• Aktualności

          • Sukces naszych historyków w Olsztynie.
            • Sukces naszych historyków w Olsztynie.

            • Dziś w Olsztynie odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego: od konfederacji barskiej do powstania styczniowego". Naszą szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Kamil Gabiec (VIa) i Jakub Figurski (VIb). W olsztyńskim trudnym etapie Jakub zajął ex equo 2-3 miejsce i zakwalifikował się do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w marcu 2017r. Kamil zajął czwarte miejsce, jednak nie zdołał osiągnąć pułapu 80% punktów i etap rejonowy  był dla niego końcowym. Naszym młodym historykom i ich opiekunowi - panu Jerzemu Resickiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb)

          • Podsumowanie projektu "Mówimy jednym głosem - STOP przemocy!"
            • Podsumowanie projektu "Mówimy jednym głosem - STOP przemocy!"

            • 14 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość podsumowania projektu „Mówimy jednym głosem – STOP przemocy!” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do projektu biorąc udział w konkursie literackim i plastycznym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie - laureaci konkursów wraz z dyrektorem Panem Jerzym Resickim i nauczycielami z naszej szkoły - Paniami: Wiesławą Markowską, Anną Lendzion, Magdaleną Lemanowską i Eweliną Niścigorską -Bojarską.

              Wśród uczniów, którzy zostali nagrodzeni w konkursie literackim znaleźli się: Damian Dembiński z klasy Vb (miejsce III), Samuel Schramm również z klasy Vb (miejsce II) oraz Marika Abram z klasy VIa, która otrzymała wyróżnienie. Natalia Kwiatkowska z klasy VIb zajęła III miejsce w konkursie plastycznym, a Oliwia Wiśniewska - uczennica klasy Va otrzymała wyróznienie.

              Gratulujemy sukcesu uczniom i ich opiekunom. (enb)

          • Ola i Zuzia laureatkami Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia!
            • Ola i Zuzia laureatkami Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia!

            • 10 grudnia 2016r. w Zespole Szkół C.K. Norwida odbyła się rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, której celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia. Na etapie szkół podstawowych spotkało się 10 placówek z powiatu. Test sprawdzał wiedzę z zakresu promocji zdrowia, pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii PCK. Uczennica Aleksandra Zielińska zajęła I miejsce w powiecie, natomiast Zuzanna Anna Dąbrowska jest laureatką II miejsca i to właśnie one będą reprezentowały powiat na szczeblu wojewódzkim. GRATULUJEMY!  Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Ireny Światkowskiej.

              16 listopada uczniowie wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie MEDITEST. Przez wiele miesięcy pogłębiali tematykę prozdrowotną, znajomość budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz poznawali zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Prace konkursowe przesłano do Ogólnopolskiego Centrum Edukacji. Wyniki konkursu poznamy pod koniec stycznia 2017r.

              Szkoła od wielu lat prowadzi szeroką edukację zdrowotną i inspiruje dzieci do podejmowania na terenie szkoły i poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia. (enb)

               

          • Mikołajkowe zmagania.
            • Mikołajkowe zmagania.

            • 8.12.2016 r. Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” zorganizował coroczny mikołajkowy turniej skoku wzwyż. W tym roku zawody zostały rozszerzone o konkurencje skocznościowo – szybkościowe dla klas III.  W sumie w turnieju brało udział 58 młodych zawodników z nowomiejskich szkół podstawowych. Na początku uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego p. Józef  Blank, a wśród zaproszonych gości obecni byli także p. Mirosław Urbanowski – V-ce przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Grzegorz Bała oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 p. Jerzy Resicki. Zawody rozpoczęły się od pokazów tanecznych uczennic naszej szkoły, a następnie uczniowie rozpoczęli zmagania sportowe. Uczniowie klas III uczestniczyli w 4 konkurencjach drużynowych: biegu przez płotki, skoku łączonego w dal, biegu przez „rowy” oraz biegu przez „mur”. Uczniowie klas starszych brali udział w konkurencji skoku wzwyż.

              Wyniki przedstawiają się następująco: Wśród klas III zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2, a drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci naszej szkoły. W turnieju skoku wzwyż brali udział następujący uczniowie:

              DZIEWCZĘTA KLASY IV

              1 m. – Kowalska Alicja – 110 cm – SP 1

              2 m. – Zakrzewska Natalia – 105 cm – SP 1

              3 m. – Milewska Małgorzata – 105 cm – SP 1

              4 m. – Korzeń Natalia – 100 cm – SP 1

                      - Gomuła Ola – 100 cm – SP 2

              6 m. – Dembińska Julia – 95 cm – SP 1

              DZIEWCZĘTA KLASY V

              1 m. - Straus Oktawia - 115 cm - SP 1

              2 m. - Pruchniewska Ola - 115 cm - SP 1

              3 m. - Dąbrowska Zuzanna - 100 cm - SP 1

                      - Wilk Sandra - 110 cm - SP 1

              5 m. - Brodzik Olga - 110 cm - SP 2

              6 m. – Idziak Amelia – 105 cm – SP 1

              DZIEWCZĘTA KLASY VI

              1 m. - Antoszewska Maja - 130 cm - SP 1

              2 m. - Jakielska Klaudia - 120 cm - SP 2

              3 m. -  Łakoma Oliwia – 115 cm – SP 2

              4 m. - Manista Nicola - 110 cm - SP 1

              CHŁOPCY KLASY IV

              1 m. – Kempiński Wiktor – 115 cm – SP 1

              2 m. – Dąbkowski Bartosz – 110 cm – SP

              3 m. – Banaszkiewicz Dawid – 110 cm – SP 1

              4 m. – Malicki Maciej – 110 cm – SP 2

                      - Tessmer Lucjan – 110 cm – SP 2

              6 m. – Ryczkowski Jakub – 105 cm – SP 2

              7 m. – Schepetun Denis – 105 cm – SP 1

              8 m. – Ponieważ Kacper – 100 cm – SP 1

              9 m. – Mroczkowski Karol – 95 cm – SP 1

              CHŁOPCY KLASY V

              1 m. - Zdanowski Oliwer - 125 cm - SP 1

              2 m. - Wiśniewski Aleksander - 120 cm - SP 2

              3 m. - Józefowicz Karol - 120 cm - SP 2

              CHŁOPCY KLASY VI

              1 m. Kopiczyński Wiktor - 135 cm - SP 2

              2 m. - Szpanelewski Dawid - 130 cm - SP 1

              3 m. – Lewandowskim Szymon - 120 cm - SP 1

              4 m. – Klimek Alan - 120 cm - SP 1

              5 m. - Jankowski Marcel – 115 cm – SP 2 

              Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody,a zwycięzcy medale i dyplomy. (enb)

          • Pamiętamy!
            • Pamiętamy!

            • 7 grudnia 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły - wicedyrektor placówki pani Eleonora Lewalska, poczet sztandarowy z chorążym panem Andrzejem Czepkiem i uczniowie klasy VIc z wychowawczynią panią Magdaleną Ewertowską wzięli udział w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia Czarnego Czwartku 1939 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji 25 rozstrzelanych mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i Lubawy, po której wszyscy zebrani udali się na miejsce kaźni przy ulicy Działyńskich, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Główna uroczystość odbyła się pod pomnikiem przy ulicy 7 grudnia. Tutaj został przedstawiony rys historyczny wydarzeń Czarnego Czwartku 1939, odczytano apel poległych, a ks. kanonik Zbigniew Markowski odmówił modlitwę za poległych za Ojczyznę. Przemówił także Józef Blank, burmistrz miasta, który m.in. apelował o czczenie pamięci o ofiarach tragicznych wydarzeń w Nowym Mieście Lubawskim i Lubawie. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się w sali Miejskiego Centrum Kultury na akademii przygotowanej przez Młodzieżową Radę Miasta, która przypomniała wydarzenia, jakie miały miejsce 77 lat temu na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego. (enb)

          • Zapraszamy na wywiadówki.
            • Zapraszamy na wywiadówki.

            • Uprzejmie informujemy, iż 14 grudnia 2016 roku (środa) odbędą się wywiadówki, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

              16.30-17.15 - wywiadówka dla Rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

              17.15 - spotkanie dyrektora z Rodzicami na górnym holu

              17.30-18.15 - wywiadówka dla Rodziców uczniów klas IV-VI

              Rodziców uczniów klasy Ib zapraszamy na godzinę 17.00.

              Bardzo prosimy o przybycie rodziców, ponieważ będą omawiane ważne sprawy dotyczące szkoły!

              (enb)  

               

          • Nasze Mikołajki.
            • Nasze Mikołajki.

            • Dzisiaj odbyły  się  w  naszej  szkole  Mikołajki. Już od rana Święty Mikołaj, w którego wcielił się nasz Pan Dyrektor Jerzy Resicki częstował wszystkich przybywających do szkoły cukierkami. Witał serdecznym uśmiechem i mikołajowym "Ho ho hoooo". Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się na górnym holu. Uczniowie z klas IV-VI przebrani w  świąteczne  stroje wybrali  reprezentantów swoich klas, którzy  wzięli udział  w  konkursie  na  najładniejsze  mikołajkowe  przebranie. Jury  w  składzie  Pan  Dyrektor  Jerzy  Resicki, Pani  Wicedyrektor  Eleonora  Lewalska  i  Przewodnicząca  Rady  Rodziców – Pani  Anna  Moczadło  uznało, że  bezkonkurencyjna  w  tej  kategorii  okazała  się  reprezentantka  klasy  VIb Aleksandra  Lendzinowska, która  przebrała  się  za  prezent. W  konkursie  na  najładniejszą  bombkę  zwyciężyła  klasa  VI a. Zwycięską  bombkę – aniołka  wykonała  Katarzyna  Polak. Zwycięzcy  otrzymali  nagrody  ufundowane  przez  Radę  Rodziców. Mikołajki, w bardzo szczególny sposób, uczciły również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które ustroiły wielometrowym łańcuchem jedną z choinek znajdujących się na przyszkolnym boisku. Wspaniałą niespodzianką była wizyta Mikołaja, który przybył do dzieci ze swoimi pomocnikami - Elfem i Śnieżynką. Święty przyjechał na świątecznie ozdobionych saniach zaprzężonych w konia. Już z daleka słychać było dzwonki, które radośnie dźwięczały i wywoływały uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. W wielkim worze przywiózł słodycze i zaprosił wszystkie dzieci na popołudnie na rynek nowomiejski, na którym przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Mikołajki były bardzo udane i na długo pozostaną w naszej pamięci. (enb)

          • Lekcje biblioteczne dla najmłodszych.
            • Lekcje biblioteczne dla najmłodszych.

            • Od 29.11.2016 r. do 09.12.2016 r. we wszystkich grupach przedszkolnych odbywają się lekcje biblioteczne, które prowadzą panie: Lucyna Lewon oraz Aneta Bielaszka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Celem zajęć jest kształtowanie i rozwijanie w dzieciach zainteresowania książką. Podczas zajęć wykorzystywane są książki: Hervé Tullet : „Naciśnij mnie”; „Książka z dziurą”, „Kolory” oraz suplement do książki Iwony Chmielewskiej: „W kieszonce”. Wszystkie dzieci z ciekawością i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. (enb)

          • Świąteczne otwieranie serc!
            • Świąteczne otwieranie serc!

            •  

              Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszej szkole

              PRZEDŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY

                               akcja trwa od 21 XI 2016 r. do 12.XII 2016 r., a jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych,

              które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

              Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

              (zbiórka słodyczy w salach: 16, 24 i 45)

                                                                                                                                

          • Wieczornica - podsumowanie projektu „ Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”
            • Wieczornica - podsumowanie projektu „ Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”

            • Listopad jest miesiącem, w którym zaznaczone są dwie ważne daty w kalendarzu: Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W ramach  tych dni uczniowie  klas  starszych pisali opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i wiersze, w których zawarli refleksje literackie na temat tolerancji.Razem  z wychowawcami  przygotowali scenki  przybliżające sytuacje dotyczące empatii, szacunku, koleżeństwa i wzajemnej akceptacji. Tworzyli mapy mentalne, prace plastyczne na temat tolerancji we współczesnym świecie. Dnia 29.11.2016 r. odbyła się wieczornica, która była podsumowaniem szeregu  przedsięwzięć realizowanych w klasach IV – VI w ramach projektu „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Na wieczornicy  swoją obecnością zaszczycili nas  Kierownik Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Dorota Osińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Bożena Maciejewska, ks. Tomasz Zmuda - Trzebiatowski, Dyrekcja Szkoły oraz społeczność szkolna: rodzice, uczniowie i  nauczyciele. Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący ORU Kamil Gabiec. Dzieci w poetycki sposób wyraziły swoje myśli na temat inności, niepowtarzalności  i jednocześnie wyjątkowości każdego z nas. Podkreśliły, że należy być tolerancyjnym wobec  przekonań, poglądów, czyjegoś postępowania, ale granicą tolerancji jest zawsze dobro drugiego człowieka. Następnie przeprowadzono krótki warsztat. Poproszono zebranych o wrzucenie do skarbonki „monet życzliwych, dobrych słów” skierowanych do drugiego człowieka.  Wieczorne spotkanie uświetniły wokalistki ze szkolnego chóru „Bemolki”. Fragmenty autorskich wierszy, opowiadań, listów, kartek z pamiętnika na temat życzliwości  na co dzień przedstawili uczniowie. Zebrani goście przy ciepłej herbatce z zadumą i refleksją obejrzeli prezentację multimedialną „Bądźmy tolerancyjni”. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście. Dziękujemy wszystkim, którzy służyli  pomocą w realizacji projektu. (KZ)

          • Awans "Misiów"
            • Awans "Misiów"

            • 25 listopada 2016 roku w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii. Tego dnia dzieci z oddziału 3 i 4 - latków zostały pasowane na przedszkolaków. Oddział "Misiów" funkcjonuje w naszej placówce od bieżącego roku szkolnego. Uroczystość pasowania połączono z obchodami "Dnia Pluszowego Misia", który świetnie komponował się z 3 i 4 - letnimi "Misiami". Na początku uroczystości głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Eleonora Lewalska, która podkreśliła istotę tego ważnego wydarzenia, dodała otuchy najmłodszym artystom  przed ich występem oraz gratulowała rodzicom wspaniałych pociech. W części artystycznej 3 i 4 - latki przygotowane przez wychowawczynie p. Marzenę Cieplak i p. Katarzynę Trzebniak, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na przedszkolaków przy użyciu magicznej różdżki. Dzieci z pozostałych oddziałów przedszkolnych - "Skrzaty", "Wesołe Nutki" i "Pszczółki" pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Anny Dembowskiej, p. Danuty Zdunkowskiej i p. Marii Orłowskiej zadbały o oprawę wydarzenia prezentując wiersze, tańce oraz grę na instrumentach. Najmniejsze przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zwieńczeniem dnia był Bal Andrzejkowy dla dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych, podczas którego nie zabrakło wróżb, tańców, zabaw ruchowych, słodkiego poczęstunku oraz wspaniałej zabawy, uśmiechu i wielu wrażeń. (enb)

          • Koncert Majki Jeżowskiej
            • Koncert Majki Jeżowskiej

            • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców  wybrali się  na koncert znanej wokalistki estradowej Majki Jeżowskiej. Jak się okazało, potrafiła porwać do zabawy młodszych i starszych.  Największe przeboje artystki takie jak: "A ja wolę moją mamę", "Marzenia się spełniają" zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania i pląsania.  Najbardziej oczekiwanym przez dzieci  momentem było rozdawanie przez Majkę plakatów, płyt, zdjęć. Po koncercie  dzieci ustawiały się w długie kolejki po autograf artystki. (KZ)

          • Światowy Dzień Życzliwości
            • Światowy Dzień Życzliwości

            •      Od 17.10.2016 r. w naszej szkole jest realizowany projekt „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Podczas trwania projektu uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały  szereg działań. Głównym przesłaniem podjętych działań  było  kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka, uświadamianie najważniejszych wartości w życiu oraz wyrabianie umiejętności niesienia  pomocy innym. Światowy Dzień Życzliwości, który obchodziliśmy dzisiaj był wspaniałą okazją do podsumowania I etapu tego projektu.

              Realizację projektu zaczęliśmy od czytania dzieciom bajek terapeutycznych na temat tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie analizowali i oceniali zachowania bohaterów. Bajki czytała pani  Elżbieta Lewandowska i wychowawczynie oddziałów przedszkolnych.  Dzieci  pod kierunkiem  swoich pań układały  wiersze, rymowanki, komiksy nawiązujące  do idei projektu. Przygotowały kartki, na których umieściły wiele miłych słów    z  pozdrowieniami  i życzenia dla bliskich osób. Kartki  w kształcie serc, kwiatów i gwiazdek umieściły w „Workach dobrych słów” i powiesiły  na drzwiach sal lekcyjnych. Na zajęciach  dzieci z klas I – II i z oddziałów przedszkolnych  wykonały prace plastyczne na temat „Jestem życzliwy, uprzejmy i tolerancyjny”. Najpiękniejsze z nich   można podziwiać  na wystawie. Najmłodsi  aktywnie włączyli się również  w obchody Światowego Dnia Życzliwości. Myślą przewodnią  dnia było przekazanie ważnych  wiadomości na temat właściwego zachowania się w różnych sytuacjach oraz obdarzenie każdego dużą dawką serdeczności, życzliwości, uśmiechu i uprzejmości.  O godz. 12.00 uczniowie  udali się na happening, podczas którego połączyli  wcześniej przygotowane łańcuchy  życzliwości  i tolerancji. Tak utworzony bardzo długi i kolorowy łańcuch z imionami wszystkich dzieci zdobi „drzewka  życzliwych”. W obchody Światowego Dnia Życzliwości włączyła się dyrekcja szkoły, która towarzyszyła dzieciom i wychowawcom  podczas happeningu.   Mamy nadzieję, że  tolerancja i życzliwość na stałe zagoszczą w naszej szkole, ponieważ każdy dzień powinien być pełen uśmiechu i wzajemnej sympatii. Bądźmy zatem życzliwi  na co dzień, a nie tylko od święta. Panie Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka i Wioletta Bączek - Samulewicz  serdecznie dziękują wszystkich za pomoc w realizacji zadania. (KZ)

          • Zapraszamy Rodziców do szkoły
            • Zapraszamy Rodziców do szkoły

            • Serdecznie zapraszamy Rodziców do szkoły 23.11.2016 r. W tym dniu odbędą się konsultacje z nauczycielami i wychowawcami klas.

              klasy I - III od godz. 16.30 do godz. 17.00

              klasy IV - VI od godz. 17.00 do godz. 17.30

              klasa I a od godz. 16.00 do godz. 17.00 (zebranie)

              klasa I b od godz. 16.00 do godz. 17.00 (zebranie)

              24.11.2016 r.  - klasa V b  od godz.18.00 do 18.30 (sala nr 26).

          • Świetny wynik naszych uczniów w konkursie fotograficznym.
            • Świetny wynik naszych uczniów w konkursie fotograficznym.

            • Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Powiatowe Obchody Dnia Rzucania Palenia. Pięć reprezentacji uczniów naszej szkoły wykonało zdjęcia według własnego projektu pod hasłem „Mamo, Tato rzuć Palenie!”
              Spotkanie, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim uświetnił występ Wesołych Nutek i Skrzatów -  dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, które pod kierunkiem pań: Danuty Zdunkowskiej i Anny Dembowskiej przygotowały występ, podczas którego grały na instrumentach, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się dużą znajomością zagrożeń płynących z nałogu palenia papierosów oraz pokazały jak należy dbać o środowisko naturalne. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i upominkami.
              Kolejnym punktem podsumowania obchodów była prelekcja na temat szkodliwości palenia. Ostatnim zaś - podsumowanie powiatowych konkursów w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.
              W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Amelia Ćwiklińska, Agnieszka Świątkowska, Natalia Kwiatkowska i Weronika Tatulińska. Opiekunem była pani Wioletta Bączek–Samulewicz.
              Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Zuzanna Anna Dąbrowska, Zuzanna Dąbrowska, Lena Zdunkowska i Oktawia Straus. Opiekunką grupy była pani Ewelina Niścigorska-Bojarska. Zwycięzcom gratulujemy! (prezentowane zdjęcie pochodzi z konkursu - II miejsce) (enb)

               

          • II miejsce w Konkursie Wojewódzkim o Januszu Korczaku
            • II miejsce w Konkursie Wojewódzkim o Januszu Korczaku

            • Dzisiaj reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ksawery Kuczkowski, Mateusz Chełstowski, Kamil Gabiec oraz Bartek Zellma wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Januszu Korczaku, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Konkurs pod hasłem "Obrońcy Praw Dziecka" składał się z dwóch części: wiedzowej - Bartek, Kamil i Mateusz zmierzyli się z krzyżówką oraz odpowiedzieli na 8 trudnych pytań. Ksawery przystąpiłł do części literackiej konkursu. Napisał ciekawą pod względem treściowym i bezbłędną pod względem ortograficznym pracę, która została wysoko oceniona przez jury. Po podsumowaniu punktów nasza reprezentacja uplasowała się na II lokacie tuż za szkołą gospodarzy - SP nr 2. Utrzymaliśmy swój ubiegłoroczny wynik. Otrzymaliśmy statuetkę. To dla nas ogromny sukces. Uczniowie walczyli z dużym zaangażowaniem. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem drużyny była Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska (enb)

          • Goście z Guriewska w naszej szkole.
            • Goście z Guriewska w naszej szkole.

            • Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole delegację z Guriewska, miasta w Obwodzie Kalinigradzkim. Przedstawiciele tamtejszego samorządu w składzie: Siergiej Siergiejewicz Podolski - burmistrz Miasta Guriewsk, Wictor Wasiljewicz Kolomiet - naczelnik Administracji Terytorialnej w Guriewsku i Evdokia Sergewnia Zelanova - naczelnik Departamentu Edukacji Miasta,  wizytowali nasz nowy kompleks – Sportową Jagiellonkę, odwiedzili uczniów z oddziałów przedszkolnych, a także obejrzeli kilka sal lekcyjnych, m.in. salę komputerową. Następnie delegacja odwiedziła Przedszkole Miejskie należące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
              W niedalekiej przyszłości będziemy częściej gościć wschodnich sąsiadów, ponieważ nasze władze samorządowe podpisały umowę partnerską z przedstawicielami miasta Guriewsk. (enb)

          • Kręci się :-)
            • Kręci się :-)

            • W poniedziałek nasi uczniowie uczestniczyli w próbie bicia rekordów w kręceniu hula – hop oraz podbijaniu piłeczki pingpongowej. Do tych konkurencji zostali wybrani reprezentanci z klas IV – VI.
              Przy ogłuszającym dopingu klas uczennica z klasy VI c Ola Zielińska prawie 9 minut kręciła obręczą wygrywając konkurencję po zaciętej walce z Zuzanną Anną Dąbrowską z kl. V b.
              W konkurencji podbijania piłeczką pingpongową najlepszym okazał się reprezentant z kl. V b Maciej Kordalski.

              Rekordzistom gratulujemy. (enb)