• Aktualności

      • "Asertywność - sztuka bycia sobą"

      • 27 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły  obejrzeli spektakl profilaktyczny o tematyce antynikotynowej pod nazwą „ Asertywność – sztuka bycia sobą”, który zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Polskich Noblistów w Kurzętniku.  Dziękujemy Grupie Teatralnej „Fantazja” pod kierunkiem pani Anny Szramowskiej za ciekawe i pouczające przedstawienie.(enb)

      • Nasza szkoła przyłącza się do zbiórki pieniędzy na leczenie maleńkiej Julki

      • Warto być dobrym!

      • Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień pozwala nam uwierzyć, że w każdym drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Nasi uczniowie również postanowili pokazać, że warto być dobrym.  W całej szkole na drzwiach klas zawisły plakaty promujące okazywanie innym bezinteresowną życzliwość. Dodatkowo w tym dniu uczniowie klas I-III oraz grup przedszkolnych wzięły udział w Mini Happeningu, spacerując po szkolnym boisku z uśmiechniętymi buźkami i pozdrawiając kolegów oraz koleżanki z innych klas. Na twarzach wszystkich dzieci gościł szczery uśmiech. Pamiętajmy, że warto być dobrym!

      • Dzień Pluszowego Misia u Przedszkolaków

      • 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym misiem. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy. Następnie opowiadały o swoich maskotkach, brały udział w wielu zabawach i wykonały prace plastyczne. Nie zabrakło również słodkiego „co nieco” i orderu przyjaciela pluszowego misia. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas , bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.(AG)

      • Informacja dla rodziców!!!

      • Szanowni Państwo,

       Informujemy, że w środę (27.11.2019 r.) wjazd do szkoły od ul. Jagiellońskiej będzie zamknięty.

       Udostępniamy  wejście dla pieszych:

       od ulicy Jagiellońskiej,

       Wojska Polskiego   oraz

       parking od ul. Kasztanowej.

      • Zapraszamy do szkoły

      • 27 listopada 2019 roku odbędzie się Dzień Otwarty dla Rodziców Uczniów klas I-VIII. Zapraszamy do szkoły w godzinach 15.30 - 16.30. Jednocześnie przypominamy, że również w tym samym dniu odbędzie się spotkanie w sprawie edukacji uczniów klasy VIII a w szkołach ponadpodstawowych.O godzinie 16.00 - spotkanie z przedstawicielem nowomiejskiego liceum, a o godzinie 16.30 - spotkanie z przedstawicielem ZSZ w Kurzętniku.Podczas spotkań będą mieli Państwo okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną w/w placówek oświatowych.Na spotkanie zapraszamy rodziców z uczniem. (sala nr 25) (enb)

      • Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

      •            W dniu 22 listopada 2019 roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka". Akademia rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci z grupy " Żabki" oraz "Misie". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie grymasić, nie płakać i wszystko pięknie zjadać.  Po części artystycznej Pan Dyrektor za pomocą "czarodziejskiej różdżki" dokonał uroczystego "aktu pasowania". Na pamiątkę tej ważnej chwili każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

                   Tego dnia obchodziliśmy również „Dzień Kredki’’. Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką. Święto to szczególny sposób związane jest dziećmi, ponieważ nasze pociechy swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. To ona towarzyszy im przez długie lata: w domu, w przedszkolu, w szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Z tej okazji dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały przedstawienie pt. "Kolorowe kredki", podczas którego mali aktorzy wcielili się w rolę kredek, recytowali wierszyki i śpiewali piosenki.

                  Uśmiech i radość na twarzach wszystkich dzieci świadczyły o tym, że były to niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości ,a dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu przyniósł  im wiele ciekawych doświadczeń, miłych wspomnień  i dużo, dużo radości.(AG)

      • Trzecioklasiści w "Szklanej Róży".

      • Dziś po raz kolejny uczniowie klasy III a odbyli niezwykle interesującą lekcję z zakresu doradztwa zawodowego. Tym razem odwiedzili restaurację "Szklana Róża" i poznali zawód kelnera, kucharza i restauratora. Poza podziwianiem pięknego i nowoczesnego wnętrza sali balowej dzieci miały okazję poćwiczyć prawidłowe nakrywanie do stołu, lepienie pierogów oraz dekorowanie babeczek. Poznały zasady higieny panującej w kuchni oraz obejrzały sprzęt wykorzystywany do gotowania. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i degustowali samodzielnie, pięknie ozdobione babeczki. Każdy został poczęstowany herbatą. W trakcie posiłku dzieci otrzymały drobne upominki i odwdzięczyły się tym samym. Pani Anna Dembowska wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania za tak miłe przyjęcie i atrakcje.

      • "Mojżesz. Książę z Egiptu"

      • Dnia 20.11.2019 roku uczniowie klas I-III odwiedzili Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pod tytułem „Mojżesz. Książę z Egiptu” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.  Aktorzy przedstawili biblijną historię o Mojżeszu w ciekawy sposób, zapewniając uczniom dużo zabawy i śmiechu.  Mali widzowie byli zachwyceni.

      • Wzięliśmy udział w Sejmiku Ekologicznym

      • We wtorek, 19 listopada 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XVII Powiatowy Sejmik Ekologiczny pod patronatem Starosty Nowomiejskiego oraz Burmistrza Miasta. Po raz pierwszy, po reformie oświaty odbył się tylko dla szkół podstawowych.  W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych z  Jamielnika, Marzęcic, Bratiana, Radomna oraz 3 drużyny z Nowego Miasta Lubawskiego. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Julia Cukrowska i Amelia Józefowicz z klasy VIIa oraz  Zuzanna Anna Dąbrowska z klasy VIIIa. W ramach sejmiku ocenie podlegały następujące konkurencje: prelekcja, konkurs fotograficzny oraz plastyczny.

       W konkursie fotograficznym zajęliśmy I miejsce (Amelia Józefowicz), w plastycznym - III miejsce (Zuzanna Anna Dąbrowska), w prelekcji - II miejsce (Julia Cukrowska). W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła drugie miejsce, za gospodarzami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(enb)

      • UWAGA!

      • W naszej szkole, po raz kolejny, rozpoczęła się akcja "Podaruj Słodkie Serce".

       (szczegóły na plakacie)

       (AG)

      • Dbamy o zdrowy uśmiech!

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Dziel się Uśmiechem” .  W tym roku do programu przystąpiły trzy klasy – I a, I b oraz III a. „Dziel się uśmiechem”  to ogólnopolski program edukacyjny, dzięki któremu uczniowie poznają tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów. W ramach realizacji programu dzieci otrzymały książeczki „Ja i moje zęby”, pastę do zębów, szczoteczki, gumę Orbit.  Wychowawcy klas również otrzymali upominki – książeczki z propozycjami zajęć dotyczących dbania o zdrowy uśmiech. Celem  akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej. Poprzez realizację programu mamy możliwość realnego wpłynięcia  na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

     • Międzyszkolna wymiana pocztówkowa
      • Międzyszkolna wymiana pocztówkowa

      • Uczniowie klasy III b włączyli się do projektu „Międzyszkolna wymiana pocztówkowa”.  Akcja prowadzona  jest w  naszym kraju i  ma  na celu zachęcić dzieci do pisania  listów  oraz wysyłania pocztówek. Polega na wymianie pocztówkowej  z różnymi szkołami  z  Polski. Po ogłoszeniu akcji  dzieci z radością wyraziły chęć swojego udziału. Najpierw zgromadziły widokówki i znaczki pocztowe.  Później  przyszedł czas na pisanie pozdrowień i adresowanie kartek do koleżanek i kolegów.  Wywołało to  wiele emocji, a to dopiero początek „ naszej podróży po Polsce”.   Dzisiaj uczniowie wybrali  się  na pocztę i wysłali  kilka kolejnych w różne regiony naszego kraju. Do tej pory  otrzymaliśmy 3 pocztówki:  z Włocławka, Żnina i  Nowego Dworu Mazowieckiego.  Mamy nadzieję, że akcja "nabierze rumieńców" i nasza kolekcja  powiększy się o kilkanaście następnych kolorowych pocztówek. (KZ)

     • Pasowanie Na Starszaka połączone z Dniem Pluszowego Misia
      • Pasowanie Na Starszaka połączone z Dniem Pluszowego Misia

      • Dnia 23 listopada 2018r. odbyło się uroczyste "Pasowanie Na Starszaka" oraz uczczony został "Dzień Pluszowego Misia". Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Na początku uroczystości najstarsze przedszkolaki, z grupy „Krasnoludki”  zaprezentowały gościom wiersze i piosenki. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Dyrektor Jerzy Resicki  za pomocą dużego ołówka, dokonał pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili, każdy milusiński otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Po pasowaniu młodsze grupy przedstawiły program artystyczny związany z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze oraz tańczyły. Na zakończenie wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami oddały się wspólnej zabawie. Ten dzień w przedszkolu wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości. (AD)

      • Zaproszenie

      • 19 listopada 2019 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, które będzie dotyczyło ważnych spraw organizacyjnych. Serdecznie zaprasza pani Ewa Rudnik - przewodnicząca. (sala nr 03) (enb)

     • Mikołajkowy Turniej Szachowy
      • Mikołajkowy Turniej Szachowy

      • Wczoraj w szkole odbył się 40 Mikołajkowy Turniej Szachowy, który zgromadził 130 uczestników z 4 województw. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej byli podzieli na 4 kategorie. W dwóch z nich zwyciężyły uczennice naszej szkoly: Wiktoria Dziodko i Magdalena Grzywacz. Uczestnicy oprócz nagród otrzymali łakocie ufundowane przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego oraz firmy i instytucje. (enb)

     • Dzień otwarty dla Rodziców
      • Dzień otwarty dla Rodziców

      • Informujemy, iż w dniu 28 listopada 2018 roku odbędzie się Dzień Otwarty

       Klasy I-III - w godz.17.00 - 17.45

       Klasy IV-VIII - w godz. 17.45-18.30.

       Zapraszamy. (enb)

        

     • Test wiedzy na 100 lat Niepodległości
      • Test wiedzy na 100 lat Niepodległości

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się test wiedzy o Odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Konkurs miał na celu kształtować podstawy patriotyczne uczniów, rozwijać ich zainteresowania oraz pogłębić i utrwalić wiedzę historyczną. Rywalizowali ze sobą reprezentanci klas szóstych, siódmej oraz ósmych. Uczniowie odpowiadali na pytania za pomocą pilotów interaktywnych. Po przeprowadzeniu testu oraz dogrywki wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 8 B, drugie miejsce wywalczyła klasa 8 A, a trzecie 6 A. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę historii Kamilę Fabisiak. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy oraz zaangażowania. (enb)

      • Wizyta w Wydziale Ochrony Środowiska

      • W tym tygodniu uczniowie klasy 3a zawitali w Urzędzie Miasta w Wydziale Ochrony Środowiska. Pan Krzysztof Puwalski bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o tym, na czym polega jego praca i przybliżył bardzo szeroki zakres obowiązków związany z powiatem nowomiejskim. Dzieci dowiedziały się, mnóstwa informacji na temat otaczającej nas przyrody oraz miejscach przekształconych przez człowieka. Poznały również sposoby dbania o środowisko poprzez minimalizowanie zużycia wody, ograniczanie hałasu, segregację odpadów, zmniejszanie wytwarzania spalin i wiele innych. Uczniowie uważnie słuchali ciekawostek na temat rezerwatów przyrody oraz pomników przyrody w naszej okolicy. Poznali rzadkie gatunki zwierząt i roślin, które można spotkać w naszym powiecie. Na koniec, każdy otrzymał upominek w formie kolorowego ołówka oraz przepięknie ilustrowanego albumu przyrodniczego. Uczniowie razem z wychowawczynią Anną Dembowską również podziękowali upominkiem za niezwykle cenną lekcję.

     • Odpowiedzialność karna nieletnich
      • Odpowiedzialność karna nieletnich

      • 22.11.2018 r. odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa i zachowań ryzykownych wśród uczniów.  Pogadankę połączoną z dyskusją poprowadził z uczniami klas VIII kurator z Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Główne zagadnienia, które zostały poruszone w czasie spotkania dotyczyły praw nieletnich, przywilejów i obowiązków oraz odpowiedzialności karnej obowiązującej osoby do 18 roku życia. Kurator zwrócił szczególną uwagę i przestrzegał przed eksperymentowaniem z używkami – papierosami, alkoholem, narkotykami i dopalaczami. W przystępny sposób omówił konsekwencje prawne wynikające z używania tego typu substancji psychoaktywnych. Wyjaśnił pojęcie stalkingu i bullyingu oraz zapoznał z odpowiedzialnością jakiej podlegają osoby, które dopuszczają się tego typu czynów. Uczniowie byli skupieni,  chętnie brali udział w dyskusji. (enb)