• Aktualności

          • W gromadzie weselej i bezpieczniej
            • W gromadzie weselej i bezpieczniej

            • W dniach od 29.06. 2015 do 10.07.2015 r. w szkole  trwały  półkolonie pod hasłem  „W gromadzie weselej i bezpieczniej”. Uczestniczyło w nich 30 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Spotkaniom towarzyszyły atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.  Jak co roku organizatorki przygotowały szereg ciekawych propozycji. Zorganizowane zostały pogadanki i warsztaty z udziałem zaproszonych gości: funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji st. sierż.  Ludmiły Mroczkowskiej  oraz pedagoga z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Iwony Krajewskiej.  Uczestnicy z uwagą wysłuchali pogadanek na temat bezpiecznych wakacji i unikania różnych zagrożeń.  Podczas warsztatów dzieci w zespołach opracowały przestrogi i rady, aby miło i wesoło wypoczywać  w różnych zakątkach kraju. W formie komiksu zaprezentowały swoje pomysły dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Projektowały i tworzyły ciekawe prace plastyczno – techniczne: wakacyjne okulary, mozaiki z materiałów sypkich, dywaniki z kawałków kolorowej krepiny.

              Podczas zajęć uczestnicy udali się z opiekunkami do kręgielni, gdzie próbowali swoich sił w celności rzutów. Warsztaty garncarskie wyzwoliły u dzieci twórcze inwencje. Spod ich rąk wyszły bardzo interesujące gliniane formy.

              Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Nad strumykiem” w Nielbarku. Tam dzieci mogły podziwiać dzikie i hodowlane zwierzęta. Wielką frajdę sprawiła im przejażdżka bryczką i na kucyku. Trampolina  okazała się bezkonkurencyjna, ponieważ  była cały czas oblegana przez dzieci. Gospodarz pan K. Wróblewski sprawił im wielką niespodziankę serwując  gofry, lody i kiełbaskę z grilla.

              Dzieci poznały też bliżej pracę oczyszczalni ścieków. Z wielkim zainteresowaniem słuchały pogadanki pracownika, który przedstawił kolejne etapy oczyszczania wody.

              Nie zabrakło też elementów historycznych, które nierozerwalnie łączą się z naszym regionem. Takim była wizyta w Muzeum Regionalnym w Łąkorzu. Pan Jan Ostrowski - kustosz muzeum w bardzo ciekawy i pasjonujący sposób  przybliżył pracę kowala w kuźni oraz  życie mieszkańców wsi polskiej na podstawie eksponatów zgromadzonych w 200 - letniej chacie.  Kolejnym ciekawym etapem było zwiedzanie XIX - wiecznego   wiatraka typu holender.

              Kulminacją półkolonii był dzień łasucha. Dzieci przygotowały  szaszłyki z owoców, degustowały je, a następnie w formie plastycznej wykonały plakaty „Owocowe potworki” i „Owocowe śmieszki”. Na koniec zajęć w kręgu każdy uczestnik podsumował swoje działania i wrażenia z zajęć. Codziennie dzieci otrzymywały soki, owoce, słodycze, jogurty i obiady. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie. Półkolonie przygotowały i przeprowadziły panie Iwona Kołecka i Katarzyna Zapałowska. (KZ)

              .

          • Pożegnaliśmy szkołę na dwa miesiące
            • Pożegnaliśmy szkołę na dwa miesiące

            • Na uroczystość zakończenia roku szkolnego  przybyli zaproszeni goście, rodzice i uczniowie. Wszystkich zebranych powitała Wicedyrektor Eleonora Lewalska. Następnie głos zabrała Dyrektor Ewa Kijora, która podsumowała mijający rok szkolny i podziękowała wszystkim za wytężoną pracę. Szczególną uwagę zwróciła na sukcesy uczniów odniesione w wielu konkursach na wszystkich szczeblach. Nie zapomniała też o wielkim zaangażowaniu Rodziców w organizację wielu imprez i uroczystości mających miejsce w szkole. Słowa podziękowania skierowała do wszystkich pracowników szkoły. Następnie głos zabrali goście, którzy życzyli uczniom bezpiecznych i słonecznych wakacji. Za najlepsze osiągnięcia w nauce, dobre zachowanie i stuprocentową frekwencję wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, których fundatorem jest Rada Rodziców. W drugiej części spotkania pożegnaliśmy szóstoklasistów, którzy opuścili mury naszej szkoły. Najlepszym absolwentom wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, a ich rodzicom listy gratulacyjne. W tym roku świadectwo z wyróżnieniem otrzymało aż 27 absolwentów. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości była ceremonia ślubowania absolwentów  na sztandar szkoły. W dalszej części uroczystości  społeczność szkolna pożegnała panią Elżbietę Wiśniewską, która odeszła na emeryturę. Słowa podziękowania skierowano też do ks Kanonika Zbigniewa Markowskiego, który pracował w szkole przez ostatni rok. Po części oficjalnej wystąpili szóstoklasiści z programem artystycznym. (KZ)

          • I Olimpiada Lekkoatletyczna
            • I Olimpiada Lekkoatletyczna

            • Nie minęły jeszcze echa z "Czwartków La', a nasi lekkoatleci znowu pokazali co potrafią. W dniu 24.06.2015 r na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się I Powiatowa Olimpiada La. Uczestniczyło w niej prawie 200 zawodników i zawodniczek. Uczniowie rywalizowali w biegach na: 60 m, 300 m, 400 m, 600 m, 1000 m oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uzyskane wyniki 10 pierwszych zawodników każdej dyscypliny liczone były do rywalizacji szkół. Naszą szkołę reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych.
              Złote medale zdobyli:
              Maja Antoszewska w biegu na 60 m oraz dwukrotnie Szymon Czepek w skoku w dal oraz rzucie p. palantową.
              Drugie miejsca przypadły: Dawidowi Szpanelewskiemu w biegu na 400 m i Jankowi Samulewiczowi w biegu na 60 m.
              Miejsce na podium wywalczyli także: Nicola Copija w biegu na 600 m, Jan Samulewicz w skoku w dal, Sandra Liszewska w biegu na 300 m, Maja Antoszewska i Nikodem Zakrzewski w skoku w dal, Daria Teska, Sandra Liszewska i Nikodem Zakrzewski w rzucie piłeczką palantową.
              Punkty zdobywali dla szkoły także: Maja Nadwodna, Marika Abram, Monika Kobylska, Kasia Kwiatkowska, Haska Marcelina, Wiktoria Sadowska, Marcelina Krzemieniewska, Marcin Woldan oraz Krzysztof Bieliński.
              Uzyskane miejsca pozwoliły zwyciężyć naszej szkole w kategorii klas III - IV oraz zająć II miejsce w kategorii klas V-VI. Gratulujemy i czekamy na więcej.(ZG)

          • Matematycy w naszej szkole
            • Matematycy w naszej szkole

            • PODSUMOWANIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

              • Kangur Matematyczny

              Żaczek

               Kacper Hincmann kl. II a  - wyróżnienie   opiekun P. J.Wiśniewska

               Bartosz Dąbkowski kl. II b - wyróżnienie   opiekun P. K. Zapałowska

              Maluch

              Katarzyna Polak kl. IV a - wyróżnienie     opiekun P. W. Bączek - Samulewicz

              Beniamin

              Joanna Dąbrowska kl. V a -wyróżnienie     opiekun P. W. Bączek - Samulewicz

               

              • Szkolny Konkurs Matematyczny klas IV

               

                    I miejsce - Szymon Lewandowski kl. IV a - opiekun W. Bączek - Samulewicz

                    II miejsce - Dawid Kozłowski kl. IV b - opiekun W. Bączek - Samulewicz

                    II miejsce - Katarzyna Polak kl. IV a -opiekun W. Bączek - Samulewicz

               

              • Szkolny Konkurs Matematyczny kl. V

                   

                    I miejsce - Joanna Dąbrowska kl. V a - opiekun W. Bączek - Samulewicz

                    II miejsce - Weronika Meller kl. Va - opiekun W. Bączek - Samulewicz

                    III miejsce - Aleksandra Nowakowska kl. V b - opiekun J. Bielaszka

               

              • Warmińsko - Mazurskie Zawody Matematyczne

                    Daria Dembińska kl. VI c  25 miejsce na ponad 200 uczestników

                    opiekun P. J. Bielaszka

          • Czy znasz swoje dziecko?
            • Czy znasz swoje dziecko?

            • Z okazji Dnia Mamy i Taty w kl. IV b odbyło się spotkanie integracyjne "Czy znasz swoje dziecko".

              Na wstępie uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny połączony z quizem na temat znajomości działań   realizowanych w klasie  i szkole w ramach Koncepcji Pracy.

              Następnie zaproszona Pani Pedagog Iwona Kołecka przeprowadziła warsztat psychoedukacyjny dla rodziców i dzieci "Czy znasz swoje dziecko?" Przekazała porady - "ABC świadomego rodzica".

              Spotkanie  spełniło oczekiwania rodziców i dzieci. Było miłą i pożyteczną formą spędzenia czasu wolnego. Wychowawca Wioletta Bączek - Samulewicz dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji.

            • Znamy wyniki konkursu języka angielskiego Test Oxford Plus, który miał miejsce 10 kwietnia 2015r.

            • Laureatami tego konkursu zostali:

              • z klas czwartych:

               

              Katarzyna Polak z klasy IVa-88%

              Dawid Szpanelewski z klasy IVb-88%

              Ksawery Kuczkowski z klasy IVa-80%

               

              • z klas piątych:

               

              Joanna Dąbrowska z klasy Va-92%

              Julia Jonowska z klasy Vc-80%

              Wiktor Grześkiewicz z klasy Vc-80%

               

              • z klas szóstych:

               

              Dawid Florkowski z klasy VIb-88%

              Patrycja Lenckowska z klasy VIb-88%

              Amelia Rulewska z klasyVIa-80%

               

              Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!!

          • Złoto dla Agaty
            • Złoto dla Agaty

            • W dniach 19-21 czerwca 2015 r na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Finały ogólnopolskie "Czwartków LA". W imprezie tej uczestniczyło ponad 2500 zawodników i zawodniczek. Z naszej szkoły wystartowało 7 lekkoatletów pod opieką nauczyciela w-f p. Zbigniewa Gołębiewskiego. Był to najlepszy wyjazd na zawody w historii naszej szkoły. Dwójka naszych zawodników zdobyła medale. Agata Zielińska zdobyła I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii klas V z wynikiem 148 cm w skoku wzwyż, przy okazji ustanawiając rekord szkoły oraz Dawid Szpanelewski, który w biegu na 1000 m z czasem 3.18.52 s (także rekord szkoły) zdobył II miejsce i wicemistrzostwo polski. Wśród innych naszych reprezentantów najlepiej wypadł Jan Samulewicz, który z czasem 8.65 s dostał się do półfinału biegu na 60 m i ostatecznie uplasował się na 13 miejscu. O jedno miejsce niżej znalazł się Kacper Rochewicz w skoku wzwyż zajmując 14 miejsce. Wśród innych naszych zawodników byli Dawid Balewski, Wiktor Grześkiewicz oraz Nikodem Zakrzewski. 
              Agata będzie reprezentować Polskę na finałach europejskich, które odbędą się we wrześniu w Warszawie. Życzymy jej i innym sportowcom dalszych sukcesów.(ZG)

          • Spotkanie z przyszłym archeologiem.
            • Spotkanie z przyszłym archeologiem.

            • 12 czerwca 2015r. gościliśmy  w naszej placówce studenta archeologii  Uniwersytu Adama Mickiewicz w Poznaniu-Sebastiana Teskę.  Absolwent naszej szkoły podzielił się swoją pasją z uczniami klas 4-6. Przygotował i przedstawił prezentację pt. „Od Austalopiteka do homosapiens” oraz repliki różnych dawnych narzędzi. Odwiedził również młodsze dzieci z klas 1-3, które mogły obejrzeć i dotknąć przywiezione materiały. Spotkanie to miało na celu przybliżenie uczniom ciekawego zawodu i zachęcenie do rozwijania różnych pasji.
          • Bezpieczne wakacje w oddziałach przedszkolnych
            • Bezpieczne wakacje w oddziałach przedszkolnych

            • W środę 17 czerwca najmłodsze dzieci w naszej szkole odwiedzili policjanci: młodszy aspirant Marcin Cymer oraz starszy sierżant Błażej Kwiatkowski. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpiecznych wakacji. Informowali jak bezpiecznie poruszać się pieszym w ruchu drogowym w mieście i na wsi. Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę na drugą stronę. Dzieci prezentowały bezpieczne postawy „ślimak”, „żółwik” które należy przyjąć podczas zagrożenia ze strony obcych niebezpiecznych zwierząt. Wiedziały jak należy zachować się spotykając na swojej drodze nieznajome osoby.

              Policjanci przypomnieli maluchom jak prawidłowo i bezpiecznie należy zachowywać się podczas pobytu nad wodą, w lesie, w parku, w górach. Przypomnieli również o obowiązku noszenia odblasków osobom będącym poza terenem zabudowanym w godzinach wieczornych i nocnych.

              Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a dzieci obiecały, że będą słuchać i stosować się do wskazówek policjantów  

          • Uroczyste "Pasowanie na czytelnika", przedstawienie profilaktyczne "Bezpieczny  Internet".
            • Uroczyste "Pasowanie na czytelnika", przedstawienie profilaktyczne "Bezpieczny Internet".

            • Na stałe w kalendarz imprez szkolnych wpisała się uroczystość ,, Pasowania na czytelnika”. Jednak zanim ta chwila nadejdzie uczniowie klas pierwszych regularnie od września przychodzą do biblioteki na zajęcia. Podczas spotkań dowiadują się wiele ciekawych rzeczy o bibliotece, poszanowaniu książek i  zasadach wypożyczeń. Podsumowaniem zajęć jest uroczystość            ,, Pasowania na czytelnika”. W tym roku ten moment nastąpił 12 czerwca. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę. Na koniec spotkania członkowie kółek bibliotecznych zaprezentowali dla klas I i  klas IV- VI   przedstawienie  profilaktyczne  ,, Bezpieczny Internet”. Celem inscenizacji było ukazanie uczniom zagrożeń  jakie mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. (TG)

          • Stworzyli książki swoich marzeń.
            • Stworzyli książki swoich marzeń.

            • Zespół Szkolno– Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim już po raz dziewiąty zorganizował Powiatowy Konkurs „Książka moich marzeń”.                 Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z siedmiu szkół powiatu. Prace w postaci własnoręcznie napisanych i oprawionych książek oceniało jury pod przewodnictwem Anety Rogowskiej - bibliotekarza z Biblioteki Miejskiej, Anety Bielaszki – bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej, Wiesławy Markowskiej – nauczyciela plastyka i Anny Falkowskiej – nauczyciela świetlicy. Książki jak zwykle były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Nagrody zostały wręczone przez zaproszonych gości: Kierownika do Spraw Oświaty, Kultury i Promocji panią Dorotę Osińską, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej panią Danielę Kowalską, Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego panią Ewę Kijorę, Wicedyrektora szkoły panią Eleonorę Lewalską i bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej panią Anetę Bielaszkę. Pierwsze miejsce otrzymała Rozalia Paterek ze Szkoły Podstawowej w Szwarcenowie. Drugie miejsce przyznano Karolinie Isańskiej i Natalii Typie ze  Szkoły Podstawowej w Krotoszynach. Trzecie miejsce otrzymała Julia Suszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Wyróżnienia natomiast otrzymały: Katarzyna Kwiatkowska i Klaudia Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub, Alicja Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Radomnie, Patrycja Napierska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkarzu, Marta Gumowska ze Szkoły Podstawowej w Montowie. Natomiast nagrodę specjalną otrzymały Zoja Cichór i Daria Michalik ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Wręczanie nagród uatrakcyjniła swoim śpiewem Weronika Meler, którą przygotowała          pani Hanna Szymańska. Finałowym akcentem konkursu było zaprezentowanie przez kółka biblioteczne przedstawienia profilaktycznego ,,Bezpieczny Internet’’ Konkurs przygotowały: Teresa Gierszyńska- koordynator, Wiesława Markowska, Anna Falkowska i Agnieszka Katyńska. Piękne nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. oraz Dyrekcja Szkoły za co organizatorzy konkursu dziękują. (TG)

          • Finały wojewódzkie.
            • Finały wojewódzkie.

            • Na stadionie OSiR w Lubawie odbyły się finały wojewódzkie w "Trójboju La" dziewcząt i chłopców organizowane przez Warmińsko - Mazurki Szkolny Związek Sportowy. Są to zawody drużynowe dla klas IV z rocznika 2004, gdzie zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz do wyboru skok w dal lub bieg na 300 m. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy, którzy zwyciężyli w zawodach powiatowych: Dawid Szpanelewski, Nikodem Zakrzewski, Marcin Woldan oraz Alan Fanslau. Na 15 drużyn zajęli oni 8 miejsce. Dobrze świadczy o ich formie to, iż wszyscy pobili swoje rekordy życiowe na 300 m. Dla dwójki z nich tj. Damiana oraz Nikodema jest to dobry prognostyk przed finałami ogólnopolskimi "Czwartków La", które odbędą się w nadchodzący weekend.(ZG)

          • Jesteśmy wicemistrzami Polski!
            • Jesteśmy wicemistrzami Polski!

            •  

               

              Drużyna małych ratowników z klasy III b, w składzie: Michasia Dąbrowska, Zuzia Dąbrowska,

              Oliwier Zdanowski, Bartek Zellma, Zuzia Ania Dąbrowska, Oktawia Straus i Maciek Kordalski wraz                  z wychowawczynią -  panią Mirosławą Mamińską,  10. czerwca brała udział w Finale IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR).  Był on organizowany przez Fundację WOŚP.

              SP1 zajęła zaszczytne drugie miejsce w Polsce. Udało się tego dokonać , dzięki  olbrzymiemu  zapałowi dzieci do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz wytężonej pracy. Drużyna ćwiczyła wiele godzin. Nawet w dni wolne. Zdobycie tak wysokiej pozycji nie byłoby możliwe bez pomocy RODZICÓW, którzy od pierwszego do ostatniego etapu byli ogromnie zaangażowaniu w realizację zadań.

              Podczas wizyty w stolicy, młodzi ratownicy mogli zobaczyć różne  ciekawe  miejsca, których normalnie nie udostępnia się do zwiedzania. Otrzymali także pamiątkowe gadżety.

               Drużyna wywalczyła dla szkoły wiele cennych nagród m.in. rzutnik, laptop, stół do tenisa.

               Relację z Finału można obejrzeć na stronie kręciołatv.

          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu zbiórki surowców wtórnych
            • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu zbiórki surowców wtórnych

            •  

               

              Wyniki  szkolnego konkursu zbiórki surowców wtórnych

              / w roku szkolnym 2014/2015 oszczędziliśmy 280 drzew/

               

              MAKULATURA  

              I miejsce- klasa I b wych. Anna Kasprowicz   /5926kg /

              /296,3 kg na jednego ucznia /

               

              II miejsce- klasa II b wych. Katarzyna Zapałowska  /4311,5kg /

              /179,6 kg na jednego ucznia /

               

              III miejsce – klasa V c –wych. Jerzy Resicki  / 1302 kg /

              68,5 kg na jednego ucznia /

               

              ALUMINIUM

               

              I miejsce- klasa V b- wych. Zyta Sadowska   / 74,5 kg /

              / 3,9 kg na jednego ucznia /

               

              II miejsce – klasa I b wych. Anna Kasprowicz  / 10,5 kg /

              / 0,53 kg na jednego ucznia /

               

              III miejsce- klasa II a wych. Justyna Wiśniewska  / 10,0 kg /

              / 0,45 kg na jednego ucznia /

               

              GRATULUJEMY!!!

              Dziękujemy serdecznie Rodzicom, a w szczególności Rodzicom uczniów z klasy Ib i IIb za nadzwyczajne zaangażowanie w zbiórkę. Zebraliśmy imponującą ilość tzn. 16500 kg makulatury i 114 kg aluminium. To nawy rekord, ponieważ dotychczas zbieraliśmy około 10 ton makulatury rocznie. Bez pomocy rodziców i innych członków rodzin zebranie takiej ilości byłoby niemożliwe.

              Makulatura to bardzo cenny surowiec wtórny. Papier to włókna celulozowe, które są wyjątkowo mocne. Dzięki temu można je wykorzystywać, aż siedmiokrotnie jako nowy surowiec do produkcji papieru. Powtórne wykorzystanie makulatury to nie tylko ratunek dla drzew, ale i oszczędność energii oraz wody. Aluminium jest surowcem  całkowicie podlegającym recyklingowi. Można go wykorzystywać w nieskończoność, przy czym metal ten nie traci swoich właściwości. Recykling aluminium umożliwia obniżenie zanieczyszczenia powietrza o 95% oraz wody o 97% w  porównaniu z produkcją aluminium z rudy.

              Konkurs koordynowały A. Falkowska, Z. Sadowska , I. Światkowska

          • Konkursy przyrodnicze
            • Konkursy przyrodnicze

            • 17 marca 2015 roku przeprowadzono Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”  którego głównym celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie. Formuła testu  nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Konkurs przeprowadzono w szkole po raz pierwszy i wzięło w nim udział 7 uczniów.

              Wyniki są następujące

              Konrad Górski IVc- 112 pkt

              Paweł Kowalczyk IVa – 75 pkt

              Szymon Lewandowski IVa- 44 pkt

               

              Joanna Dąbrowska Va – 80 pkt

              Zuzanna Rzemińska Va – 44 pkt

               

              Daria Dembińska VIc- 136 pkt

              Natalia Wiśniewska VIc – 76 pkt.

               

               

              W klasie IV progi punktowe przedstawiają się następująco:

              95 i więcej- wyróżnienie

              115 i więcej – nagroda

              W klasie V

               114 i więcej – wyróżnienie

              137 i więcej – nagroda

              W klasie VI

              117 i więcej- wyróżnienie

              139 i więcej- nagroda

               

              Pomimo, że konkurs był bardzo trudny to naszym uczniom  Darii Dembińskiej i Konradowi Górskiemu zabrakło tylko 3 punktów /czyli jednego zadania/ do otrzymania cennej nagrody. Uczniowie Ci otrzymali wyróżnienia. GRATULUJEMY!!!!

               

              Uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnym konkursie „Ile wiesz o zdrowym stylu życia?

              I miejsce zajął Konrad Górski z klasy IVc

              II miejsce Jakub Figurski z klasy IVb

              III miejsce Marcin Woldan z klasy IVc

              GRATULUJEMY!!!

          • Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny
            • Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny

            • 12 czerwca w MCK zakończono obchody   Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny, które odbywały się pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w świętowanie Dni Rodziny. Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć między innymi „Festyn Rodzinny”, warsztaty „Ratujemy i uczymy ratować”, piknik integracyjny „Razem w domu, razem w szkole”, „Rodzinny Festyn Zdrowia u przedszkolaków. Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny pt. „Rodzina drogowskazem życia”, odbyły się biegi przełajowe dla klas IV-VI. Cały tydzień promowano czytanie dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wspierając w ten sposób  harmonijny, psychofizyczny rozwój dzieci. Ważnym celem akcji było zacieśnianie więzi międzypokoleniowej poprzez wspólne działania dzieci i dorosłych. Rodzice  mieli możliwość wysłuchania  prelekcji pt. „Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice?”. Warto wspomnieć o Januszu Korczaku, który  w „Prośbach  twojego dziecka:” w dwunastu punktach przekazuje rodzicom, co czują dzieci i jak należy je traktować. Jedno z nich brzmi następująco  „Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję- poczucia bezpieczeństwa”. Byliśmy obecni na podsumowaniu w MCK. Nagrodzono drużynę  ratowników z klasy IIIb tj. Michalinę Dąbrowską, Zuzannę Dąbrowską, Zuzannę Annę Dąbrowską, Oktawię Straus, Bartosza Zellmę, Oliviera Zdanowskiego, Macieja Kordalskiego. Dyplomy i nagrodę otrzymała drużyna sportowa z klasy IVa tj. Abram Monika, Kabylska Monika, Nadwodna Maja, Manista Nikola, Wilczewska Natalia, Wojtaszko Czarek, Fanslau Alan, Wieczerzycki Paweł, Gawiński Aleksander, Kalinowski Mikołaj. Nagrodzono najlepszych w konkursie plastycznym pt. „Rodzina drogowskazem życia” I miejsce Szczepańska Natalia VIa, II miejsce Burkiewicz Andżelika Vc, III miejsce Adrian Klepcewicz Va. Laureatkami w grupie wiekowej I-III zostały Zuzanna Dąbrowska, Oliwia Florenc, Oktawia Straus. Szkolny koordynator I. Światkowska serdecznie dziękuje wszystkim za włączenie się w wydarzenia w ramach WMDR.

          • „Rodzinny Festyn Zdrowia” u przedszkolaków
            • „Rodzinny Festyn Zdrowia” u przedszkolaków

            • „Rodzinny Festyn Zdrowia” u przedszkolaków

               

              W Międzynarodowym Dniu Dziecka- dnia 1 czerwca wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami brały udział w zabawach promujących zdrowie. Maluchy z grup„Skrzaty”, „Nutki” i „Pszczółki” pod czujnym okiem wychowawczyń i rodziców samodzielnie przygotowały i wykonywały sałatki owocowe z dodatkiem jogurtów. Kroiły owoce z których zrobiły także kolorowe szaszłyki a następnie wszyscy ze smakiem zajadali się zdrowym drugim śniadaniem.

              Po zdrowym posiłku wszyscy udali się do szkolnej sali gimnastycznej, aby dalej wspólnie bawić się i brać udział w rozgrywkach sportowych.

              Dzieci, rodzice i wychowawczynie ubrani w odpowiednie dla swoich grup kolory (Skrzaty- na czerwono, Nutki – na biało, Pszczółki – na żółto) sprawdzali swoje siły w slalomie z szarfami i piłeczkami. Rodzice wykazali się olbrzymią sprawnością skacząc zwinnie na gumowych piłkach oraz biegając na czas z tacą wypełnioną małymi piłeczkami. Panowała bardzo miła i wesoła atmosfera – sportowy doping nie miał  końca.

              Następnie dzieci wraz z rodzicami i wychowawczyniami poszły do miejskiego kina na film pt. „Pszczółka Maja”.

              Ten wspaniały dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników, ponieważ było bardzo rodzinnie, zdrowo i wesoło. Imprezę przygotowały panie: G. Moczadło, E. Wiśniewska i D. Zdunkowska.

               

          • XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ  CZYTANIA DZIECIOM
            • XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

            • 8. czerwca uczniowie grup przedszkolnych i klas I – III, wzięli udział w podsumowaniu XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

               XIV OTCD rozpoczęto 1. czerwca apelem, podczas którego całą Lokomotywę  Juliana Tuwima wyrecytował Tomek Dąbrowski - sześciolatek. W ciągu całego Tygodnia zaproszeni rodzice czytali uczniom wybrane utwory.

              Poniedziałek był szczególnym dniem w naszej szkole. Od rana na korytarzach można było zobaczyć dzieci w przepięknych, kolorowych, bajkowych przebraniach. W południe, w sali gimnastycznej spotkali się wszyscy mali przebierańcy, aby posłuchać bajki pt. „ Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy, czytanej z podziałem na role przez zaproszonych gości. Spotkanie zainaugurowała  piosenka Cała Polska czyta dzieciom, wykonana przez Wiktorię Sadowską i Kingę Wardowską. Potem najmłodsi  z zainteresowaniem wysłuchali świetnej interpretacji bajki . W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się pani Barbara Ewertowska, w  rolę Babci  – pani Lilia Karczyńska – radna Rady Miejskiej, w rolę Matki – pani Ewa Kijora - Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Rolę Wilka odczytał pan  Marcin Rezmer – młodszy  kapitan PSP, zaś rola Gajowego przypadła w udziale panu Janowi Czaplińskiemu – radnemu powiatowemu a zarazem leśniczemu. Narratorem był pan Krzysztof Widźgowski    - Zastępca Burmistrza.        

              Piękna pogoda umożliwiła przemarsz korowodu baśniowych postaci ulicami miasta.

              Uczniowie nieśli transparenty nawołujące do głośnego czytania. Koordynatorem akcji była pani Mirosława Mamińska

            • Wyniki ogólopolskiego konkursu EKOTEST

            • W środę, tj. 15 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST  w formie testowej. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas piątych, 12 uczniów z klas szóstych i 1 uczeń klasy czwartej. Maksymalna ilość punktów to 60. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

              Kategoria wiekowa - klasy 3-4:

              a)  Jakub Figurski  kl.IVb  37 punktów (23 miejsce)

              Kategoria wiekowa - klasy 5-6:

              a) Wiktor Bronowski  kl.VIa 44 punkty  (17miejsce)
              b) Jan Samulewicz kl.Va 41 punktów (20 miejsce)
              c) Julia Jonowska  kl. Vc  40 punktów (21 miejsce)

              d) Adrian Klepcewicz kl.Va 37 punktów (24 miejsce)

              e) Daria Dembińska kl.VIc  36 punktów (25 miejsce)

              f)  Patrycja Orłowska kl. VIc  36 punktów (25 miejsce)

              g) Zuzanna Rzemińska Va 36 punktów (25 miejsce)

              h) Anna Grabowska  Va 35 punktów (26 miejsce)

              i) Krystian Milkowski - kl. VIa  34 punkty (27 miejsce)
              j) Agata Domżalska  kl. VIb  32 punkty (29 miejsce)
              k) Marcelina Haska  kl. VIb 32 punkty (29 miejsce)
              l) Patrycja Lenckowska  kl.VIb  32 punkty (29 miejsce)
              ł) Wiktoria Otka  kl. Va 31 punktów (30 miejsce)
              m) Agata Bielska kl. Va 30 punktów (31 miejsce)
              n) Róża Bronowska  kl.VIa 30 punktów (31 miejsce)

              o) Zuzanna Jastrzębska kl. VIc 30 punktów (31 miejsce)

              p) Natalia Wiśniewska kl. VIc 29 punktów (32 miejsce)

              r) Agnieszka Haska kl.VIc 28 punktów (33 miejsce)

              s) Michał Gołdon kl. Vc 23 punkty (38 miejsce)

              t) Wiktor Preus kl. Via 20 punktów (41 miejsce)

              u) Ola Piekło kl. Va 12 punktów (49 miejsce)

              w) Wiktoria Kołakowska kl. VIb 10 punktów (51 miejsce)

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnika. Gratulujemy (JK).

               

               

            • Powiatowy Konkurs Ekologiczny

            • 3 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Z biegiem Drwęcy i jej dopływów".  Do rywalizacji stanęły trzy drużyny ze szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. W konkursie wzięła również udział nasza szkoła reprezentowana przez czworo uczniów klasy VIc. Byli to: Patrycja Orłowska, Agnieszka Haska, Daria Dembińska i Zuzanna Jastrzębska. Drużyny startowały w czterech konkurencjach: plastyczno-fotograficznej, naukowej (doświadczenia), wiedzowej (test) i prezentacji multimedialnej. W końcowej klasyfikacji uczniowie nasi zajęli drugie miejsce (pierwsze miejsce zajęli w kategorii doświadczenie). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (JK).