• Aktualności

      • Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021

      • W poniedziałek 22 marca 2021 już po raz trzeci obchodzono Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami.

       Zarówno tego dnia, jak i w ciągu całego tygodnia, uczniowie naszej szkoły podczas lekcji informatyki zapoznali się z obsługą i zaletami korzystania z następujących programów i aplikacji internetowych:

        

        

       • Scratch – wykorzystywali środowisko programistyczne do tworzenia animowanej kartki z życzeniami,

       • PowerPoint – pracowali nad wspólną prezentacją multimedialną udostępnioną na platformie Office 365,

       • Kahoot – rozwiązywali quizy,

       • Gimp – wykonali fotomontaż wielkanocny,

       • Pivot – utworzyli animację poklatkową o tematyce świątecznej,

       • PosterMyWall - to strona internetowa, dzięki której uczniowie tworzyli piękne kartki, wykorzystując dostepne szablony, tła i kliparty.

       Nauczyciele naszej szkoły w codziennej pracy z uczniem wykorzystują nowoczesne technologie, nie tylko w czasie nauki zdalnej, ale również w czasie nauki stacjonarnej. W dobie szybkiego rozwoju technik informatycznych, umiejętność posługiwania się komputerem staje się koniecznością i stanowi jedną z podstawowych kompetencji kluczowych na rynku pracy. (JMK)

     • 	„Pierwszy Dzień Wiosny” i "Dzień kolorowej skarpety" w przedszkolu
      • „Pierwszy Dzień Wiosny” i "Dzień kolorowej skarpety" w przedszkolu

      • Dziś za przedszkolakami dzień pełen wrażeń! Świętowaliśmy i to podwójnie! Oprócz tego, że obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny - maszerując i hałasując z Panną Marzanną wokół szkoły, żeby odgonić Panią Zimę i zaprosić Wiosnę. To poza tym obchodziliśmy też  "Dzień kolorowej skarpety" . Dzieci dowiedziały się dlaczego tego dnia zakładamy skarpetki nie do pary, kim są osoby z Zespołem Downa i jak powinniśmy takie osoby traktować. Oczywiście wszyscy mieli dziś założone skarpetki nie do pary, a poza tym wykonaliśmy też skarpetkową pracę plastyczną. To był bardzo udany dzień. Zapraszamy na fotorelację! (AG)

      • Próbne egzaminy za nami

      • Dziś w naszej szkole zakończyły się próbne egzaminy ósmoklasisty. W środę uczniowie zmierzyli się z testem z języka polskiego, w czwartek z matematyki, a w piątek z języka angielskiego. Do testu przystąpiło 20 uczniów z klasy VIIIa i 30 z VIIIb. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników! (enb)

      • Rekrutacja do grup przedszkolnych zakończona

      • Zakończyliśmy rekrutację do grup przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim oraz przy SP1 (ul.Jagiellońska). Z przyjemnością informujemy, ze wszystkie dzieci z terenu miasta zostały przyjęte do w/w oddziałów. Dziękujemy za zaufanie. Listy kandydatów oraz dzieci przyjętych zostały wywieszone w obydwu budynkach. Dzięki współpracy z ZSPIM oraz Urzędem Miasta rekrutacja przebiegła wyjątkowo sprawnie, a miejsca w przedszkolach przydzielono rozsądnie, ekonomicznie i perspektywicznie. Z uwagi na wolne miejsca do końca sierpnia będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca dla dzieci z terenu miasta. Jednocześnie informujemy, że 11.marca ruszyła rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/22. Baza lokalowa szkoły i otoczenie oraz doświadczona kadra czekają na nowych pierwszaków.

       Jerzy Resicki Dyrektor ZSP

       w Nowym Mieście Lubawskim

     • „Polacy – Rodakom”
      • „Polacy – Rodakom”

      • Drodzy Rodzice!

       W ramach jednego z zadań projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, w którym nasze przedszkole bierze udział, organizowana jest zbiórka dla dzieci z polskich szkół na Białorusi.

       W związku z tym gorąco zachęcam do przyłączenia się do zbiórki i dołożenia swojej cegiełki.

       W ramach zbiórki można przynosić:

       • artykuły papiernicze, plastyczne
       • książki
       • drobne upominki dla dzieci

       Zbiórka trwa do 31 marca, a przyniesione rzeczy proszę wkładać do skrzynki znajdującej się w korytarzyku przy drzwiach wejściowych.

       Za każdą przekazaną rzecz z góry dziękuję!

        

       Organizator zbiórki: Paulina Przybylska

     • Konkurs on-line „Zabawa sztuką”
      • Konkurs on-line „Zabawa sztuką”

      • Zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami oraz uczniów  naszej szkoły z klas 1-3 do udziału w konkursie „Zabawa sztuką”.

       Celem konkursu jest: 

       - Wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat sztuki;

       - Zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami;

       - Kształtowanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno malarstwa;

       - Rozbudzanie postawy twórczej oraz kreatywności ;

       - Twórcze, aktywne i ciekawe spędzanie czasu wolnego;

       ZASADY KONKURSU:

       W konkursie biorą udział dzieci uczęszczające do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim z klas 1-3.

       Forma pracy :

       1. wybieramy obraz dowolnego malarza/ malarki przedstawiający ludzi;

       2. odtwarzamy obraz - przygotowujemy scenę przedstawioną na obrazie – charakteryzujemy osoby, tworzymy tło, dobieramy rekwizyty, wykorzystujemy przedmioty dostępne w domu;

       3. robimy fotografię sceny;

       4. wysyłamy zdjęcie do organizatorów konkursu.

       W przypadku przedszkolaków do wykonania zadania potrzebne jest zaangażowanie rodziców lub starszego rodzeństwa. Dziecko pozuje do zdjęcia, aktywnie uczestniczy w przygotowaniach, pomaga rodzicowi/rodzeństwu, podpowiada, współpracuje.

       Fotografię nadsyłamy na adres e-mailowy zabki.przedszkole4@wp.pl do 5 kwietnia 2021r.

       W mailu prosimy napisać imię i nazwisko dziecka/ucznia/uczennicy, które bierze udział w konkursie, nazwę obrazu, imię i nazwisko malarza. W tytule piszemy „Zgłoszenie do konkursu Zabawa sztuką”.

       Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 kwietnia 2021 r.

       Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczona na stronie oraz Facebooku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.

       W razie pytań jesteśmy do Państwa i uczniów dyspozycji osobiście, za pośrednictwem Librusa lub e-mail zabki.przedszkole4@wp.pl

       Konkurs organizowany jest w ramach realizowanego w naszej placówce Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” autorstwa Dagmary Drabik.

        

       Zapraszamy do zabawy!

       Organizatorki konkursu:  Monika Rucińska

       Paulina Przybylska

      • Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

      • Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji na dziewczynki z oddziałów przedszkolnych czekało wiele atrakcji. Chłopcy wraz z rodzicami przygotowali piękne upominki, które wywołały na twarzach naszych małych księżniczek szerokie uśmiechy. Nasi najmłodsi podopieczni nie zapomnieli także o swoich Paniach. Były wspólne tańce, zabawy i słodki poczęstunek.

        

       WSZYSTKIM PANIOM TYM DUŻYM I TYM MAŁYM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

      • WYNIKI KONKURSU GEO-PLANETA

      •  

                W poniedziałek 30 listopada 2020 roku odbył (online) Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA" w formie testowej. Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów naszej szkoły, w tym troje w kategorii "Adept" (klasa VII i VIII) i  pięcioro w kategorii "Młodzik" (klasa V i VI). Maksymalna ilość punktów to 38. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

       1. Kategoria "Młodzik":

       a)  Tomasz Dąbrowski kl.VIb  31 punktów - dyplom za bardzo dobry wynik,

       b)  Bartosz Jakubowski kl. VIb 28 punktów - dyplom wyróżnienia,

       c)  Matylda Rulewska kl. VIa 25 punktów - dyplom uznania,

       d)  Hubert Kijorakl, VIb 21 punktów - dyplom uznania,

       e)  Zofia Mączkowska kl. Va 17 punktów - dyplom uznania,

       2. Kategoria "Adept":

       a) Maksymilian Rogalski kl. VIIIb 22 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       b) Kacper Ponieważ  kl. VIIIb 16 punktów - dyplom uznania,

       c) Filip Orłowski kl. VIIa  11 punktów - dyplom uznania.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb)

        

      • Zapraszamy do głosowania w konkursie "Moje naturalne piękno"

      • Oddaj głos na stronie internetowej www.akademia-dojrzewania.pl/szkoły. Na stronie wchodzimy w zakładkę szkoły- szukamy konkurs „Moje naturalne piękno”. Znajdują się tam 2 prace uczniów naszej szkoły. Ostatnio dołączono pracę Alicji Bojarskiej z klasy VIa.

       Głosujmy na prace naszych koleżanek, gdyż praca z największą liczbą głosów Internautów zostanie nagrodzona I miejscem. Następnie Jury spośród 10 prac, które uzyskały największą liczbę głosów Internautów, wybierze jeszcze dwie prace, które otrzymają nagrody. Dla szkoły za zajęcie I miejsca jest tablica multimedialna, natomiast za II i III miejsce są programy multimedialne.

        

       1.Głosowanie Internautów odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem z daną Pracą.

       2. Podczas głosowania jedna osoba może oddać wyłącznie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin na jedną Pracę.

       3. Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

       4. Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

       5. W celu dodatkowej weryfikacji prawidłowości głosowania założone jest szyfrowanie captcha. Regulamin konkursu „Moje naturalne piękno” realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Dojrzewania Lactacyd”

       6. Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia, a w szczególności: a. zmienianie adresów IP; b. korzystanie z fikcyjnych kont i/lub adresów e-mail; c. stosowanie programów do automatycznego głosowania.

     • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!
      • Zapraszamy do głosowania w konkursie “Czyściochowe Przedszkole”!

      • Szanowni Rodzice!

        

       Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym  "Czyściochowe Przedszkole" organizowany przez firmę Rosmann. W ramach "Czyściochowego Przedszkola" odbywa się konkurs. Celem konkursu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Do wygrania są karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki.

        

       W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł. Właśnie rozpoczęła się 1 odsłona konkursu. Nasze przedszkole bierze udział w 1, 2 i 3 odsłonie konkursu. Łącznie możemy wygrać bony o wartości 1500 zł!!! Aby to było możliwe potrzebujemy Waszej pomocy :) Do konkursu zostały zakwalifikowane cztery prace wykonane przez naszych podopiecznych z grupy „Żabki” oraz z grupy „ Motylki”.

        

       W poprzednim roku szkolnym dzięki Państwa głosom udało nam się wygrać bony o wartości 1000 zł!

        

       Oto link do głosowania na nasze prace:

        

       https://www.rossmann.pl/czysciochowo/oddzial-przedszkolny-szkola-podstawowa-nr-1-im-jana-pawla-ii-w-nowym-miescie-lubawskim,17804

        

       Zasady głosowania:

        - głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;
        - codziennie można oddać jeden głos;
        - głosowanie trwa od 1
       marca do 31 marca.

        

       Uwaga! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. Rodziców, którzy nie są jeszcze uczestnikami Rossnę! Junior, a mają dziecko w wieku powyżej 3 lat i chcą głosować w konkursie Czyściochowe Przedszkole, zapraszamy do programu Rossnę! Junior w aplikacji mobilnej Rossmann PL. Więcej informacji o programie Rossnę! tutaj: https://www.rossmann.pl/rossne.

        

       W imieniu dzieci z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze przedszkole !!! 

     • „Czyściochowe Przedszkole”
      • „Czyściochowe Przedszkole”

      •  

       Nasze przedszkole bierze udział w programie „Czyściochowe Przedszkole” organizowanym przez Rossmann Supermarkty Drogeryjne sp. z o.o, właściciel drogerii Rossmann. Program ma na celu wsparcie nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

       Jednym z bardzo istotnych tematów poruszanych w ramach realizacji programu, jest dbanie o czystość i higienę dłoni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały specjalny pakiet od firmy Global Cosmed Group S.A, producenta marki Bobini za zaangażowanie w działania związane z realizacją zadań programowych. Dodatkowe materiały w postaci mydełek antybakteryjnych oraz książeczek „Strażników czystych rączek” pozwolą przez zabawę utrwalić wiedzę i umiejętności przedszkolaków w zakresie higieny.

        

       Koordynator programu: Pani Monika Rucińska

      • Dzień Dinozaura w oddziałach przedszkolnych

      • W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi podopieczni obchodzili nietypowe święto- Dzień Dinozaura. W związku z tym poznawaliśmy historię dinozaurów. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały  i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Oglądaliśmy książeczki, albumy, plakaty oraz figurki dinozaurów. W tym dniu rozmawialiśmy także na temat pracy paleontologa.  Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną oraz miały okazję zamienić się w dinozaura. Ogromna radość i zadowolenie towarzyszyło dzieciom podczas zabaw. Cieszymy się, że Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy czas.

      • Od 1 marca 2021 nauka zdalna

      • W związku z rozwijającą się epidemią w województwie warmińsko mazurskim wprowdzono dodatkowe obostrzenia. Od 1 marca 2021r. klasy I-III ponownie będą pobierały naukę w trybie zdalnym.

      • Dzień Nauki Polskiej

      • Dzień Nauki Polskiej to polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w obchodach tego święta. Tym razem podczas zajęć chemii oraz fizyki, nauczyciele Magdalena Ewertowska oraz Justyna Małek-Kamińska przybliżyły uczniom klasy 7 i 8 biografię Mikołaja Kopernika oraz dokonania polskich naukowców w różnych dziedzinach życia. Zachęcili również uczniów do odwiedzenia strony Facebook Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, które w tym roku publikowało szereg informacji dotyczących dokonań Mikołaja Kopernika.

      • Dziś Dzień Języka Ojczystego

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. 

       Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. 

       Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

        

       https://youtu.be/mAbvF_sgdIA

        

      • Rekrutacja przedszkolaków trwa

      • Informujemy, że od 16.lutego do 5.marca 2021 r. trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.

       Wolne miejsca:

       Oddziały przy SP1 (Jagiellońska 3): zerówka (6latki) - brak, 5 latki - 6, 4 latki - 6. Nie prowadzimy naboru do 3latków

       Przedszkole Miejskie (Tysiąclecia 3) zerówka (6latki) - 8 miejsc, 5 latki - 15 miejsc, 4 latki 12 miejsc, 3 latki - 22 miejsca

       Żłobek Miejski (Tysiąclecia 3) - od 20 tygodnia do 3 lat: 22 miejsca

        

       Składamy tylko jeden wniosek (na terenie miasta) w przedszkolu pierwszego wyboru, dopisując we wniosku miejsca kolejno rozpatrywane.

        

      • Uwaga! Konkurs online!

      • Wkrótce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

       W tym roku szkolnym 22 lutego  (poniedziałek) odbędzie się konkurs online – zapraszam wszystkich chętnych! Zostańcie koneserami polszczyzny! Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych – dla klas IV-VI oraz VII-VIII. Polega na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 20 pytań testowych dotyczących naszego języka ojczystego. Pytania łatwe, lekkie i przyjemne! Zapraszamy do udziału! Atrakcyjne nagrody gwarantowane!

       Zaczynamy o 11.50! Wejdź na ZOOMa klikając w poniższy link:

       https://us04web.zoom.us/j/5065491020?pwd=ZDMzYmM4N0tQanRycnhXeEY2RXFZdz09

       Meeting ID: 506 549 1020

       Passcode: DkAPw0

       Po zalogowaniu się uzyskasz instrukcję.

       Zapraszamy! Warto!

       Masz dodatkowe pytania? Pisz do organizatorów! Zapraszamy! Ewelina Niścigorska-Bojarska (nauczyciel języka polskiego) i Marzena Cieplak (nauczyciel bibliotekarz)

        

        

        

     •  "ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA"
      • "ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA"

      • Dnia 17 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu wesoło obchodziliśmy  "Światowy Dzień Kota". To święto ma na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka,  a także uwrażliwiać, już od najmłodszych lat, na często trudny koci los.  Tego dnia wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dorysowaliśmy sobie wąsy, nosek i uszy. Następnie  oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, zapoznaliśmy się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Dzieci wykonały także tematyczne prace plastyczne, uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych, śpiewały piosenki oraz smakowały koci przysmak - mleko. Na koniec otrzymały dyplom za aktywny udział w zajęciach.(AG)