywnych udział w sześciu legendach związanych z miastem Toruń. Miłym zakończeniem tego dnia było obejrzenie bajki w kinie pt. ,,Życzenie". Opiekę podczas wycieczki nad uczniami sprawowały panie : Marzena Rykaczewska, Aleksandra Mossakowska,Anna Spalik i Justyna Lewicka.

            • Warsztaty ekologiczne

            •  

              5 grudnia grupa 31 uczniów z klas V-VIII wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Strefa Lab” w Elblągu. Działania te związane były z realizacją międzynarodowego projektu GREEN UP-  Młodzi na Rzecz Zmiany Szkół  i Społeczności Lokalnych. Uczniowie pod czujnym okiem pracowników z Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych w Elblągu realizowali trzy tematy tj.  „CO2- dobry  czy zły wpływ?”, „Poznaj swój ślad wodny” oraz „Nowe Życie odpadów”. Na początku dyskutowano o wpływie człowieka na zmiany klimatu, zrównoważonej gospodarce odpadowej oraz  drastycznie zmniejszających się zasobach wody na Ziemi. Warsztaty były okazją do wypracowania zasad proekologicznego stylu życia. Uczniowie przeprowadzili doświadczenia badające dwutlenek węgla i jego wpływ na środowisko. Malowali plakaty, obrazy, przygotowali prezentacje multimedialne na konkurs ekologiczny, który nie został jeszcze rozstrzygnięty. Celem warsztatów było poszerzenie świadomości ekologicznej oraz budowanie wśród młodych ludzi postaw opartych na zrozumieniu wzajemnej relacji i zależności między ludźmi a środowiskiem naturalnym.  Uczniami opiekowały się panie Irena Światkowska i Lucyna Ben Nasr.

            • Dzień świątecznego swetra

            • Grudzień to magia świąt - dlatego zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do nowego zwyczaju jakim będzie dzień świątecznego swetra. 14 grudnia wszyscy, którzy mają na to ochotę i możliwość zakładają do szkoły swetry ze świątecznym motywem.

            • Wyjście na kręgle

            • Uczniowie klasy VIIa czwartkowy wieczór spędzili z wychowawczynią Magdaleną Ewertowską, grając w kręgle. Wspólna rywalizacja wzbudziła wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Była to dobra okazja do integracji zespołu klasowego i spędzenia ze sobą czasu. Uczniowie bardzo zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.

            • Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS

            • Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS oraz innych zakażeniach krwiopochodnych. Adrianna Wydrachowska z klasy 8a zdobyła pierwsze miejsce, natomiast Aleksander Grześkiewicz z klasy 8b, drugie. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat zdobywają czołowe miejsca w tym konkursie, dzięki przygotowaniu przez panią Irenę Światkowską. Gratulujemy serdecznie uczniom i dziękujemy pani Irenie za inspirowanie dzieci.

            • Andrzejki w klasach I-III

            • Klasy I-III również przeniosły się dziś w zaczarowany świat magii i wróżb. Dzieci bawiły się wyśmienicie podczas klasowych balów przebierańców. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych wróżbach - każdy był ciekawy, co czeka go w przyszłości. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy muzyce, a na koniec mogli uzupełnić energię słodką przekąską. W niektórych słodyczach ukryły się nawet przepowiednie na przyszłość. Dzieci z radością świętowały Andrzejki i odkrywały co czeka je w przyszłości.

            • Spotkania z lekturą

            • Uczniowie IVb wraz z panią Magdaleną Lemanowską zakończyli dziś swoją przygodę z lekturą Jana Brzechwy pt.,, Akademia pana Kleksa". Podczas cyklu lekcji dzieci przeniosły się w magiczny świat książki, biorąc udział w lekcjach kleksografii oraz przędzenia liter, wcielając się w tytułowego bohatera, wykonując lekturowe karty pracy. Uczniowie wykazali się też swoją wiedzą i kreatywnością podczas pracy metodą stacji zadaniowych, gdzie m. in. rozwiązywali krzyżówki, tworzyli recepty dla chorych sprzętów i oryginalne przepisy kulinarne. Wisienką na polonistycznym torcie okazała się prezentacja makiet szkoły Ambrożego. Prace uczniów można oglądać na wystawie w sali 22.

            • Andrzejki w przedszkolu

            • W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko odbywało się w rytm tańców i śpiewów.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

            • Lekcje kleksografii

            • Niezwykłe lekcje z Ambrożym Kleksem

              Uczniowie klasy 4a, omawiając z panią Żanetą Cherkowską lekturę pt. „Akademia pana Kleksa”, wzięli udział w zajęciach wyjętych z kart książki Jana Brzechwy. Na lekcji kleksografii tworzyli własne kleksy oraz wymyślali do nich rymowane historyjki. Uczestniczyli też w lekcji przędzenia liter, podczas której z nici, włóczki lub wełny tworzyli swoje inicjały lub imiona. Lekcje z panem Ambrożym Kleksem-  efektywna nauka, rozwijanie kreatywności, świetna zabawa.

            • Frazeologiczne potyczki

            • „Polak ma essę!” w 6a

              Uczniowie 6a na lekcjach języka polskiego z panią Żanetą Cherkowską w ramach projektu „Polak ma essę!” zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Tym razem realizując zadanie „Kaligrafia co na polski trafia”, uczyli się pięknie pisać, a przy okazji  poznali, jakie były początki polszczyzny oraz geneza i znaczenie słynnego, pierwszego, zapisanego w Księdze Henrykowskiej,  zdania w języku polskim: „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj”. Realizowali również zadane: „W związku ze związkiem frazeologicznym”. Poznając frazeologizmy, szóstoklasiści uzupełniali teksty, wyjaśniali znaczenia związków frazeologicznych, układali frazeologiczne Trimino oraz rysowali rebusy do wybranych frazeologizmów. Pracowali jak mróweczki, a efekt- mucha nie siada 😉