• Aktualności

          • Wywiadówka - klasy I - VIII
            • Wywiadówka - klasy I - VIII

            • 16 stycznia 2019 roku (środa) odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - VIII wg. następującego harmonogramu:

              16.00 - zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0 - VIII) w sali nr 31

              16.30 - 17.30 - wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - III

              17.15 - spotkanie dyrektora Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu

              17.15 - 18.15 - wywiadówki dla rodziców uczniów z klas IV - VIII

              Zapraszamy! (enb)

            • Mobilne planetarium w SP1

            • Znalezione obrazy dla zapytania mobilne planetariumWe wtorek przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w niecodziennym wydarzeniu. Do naszej szkoły zawitało Mobilne planetarium. Najwięcej euforii wzbudziła wizyta w namiocie w kształce sfery kuli ziemskiej. Podczas czterech spektakli w sferycznym namiocie uczestnicy przedstawienia wielowymiarowego mogli obejrzec budowę układu słonecznego oraz zapoznać się z różnymi  podniebnymi zdarzeniami. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie starszych klas obejrzeli dostosowane do siebie spektalne wyświetlanie pod kopułą. 

          • W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem
            • W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem

            • Sebastian Teska, absolwent naszej szkoły, już po raz drugi był gościem w naszej placówce. Pierwszy raz odwiedził nas w czerwcu 2015 roku, jako student archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w PoznaniuDziś, już jako doktorant na tej uczelni, opowiadał o swojej pasji  uczniom klas I - VIII. To było już kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się kim jest archeolog, gdzie wykonuje swoją pracę, jakimi narzędziami się posługuje. Zebrani w sali gimnastycznej z zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez pana Sebastiana, zadawali pytania oraz sami udzielali odpowiedzi na te, które zadawał gość. Spotkanie zakończyła wicedyrektor Eleonora Lewalska oraz uczniowie, którzy w imieniu społeczności szkolnej podziękowali za spotkanie. Koordynatorem spotkania z przedstawicielem tego niezwykłego zawodu była pani Marzenna Rykaczewska. (enb)

            • Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, spędzone w gronie najbliższych, przyniosą wiele radości, ciepła i optymizmu, a nadchodzący Nowy Rok 2019 niech spełni zamierzenia i przyniesie wiele satysfakcji.

          • „Pójdźmy do Betlejem” – jasełka szkolne
            • „Pójdźmy do Betlejem” – jasełka szkolne

            • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wigilia.  Prowadząca uroczystość Ewelina Niścigorska –Bojarska powitała gości: Kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Dorotę Osińską, Radnych Miejskich: Adama Strausa, Mieczysława Kubackiego i Jana Obuchowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – Romualda Koszewskiego, Księdza Kanonika Zbigniewa Markowskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Monikę Szymańską, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, emerytowanych dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli z przedszkola miejskiego i szkoły, a także licznie przybyłe dzieci i rodziców.

              Życzenia świąteczne złożył dyrektor Jerzy Resicki oraz obecni goście.

              Uczniowie klasy I a, IV a, IV b i V a pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Lewandowskiej i Marzenny Rykaczewskiej przedstawili jasełka pt.: „Pójdźmy do Betlejem”. Dzieci śpiewały kolędy tradycyjne i współczesne oraz przedstawiły sceny biblijne mówiące o narodzeniu Chrystusa. Do żłóbka przybyły też dzieci z różnych kontynentów i radośnie witały Dzieciątko. Piękne stroje przygotowali rodzice małych artystów, a dekorację sali wykonały nauczycielki: Wiesława Markowska i Marzena Cieplak.

              Nie był to pierwszy występ jasełkowy w tym roku. Wczoraj dzieci  wystąpiły dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w sali Miejskiego Centrum Kultury.

              Jutro  jasełka obejrzą wszyscy pozostali uczniowie naszej szkoły. Następnie cała „grupa jasełkowa” uda się do zakładu patronackiego „Expom”, aby tam zaprezentować swoje przedstawienie oraz złożyć życzenia świąteczne dyrekcji  i pracownikom. (enb)

          • Dziękujemy ofiarodawcom!
            • Dziękujemy ofiarodawcom!

            • „Podaruj słodkie serce” to akcja charytatywna, która organizowana jest w naszej szkole od wielu lat. Nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów. Nie brakuje u nas osób o gorących sercach, które chętnie dzielą się z innymi. Cieszy fakt, że  z roku na rok  rzesza ofiarodawców powiększa się, bo  są wśród nas tacy, którzy pamiętają o innych i potrafią się dzielić.  Tegoroczna przedświąteczna zbiórka słodyczy  zakończyła się ogromnym  sukcesem. Z przyniesionych do szkoły słodyczy    udało się przygotować wiele  paczek świątecznych, które trafiły do naszych uczniów.  Zbiórka  trwała   3 tygodnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Jej głównym celem było wyrabianie wśród uczniów nawyku dzielenia się z innymi. Akcję zorganizowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka,  Wioletta Bączek – Samulewicz. Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom. (KZ)

          • Ogólnopolskie zmagania
            • Ogólnopolskie zmagania

            • 13 grudnia 2018 r. w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się III Ogólnopolskie Halowe Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach uczestniczyło ponad 600 zawodników szkół podstawowych z klas V i VI. Uczniowie rywalizowali w biegach na 60 m., 300 m., 600 m., 1000 m., skoku w dal oraz wzwyż. Młodzi zawodnicy z naszej szkoły mieli możliwość startować w tej imprezie jako reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas tej imprezy spotkali wielu znanych sportowców. Należeli do nich medaliści mistrzostw świata i Europy: w skoku o tyczce (6 m.) – Piotr Lisek, w skoku wzwyż (2,33 m.)  – Sylwester Bednarek oraz Marian Woronin – bieg 100 m (9,99 s), który jest jednocześnie jednym z organizatorów zawodów z cyklu „Czwartki LA”  Uczniowie wykazali się walecznością i pomimo tremy zdołali uzyskać dobre lokaty.
              W zawodach uczestniczyli i zajęli miejsca:
              V m. – Jakub Cegielski – skok wzwyż – 140 cm.
              VI m. – Małgorzata Milewska – 600 m – 1,55,07 s. (rekord życiowy)
              XI m.  – Konrad Bartycha – 60 m – 8,72 cm.
              XII m. – Kamila Ławicka – 300 m – 50,07 s (rekord życiowy)
              Opiekunem młodych sportowców był nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole Zbigniew Gołębiewski. (enb)

          • Wywiadówka - klasy I - VIII
            • Wywiadówka - klasy I - VIII

            • 12 grudnia 2018 roku (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-VIII według następującego harmonogramu:

              17.00 - 18.00 - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-III

              17.30 - 18.00 - E - szkolenie dla wychowawców i rodziców uczniów  klas VI-VIII na temat: "Być rodzicem nastolatka, czyli słów kilka o rozważnym rodzicielstwie"

              ok. 18.00  - 19.00 - wywiadówka dla rodziców uczniów klas IV-VIII

              Zapraszamy! (enb)

          • SKS Tour
            • SKS Tour

            • 7 grudnia 2018 r. w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zajęcia sportowe z cyklu SKS Tour. Zajęcia te odbywają się na terenie całego kraju w 1 miejscowości dla każdego województwa i  przeznaczone są dla grup sportowych SKS. Głównym organizatorem tych spotkań jest Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie.

              W naszej miejscowości w tym dniu odbyły się dwie imprezy. Przed południem dla grup młodszych kl. VI i młodszych, a później dla starszych sportowców z klas od VII do III gimnazjalnej.
              W spotkaniach uczestniczyło ponad 400 uczniów, w tym 40 z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Andrzeja Czepka oraz Zbigniewa Gołębiewskiego.
              Młodzi sportowcy próbowali swoich sił na deskorolce, w wiosłowaniu, na drążku, odbijali rakietą piłkę zawieszoną na lince, żonglowali: talerzami, piłkami, a także próbowali chodzić na szczudłach i jeździć na monocyklu.
              Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe torby z upominkami, a dla całej grupy przekazano piłki siatkowe. (enb)

          • XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż
            • XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż

            • 6 grudnia 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” zorganizował jubileuszowy XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż. Brało w nim udział udział 4o młodych zawodników i zawodniczek  z nowomiejskich szkół podstawowych.
              Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły Jerzy Resicki. Prezes UKS Zbigniew Gołębiewski zapoznał uczestników z organizacją zawodów. Następnie uczniowie stanęli do rywalizacji.
              Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Kowalkowska Maja – 115 cm – SP 2, Domżalska Julia – 120 cm – SP 1, Milewska Małgorzata - 125 cm - SP 1, Orzechowski Olgierd – 120 cm – SP 2, Bochenek Miłosz - 125 cm – SP 2, Cegielski Jakub - 145 cm - SP 1.
              Na zwycięzców czekały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. (enb)

          • Realizowaliśmy projekt o tolerancji
            • Realizowaliśmy projekt o tolerancji

            • Tolerancja, życzliwość, koleżeństwo – ważne dla nas wartości” to hasło przewodnie projektu realizowanego w naszej szkole w dniach 26.11 – 30.11.2018 r. Tegoroczne działania  miały na celu rozwijanie empatii, szacunku i koleżeństwa, kształtowanie wrażliwości i życzliwości  wobec drugiego człowieka,  wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym  oraz krzewienie idei wolontariatu wśród dzieci. Każdego dnia uczniowie podejmowali działania, które  w różnym stopniu wpłynęły  na zmianę zachowań i uwrażliwiły uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.  W klasach  przeprowadzone zostały pogadanki połączone z prezentacją multimedialną  na temat tolerancji wśród uczniów. Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych pod nazwą „Mój kolega z innego kraju”. Po warsztatach wspólnie dokonali analizy treści prac i umieścili je na dolnym holu w kąciku „Do artysty świat należy”. Kolejnym działaniem było  wykonanie według własnego pomysłu medalu przyjaźni  i obdarowanie nim koleżanki  lub kolegi z równoległej klasy. Wspaniałą lekcją o tolerancji okazało się głośne czytanie przez nauczycieli  utworów tematycznie związanych z życzliwością, tolerancją, koleżeństwem oraz przyjaźnią. W Dniu Radości i Przyjaźni dzieci złożyły wizytę w Bibliotece Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim celem zapoznania się z literaturą dziecięcą i młodzieżową dotyczącą koleżeństwa, przyjaźni. Uczniowie  kl. IV uczestniczyli w warsztacie na temat tolerancji w życiu człowieka. Cała społeczność szkolna mogła zamieszczać na tablicy dokończone zdanie z wyrazem „Lubię…”, wyrażając w ten sposób aprobatę hasła „Każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy”. W Dniu Pozdrowień funkcjonowała poczta serdeczności z życzeniami i pozdrowieniami. Promując uśmiech uczniowie ORU wręczali symbole uśmiechu rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły. Niecodziennym wydarzeniem była  debata „Porozmawiajmy o tolerancji”, w której wzięli udział  przedstawiciele wszystkich klas. Ciekawe pytania uczestników wywoływały  ożywioną dyskusję, a udzielane odpowiedzi świadczyły o znajomości tematu. Podsumowaniem działań był happening, na którym każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowane hasło, motto na temat tolerancji.  Pomysłodawcami i koordynatorami projektu były Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Wioletta Bączek – Samulewicz we współpracy z Zytą Sadowską – opiekunem ORU, które serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za aktywny udział w przedsięwzięciu.  (KZ)                                                                                                                                                                                   

               

          • Zuzanna Anna Dąbrowska laureatką Olimpiady Zdrowego Stylu Życia
            • Zuzanna Anna Dąbrowska laureatką Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

            • Zuzanna Anna Dąbrowska zaprezentuje powiat nowomiejski na szczeblu wojewódzkim Olimpiady Zdrowia

              1 grudnia 2018 r. odbył się etap rejonowy XXVII edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę  reprezentowały  Zuzanna Anna  Dąbrowska  z kl VIIb  oraz Zuzanna  Grześkiewicz  z  klasy Vc.  Uczennice wykazały się bardzo szeroką wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Z.A. Dąbrowska nie miała sobie równych, natomiast Z. Grześkiewicz zajęła V miejsce. Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble tj. szkolny, rejonowy,  okręgowy (wojewódzki), centralny ( dla szkół średnich). Przed Zuzanną Dąbrowską etap wojewódzki w marcu 2019 r.- życzymy jej sukcesu. Uczennice do konkursu przygotowała  pani I. Światkowska.  W kategorii I  – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum wzięło udział 12 szkół z powiatu nowomiejskiego po 2 uczniów z każdej szkoły. Uczestnicy pierwszych trzech miejsc otrzymali piękne nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali upominki i dyplomy.Fundatorami nagród były poszczególne gminy.  Organizacją Olimpiady zajął się Rejonowy Odział PCK w Nowym Mieście Lubawskim  przy współpracy Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lub oraz Sanepidu. (KZ)

          • Podaruj Słodkie Serce
            • Podaruj Słodkie Serce

            • UWAGA! 

              Organizujemy w naszej szkole PRZEDŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY. Akcja trwać będzie  od 28 XI 2018 r. do 12 XII 2018 r., a jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych,  które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!(zbiórka słodyczy w salach: 22, 23 i 30). (KZ)

          • Wizyta uczniów i nauczycieli w Szkole nr 28 w Tarnopolu
            • Wizyta uczniów i nauczycieli w Szkole nr 28 w Tarnopolu

            • We wtorek wczesnym rankiem 23 października 2018 r.  ośmioosobowa  grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II z Nowego  Miasta Lubawskiego wyjechała na Ukrainę. Po osiemnastogodzinnej  podróży zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci dotarli do Tarnopola, a tam czekał na nich bardzo ciekawy program wymiany międzyszkolnej, który trwał od 23.10 do 27.10.2018r.

              W środę 24 października cała grupa wraz z opiekunami przybyła rano do szkoły, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i powitaniem chlebem i miodem. Tuż po śniadaniu  dzieci udały się na pierwsze lekcje tj. historię, chemię, geografię i lekcję języka ukraińskiego. W tym czasie nauczyciele złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Tarnopola spotykając się z zastępcą  burmistrza i naczelnikiem wydziału odpowiedzialnym za realizację projektów międzynarodowych. Przeprowadzono  również dłuższą rozmowę z pracownikiem urzędu odpowiedzialnym za funkcjonowanie młodzieżowych organizacji pozarządowych. Przedstawiono jak takie organizacje funkcjonują w Polsce. Następnie przekazano wcześniej przygotowane upominki.  Po obiedzie był czas na zwiedzanie miasta Tarnopola z ukraińskimi kolegami i koleżankami. Grupie przewodniczył  nauczyciel historii, który pięknie mówił po polsku, gdyż wcześniej dwa lata studiował w Polsce.

              W czwartek 25 października zaplanowano wspólne warsztaty w Centrum Nauki. Później był czas przeznaczony na zapoznanie się z eksponatami w muzeum krajoznawczym. Znajdują się tam bogate ekspozycje historyczne, etnograficzne i przyrodnicze Ukrainy.  Po południu społeczność uczniów i nauczycieli  spędziła czas na kręgielni. Na sześciu torach rozgrywano emocjonujące zawody.

              W kolejnym dniu dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych, na których przygotowali pyszne raffaello z suszonych owoców oraz białej i gorzkiej czekolady. Później miały czas na swobodne rozmowy i poznawanie języka ukraińskiego. Na warsztatach artystycznych malowali obrazy na kamieniach.  W tym samym czasie nauczyciele pojechali z wizytą do gminy Velykohaivska, która zrzeszyła 14 wsi i jest najlepszą, najbogatszą gminą w kraju. Prowadzi pilotażowy program rozwoju oparty na demokracji, wdraża reformy przejmując finansowanie oświaty, opieki medycznej, policji czy straży pożarnej. Program i gospodarz tej gminy jest przykładem dla całego kraju jak można  osiągnąć sukces. Gminę wielokrotnie wizytował prezydent kraju, a pracownicy szkolą innych jak pozyskiwać i zagospodarowywać pieniądze w małej ojczyźnie . Właśnie w tej gminie funkcjonuje najlepsze przedszkole w kraju, które wizytowali nauczyciele. Rozmawiali również z Dyrekcją Szkoły nr 6 , która pracuje  innowacyjnymi metodami.

              Podczas wieczoru pod okiem profesjonalnych tancerzy dzieci i nauczyciele uczyli się ukraińskiego tańca ludowego „ Kazaczoka”. Potem nastąpiło podsumowanie  pracy, wymiana podarunków, uroczyste pożegnanie, wspólna kolacja i dyskoteka. Serdeczne słowa skierowane do delegacji ze Szkoły Podstawowej nr 1 bardzo wzruszyły uczestników.

              Wcześnie rano 27 października pożegnano Tarnopol i udano się z panią Dyrektor Szkoły do Lwowa. Historyczne miasto Lwów zostało wpisane na  listę dziedzictwa narodowego UNESCO  już w roku 1998.  Architektura Lwowa jest bardzo ciekawa i reprezentuje różne style (gotycki, renesansowy, barokowy, klasycystyczny) i epoki w Europie. To nadzwyczaj urokliwe miasto pokazała pani przewodnik delegacji uczniów i nauczycieli. Najstarsze kościoły i zabytki pochodzą z XIII wieku, jednajże niezwykle ciekawe są też obiekty z XIX i pierwszej połowy XX.

              Punktem kulminacyjnym wizyty na wschód było odwiedzenie  Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. W ten sposób uczniowie  i nauczyciele uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Przypomnienie  historii i pobyt na cmentarzu wzbudził wiele emocji. To moment, który długo zostanie w pamięci. Każdy z uczestników wpisał się do księgi pamięci i dołożył cegiełkę na opiekę nad cmentarzem.

              Dni spędzone razem nie były długim okresem, ale niewątpliwie zdążyły się nawiązać nowe przyjaźnie, które z pewnością tylko się pogłębią, kiedy to uczniowie i nauczyciele przyjadą do naszej placówki.  Uczestnicy wymiany międzynarodowej podnieśli swoją wrażliwość międzykulturową, tolerancję, otwartość na to, co inne i nowe. Pokazali, że potrafią sobie radzić w różnych sytuacjach, pracować  w grupie czy być gościem. Opiekę nad uczniami sprawowali  Irena Światkowska i  Lucyna Ben Nasr. Dyrekcja i  uczestnicy wymiany serdecznie dziękują Burmistrzowi Miasta  Józefowi Blankowi, Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu „Przyjaciel Szkoły”  za wsparcie finansowe. Swoje podziękowania kierujemy również do koordynatora wyjazdu Marka Borkowskiego za pomoc w realizacji projektu i opiekę językową.(enb)

               

          • Mistrzostwa w warcabach
            • Mistrzostwa w warcabach

            • 29.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w warcaby 64 polowe. W zawodach nie mogło zabraknąć gospodarzy turnieju, którzy wystawili drużyny w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt.

              Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta wygrywając drużynowo mistrzostwa. Tak samo w klasyfikacji indywidualnej nie dały szans przeciwniczkom i zajęły wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Wiktoria Leszko przed Wiktorią Dziodko i Magdaleną Grzywacz.

              W kategorii chłopców zajęliśmy III miejsce, a indywidualnie najwyżej z naszej szkoły uplasował się Bartosz Dąbkowski -  6 miejsce. Wśród startujących byli  również Maksymilian Rogalski, Dominika Kruszewska, Maria Rudnik oraz Oliwier Chała, którzy zajęli dalsze miejsca. (enb)

          • Drużynowe zmagania
            • Drużynowe zmagania

            • Dzisiaj na polach Bitwy Grunwaldzkiej odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach uczestniczyły zawodniczki z naszej szkoły. W mocno okrojonym, z powodu chorób i kontuzji, składzie, dziewczęta uplasowały się na 9 miejscu. Wśród startujących były: Amelia Bedra, Dembińska Julia, Milewska Małgorzata, Balewska Klaudia, Ławicka Kamila, Wiktoria Jakubowska, Laura Zawadzka, Oliwia Kruszyńska, Karolina Zielińska oraz Marysia Rudnik. (enb)

          • Dzień otwarty dla rodziców
            • Dzień otwarty dla rodziców

            • Zapraszamy na dzień otwarty dla rodziców, który odbędzie się 24 października 2018 roku wg. następującego harmonogramu:

              klasy I-III - 17.00-17.45

              klasy IV-VIII - 17.45-18.30

              Wychowawcy klas Vc i VIIIa będą dostępni w innym terminie z powodu wyjazdu z uczniami. (enb)

          • Nowe przygody Gangu Słodziaków
            • Nowe przygody Gangu Słodziaków

            • We wrześniu wraz z uczniami klas I – III rozpoczęliśmy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”. Najpierw   o przygodach  przyjaciół z Leśnej Polany czytali Dyrektor Jerzy Resicki, Wicedyrektor Eleonora Lewalska i pani Ewelina Niścigorska – Bojarska. Kolejne przygody w towarzystwie mięciutkich  Słodziaków  czytali dzieciom nauczyciele  w klasach. Później mali wielbiciele leśnych przyjaciół  rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki i zagadki. Było ciekawie i wesoło. Okazało się, że umysłowe szarady były łatwe i nikomu nie sprawiły większych kłopotów. Przez cały czas trwania akcji dzieci zbierały kolorowe naklejki do swoich mini – albumów. Kilkoro uczniów wzięło udział w konkursie. Inspiracją dla uczniów była książka Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziakow". Klasy pierwsze rysowały swoje historie, klasy drugie tworzyły rysunek z elementami tekstu, a trzecie pisały krótką historię i ją ilustrowały. Wszystkie prace konkursowe zostały już przekazane do organizatorów akcji. Mamy nadzieję, że zostaną docenione przez jury. Czekamy zatem na wyniki konkursu. Szkolnym koordynatorem akcji była nauczycielka Marzena Cieplak. (KZ)