13 lutego 2018 roku w ramach współpracy z naszą szkołą grupa Motylki z Przedszkola Miejskiego pod kierunkiem pani Katarzyny Haponiuk- Kułakowskiej i Elżbiety Malinowskiej zaprezentowała przedstawienie profilaktyczne pt.”Zdrowy Czerwony Kapturek”. Rówieśnicy z wielkim uwagą śledzili losy Czerwonego Kapturka. Mali aktorzy zachwycili kostiumami oraz dopracowaną choreografią i ruchem scenicznym. Ich wysiłek został nagrodzony brawami. Na pożegnanie pokazały swój talent taneczny wykonując taniec z chustami i twista. Brawo. (KZ)
Warsztaty dla uczniów.
W klasie VI a i w klasie VI b odbyły się warsztaty edukacyjne pn. Techniki skutecznego uczenia się. Główne treści zawierały zagadnienia: jak uczyć się skuteczniej?, sposoby sporządzania notatek, sposoby uczenia się i powtórki materiału. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z elementarnymi zasadami zapewniającymi optymalne warunki psychofizyczne do nauki, sposobami sporządzania notatek, metodami uczenia się, sposobami powtórek materiału szkolnego. Uczniowie podczas pracy w grupach, burzy mózgów wspólnie wypracowywali metody jak zaplanować naukę, od czego zacząć, jak się do niej zabrać?. Dzieci podawały pomysły i propozycje dotyczące stworzenia warunków psychicznych oraz warunków fizycznych niezbędnych w procesie uczenia się. Podczas zajęć zapoznano uczniów z takimi metodami, jak: wykład, czytanie, odgrywanie ról, drama, działania praktyczne, uczenie innych, uczyć się samemu- z koleżanką, z kolegą, kiedy?, techniki wyobrażeniowe, skojarzeniowe, prezentacja graficzna, dyskusja w grupie, notatka w pigułce, mapa myśli. Na koniec rozdano materiały oraz ulotki zawierające najważniejsze informacje. Przed feriami takie zajęcia odbyły się również w klasie VII a i w klasie VII b. Warsztaty prowadził psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej pani Paulina Morenc. (enb)
Bal Karnawałowy klas IV-VII
8 lutego odbył się Bal Karnawałowy dla klas IV-VII. Uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki przygotowanej przez samorząd uczniowski. Zabawa urozmaicona była ciekawymi zabawami i konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami i pączkami. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. W czasie balu wszyscy uczniowie przebrani w stroje balowe brali udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Najwięcej głosów uzyskała Oliwia Florenc z klasy VI b, zajmując I miejsce, II miejsce udało się zdobyć Natalii Korzeń z klasy V b, a III miejsce Marii Rudnik z klasy IV c. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy. (enb)
Kolejna Gala Talentów za nami
Już po raz ósmy odbyła się w naszej szkole Uczniowska Gala Talentów, która każdego roku przyciąga do sali gimnastycznej liczną publiczność. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta Józef Blank, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowo – kulturalnych oraz radni naszego miasta. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Jakub Cieplak. Zaśpiewał piosenkę pt. „Sen o Warszawie”. W dalszej części były pokazy układów tanecznych, koncerty gry na keyboardzie i gitarze, występy młodych piosenkarzy. Zgromadzonych rozśmieszyły skecze szkolnego kabaretu „O! Kaszanka” którego opiekunem jest pani Magdalena Lemanowska. Piękny układ taneczny zaprezentował zespół „Queen dance” pod kierunkiem pani Katarzyny Ornowskiej. Szkolny chór „Bemolki” pod kierunkiem pani Hanny Szymańskiej uświetnił Uczniowską Galę Talentów swoim występem.
Wszystkie prezentacje uczniowskich umiejętności były bardzo ciekawe. Zgromadzeni w sali widzowie nagradzali małych artystów gromkimi brawami, a organizatorzy - drobnymi upominkami.
Na scenie zaprezentowali się: Szkolny chór „Bemolki”, Kabaret „O! Kaszanka”, zespół taneczny „Queen dance”, Jakub Cieplak, Damian Dembiński, Alicja Artuszewska, Oliwia Kruszyńska, Michalina Dąbrowska, Olga Cielecka, Maja Cieplak, Filip Orłowski, Julia Wiśniewska, Maja Milz, Amelia Bedra, Natalia Korzeń, Julia Mróz, Natalia Kwiatkowska, Helena Malinowska, Karolina Kaczerzewska, Emilia Lewandowska, Michalina Mówińska, Amelia Idziak, Agnieszka Nehring, Wiktoria Ankowska, Zofia Mączkowska
Galę przygotowały i poprowadziły panie: Marzena Cieplak, Magdalena Ewertowska i Gizela Moczadło, dekoracje wykonała pani Marzena Cieplak, obsługa muzyczna pani Magdalena Lemanowska. Zdjęcia, które można obejrzeć w szkolnej galerii wykonała pani Mariola Lewalska. (enb)
"Elf" w przedszkolu
W piątkowe przedpołudnie 9 lutego 2018 roku Szkolne Koło Teatralne - Teatrzyk "Elf" pod kierunkiem Anny Lendzion odwiedziło Przedszkole Miejskie przy ul. 1000-lecia. Mali widzowie z wielką uwagą śledzili losy Brzydkiego Kaczątka. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas V a i VI a w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena. Główną rolę zagrała Anna Samulewicz z klasy V a, która wykazała się nie tylko talentem aktorskim, ale i wokalnym. Mali aktorzy zachwycili wykonanymi przez siebie kostiumami oraz dopracowaną choreografią i ruchem scenicznym. Ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami oraz zaproszeniem do wystawienia kolejnych przedstawień. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Wiesława Markowska, która także zadbała o to, aby stroje aktorów prezentowały się w należyty sposób. Odwiedziny w Przedszkolu Miejskim sprawiły naszym uczniom dużą radość i pozwoliły na przedstawienie swych umiejętności aktorskich szerszej, bardzo wyjątkowej i wymagającej publiczności. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że maluszki w wielkim skupieniu i wyjątkowej ciszy obejrzały ten spektakl, co pozwala sądzić, że zrobił on na nich duże wrażenie. Przemiła atmosfera, z którą członkowie Koła Teatralnego zetknęli się w Przedszkolu Miejskim, na długo pozostanie w ich pamięci. (enb)
W karnawałowym nastroju
Uczniowie z klas I – III bardzo miło i wesoło spędzili popołudnie. W szkole zorganizowano zabawę karnawałową – bal przebierańców. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, wstążkami i serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy. Stroje dzieci były barwne i wiernie oddawały wybrane postacie bajkowe i filmowe. Niektórzy byli nie do poznania, inni wzbudzali podziw, a niekiedy strach. Wszyscy bawili się znakomicie i wymyślali ciekawe tańce do skocznej muzyki. Podczas balu można było spróbować swoich sił w konkursach na spostrzegawczość, orientację i szybkość. Jednak największych emocji i wrażeń dostarczył wszystkim konkurs, podczas którego uczestnicy nadmuchiwali balony. Na zwycięzców czekały nagrody. Humor dopisywał zarówno uczniom, jak i wychowawcom oraz przybyłym rodzicom. Nagrody w konkursach i słodką niespodziankę dla dzieci ufundowała Rada Rodziców. (KZ)
Wyjazd na lodowisko
W czasie ferii zimowych 24 stycznia 2018 r. grupa 58 osób z klas IV-VII oraz rodzice wybrali się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem programu była jazda na łyżwach na pełnowymiarowym lodowisku, a później film „Cudowny chłopak”. Przygotowania do wyjazdu trwały od połowy grudnia. Na wstępnie dokonano rezerwacji płyty lodowiska, zamówiono pancakes w naleśnikarni Manekin i zarezerwowano seans filmowy. Głównym celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzenia czasu wolnego. Nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków. Grupa miała całe lodowisko do dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał, jedni lepiej inni słabiej, ale zabawa była super. Około 13-tej z żalem opuszczono lodowisko i udano się na posiłek. Później był czas na głęboką refleksję, płacz, śmiech i inne wzruszenia nie do opanowania podczas oglądania filmu pt. „Cudowny chłopak”. Chłopiec o imieniu Auggie urodził się z chorobą genetyczną- cierpiał na zespół TCS. Szybko przekonuje się jak okrutni bywają koledzy. Opiekunowie mają nadzieję, że wielu po obejrzeniu filmu zastanowi się nad swoim zachowaniem. Pocieszające jest to, że po wyboistej drodze zalanej łzami szkolne korytarze stały się miejscem, gdzie w końcu zapanowała tolerancja, przyjaźń i solidarność. Trzynaścioro rodziców, którzy oglądali ze swoimi dziećmi ten film mogło przekonać się, że wspólna ciężka praca z czasem zostanie przekuta w sukces. Wyjazd zorganizowała Irena Światkowska przy ogromnej pomocy Lucyny Ben Nasr i Anny Dombrowskiej. (KZ)
Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków
Choć na dworze zimno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W dniu 22 stycznia 2018r., w naszej szkole mieliśmy ogromny zaszczyt gościć babcie i dziadków naszych kochanych przedszkolaków.Jest to dzień, który sprawia ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.Z tej właśnie okazji nasi najmłodsi przygotowali dla gości program artystyczny, w którym grupa 5-letnich Misiaków oraz 6 – letnich Biedronek przedstawiła swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły przygotowane prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Z twarzy dzieci oraz dziadków nie znikały serdeczne uśmiechy. (KZ)
Podajmy sobie ręce
Dzisiaj po raz kolejny odbyło się spotkanie integracyjne "Podajmy sobie ręce". Tegoroczne zajęcia przebiegały pod hasłem "Wesoło i bezpiecznie bawimy się zimą". Wzięły w nich udział dzieci z klas I - VI. Uczestnicy podzieleni na grupy zaprojektowali stroje zimowe wykorzystując do tego gazety, krepinę, kolorowy papier, plastelinę, farby oraz inne materiały papiernicze. Następnie według własnego pomysłu wykonały mapę bezpiecznych zabaw zimowych. Po części warsztatowej na uczestników spotkania czekał poczęstunek i ciepła herbata. Z wielką radością i zaangażowaniem bawiły się z chustą animacyjną i wykonywały ćwiczenia rekreacyjno - ruchowe. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, a wspólna zabawa sprzyjała integracji grupy. (KZ)
Turniej tenisa stołowego w naszej szkole
Dzisiaj w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego, który cyklicznie organizowany jest w czasie ferii zimowych. Głównym organizatorem z ramienia MOSiR z Nowego Miasta Lubawskiego był pan Ryszard Krzemieniewski. W zawodach startowało 18 zawodników w 4 kategoriach.
W kategorii dziewcząt kl. IV-VII zwyciężyła Agnieszka Wysocka z Pacółtowa przed Patrycją Wolską oraz Wiktorią Czajkowską (obie zawodniczki z Zajączkowa). W najliczniej obsadzonej kategorii chłopców kl. IV – VII na 1 miejscu uplasował się Michał Sarnowski z Tylic, który w finałowych meczach pokonał Jakuba Wolskiego z Zajączkowa i Dawida Groszewskiego z Pacółtowa. Wśród gimnazjalistów 1 miejsce w kategorii chłopców zajął Kacper Rochewicz, a 2 miejsce przypadło Lorencowi Straus.
Także rodzice wzięli udział w tenisowej zabawie, w której najlepszy okazał się Remigiusz Wysocki przed Wojciechem Sarnowskim oraz Magdą Wysocką. Każdy z grających otrzymał drobne nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięskie trójki dodatkowo otrzymały medale. Zawody sędziował n-l wychowania fizycznego Zbigniew Gołębiewski z pomocą Jarosława Kamińskiego. (enb)
Warcaby w ferie
Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna, wymagająca umiejętności przewidywania, a zarazem doskonały trening myślenia. Wykorzystując czas ferii zimowych, w których uczniowie odpoczywają od nauki, w dniu 23.01.2018 r. odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy. Turniej został zorganizowany przez pana Ryszarda Krzemieniewskiego, sędziował instruktor Koła Szachowego z Miejskiego Centrum Kultury pan Feliks Stachowicz, a za sprawy organizacyjne odpowiadał nauczyciel z naszej szkoły pan Zbigniew Gołębiewski Rywalizowało ze sobą 13 zawodników, którzy rozegrali między sobą 7 partii. Pomimo zawziętej rywalizacji podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Szczególnie było to widoczne przy posiłku przygotowanym przez organizatorów, gdzie przy wspólnym stole omawiane były poszczególne mecze. Zwycięzcami Turnieju zostali:
w kategorii przedszkolnej:
- I miejsce Filip Szwarc
- II miejsce Jakub Lewandowski.
w kategorii klas 1-3:
- I miejsce Wiktoria Dziodko
Cyprian Szwarc,
- II miejsce Bartek Jakubowski
- III miejsce Szymon Licznerski
- IV miejsce Oliwier Chała
w kategorii klas 4-7:
- I miejsce Magdalena Grzywacz
Bartosz Zelma,
- II miejsce Amelia Bedra
Wojciech Wiśniewski
- III miejsce Monika Kobylska
- IV miejsce Natalia Korzeń. (KZ)
Bądźmy bezpieczni w ferie!
18 stycznia 2018 roku w nowomiejskiej „Jedynce” odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza szkolnego, ponieważ ich głównym celem jest przygotowanie całej społeczności szkolnej do bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.
W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” przedstawiciele służb mundurowych obecni na apelu mówili o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach. Udzielono również wskazówek jak należy postępować z osobami, które potrzebują nagłej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki w okresie zimy, miały okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt ratowniczy.
Wszystkie dzieci z nowomiejskiej „Jedynki” znają doskonale numery alarmowe. Dzięki temu są większe szanse na szybszą interwencję profesjonalnych służb ratowniczych w sytuacji wymagającej podjęcia działań mających na celu ratowanie życia.
Pierwszaki swoim Babciom i Dziadkom
Święto Babci i Dziadka to jeden z najważniejszych dni w życiu wnuków. W dniu 19.01.2018 r. dzieci z kl. 1a i 1b zaprosiły do szkoły babcie i dziadków, aby uświetnić ich święto. Uczniowie przygotowali dla nich wiele niespodzianek. Mieli okazję popisać się piękną recytacją wierszy, grą na instrumencie, wesołymi scenkami. Po uroczystości uczniowie wręczyli upominki i zaprosili na słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oklaskiwali występy swoich wnuków. Z miłymi wspomnieniami wszyscy rozeszli się do domów. (KZ)
Bezpieczne ferie
Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu uczniowie kl. 3a i 3d przygotowali apel pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe", który odbył w piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii.
Młodzi aktorzy w wierszach i piosenkach zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.
Pani V-ce Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie apelu i życzyła udanego wypoczynku całej społeczności szkolnej. Apel przygotowały panie: Mariola Lewalska, Anna Falkowska i Katarzyna Zapałowska. (KZ)
Zajęcia feryjne w naszej szkole
ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS I-VII
W CZASIE FERII ZIMOWYCH
22.01.2018 R. – 1.02.2018 R.W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W NML
PONIEDZIAŁEK 22.01.2018 R.
☺ 9:30 Wyjazd na kryte lodowisko w Toruniu dla uczniów klas IV-VII.
Nauczyciel: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr, Anna Dembowska.☺10:00 - 12:00 Dzień Babci i Dzień Dziadka – oddziały przedszkolne Misie, Biedronki w sali gimnastycznej.
Nauczyciele: Małgorzata Gołębiewska, Marzena Cieplak, Marzenna Rykaczewska.WTOREK 23.01.2018 R.
☺ 10:00 – 15:00 Warcaby
Nauczyciele: Zyta Sadowska, Ryszard Krzemieniowski, Feliks Stachowicz.ŚRODA 24.01.2018 R.
☺ 10:00 - 12:00 Turniej tenisa stołowego w sali gimnastycznej.
Nauczyciele: Zbigniew Gołębiewski, Jarosław Kamiński
oraz Ryszard Krzemieniewski.☺ 10:00 – 12:00 Kurs pierwszej pomocy „Ratowniczek” w sali nr 25.
Nauczyciel: Irena Światkowska, Mirosława Mamińska, Krystyna Kleinowska.
☺ 12:00 -14:00 Spotkanie integracyjne „Podajmy sobie ręce” w świetlicy szkolnej.
Nauczyciele: Iwona Kołecka, Hanna Szymańska, Katarzyna Zapałowska, Wioletta Bączek-Samulewicz.
CZWARTEK 25.01.2018 R.
☺ 10:00 – 12:00 Kurs pierwszej pomocy „Ratowniczek” w sali nr 25.
Nauczyciel: Irena Światkowska, Krystyna Kleinowska.
☺ 10:00 -12:00 MENSA – Ćwicz swój mózg – łamigłówkowicze
poziom I, II, III w sali nr 17.Nauczyciele: Mariola Lewalska, Anna Falkowska.
PIĄTEK 26.01.2018 R.
☺ 9:00 – 11:00 Zima z Muminkami – gra interaktywna w sali nr 22.
Nauczyciele: Justyna Wiśniewska, Jagoda Kowalska.
PONIEDZIAŁEK 29.01.2018 R.
☺ 9:00 -11:00 Zabawy integracyjne dla uczniów klas IV-VII.
Nauczyciele: Magdalena Lemanowska, Magdalena Ewertowska.WTOREK 30.01.2018 R.
☺ 11:00 – 13:00 „Śpiewać każdy może” – karaoke w świetlicy.
Nauczyciel: Katarzyna Ornowska.ŚRODA 31.01.2018 R.
☺ 9:00 -12:00 Elektroniczne i magnetyczne gry edukacyjne dla dzieci
w sali nr 21.
Nauczyciele: Danuta Zdunkowska, Gizela Moczadło.CZWARTEK 1.02.2018 R.
☺9:00 -11:00 Poranek z książką.
Nauczyciele: Ewelina Niścigorska-Bojarska, Wiesława Markowska.
Wspaniały wynik naszej szkoły!
Społeczność naszej szkoły rozpoczęła swoje granie dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków już w czwartek. Od rana do wieczora w świetlicy funkcjonowała kawiarenka z ciastami i napojami, gdzie dzieci i pracownicy szkoły chętnie zasilali konto WOŚP kupując słodkie przekąski. Od 16.00 do 18.00 uczniowie klas IV –VII bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Ogólnoszkolną Radę Uczniowską, na której każdy, dokładając się do orkiestrowej skarbonki, dostawał bilet wstępu i brał udział w losowaniu atrakcyjnych gadżetów. Nagrodą główną był pendrive, który wylosowała Julia Gorzka - uczennica klasy V b. W piątek odbyło się przedstawienie pt., Brzydkie Kaczątko” przygotowane przez koło teatralne ELF. Młodzi artyści perfekcyjnie zaprezentowali niezwykłą opowieść o kaczątku, które zamieniło się w pięknego łabędzia. Dochód ze spektaklu zasilił oczywiście konto WOŚP. Po przedstawieniu odbyła się licytacja gadżetów WOŚP. Prowadzącemu - dyrektorowi Jerzemu Resickiemu, udało się sprzedać wszystkie gadżety.
Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta, przyniesione do kawiarenki, grupie teatralnej ELF na czele z opiekunką za niezapomniany występ i wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w nasze działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze kwestowali w niedzielę na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego. Łącznie udało nam się zabrać kwotę 5947,14. Jesteśmy dumni z takiego wyniku. (enb)
Nasze granie
Już od rana kwestujemy na ulicach naszego miasta. Szukajcie ekipy z nowomiejskiej "Jedynki".
Gramy od czwartku!
Już od czwartku cała społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do zbiórki środków na 26 Finał WOŚP. "Gramy" na różne sposoby - dyskoteka, kawiarenka, licytacja, przedstawienie teatralne. Liczymy skrupulatnie każdą złotówkę ;-)
W niedziele nasi wolontariusze wyruszą na ulice miasta. Liczymy na hojność nowomieszczan. Wierzymy, że w tym roku również nie zawiodą i każdy wrzuci "grosik" do puszki.
Szersza relacja z naszych działań już wkrótce. (enb)
Zapraszamy do szkoły.
W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VII.
Harmonogram spotkania:
16.00 - Zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0-VII) w sali nr 31.
16.30-17.30 - Wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.
17.15 - Spotkanie dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu.
17.15-18.15 Wywiadówki dla rodziców klas IV-VII. (enb)
Warsztaty kulinarne w ramach projektu WOW
W listopadzie i grudniu 2017r. w ramach projektu WOW i zajęć „Liczę i o zdrowie dbam w praktyce” odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów i rodziców. Zebrani pod okiem profesjonalnego kucharza doskonalili umiejętność przygotowania zdrowego I i II śniadania. Na początek „Szef kuchni „ zadbał o zdrowe przekąski tj. paluszki z marchwi, selera, także naciowego, rzodkwi białej i czarnej itp. Na stole znalazło się bogactwo warzyw i innych dodatków. Każdy uczestnik komponował sobie kanapki wegetariańskie lub z dodatkiem wędliny, kurczaka czy polędwiczki. Prowadzący pokazali, że śniadanie wcale nie musi być nudne. Do śniadaniówki można włożyć kolorową tortillę nafaszerowaną białkiem, witaminami i minerałami, której przygotowanie zajmuje kilka minut. Kanapka też może być ciekawa i smaczna. Autentyczna radość tworzenia pojawiła się w momencie komponowania kanapek z mnogością dodatków. Wcześniej dzieci były zaangażowane w tworzenie zdrowych past kanapkowych, gdzie ukryte zostały nie zawsze lubiane dodatki takie jak np. szpinak, czosnek czy jajka. Do kanapek wykorzystano chleb razowy w różnych kształtach. Bieżąca degustacja kanapek umożliwiła poznanie nowych nieodkrytych smaków. Alternatywą na słodki wafelek lub pączek okazały się kuleczki ryżowe z bakaliami obsypane płatkami z miodem. Po degustacji słodkiej przekąski był czas na koktajl owocowo- warzywny. Irena Światkowska – prowadząca zajęcia prozdrowotne ma nadzieję, że te ciekawe inspiracje kulinarne zostaną wdrożone przez uczestników warsztatów. Po zajęciach u uczniów i rodziców wzrosły kompetencje w zakresie prawidłowego odżywiania- uczestnicy potrafią dobrać i skomponować zdrowe śniadanie dla swoich potrzeb. Pokazane przepisy okazały się proste, smaczne, zdrowe i szybkie jeśli chodzi o przygotowanie. (KZ)
Archiwum Aktualności