• Czyste powietrze wokół nas
          • Czyste powietrze wokół nas

          • Program ten był realizowany przez wszystkie oddziały zerowe. Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki chorób odtytoniowych jest zapobieganie palenia tytoniu. Konieczne są więc działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród najmłodszych dzieci. Wzory zachowań i prawidłowych postaw kształtuje także środowisko rodzinne. Celem ogólnym tego programu był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Podsumowując program, dzieci wspólnie z wychowawczyniami grup paniami:  Elżbietą Wiśniewską, Danutą Zdunkowską, Gizelą  Moczadło oraz  Agnieszką Katryńską  przygotowały uroczysty apel. Wśród zaproszonych gości znalazła się przedstawicielka Sanepidu pani Ewa Pielak i pielęgniarka szkolna pani Krystyna Kwiatkowska. Dzieci miały okazję popisać się swoimi zdobytymi wiadomościami, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wyeksponowane zostały także prace plastyczne wykonane przez dzieci. Na zakończenie spotkania Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym podziękowały p. Ewie Pielak za współpracę, a dzieci otrzymały dyplomy i z zasobem nowych wiadomości, pełne entuzjazmu wróciły do klas. Szkolnym koordynatorem programu "Czyste powietrze wokół nas"  była p. Danuta Zdunkowska. (KZ)

        • Nasi szkolni mistrzowie
          • Nasi szkolni mistrzowie

          • Znamy już wyniki wszystkich finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku piątka naszych uczniów zmagała się w finałach konkursu z historii (2 osoby) oraz języka angielskiego (3 osoby). Ostatecznie Daria Dembińska (Vc) i Julia Balewska (VIb) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, natomiast Patrycja Lenckowska (Vb) i Kacper Petka (VIb) finalistami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy zarówno uczniom jak i ich opiekunom - pani Lucynie Ben Nasr (j.angielski) i panu Jerzemu Resickiemu. (enb)

        • Rodzinne gimnastykowanie.
          • Rodzinne gimnastykowanie.


          • W dniach 4.03 oraz 12.03 zostały przeprowadzone zajęcia dla rodziców i dzieci z oddziałów "O" z gimnastyki korekcyjnej. Na początku została przedstawiona przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Zbigniewa Gołębiewskiego prezentacja p.t. "Zapobieganie wadom postawy". Następnie rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ćwiczenia pomagające i zapobiegające wadom postawy. Dzieci bardzo chętnie wykonywały niekiedy trudne ćwiczenia, a i rodzice dobrze się bawili. Miejmy nadzieję, iż pokazane ćwiczenia pomogą rodzicom w utrzymaniu prawidłowej sylwetki swojego dziecka.(ZG)

          • Miedzy Wierszami - konkurs recytatorski

          • 10.03.2014

                 Tradycją w naszej szkole stał się konkurs recytatorski pod nazwą "Między wierszami", podczas którego uczniowie klas IV-VI prezentują swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział 21 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali  te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników.  Jury w składzie Anna Lendzion - pomysłodawca i główny organizator konkursu oraz nauczycielki Magdalena Lemanowska, Wiesława Markowska i  Ewelina Niścigorska-Bojarska miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice - Julia Cieplak z klasy VIb, która recytowała wiersz Bolesława Leśmiana pt. Urszula Kochanowska i Karolina Badalian, która porwała wszystkich recytacją wiersza Juliana Tuwima pt.Spóźniony Słowik. Tuż za nimi na drugiej pozycji uplasowała się uczennica Adrianna Leśniewska, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. Kot w pustym mieszkaniu. Trzecie miejsce zajęła Weronika Meller, ktora recytowała wiersz Spóźniony Słowik Juliana Tuwima. Wyróżniono Darię Dembińską, Kingę Wardowską oraz Monikę Pokorską. Laureatki konkursu oraz  wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci wartościowych pozycji książkowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji.(enb)

        • Konferencja „Razem tworzymy lepszy Internet”
          • Konferencja „Razem tworzymy lepszy Internet”

          • W dniu 4.03.2014 r. w Centrum Multimedialnym przy Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Powiatowa Konferencja „Razem tworzymy lepszy Internet” stanowiąca  podsumowanie inicjatyw lokalnych, które podjęło Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim w partnerstwie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele lokalnych instytucji, pedagodzy szkolni, nauczyciele i uczniowie. Inicjatorami konferencji były pracownice PCRE  Iwona Krajewska i Aneta Bielaszka oraz nauczyciel SP nr 1 - Jan Bielaszka. Przybyłych gości powitała Dyrektor PCRE – Pani Bożena Maciejewska. Następnie Iwona Krajewska przedstawiła raport z działań zrealizowanych w naszym powiecie w  ramach obchodów DBI. Kolejnym punktem była prelekcja „Bezpieczeństwo w świecie cyfrowym”, którą zaprezentował  – Jan Bielaszka. Pan Jan przedstawił także temat „Gryfikacja w nowoczesnej edukacji”. Uczestnicy wysłuchali także prelekcji „Prawne aspekty dotyczące bezpieczeństwa dzieci  i młodzieży w Internecie” przedstawionej przez – sierż. szt. Bartłomieja Smarz  z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Aneta Bielaszka przybliżyła temat „Aplikacje internetowe w pracy cyfrowego nauczyciela”. Na zakończenie pierwszej części Pani Iwona Krajewska przedstawiła wyniki badania ankietowego z naszego powiatu dot. wiedzy rodziców o zagrożeniach w Internecie. W drugiej części spotkania odbyły się projekcje filmów zgłoszonych do konkursu  filmowego „Zatrzymaj cyberprzemoc”. Do organizatorów wpłynęły trzy filmy.

            I m-ce zdobył film „Wyzwanie” – nakręcony przez uczniów z Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Opiekunem grupy był Tadeusz Banowski.
            II m-ce film uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Opiekunką była  Małgorzata Gołdon.
            III m-ce zdobył film nagrany przez uczniów  z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Jamielniku. Opiekunką była Izabela Hinc.

            Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Naczelnego Firmy „Expom” – Pana Rafała Domżalskiego. (jean)

             

        • Po Polsce podróże małe i duże
          • Po Polsce podróże małe i duże

          • Po Polsce podróże małe i duże" to tytuł przedstawienia, jakie obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III naszej szkoły.Grupa aktorów  z Suwałk w  zabawny sposób zapoznała dzieci z przygodami Smoka, który wędrował po Polsce i szukał swojego dziadka - Smoka Wawelskiego.Bohater przedstawienia  podczas  podróży po Polsce   odwiedzał kolejne miasta: Toruń, Poznań, Warszawę, Olsztyn, Białystok i opowiadał dzieciom ciekawostki z nimi związane. Miłym akcentem okazał się aktywny udział naszych uczniów, którzy udzielali Smokowi cennych wskazówek i rad. (KZ)

        • W zdrowym ciele zdrowy duch
          • W zdrowym ciele zdrowy duch

          • Dzisiaj w murach naszej szkoły  odbył się konkurs recytatorski W zdrowym ciele zdrowy duch”. W związku z tym, iż nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym ubiega się o certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” uczniowie recytowali wiersze związane z ruchem i zdrowym odżywianiem. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Wiesława Markowska, Anna Falkowska, Zyta Sadowska. Konkurs poprowadziła Justyna Wiśniewska. Jak co roku konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Składał się z dwóch etapów:

            I etap  -  przeprowadzony był w klasach przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

            II etap - wyłonieni reprezentanci  wzięli udział w finałowych zmaganiach na szczeblu międzyklasowym.

            W  konkursie wzięło udział 12 uczestników z klas I – III. Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, uprawianie różnego rodzaju sportów), rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień, pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,  nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych.

            Bardzo wysoki poziom recytatorski, trafny dobór wierszy oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów sprawiły, iż jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

            W kategorii klas pierwszych przyznano nagrody następującym osobom:

            Julii Dembińskiej z kl. I b, która zdobyła I miejsce,

            Małgorzacie Milewskiej z kl. I a za II miejsce,

            Magdalenie Grzywacz z kl. I a i Kamili Ławickiej kl. I b za zajęcie ex aequo III miejsca.

             

            Wśród uczniów klas drugich nagrodzono:

            Zuzannę Dąbrowską z kl. II b (I miejsce),

            Bartosza Zellmę  z kl. II b (II miejsce),

            Emilię Strzyżewską z kl. II a (III miejsce).

             

            Natomiast I miejsce wśród uczniów klas trzecich zdobyła Natalia Wilczewska z kl. III a,

            II miejsce zajęła Aleksandra Lendzinowska z kl. III b, miejsce III zaś Weronika Groszewska z kl. III c.

             

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz drobne upominki.

            Organizatorki konkursu dziękują PZU Nowe Miasto Lub. za ufundowane nagrody. (KZ)

          • Uczniowska Gala Talentów

          • Walentynkowe  popołudnie  w  Szkole  Podstawowej nr 1  upłynęło  pod  znakiem  prezentacji  uzdolnień  naszych  uczniów. To  już  trzecia  edycja  Uczniowskiej  Gali  Talentów, która  każdego  roku  przyciąga  do  sali  gimnastycznej  liczną  publiczność. Tegoroczną  Galę  Talentów  zaszczycił  również  swoją  obecnością  Burmistrz  Nowego  Miasta Lub. - Pan  Józef  Blank. Jako  pierwsi  zaprezentowali  się  w  przedstawieniu pt.,,Kot  w  butach"  uczniowie  z  kółka  teatralnego  Elf, którego  opiekunką  jest  pani  Anna  Lendzion. W  dalszej  części  były  występy  piosenkarzy  i  recytatorów, pokazy  kuglarstwa  i  gimnastyki  artystycznej, koncerty  gry  na  pianinie  i  saksofonie, a  także  kubkach. Wszystko  to  odbywało  się  w  scenerii  walentynkowej, którą  przygotowała  p. Wiesława  Markowska. Galę  poprowadziły  panie - Gizela  Moczadło  i Magdalena  Lemanowska. Nasi  szkolni  artyści  zostali  nagrodzeni  gromkimi  brawami  i  drobnymi  upominkami.

            Na  scenie  zaprezentowali  się : koło  teatralne  Elf, Jakub  Cieplak, Weronika  Morawska, Ptrycja  Orłowska, Agnieszka  Haska, Daria  Dembińska , Wiktoria  Jabłońska, Karolina  Badalian, Klaudia  Balewska, Julia  Dembińska, Zuzanna  Szczepańska, Julia  Gorzka, Adrianna  Szczepańska, Kamila  Ławicka, Kinga  Wardowska, Konrad  Pawłowski, Maksymilian  Rogalski, Michał  Gołdon, Adrianna  Leśniewska, Samanta  Szałkowska, Oktawia  Strauss, Wiktoria  Sadowska, Marta, Julia  i  Natalia  Wilczewskie, Weronika  Tatulińska, Julia  Cieplak, Agnieszka  Świątkowska.                                                                    Patron  naszej  szkoły - Jan  Paweł  II  powiedział ,,Człowiek  jest  wielki  nie  przez  to, co  posiada, lecz  przez  to  kim  jest; nie  przez  to  co  ma, lecz  przez  to  czym  dzieli  się  z  innymi". Dziękujemy  występującym  za  to, że  zechcieli  podzielić  się  z  publicznąścią  swoimi  talentami. (ML)

          • POPOŁUDNIE WALENTYNKOWE W BIBLIOTECE

          • 12 lutego w szkolnej bibliotece odbyło się ,,Popołudnie Walentynkowe’’. Symbolem Walentynek od lat jest serce, które  wpisało się jako element walentynkowej tradycji w Polsce. W tym dniu wspólnie z Kołem Miłośników Książki przygotowaliśmy wiele atrakcji takich jak: gry, konkursy, kartki  walentynkowe oraz słodki upominek oczywiście w kształcie serca. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Był to dzień pełen niespodzianek, jednak najważniejsze jest to, aby w tym dniu być z ludźmi, których darzymy miłością. (tg)

             

        • Byliśmy na lodowisku
          • Byliśmy na lodowisku

          • Okres ferii to czas, żeby pokazać urok sportów zimowych. W związku z tym 49 osób tj. uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali się na lodowisko „Mentor Sport” do Torunia. Prawie wszyscy wspaniale radzili sobie z techniką łyżwiarską. Dorośli przypomnieli sobie umiejętność jazdy nabytą w dzieciństwie, zaś uczniów doskonale wsparła jazda na rolkach. Wszyscy wrócili bez uszczerbku na zdrowiu, zadowoleni i wzmocnieni, że zupełnie dobrze dają sobie radę z utrzymaniem się na lodzie. Nasza szkoła realizuje projekt „Jestem aktywny dla zdrowia”. Propaguje różne formy ruchu wśród społeczności szkolnej. Ukazuje walory zdrowotne uprawiania sportu, ponieważ większość z nas prawie zupełnie przestała dbać o swoją sprawność fizyczną. Wyniki badań pokazują, że swój wolny czas najczęściej spędzamy  biernie w pozycji siedzącej, leżącej lub półzgiętej. Do szkoły przyjeżdżamy najczęściej autem, a w czasie przerw lekcyjnych najchętniej szukamy miejsca, żeby usiąść. Lenistwo tłumaczymy brakiem czasu, nadmiarem obowiązków lub przepracowaniem. Wydaje się, że ruch jest często postrzegany przez ludzi jako zło konieczne. Jednak jest on niezwykle pożyteczny dla zdrowia. Odpoczynek połączony z ruchem umożliwia odprężenie mózgu. Natomiast ucieczka od wysiłku fizycznego nie przyczynia się do zachowania zdrowia. Zdaniem Arystotelesa nic tak nie niszczy organizmu, jak długotrwała fizyczna bezczynność. Dlatego dorośli powinni dawać dobry przykład i utrzymywać jak też  rozwijać dziecięcy entuzjazm do bycia aktywnym. (enb)

        • Zajęcia feryjne
          • Zajęcia feryjne

          • W dniu 28.01.2014 r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach ,,Wycinanie w styropianie”, podczas których  projektowali,  a następnie wycinali w styropianie dowolnie wybrane  przez siebie wzory. Dziewczynki wybierały postacie z bajek, chłopcy zaś herby klubów piłkarskich.  Wszyscy malowali swoje prace  farbami. W czasie zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, a także mieli możliwość poznania nowej techniki - pracę ze styropianem.

            Kolejnymi zajęciami, które odbyły się w dniu 29.01.2014 r. był konkurs talentów ,,I Ty możesz zostać gwiazdą”. Wcześniej zostały przygotowane plakaty, które informowały o terminie konkursu oraz warunkach uczestnictwa. Zgłoszenia były przyjmowane w szkolnej bibliotece. Do przeglądu zgłosiło się 15 wykonawców. W drodze eliminacji do finału zakwalifikowało się 8 wykonawców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i instrumentalne.  Wszystkim wykonawcom wręczono drobne upominki ufundowane organizatorów konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do integracji uczniów i pozwoli zaistnieć dzieciom, które przejawiają różne zdolności. Wyróżnieni uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje zdolności na  forum szkoły w czasie podsumowania konkursu powiatowego ,,Książka moich marzeń”.

            Zajęcia prowadziły: Teresa Gierszyńska, Zyta Sadowska i Anna Falkowska. (enb)

          • Podajmy sobie ręce

          • Dzisiaj w naszej szkole w ramach zajęć feryjnych odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem „Podajmy sobie ręce”.   W zabawie uczestniczyły dzieci z klas II - VI. Organizatorki przygotowały i przeprowadziły zajęcia o charakterze warsztatowym i  sportowo  - ruchowym.  Dzieci uczestniczyły aktywnie w zabawach integracyjnych przy muzyce  i zajęciach ruchowych z wykorzystaniem kul papierowych, obręczy i  piłek.  Podczas zajęć warsztatowych dzieci sporządzały mapę mentalną  na temat „Nasze mądre wybory”, które miały wpłynąć na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa, poprawę własnej wartości i komunikowania się z otoczeniem. Po wspólnej zabawie i zajęciach warsztatowych na  uczestników  czekał słodki poczęstunek. (KZ)

          • Dla Babci i Dziadka

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych 01, 02, 03, 04.Było bardzo rodzinnie i sympatycznie. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Elżbiety Wiśniewskiej, Danuty Zdunkowskiej, Gizeli Moczadło i Agnieszki Katryńskiej. Wśród licznych wierszy i piosenek nie zabrakło również atrakcyjnych tańców. Zaproszeni goście wraz z wnukami brali udział w konkursach, które wprowadziły wiele radości i śmiechu. Maluchy przygotowały upominki i kolorowe laurki, którymi obdarowały  babcie oraz dziadków.  W spotkaniu uczestniczyły pani dyrektor Ewa Kijora i z-ca dyrektora Eleonora Lewalska. Życzenia zacnym gościom w dniu ich święta złożyła pani dyrektor Ewa Kijora. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pełni miłych wrażeń  goście odchodzili do swoich domów. (KZ)

        • Wywiadówki z prelekcją
          • Wywiadówki z prelekcją

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wywiadówki semestralne, podczas których Rodzice poznali wyniki w nauce swoich pociech. W trakcie spotkań koordynatorka projektu "Szkoła promująca zdrowie" przedstawiła Rodzicom prezentację multimedialną dotyczącą ćwiczeń metodą Paula Dennisona. Ćwiczenia te są już wykonywane w szkole podczas zajeć dydaktycznych. Koordynatorka projektu, Pani Irena Swiatkowska namawiała słuchaczy do ćwiczeń w domu wraz z dziećmi. 

            Dr Paul Dennison jest twórcą kinezjologii edukacyjnej. Jest to prosta i skuteczna metoda wspomagająca naturalny rozwój każdego. Podstawowym jej zadaniem jest integracja myśli i działań, czyli idealna współpraca umysłu i ciała. Kinezjologia edukacyjna staje się coraz bardziej popularna w terapii dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania. Metoda ta sprawdza się w pracy z dziećmi dyslektycznymi, dysortograficznymi i innymi problemami szkolnymi oraz dysfunkcjami wynikającymi z różnych wad rozwojowych. 
            Ta uniwersalna metoda pozwala: 
            1.Pokonywać stresy i napięcia. 
            2.Komunikować się z innymi ludźmi. 
            3.Przezwyciężać trudności związane z dysleksją, dysgrafią i dysortografią. 

            Już niebawem na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo link, pod którym będziecie Państwo mogli pobrać cały zestaw ćwiczeń metodą Paula Dennisona. (enb)

             

          • Apel podsumowujący. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

          • Dzisiaj uczniowie z klas I - VI wzięli udział w apelach szkolnych. Przed rozpoczęciem ferii pan aspirant Paweł Cherkowski, przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim przypomniał dzieciom najważniejsze wskazówki na temat bezpiecznego organizowania zabaw zimowych.  Uczniowie z klasy IIa pod kierunkiem pani Marioli Lewalskiej przygotowali inscenizację związaną  tematycznie z zimowym wypoczynkiem, a przedstawiciele klasy VIb pod kierunkiem pani Lucyny Ben Nasr przedstawili zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Panie Katarzyna Zapałowska oraz Lucyna Ben Nasr, kierowniczki grup wiekowych I-III oraz IV-VI  podsumowały pierwszy semestr nauki, przedstawiły wyniki konkursów szkolnych i międzyszkolnych, udział uczniów w imprezach, apelach, zbiórkach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. Panie Dyrektorki  Ewa Kijora oraz Eleonora Lewalska życzyły wszystkim wspaniałego wypoczynku. Gorąco zapraszały uczniów do udziału w zajęciach, które przygotowano dla nich podczas ferii na terenie placówki.  (KZ enb)

        • Zapraszamy Rodziców do szkoły!
          • Zapraszamy Rodziców do szkoły!

          • Dnia 24.01.2014 r. (piątek) o godz. 16.30  w sali nr 31odbędzie się zebranie Przewodniczących Rad Oddziałowych.

            Tegoż dnia w godz. od 17.00 do 17.45 odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci klas I - III i oddziałów przedszkolnych. 

            Od 17.45 do 18.15 serdecznie  zapraszamy  rodziców uczniów 0 - VI na 2 prelekcje na temat "Przeciwdziałanie wadom postawy dzieci i młodzieży szkolnej" i "Metoda Dennisona". W godz. od 18.15 do 19.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów klas IV - VI. (KZ)

        • Zajęcia podczas ferii w naszej szkole
          • Zajęcia podczas ferii w naszej szkole

          • ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS O-VI W PIERWSZYM TYGODNIU FERII ZIMOWYCH   28.01.2014 R. – 31.01.2014 R.

            WTOREK  28.01.2014 R.

             

             

            9:00 – Dzień Babci i Dziadka – oddziały przedszkolne O1 i O2 w sali gimnastycznej. Nauczyciele Elżbieta Wiśniewska, Danuta Zdunkowska.

            11:00 – Dzień Babci i Dziadka – oddziały przedszkolne O3 i O4 w sali gimnastycznej. Nauczyciele Gizela Moczadło, Agnieszka Katryńska.

            9:00 – 10:30 Zajęcia taneczne dla uczniów klas I-III w sali nr 14. Nauczyciel Anna Kasprowicz.

            9:00 – 10:30 Zajęcia taneczne dla uczniów klas I-III w sali nr 18. Nauczyciel Małgorzata Gołębiewska.

            9:00 – 11:00 Warsztaty teatralne dla uczniów klas IV-VI w sali nr 29. Nauczyciele Anna Lendzion, Magdalena Lemanowska.

            9:00 – 10:30 Wycinanie w styropianie – zajęcia techniczne w sali nr 6. Nauczyciele Zyta Sadowska, Teresa Gierszyńska, Anna Falkowska.

            9:00 – 10:30 Języki obce na wesoło w sali nr 26. Nauczyciele Ewelina Niścigorska-Bojarska, Łukasz Leszczyński.

            ☺ 9:00 – 10:30 Tenis stołowy w sali gimnastycznej. Nauczyciel Zbigniew Gołębiewski.

            ☺ 16:00 Wyjście na kręgle. Nauczyciele Lucyna Ben Nasr, Marta Sobiesierska.

             

             

             

             

            ŚRODA  29.01.2014 R.

             

            ☺ 9:00 – 10:30 Szkolny konkurs „I Ty możesz zostać gwiazdą” w bibliotece. Nauczyciele Teresa Gierszyńska, Zyta Sadowska.

            ☺ 9:00 – 11:00 Seans filmowy na wesoło w sali nr 31. Nauczyciele Jan Bielaszka, Jarosław Kamiński.

            ☺ 9:00 – 11:00 „Pejzaże zimowe” - zajęcia plastyczne w sali nr 20. Nauczyciele Mariola Lewalska, Marzenna Rykaczewska.

            ☺ 10:00 – 12:00 Zabawa integracyjna „Podajmy sobie ręce” w świetlicy szkolnej. Nauczyciele Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Hanna Szymańska, Irena Światkowska, Ewa Paluszkiewicz, Wioletta Bączek-Samulewicz.

             

             

             

             

            CZWARTEK  30.01.2014 R.

             

            ☺ 8:00 Wyjazd do Torunia na sztuczne lodowisko.

            ☺ 9:00 – 11:00 „Wędrówka przez wieki” - zajęcia historyczne w sali nr 23. Nauczyciel Jerzy Resicki.

            ☺ 9:30 – 11:00 Zajęcia komputerowe w bibliotece. Nauczyciel Wiesława Markowska.

            ☺ 9:30 – 11:00 Origami – zajęcia plastyczne w sali nr 21. Nauczyciel Jagoda Kowalska.

            ☺ 9:30 – 11:00 „W zdrowym ciele, zdrowy duch” - potyczki sportowe w sali gimnastycznej. Nauczyciel Justyna Wiśniewska.

             

             

             

             

             

            PIĄTEK  31.01.2014 R.

             

            ☺ 9:00 – 11:00 „Mądra główka” – zajęcia rozwijające logiczne myślenie w sali nr 19. Nauczyciel Mirosława Mamińska.

            ☺ 9:00 – 10:30 Gry i zabawy logopedyczne w sali nr 21. Nauczyciel Elżbieta Lewandowska.

            ☺ 10:00 – 11:30 „Z przyrodą za pan brat” - zajęcia przyrodnicze w sali nr 27. Nauczyciel Maria Domańska. (KZ)