Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się gmine eliminacje turnieju "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Z naszej szkoły startowało 6 zawodników (dwie drużyny). Zawodnicy mieli za zadanie napisać test o ruchu drogowym, zademonstrować pierwszą pomoc oraz przejechać tor przeszkód na rowerze. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z naszej szkoły w składzie:Marek Zabłocki, Hubert Żurawski oraz Michał Rutecki, którzy zwyciężyli w każdym zadaniu. Zwycięska drużyna reprezentować będzie miejskie szkoły podstawowe na zawodach powiatowych w Bielicach.(ZG)
Bezpieczna jazda
MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
W naszej szkole odbył się dziś Miejski Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięło szesnaścioro uczniów z obydwu szkół podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim. Wcześniej musieli oni przejść przez szkolny etap konkursu. Uczniowie pisali dyktando, które obfitowało w ortograficzne pułapki. Następnie, w oczekiwaniu na wyniki, udali się na słodki poczęstunek. Natomiast jury - w składzie pani Żaneta Cherkowska, Mirosława Nowakowska i Magdalena Lemanowska - zabrało się do sprawdzania dyktand i wyłonienia zwycięzców. Możemy czuć się dumni, bo wszystkie trzy miejsca trafiły do uczennic naszej szkoły. Trzecie miejsce zajęła Marta Domżalska (kl.VIb), drugie - Monika Duszak (kl. VIa), a pierwsze - Wiktoria Pawłowska (VIb). Miejski Konkurs Ortograficzny zakończył się wręczeniem zwycięzcom ze szkół podstawowych i gimnazjum nagród. Uczynił to Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego - pan Józef Blank. Na podsumowaniu ortograficznych zmagań obecni byli i nie szczędzili gratulacji dyrektorzy obydwu szkół podstawowych - pani Ewa Kijora i pan Zbigniew Domżalski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Dorota Osińska - Kierownik Referatu Oświaty. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym. (ML)
Powiatowy Konkurs Cichego Czytania
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Cichego Czytania, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym MIeście Lub. Klasy drugie reprezentowała Katarzyna Polak, a trzecie - Karolina Badalian. Obie uczennice zajęły trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy. (KZ)
Sprawny maluch
Dzisiaj na terenie hali MOSiR zorganizowany został turniej rekreacyjny SPRAWNY MALUCH. W imprezie sportowej brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr.1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oraz ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała pielęgniarka szkolna, pani Krystyna Kwiatkowska. Wspólna rywalizacja sprawiła dzieciom wiele radości. Podczas przeprowadzonych konkurencji dzieci wykazywały się sprawnością, zręcznością i szybkością. Rywalizujące zespoły składały się z pięciu uczestników. Pozostałe dzieci głośno kibicowały swojej drużynie. Na koniec każdy zespół otrzymał medale, słodycze oraz piłki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna CZERWONYCH pod opieką pani Elżbiety Wiśniewskiej, drugie drużyna BIAŁYCH pod opieką pani Joanny Truszczyńskiej- Wiergowskiej, trzecie drużyna ZIELONYCH pod opieką pani Danuty Zdunkowskiej, czwarte drużyna ŻÓŁTYCH pod opieką pani Gizeli Moczadło. Po skończonych zawodach dzieci pełne entuzjazmu rozeszły się do swoich szkół. (KZ)
Kto jest najpiękniejszy?
Dzisiaj odwiedzili naszą szkołę aktorzy Studia Artystycznego AKADA z Suwałk. Najmłodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Kto jest najpiękniejszy?" Poprzez zabawne historie uświadomili widzom, że przede wszystkim liczy się dobre serce i umiejętność pomagania innym w potrzebie. Uczniowie z uwagą śledzili losy bohaterów: pszczółki, konika polnego, pająka, mrówki i motylka oraz chętnie włączali się do współnej zabawy. (KZ)
Między wierszami - konkurs recytatorski
Tradycją w naszej szkole stał się konkurs recytatorski pod nazwą "Między wierszami", podczas którego uczniowie klas IV-VI prezentują swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział 21 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników. Jury w składzie Anna Lendzion - pomysłodawca i główny organizator konkursu oraz nauczycielki Magdalena Lemanowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjna okazała się Adrianna Leśniewska, uczennica klasy IVb, która porwała wszystkich recytacją wiersza "Trójkątna bajka" Danuty Wawiłow. Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się uczennica Julia Cieplak z klasy V b, która pięknie deklamowała wiersz Wandy Chotomskiej „Dzień dobry Panie Andersenie”. Kinga Wardowska, reprezentantka klasy IV b, która niezwykle emocjonalnie wyrecytowała wiersz "Bajka o Śnieżce" Wandy Grodzieńskiej, zajęła miejsce trzecie. Wyróżniono Natalię Szczepańską z klasy IVa, Wiktorię Kołakowską z klasy IVb oraz Darię Dembińską z IVc. Laureatki konkursu oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci wartościowych pozycji książkowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji.(enb)
W zdrowym ciele zdrowy duch
Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W związku z tym, iż nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym ubiega się o certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” uczniowie recytowali wiersze związane z ruchem i zdrowym odżywianiem. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Zyta Sadowska, Anna Falkowska oraz Wiesława Markowska. Konkurs poprowadziła Justyna Wiśniewska. Jak co roku konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Składał się z dwóch etapów:
I etap - przeprowadzony był w klasach przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
II etap - wyłonieni reprezentanci wzięli udział w finałowych zmaganiach na szczeblu międzyklasowym.
W konkursie wzięło udział 16 uczestników z klas I – III. Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, uprawianie różnego rodzaju sportów), rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień, pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, nauka rywalizacji
w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych.
Bardzo wysoki poziom recytatorski, trafny dobór wierszy oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów sprawiły, iż jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
W kategorii klas pierwszych przyznano nagrody następującym osobom:
Kamili Płotkowskiej z kl. I a, która zdobyła I miejsce, Julii Tuszyńskiej z kl. I a za
II miejsce, oraz Zuzannie Dąbrowskiej z kl. I b za III miejsce.
Wśród uczniów klas drugich nagrodzono Weronikę Tatulińską z kl. II b
(I miejsce), Konrada Górskiego z kl. II c (II miejsce), Julię Michalską z kl. II c
(III miejsce).
Natomiast I miejsce wśród uczniów klas trzecich zdobyła Zuzanna Rzemińska z kl. III a,
II miejsce zajęła Marta Kapusta z kl. III c, miejsce III zaś, Wiktoria Strzyżewska z kl. III b.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i drobne upominki. W myśl przewodnią konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”, każdy recytujący otrzymał jogurt.
Organizatorki konkursu dziękują PZU Nowe Miasto Lub. za ufundowane nagrody. (KZ)
Zbiórka makulatury
UWAGA!!! Już 7 maja kolejna zbiórka makulatury i aluminium. Zapraszamy do udziału. Przypominamy, że uczniowie uczestniczą w konkursie. Klasa, której uczniowie zbiorą najwięcej surowców wtórnych w przeliczeniu na jednego ucznia otrzyma nagrodę niespodziankę.(enb)
Czyste powietrze wokół nas
Program ten był realizowany przez wszystkie oddziały zerowe. Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki chorób odtytoniowych jest zapobieganie palenia tytoniu. Konieczne są więc działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród najmłodszych dzieci. Wzory zachowań i prawidłowych postaw kształtuje także środowisko rodzinne.
Celem ogólnym tego programu był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
Podsumowując program, dzieci wspólnie z wychowawczyniami grup Panią D. Zdunkowską, E. Wiśniewską, G. Moczadło przygotowały apel, na który zaprosiły Dyrektor szkoły Panią Ewę Kijorę, Panią wicedyrektor Eleonorę Lewalską, przedstawicielkę Sanepidu Panią Krystynę Obrębską i pielęgniarkę szkolną Krystynę Kwiatkowską. Dzieci miały okazję popisać się swoimi zdobytymi wiadomościami, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wyeksponowane zostały także prace plastyczne wykonane przez dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy i z zasobem nowych wiadomości, pełne entuzjazmu wróciły do klas. (KZ)
WOjewódzkie zmagania
W dniu 13.03.2013 r. na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły sie zawody wojewódzkie w skoku wzwyż i pchnięciu kulą. W zawodach startowało ponad 150 zawodników i zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowała 4 sportowców: 3 skoczków i jeden miotacz. Najlepiej wypadła Julia Lewandowska, która w skoku wzwyż wynikiem 130 cm zajęła 5 miejsce oraz Hubert Żurawski, który w pchnięciu kulą także uzyskał piątą lokatę. Agata Rojewska zajęła w skoku wzwyż 6 miejsce i tej samej konkurencji Michał Jankowski - 7 miejce. Drużynowo szkoła zajęła 6 miejsce. (ZG)
POPOŁUDNIE WALENTYNKOWE
13 lutego w szkolnej bibliotece odbyło się ,,Popołudnie walentynkowe’’ .Symbolem Walentynek od lat jest serce, które wpisało się jako element walentynkowej tradycji w Polsce. W tym dniu wspólnie z Kołem Miłośników Książki przygotowaliśmy wiele atrakcji takich jak: gry, konkursy, kartki walentynkowe oraz słodki upominek oczywiście w kształcie serca. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Był to dzień pełen niespodzianek, jednak najważniejsze jest to, aby w tym dniu być z ludźmi, których darzymy miłością.
Przypomnieliśmy swoje prawa i obowiązki
Z uwagi na fakt, iż w ostatnim czasie w szkole zdarzyły się incydenty łamania przez uczniów Statutu Szkoły - najważniejszego dokumentu regulującego organizację pracy szkoły, dzisiaj o godzinie ósmej odbył się apel porządkowy, na którym przypomniane zostały wszystkie prawa i obowiązki uczniów. Kodeks ucznia został odczytany przez uczennice szkoły. Wszyscy zebrani na apelu jednogłośnie zobowiązali się do jego przestrzegania.
Ponadto dyrektor szkoły przypomniała, że na terenie szkoły nadal funkcjonuje zakaz używania telefonów komórkowych.
Podczas apelu wręczono również nagrody w konkursie przeprowadzonym w okresie ferii zimowych "I Ty możesz zostać gwiazdą". Wśród uczniów nagrodzonych znalazły się: Daria Dembińska, Wiktoria Stachewicz, Maja Rydel oraz Zuzanna Gawińska. Zwycięzcom gratulujemy. (enb)
Uczniowska Gala Talentów
Już po raz trzeci odbyła się w naszej szkole Uczniowska Gala Talentów. Tym razem jej hasłem przewodnim było ,,Ciało tańczy - dusza się śmieje". Uczniowie klasy II b - Aleksandra Lendzinowska, Kacper Bedra, Amelia Ćwiklińska, Antoni Żurawski, Weronika Tatulińska, Dawid Kozłowski, Natalia Kwiatkowska, Piotr Ochlak, Wiktoria Urbańska, Konrad Pawłowski, Zuzanna Nowakowska, Dawid Szpanelewski i Agnieszka Świątkowska pod kierunkiem pani Anny Kasprowicz zatańczyli poloneza, Julia Cieplak wprowadziła widzów w bluesowy nastrój śpiewając piosenkę,a Crazy Girls w składzie: Agnieszka Haska, Patrycja Orłowska, Natalia Wiśniewska, Weronika Morawska zaprezentowały pokaz z poikami. Dalej Wiktoria Stachewicz zademonstrowała układ taneczny pt.,,Tańcząca lalka",natomiast Jonasz Pawłowski przedstawił pokaz taekwondo, a Katarzyna Polak i siostry Wilczewskie wystąpiły grając, śpiewając i tańcząc w programie ,,Zima,zima". Ogromnymi brawami zostały przywitane Marta i Karolina Grala, które pokazały się w układzie gimnastycznym i tańcu z poikami. Klaudia Kwiatkowska pięknie wyrecytowała wiersz pt. ,,Małe co nieco", a uczennice klasy VIa - Zuzanna Kopiczyńska, Aleksandra Koziorzemska, Agata Wysocka i Oliwia Świątkowska pokazały, że jazda na monocyklu nie jest trudna. Następnie Aleksandra Polak recytowała wiersz Wiktora Woroszylskiego, a Michał i Kacper Gołdon zaprezentowali kuglarskie podświetlane show przy zgaszonych górnych światłach. Na zakończenie balsamem dla duszy okazał się wspaniały śpiew Tomasza Wiśniewskiego. Wszystkie występy były bardzo ciekawe i zaprezentowane na wysokim poziomie. Zgromadzeni w sali widzowie nagradzali artystów gromkimi brawami. Galę poprowadziły panie: Gizela Moczadło i Magdalena Lemanowska, natomiast w jej organizacji brały też udział panie: Wiesława Markowska i Anna Falkowska. Zdjęcia, które można obejrzeć w galerii wykonali pani Ewelina Niścigorska-Bojarska i pan Jan Bielaszka. (ML)
Wiosenne bieganie
W dniu 16.04.2013 r w miejscowości Galiny niedaleko Bartoszyc odbyły sie finały wojewódzkie w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło ponad 1500 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowała skromna 4 osobowa ekipa pod opieką p. Gołębiewskiego. Najlepiej pobiegła Natalia Szczepańska z kl. IV zdobywając 10 miejsce na 160 dziewcząt. Punkty dla szkoły w silnie obsadzonym biegu (198 dziewcząt) zdobyły także Angelika Jędraszek - 19 miejsce oraz Ola Brzozowska - 21 miejsce. Słabiej wypadła Magda Wrzesińska, która uplasowała sie na 29 miejscu. Pomimo tego nasza szkoła uzyskała drużynowo 9 miejsce na 32 szkoły podstawowe.(ZG)
Zapisy uczniów do klas pierwszych i dzieci do oddziału przedszkolnego
SZANOWNI RODZICE
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim
informuje
o zapisach w dniach 01 marca do 15 kwietnia 2013 r. w godz. od 8.00 do 14.00
DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
dzieci urodzonych w roku 2006 lub 2007 należących do obwodu
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II
oraz
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGOdzieci urodzonych w roku 2007 lub 2008 na rok szkolny 2013/2014 należących do obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II
Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły przy ulicy Jagiellońskiej. Przy zapisie Rodzic zobowiązany jest posiadać następujące dokumenty oraz informacje:
· dowód osobisty rodzica
· dokument stwierdzający tożsamość dziecka
· Pesel dziecka
· zaświadczenie stałego meldunku
Serdecznie zapraszamy!
Dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II określa się obwód szkolny obejmujący ulice:
Akacjowa, Brzozowa, Broniewskiego, Boczna, Cicha, Długa, Nad Drwęcą, Głogowa, Groblica, Grabowe, Gdyńska, 7 Grudnia, Jagiellońska, Jarzębowi, Jodłowa, Krótka, Kasztanowa, Klonowa, Korczaka, Kopernika, Krzywa, Kwiatowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Lipowa, Okólna od Nr 24, Mickiewicza , Modrzewiowa, Norwida, Moniuszki, Ogrodowa, Podgórna, Polanki, Piastowska, Piękna, Piastowska, Świerkowa, 19 Stycznia, Sosnowa, Szopena, Waryńskiego, Wojska Polskiego, Wiązowa, wodna, Wyspiańskiego, Zdrojowa, Kornela Makuszyńskiego, J. Brzechwy, Ks. A. Mechlina.
Ferie w bibliotece
Panie T. Gierszyńska i Z. Sadowska w czasie ferii przygotowały ciekawe zajęcia dla uczniów naszej szkoły.
W dniu 21.01. 2013r. odbyły się zajęcia ,,Wycinanie w styropianie”, w których uczestniczyli uczniowie z klas IV - VI. W czasie zajęć uczniowie projektowali a następnie wycinali w styropianie dowolnie wybrany przez siebie wzór. Dobieranie kolorów , pomalowanie a następnie prezentacja prac to ostatni etap zajęć plastycznych, które zostały przygotowane. Kolejnymi zajęciami ,które odbyły się w dniu 22 I 2013r. był to konkurs talentów ,,I Ty możesz zostać gwiazdą”. Wcześniej zostały przygotowane plakaty, które informowały o terminie konkursu oraz warunkach uczestnictwa. Zgłoszenia były przyjmowane w szkolnej bibliotece. Do przeglądu zgłosiło się 15 wykonawców. W drodze eliminacji do finału zakwalifikowało się 7 wykonawców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. Komisja w składzie: Teresa Gierszyńska i Zyta Sadowska oceniała wykonanie, stroje, pomysł oraz ciekawe zaprezentowanie swojej osoby. Przyznano trzy równorzędne nagrody: Wiktorii Stachowicz IVb, Darii Dembińskiej IVc, Zuzi Gawińskiej i Mai Rydel IVa. Wszystkim wykonawcom wręczono dyplomy oraz upominki ufundowane przez panią Dyrektor E. Kijorę oraz organizatorów konkursu. Mamy nadzieję, że taki konkurs nie tylko przyczyni się do integracji uczniów, ale pozwoli zaistnieć dzieciom, które przejawiają różne zdolności artystyczne. Wszyscy wspaniale się bawili i jednocześnie stwierdzili, że taka forma zaprezentowania się powinna towarzyszyć nam w następnych latach szkolnych.Laureaci konkursu będą mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności na forum szkoły w czasie podsumowania konkursu powiatowego ,,Książka moich marzeń”.
.
Prezentacja muzyków
Dzisiaj w szkole mogliśmy podziwiać przyszłych muzyków. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lub. zaprezentowali swoje umiejętniści instrumentalne.Wszyscy z podziwem i w wielkim skupieniu wysłuchaliśmy młodych wykonawców w prezentacji muzycznej skrzypiec, akordeonu, gitar, saksofonu, fletów, klarnetu i werbli. Zainteresowanych grą zapraszamy na stronę internetową szkoły muzycznej. (KZ)
Podajmy sobie ręce
Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem „Podajmy sobie ręce”. Na spotkanie przybyli uczniowie i ich opiekunowie. Celem głównym spotkania było pobudzenie mniej aktywnych do działania, stworzenie otwartej i akceptującej atmosfery. Uczestnicy chętnie bawili się wspólnie, brali udział w zabawach i zajęciach o charakterze warsztatowym. Zabawy: „Lustro”, „Kto ma guzik?”, „Figurka”, „Zadania przy muzyce”, „Taniec integracyjny z czapeczką”, „Szalik” sprzyjały integracji grupy, wyzwalały pozytywne emocje. Podczas zajęć warsztatowych dzieci sporządzały mapę mentalną na temat „Nasze mądre wybory”, które miały wpłynąć na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i poprawę własnej wartości. Na spotkanie zaproszono panią Iwonę Krajewską, pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Przeprowadziła ona szereg zabaw o charakterze integrującym grupę: „Głaskanie jeża”, „Grupowy obrazek”, „Wspólna złość, wspólny spokój”. Przedstawiła różne ćwiczenia, które miały na celu zapoznanie uczniów z metodami rozwiązywania konfliktów międzyludzkich w sposób pokojowy. Organizatorki spotkania przygotowały słodki poczęstunek. W serdecznej i przyjemnej atmosferze czas mijał szybko. Na twarzach wszystkich dzieci zagościł uśmiech i zadowolenie. Założone cele i zadania zostały zrealizowane - zabawa rzeczywiście miała integracyjny charakter. Zabawę przygotowały i przeprowadziły panie: Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Agnieszka Katryńska, Irena Światkowska i Ewa Paluszkiewicz. (KZ)
Dzień Babci i Dziadka
W naszej szkole dzisiaj odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez najmłodsze dzieci z klas 01, 02 i 03. Spotkanie rozpoczęły Panie Dyrektorki: Ewa Kijora i Eleonora Lewalska, które gorąco przywitały wszystkich przybyłych. Babcie i dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuki w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały dla nich piosenki. Wiele podziwu wśród zebranych gości wywołały tańce zaprezentowane przez dzieci. Babcie i dziadkowie zostali obdarowani upominkami, które były wręczone po ukończonym występie. Zaproszeni goście wraz z wnukami brali także udział w konkursach, które wprowadziły wiele radości i uśmiechu . Przy poczęstunku miło i szybko płynął czas. Dziadkowie żegnając się z paniami: Danutą Zdunkowską, Elżbietą Wiśniewską i Gizelą Moczadło, które przygotowały tę uroczystość, jeszcze raz dziękowali za zaproszenie. (KZ)
Apel przed feriami
Dzisiaj uczniowie z klas I - VI wzięli udział w apelach szkolnych. Przed rozpoczęciem ferii komendant Straży Miejskiej, pan Henryk Kreński oraz Powiatowej Komendy Policji, sierżant Ludmiła Mroczkowska przypomnieli dzieciom najważniejsze wskazówki na temat bezpiecznego organizowania zabaw zimowych. Uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem pani Marioli Lewalskiej przygotowali inscenizację "Ferie,ferie tuż, tuż..." związaną tematycznie z zimowym wypoczynkiem. Panie Katarzyna Zapałowska oraz Lucyna Ben Nasr, kierowniczki grup wiekowych I-III oraz IV-VI podsumowały pierwszy semestr nauki, przedstawiły wyniki konkursów szkolnych i międzyszkolnych, udział uczniów w imprezach, apelach, zbiórkach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. Panie Dyrektorki Ewa Kijora oraz Eleonora Lewalska życzyły wszystkim wspaniałego wypoczynku. Gorąco zapraszały uczniów do udziału w zajęciach, które przygotowano dla nich podczas ferii na terenie placówki. (KZ enb)
Archiwum Aktualności