• Aktualności

     • Dzień pizzy w przedszkolu
      • Dzień pizzy w przedszkolu

      • 9 lutego w naszym przedszkolu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sale przedszkolne zamieniły się we włoską pizzerię. Zanim  jednak zaczęliśmy przygotowywać pizzę, dowiedzieliśmy się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć aby była pyszną. Następnie przedszkolaki bawiąc się w kucharzy samodzielnie przygotowały prawdziwą pizzę. Gdy pizza była już gotowa, dzieci  zajadały ją z wielkim apetytem. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie zgodnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.(AG)

     • „Przygody Mieci i ImPETa”- konkurs dla przedszkoli
      • „Przygody Mieci i ImPETa”- konkurs dla przedszkoli

      • Dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy „Żabki” biorą udział w Konkursie Edukacyjnym dla przedszkoli  „Przygody Mieci i ImPETa”. Konkurs realizowany jest w ramach kampanii „Działaj z ImPETem!”, a jego organizatorem jest Adliner sp. o. o działająca na zlecenie Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań SA.

        

       Prosimy o wsparcie podczas głosowania na pracę wykonaną przez naszych milusińskich!

        

       Głosować można od 2 lutego do 5 marca 2021 roku.

       Zasady głosowania:

       1. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 głos w ciągu 24 godzin.
       2. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.
       3. Celem potwierdzenia głosowania należy aktywować link przesłany na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.

        

       Głosować można klikając w link znajdujący się poniżej:

       https://dzialajzimpetem.pl/dla-przedszkoli/konkurs/galeria-prac-konkursowych/

       W imieniu dzieci z góry dziękujemy za każdy oddany głos!!!

     • Dzień ciasta marchewkowego
      • Dzień ciasta marchewkowego

      • Dziś w grupie "Motylków" wyjątkowy dzień - dzień ciasta marchewkowego. Nie mogło więc go zabraknąć. A o jego przygotowanie zadbały dzieci! Wykazały się ogromną samodzielnością i od początku do końca przygotowały ciasto same! Podzieliły się również z Paniami oraz Dyrekcją, a same stwierdziły, że to ciasto jest "psepysne". (AG)

      • Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

      • W dniu 21.01.2020r. jury w składzie: Patrycja Kaczmarska, Iwona Kołecka zapoznało się z pracami zgłoszonymi na organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa".

       Zgłoszono 14 szopek. Jury podkreśla że poziom był bardzo wysoki. Ostatecznie jury postanowiło przyznać następujące nagrody  i wyróżnienia:

       -Kategoria mieszana (dziecko 4-letnie +rodzice)

         Miejsce I 

         -Nadia Negri

         Miejsce II

         -Tymon Jakielski

         -Zofia Błażejewska

         Miejsce III

         -Oliwia Szczawińska

         Wyróżnienia

         -Antoni Straszewski

         -Ryszard Strzelczak

        

       Kategoria mieszana (dziecko 5-letnie +rodzice)

         Miejsce I

         -Julia Monika Frąckiewicz

         Miejsce II

         -Damian Milkowski

         Miejsce III

         -Janina Czaplińska

         Wyróżnienia 

         -Kacper Świniarski

         -Laura Szmejter

         -Oliwier Wietecha

         -Wiktoria Neumann

         -Jakub Trzebniak

        

      • Konkurs PCK „Gorączka Złota”

      • Jak co roku nasze szkolne koło PCK bierze udział w akcji "GORĄCZKA ZŁOTA”. Organizatorem konkursu jest Oddział Rejonowy PCK w Nowym Mieście Lubawskim. Celem konkursu jest pozyskanie funduszy na zakup materiałów do pozoracji na szkolenia z pierwszej pomocy, jak również promocja pracy wolontariackiej wśród młodzieży. Zebrane grosze można przynosić do szkoły zapakowane w woreczku i z dołączoną karteczką podpisaną imieniem, nazwiskiem i klasą. Akcja trwa od 4 stycznia do 31 marca. Liczymy na to że jak co roku zaangażujecie się w tą akcję.

       Szkolne Koło PCK wraz z opiekunem panią Irena Światkowską przygotowało dyplomy i nagrody dla 3 osób, które przyniosą najwięcej złotych monet czyli 1,2,5 groszy.
        

       Liczymy na Was

       Prezes Szkolnego Koła PCK

       Julia Gorzka

      • Walentynki 2021

      • Co roku Ogólnoszkolna Rada Uczniowska organizowała walentynkową pocztę. W tym roku nie może być inaczej!

       Odbędzie się to w trochę innej formie. Swoje walentynki w formie wiadomości lub zdjęcia można przesyłać na e-mail gorzka486@gmail.com do 13 lutego.

       Pamiętajcie, że w wiadomości trzeba napisać dla kogo i z jakiej klasy jest walentynka.

       Otrzymane życzenia będziemy przesyłać anonimowo 14 lutego na Teamsie. Liczymy, że jak co roku, akcja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

       ORU

      • Zwyciężczyni konkursu "Moje Boże Narodzenie"

      • W grudniu 2020 roku odbył się powiatowy konkurs plastyczny "Moje Boże Narodzenie" zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Do udziału zaproszono dzieci z klas I-VI szkół podstawowych. Celem konkursu było kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji oraz wyrażenie uczuć i nastrojów związanych z nadchodzącymi świętami. Konkurs został rozstrzygnięty w styczniu 2021 roku. Zwyciężczynią okazała się Julia Dekarska z klasy II b, która 2 lutego 2021 roku  w siedzibie Starostwa Powiatowego odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Zdobywczyni pierwszego miejsca oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      • "Moje naturalne piękno" GŁOSUJEMY!

      • Nasze uczennice z klasy VIIIb biorą udział w konkursie ,,Moje naturalne piękno" Prosimy o oddawanie głosów na ich plakat. Poniżej instrukcja jak to zrobić. 1. Wejdź na stronę i załóż konto https://akademia-dojrzewania.pl/2. Ponownie wejdź na stronę i tam znajdują się prace konkursowe, w tym nasza praca https://akademia-dojrzewania.pl/.../konkurs-moje...3. Aby oddać głos należy być zalogowanym, klikając pod plakatem ZAGŁOSUJ4. Aby oddać ważny głos na naszą należy ponownie wpisać adres e-mail5. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link. Należy wejść na swoją pocztę, aby aktywować głos poprzez wysłany link.6. Głosowanie trwa do 17 maja. (enb)

     • Dzień Babci i Dziadka
      • Dzień Babci i Dziadka

      • BABCIA i DZIADEK  to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. To osoby, które w życiu każdego z Nas odgrywają bardzo ważną rolę. Dzień  21 i 22 stycznia zawsze obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście, gdyż są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy swoich dziadków wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości. Niestety z powodu pandemii, pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie wybrali się na okolicznościową imprezę. Mimo trudnej sytuacji dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowały specjalny program artystyczny, aby chociaż w taki sposób podziękować i  złożyć życzenia swoim babciom i dziadkom. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a także przygotowały własnoręcznie upominki i laurki. W trakcie występów dzieciom towarzyszyła  Pani wicedyrektor Eleonora Lewalska. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy dla Naszych Seniorów gorące "Sto lat..." :)

     • Dzień bałwana u "Motylków"
      • Dzień bałwana u "Motylków"

      • Za nami pewne nietypowe święto - dzień bałwana. Dzieci z najmłodszej grupy "Motylki" postanowiły z tej okazji świętować. Były gry i zabawy muzyczno-ruchowe, a także grupowa praca plastyczna - wielki bałwan, który zdobi nasz korytarz. Korzystając z zimowej aury, nie mogło zabraknąć też ulepienia prawdziwych bałwanów. Na koniec każde dziecko paluszkami pomalowało swojego bałwanka, a z tych prac stworzyliśmy piękną galerię. (AG)

     • WIGILIA W PRZEDSZKOLU
      • WIGILIA W PRZEDSZKOLU

      • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia 2020 roku. W tym dniu dzieci zasiadły do wigilijnego stołu, wspólnie kolędowały oraz składały sobie życzenia. Nie zabrakło także prezentów pod lśniącą choinką, które przedszkolaki rozpakowały z wielką radością. Ten piękny dzień nie tylko wprowadził nas w świąteczny nastrój, ale także wzmocnił relacje miedzy dziećmi. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.(AG)

     • „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”
      • „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

      • Dzieci z naszego przedszkola realizują po raz drugi ogólnopolską kampanię społeczną pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, na to, jak bardzo ważne są bezpośrednie relacje osobiste, wspólne spędzanie czasu wolnego, a także kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania kartek świątecznych powoli zanika. Aby podtrzymać tradycję dzieci z grup przedszkolnych przepięknie ozdobiły kartki, które zostały wysłane do ich rodzin. Dodatkowo  przedszkolaki wraz z Paniami wysłały kartki do lokalnych instytucji. Mamy nadzieję, że życzenia płynące prosto z małych serduszek sprawią adresatom radość.

       Koordynator: Pani Angelika Gomuła (AG)

     • Jasełka
      • Jasełka

      • Święta to czas niezwykły, magiczny... To także czas dobroci oraz refleksji nad tym co ważne i istotne... Chcąc odczuć radosną atmosferę Świat Bożego Narodzenia dzieci z grupy Żabki w dniu dzisiejszym przedstawiły Jasełka- "Radosna to nowina". To przedstawienie opowiadające o drodze Maryi i Józefa do Betlejem oraz perypetiach aniołów i pasterzy, którzy w grudniową noc również tam podążali. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno- ruchowe. Uroczystość ze względu na obostrzenia związane z pandemią odbyła się tylko w obecności nauczycieli danej grupy, Pana Dyrektora Jerzego Resickiego, Pani Wicedyrektor Eleonory Lewalskiej oraz Pana Marcina Sarnowskiego, który zgodził się uwiecznić nasze przedstawienie.(AG)

     • „Książka (dla) Przedszkolaka”-projekt czytelniczy
      • „Książka (dla) Przedszkolaka”-projekt czytelniczy

      • Dzieci z grup „Pszczółki”, „Żabki” i „Motylki” biorą udział w projekcie „Książka (dla) Przedszkolaka”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach realizacji tego projektu aranżowane były zajęcia mające na celu przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej. Przedszkolaki wysłuchiwały różnych bajek czytanych przez Panie oraz wybrały się do szkolnej biblioteki, gdzie Pani Marzena Cieplak w przystępny sposób opowiadała o bibliotece oraz o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem  kart czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci serdecznie podziękowały Pani Marzenie za oprowadzenie po świecie książki.

        Koordynator projektu w placówce: Pani Angelika Gomuła (AG)

     • Dzieci dziękują medykom
      • Dzieci dziękują medykom

      • Poświęcenie oraz zaangażowanie medyków w walkę z pandemią koronawirusa budzą powszechny szacunek i wdzięczność. To Oni mimo strachu codziennie stawiają czoła w walce o życie i zdrowie zakażonych. Dzieci z grupy  „Pszczółki” , chcąc okazać  wsparcie pracownikom służby zdrowia  i podziękować za pracę,  jaką wykonują, włączyły się do akcji „Dzieci dziękują medykom”, w ramach której specjalnie dla personelu nowomiejskiego szpitala wykonały piękne laurki. Poprzez swoje prace przedszkolaki chciały podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, laborantom, kierowcom karetek oraz całemu  personelowi szpitala za ich trud, poświęcenie i wytrwałość w walce z pandemią COVID-19. Mamy nadzieję, że szczere życzenia, dobre słowa oraz podziw dzieci podniosą na duchu wszystkich pracowników służby zdrowia, aby mieli siłę do dalszej walki. (AG)

     • Montesoriańska lekcja ciszy
      • Montesoriańska lekcja ciszy

      • W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu "W świecie Montessori". Motywem przewodnim listopada była montesoriańska lekcja ciszy. Zarówno dzieciom starszym jak i młodszym, bardzo podobało się wykonywanie zadania, dzięki któremu trenowały swoją cierpliwość, skupienie uwagi, koncentrację a także umiejętność zachowania zupełnej ciszy.(AG)