• Aktualności

            • Zapraszamy na zabawę karnawałową

            • Zabawa karnawałowa dla uczniów klas I - III odbędzie się  11.02.2015 r. od godz. 15.30 do 17.00, zaś  dla uczniów klas IV - VI następnego dnia, czyli 12.02.2015 r. od. godz. 16.00 do 18.00. (KZ)

          • Języki obce na wesoło
            • Języki obce na wesoło

            • Dzisiaj w naszej szkole  odbyły się zajęcia feryjne pn. Języki obce na wesoło. Prowadzącymi spotkanie byli: Ewelina Niścigorska-Bojarska oraz Łukasz Leszczyński. W ramach zajęć uczniowie rozwiązywali różnorodne karty pracy zawierające rebusy, krzyżówki, łamigłówki językowe wykorzystując wiedzę nabytą w szkole, wzbogacali swoje słownictwo, a podczas językowych gier dydaktycznych pojawiły się również elementy rywalizacji, co bardzo przypadło uczniom do gustu.

            • Wycinanie w styropianie

            • W dniu 29.01.2015r. uczniowie uczestniczyli w zajęcia ,,Wycinanie w styropianie”, gdzie projektowali, a następnie wycinali w styropianie dowolnie wybrany  przez siebie wzory. Dziewczynki wybierały postacie z bajek, chłopcy zaś zdecydowanie woleli herby klubów piłkarskich. Następnie wszyscy malowali swoje prace farbami. W czasie zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, a także mieli możliwość poznania nowej techniki - praca ze styropianem.

              Zajęcia prowadziły: Teresa Gierszyńska, Anna Falkowska, Zyta Sadowska  i Agnieszka Katryńska.

            • Kurs pierwszej pomocy

            • Każdy z nas powinien potrafić nieść pomoc innym w czasie wypadków.

              Dziś uczyliśmy się sposobu udzielania pomocy poszkodowanym podczas pozorowanych sytuacji np. krwawienia z nosa, omdlenia, oparzenia, złamania. Ćwiczyliśmy pozycje autoprzetoczeniową i boczną. Zastosowaliśmy chustę trójkątną  i koc termiczny. Nauczyliśmy się komunikatu wzywania pomocy dzwoniąc pod nr 999 lub 112 (w pozorowanych sytuacjach).

              W miłej atmosferze spędziliśmy czas będąc raz ratownikiem innym razem poszkodowanym. Czas ferii można wykorzystać na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

              W zajęciach uczestniczyło 16 uczniów. Kurs poprowadziła Pani Wioletta Bączek –Samulewicz – opiekun Szkolnego Koła PCK.

               

            • Najmłodsi uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka

            •  

              Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych grup: „Skrzaty”, „Nutki” i „Pszczółki”Spotkanie było bardzo rodzinne i sympatyczne. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Elżbiety Wiśniewskiej, Danuty Zdunkowskiej i Gizeli Moczadło. Pośród licznych wierszy i piosenek nie zabrakło również atrakcyjnego tańca oraz inscenizacji pt. ”Cztery pory roku”. Babcie i dziadkowie wraz z wnukami brali udział w konkursach, które wprowadziły wiele radości do rodzinnego spotkania. Wspólnie tańczono do melodii „Kaczuchy”. Babcie wykazywały się dużą sprawnością w zwijaniu wełny na czas, a dziadkowie w odpinaniu klamerek przypiętych wcześniej do babcinych bluzek.Zaproszeni goście zostali obdarowani upominkami. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Ewa Kijora, która również złożyła zacnym gościom życzenia w dniu ich święta.Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W miłym nastroju i pełni pozytywnych wrażeń goście rozchodzili się do swoich domów.(KZ)

          • Ferie na wesoło
            • Ferie na wesoło

            • Nie trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby ferie były udane i ciekawe. Mogą przekonać się o tym dzieci z naszej szkoły. Dla nich nauczyciele przygotowali bowiem szereg  atrakcji i ciekawych zajęć. Dzisiaj w naszej szkole w ramach zajęć feryjnych odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem „Podajmy sobie ręce”.   W zabawie uczestniczyło 22 dzieci. Organizatorki przygotowały    i przeprowadziły zajęcia o charakterze warsztatowym i  sportowo  - ruchowym.  Dzieci uczestniczyły aktywnie w zabawach integracyjnych przy muzyce  i zajęciach ruchowych z wykorzystaniem kul papierowych, obręczy i  piłek.  Podczas zajęć warsztatowych dzieci przygotowały prace plastyczne na temat życzliwości, tolerancji, przyjaźni i koleżeństwa. Po wspólnej zabawie i zajęciach warsztatowych na  uczestników  zabawy  czekał słodki poczęstunek. Również tego dnia odbywały się zajęcia dla chętnych uczniów, którzy wykonywali różne przedmioty z papieru techniką origami. Zajęcia upłynęły w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie  z klasy II b  wraz z wychowawczynią Katarzyną Zapałowską zaprosili do szkoły babcie i dziadków. W ten sposób chcieli podziękować im za gorące serce, okazaną miłość i czas darowany im każdego dnia. Dzieci w odświętnych strojach, przy muzyce wyrecytowały   pięknie wiersze płynące prosto  z serca. Nie zabrakło też tańców, które zaprezentowały: Julka Dembińska i Klaudia Balewska. Nie obyło się  bez łez, wzruszeń i mocnych uścisków podczas składania życzeń oraz wręczania upominków. Po części artystycznej  dzieci  zaprosiły bliskich na słodki poczęstunek .(KZ)

            • Na apelu podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2014/2015.

            • Dzisiaj tj. 23.01.2015r. na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas IV-VI podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2014/2015r. Gościem apelu był Komendant Straży Miejskiej Henryk Kreński, który uzupełnił prezentację pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Wyniki uczniów naszej szkoły są następujące: Klasy z najwyższą średnią: I miejsce- klasa Va - 4,5, II miejsce- klasa IVb - 4,45, III miejsce- klasa VIb - 4,36. Uczniowie z najwyższą średnią: I miejsce:  6a Szczepańska Natalia 5,55, II miejsce: 4a Polak Katarzyna 5,45 oraz 4b Figurski Jakub 5,45 , II miejsce: 4b Szpanelewski Dawid 5,36, 5a Dąbrowska Joanna 5,36, 5a  Rzemińska Zuzanna 5,36, 5a Samulewicz Jan 5,36

              Przodownicy nauki

              Klasy czwarte:

              4a  Abram Marika 5,09

              4a Chełstowski Mateusz 5,09

              4a  Gabiec Kamil 5,18

              4a  Kobylska Monika 4,91

              4a Kowalczyk Paweł 4,82

              4a Kuczkowski Ksawery 5,00

              4a Polak Katarzyna 5,45

              4b  Bedra Kacper 4,91

              4b Figurski Jakub 5,45

              4b Grajek Mirosław 4,91

              4b Kozłowski Dawid 4,82

              4b Lendzinowska Aleksandra 5,00

              4b Szpanelewski Dawid 5,36

              4b Tatulińska Weronika 5,09

              4c Deredas Maksymilian 4,82

              4c Górski Konrad 5,00

              4c Woldan Marcin 5,00

              Klasy piąte:

              5a Balewski Dawid 4,91

              5a Bronowska Róża 4,91

              5a Dąbrowska Joanna 5,36

              5a  Grabowska Anna 5,27

              5a Klepcewicz Adrian 5,00

              5a Połomski Karol 4,82

              5a Rzemińska Zuzanna 5,36

              5a Samulewicz Jan 5,36

              5b Badalian Karolina 5,00

              5b Kurzyńska Julia 4,82

              5b Strzyżewska Wiktoria 5,00

              5c Burkiewicz Andżelika 5,18

              5c Jonowska Julia 5,00

              5c Milz Aleksandra 5,18

              5c Zielińska Agata 4,82

              Klasy szóste:

              6a Kwiatkowska Katarzyna 4,82

              6a Kwiatkowska Klaudia 4,91

              6a Milkowski Krystian 5,00

              6a Misiurska Martyna 5,09

              6a Preus Wiktor 4,82

              6a Rulewska Amelia 5,18

              6a Szczepańska Natalia 5,55

              6b Florkowski Dawid 5,00

              6b Haska Marcelina 5,09

              6b Haska Michalina 5,18

               6b Kołakowska Wiktoria 5,00

              6b Lenckowska Patrycja 5,18

              6b Leśniewska Adrianna 5,27

              6b Wardowska Kinga 5,09

              6c Dembińska Daria 5,27

              6c Haska Agnieszka 4,82

              6c Jastrzębska Zuzanna 4,82

              6c  Morawska Weronika 4,82

              6c Orłowska Patrycja 5,18

              GRATULUJEMY!!!

              Tego dnia podsumowano też osiągnięcia i sukcesy uczniów z klas I - III. Najwyższą frekwencją może się pochwalić klasa III b, tuż za nimi klasa  II a i klasa III a.  Nasi uczniowie chętnie biorą udział w wielu  imprezach szkolnych i miejskich. Chętnie włączają się w akcje charytatywne i pomagają potrzebującym.  Godnie reprezentują szkołę w konkursach zdobywając wysokie miejsca.  Podczas prezentacji multimedialnej, którą przygotowała klasa III a pod kierunkiem p. Marioli Lewalskiej uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali cennych uwag i wskazówek na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Komendant Straży Miejskiej życzył wszystkim uczniom białych ferii i szczególnie podkreślił rozsądek i rozwagę podczas wypoczynku. Pani Dyrektor zachęcała uczniów do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych  w szkole i na terenie miasta. (KZ)

          • Z potrzeby serca …
            • Z potrzeby serca …

            • 16 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Dzieci – dzieciom”. Cały pozyskany dochód został przekazany uczniowi naszej szkoły, który potrzebuje środków na rehabilitację i zakup niezbędnych leków.

              Jest to impreza organizowana cyklicznie w okresie okołoświątecznym. Tego dnia grają wszystkie serca. Również w tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Inicjatorem i koordynatorem koncertu była Pani Irena Światkowska. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ewa Kijora, wicedyrektor tejże placówki Eleonora Lewalska, Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Krzysztof Widźgowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Rzemińska oraz Radni Miejscy – Mirosława Czernysz, Lilia Karczyńska i Andrzej Nadolski, W tym niezwykłym koncercie wystąpili uczniowie „Jedynki” – Kinga Wardowska i Jakub Cieplak oraz absolwenci szkoły i zaproszeni goście – Oliwia Mowińska, Ewelina Zaleś, Dominik Światkowski, Adrian Szaładziński, Kacper Kłosowski oraz Tomasz Wiśniewski, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne. Zespół taneczny „Aplauz” z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim zatańczył dla zebranych. W roli konferansjerów wystąpiły Adrianna Leśniewska i Anna Wilemska.

              Takie przedsięwzięcia kształtują wrażliwość, uczą empatii i tolerancji dla osób, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia i pomocy ze strony innych. Są zgodne z naukami Wielkiego Polaka, patrona szkoły Jana Pawła II, który ustawicznie głosił, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (enb)

          • 23 finał WOŚP
            • 23 finał WOŚP

            • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole po raz kolejny. Tym razem graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.   Na terenie szkoły już w piątek zorganizowano imprezy dochodowe. Artyści z koła  teatralnego „Elf” pod czujnym okiem pani Anny Lendzion  przygotowali i wystawili  przedstawienie „Knyps z czubkiem”. Dekoracja była dziełem pani Wiesławy Markowskiej. W świetlicy szkolnej zorganizowano kawiarenkę, w której można było skosztować pysznych wypieków rodziców uczniów. Nad kiermaszem ciast czuwała pani Anna Falkowska, Agnieszka Katryńska oraz Zyta Sadowska. W bibliotece szkolnej odbył się coroczny kiermasz książek, zabawek i maskotek, którą przygotowały panie: Teresa Gierszyńska, Wiesława Markowska i Iwona Kołecka. Uczniowie klas IV – VI mogli bawić się na dyskotece zorganizowanej przez pana Jana Bielaszkę. W dniu ścisłego finału Ogólnoszkolna Rada Uczniowska wraz z opiekunem, brali udział w kweście ulicznej. Podczas podsumowania akcji WOŚP w Miejskim Centrum Kultury wystąpiły nasze uczennice, Wiktoria Sadowska oraz Kinga Wardowska. Dzięki niezawodnej życzliwości rodziców, zaangażowaniu i oddaniu  uczniów oraz nauczycieli  udało się zebrać  kwotę w wysokości 2289,85 zł. Jesteśmy z WOŚP i zamierzamy kontynuować akcję w latach następnych. Szkolnym koordynatorem akcji WOŚP był Jan Bielaszka. (jean)

            • W świątecznym nastroju

            • Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię, na którą przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy,  uczniowie, rodzice i przyjaciele.  Dyrektor Ewa Kijora powitała wszystkich i złożyła życzenia świąteczno-noworoczne. W podniosłej atmosferze uczestnicy spotkania obejrzeli występ artystyczny o tematyce świątecznej, który przygotowali uczniowie  klasy III b pod kierunkiem Pani Mirosławy Mamińskiej. W ślicznych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role w Jasełkach.  Dzisiaj w klasach odbyły się spotkania wigilijne  uczniów i wychowawców, na których łamano się opłatkiem i  składano sobie życzenia. Przy udekorowanych  i nakrytych stołach  w świątecznej atmosferze śpiewano kolędy i pastorałki. (KZ)

            • "Podaruj Słodkie Serce" po raz dziesiąty

            • Już po raz dziesiąty w naszej szkole  zorganizowano  przedświąteczną akcję  charytatywną  pod hasłem „Podaruj Słodkie Serce”, która trwała 4 tygodnie. Skierowana była do pracowników i uczniów placówki. Celem nadrzędnym  przedsięwzięcia była zbiórka słodyczy, wyrabianie wśród uczniów nawyku dzielenia się z innymi oraz wdrażanie do udzielania pomocy  potrzebującym. Podsumowanie akcji miało miejsce na spotkaniu mikołajkowym, które odbyło się 16 grudnia. Wzięli w nim udział: Dyrektor Szkoły Pani Eleonora Lewalska, Ks. Michał Rogoziński  i uczniowie klas 0 – V. Dzieci miały możliwość   uczestniczenia    w zajęciach plastyczno – technicznych, wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.  Z zebranych słodyczy udało się przygotować 30  paczek świątecznych, którymi obdarowano uczestniczące w spotkaniu dzieci. Poczęstunek dla uczniów  przygotowano z funduszy pozyskanych z Urzędu Miasta. Dźwięki kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w magię świąt, a czas spędzony razem upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Akcję zorganizowały i spotkanie przygotowały panie: Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka i Wioletta Bączek – Samulewicz. Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i okazali serce  wszystkim potrzebującym pomocy. (KZ)

          • Podsumowanie konkursu "BATERIE NA WAGĘ CZYSTEGO ŚRODOWISKA"
            • Podsumowanie konkursu "BATERIE NA WAGĘ CZYSTEGO ŚRODOWISKA"

            • Ponad dwadzieścia ton zużytych baterii zebrali uczniowie szkół podstawowych, ośrodków szkolno-wychowawczych i przedszkolaki z całego województwa warmińsko-mazurskiego w tegorocznej kampanii „Baterie na wagę czystego środowiska“, organizowanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Kampania została przeprowadzona w formie konkursu polegającego na zbiórce zużytych baterii i akumulatorów. Nasza szkoła zebrała 115 kg baterii.  Uczestnicy i zwycięzcy konkursu podczas uroczystości podsumowującej kampanię, która odbyła się w piątek 12 grudnia w Olsztynie, odebrali z rąk organizatorów upominki i nagrody. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę uczniom, wychowankom i ich bliskim, nauczycielom i różnym instytucjom. (JK).

            • Sukces w konkursie o zdrowiu.

            • Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W tym roku były to: Joanna Dąbrowska z kl. VA i Zuzanna Rzemińska z kl. VA. Uczennice miały za zadanie rozwiązanie testu na temat zdrowego odżywienia, higieny, chorób cywilizacyjnych, społecznych, ochrony środowiska i wiedzy o PCK. To trudny, interdyscyplinarny konkurs wymagający wiedzy wykraczającej poza szkołę podstawową. W olimpiadzie wzięło udział 22 uczniów ze szkół naszego powiatu. Zuzanna Rzemińska zajęła VI miejsce, a Joanna Dąbrowska – II miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę na konkursie wojewódzkim w marcu. Do olimpiady przygotowała uczennice Pani Wioletta Bączek - Samulewicz.

          • Podsumowanie Geoprojektu
            • Podsumowanie Geoprojektu

            • Dzisiaj odbył się apel „Spotkania  na ścieżkach naszego miasta i powiatu”, podczas którego podsumowano szkolny projekt popularyzujący wartości geologiczne, historyczne, kulturowe miasta i powiatu.

              Przedsięwzięcia  realizowano od maja do grudnia 2014 roku.

              Uczniowie z nauczycielami  przygotowali fotoreportaż: „Różnorodność form krajobrazu polodowcowego powiatu nowomiejskiego”. Wykorzystano w nim zdjęcia z wycieczek rowerowych  uczniów, pracowników szkoły, pieszej wyprawy do lapidarium w Kurzętniku, wyjazdów rodzinnych oraz fotografie uczniów z konkursu „Widziałem, podziwiałem….polecam.”

              I miejsce w konkursie zajął Wiktor Bronowski z kl. VIa

              II miejsce – Anna Samulewicz z kl. IIa

              III miejsce – Zuzanna Rzemińska z kl. Va Gratulujemy!

              Dziękujemy Panu Burmistrzowi Nowego Miasta Lub. za przekazanie oferty turystycznej (w postaci książek, planów folderów) na temat naszego miasta. Zastanie ona przeznaczona jako nagrody dla uczniów. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Puwalskiemu, który służył fachową radą w opracowaniu reportażu i - podczas apelu -przedstawił piękno przyrody nieożywionej naszego miasta i powiatu, zachęcił do odkrywania jej wciąż na nowo i dbania o  tak wielkie dobro.

                              Uczniowie z nauczycielami przygotowali wystawę: „Śladami zaginionych miejsc i budowli powiatu nowomiejskiego”. Wykorzystano w niej zdjęcia ze szkolnej wycieczki rowerowej Nowe Miasto – Kurzętnik - Krzemieniewo, wyjazdu do Łąkorza , spaceru nieznanymi ścieżkami naszego miasta oraz fotografie z wyjazdów rodzinnych. Podczas apelu do turystyki śladami historii zachęcił Pan Jerzy Resicki.

                              Nauczyciele zorganizoawali warsztaty dotyczące gliny w Pracowni Rękodzieła Pana K. Mączkowskiego. Podczas apelu, Pan Kamil Mączkowski zmotywował społeczność szkolną do realizacji własnych pasji, przedstawił zastosowanie gliny jako materiału mającego zastosowanie w ceramice artystycznej, budownictwie. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w warsztatach w pracowni, mieli okazję wykonania ozdób z gliny podczas apelu.

                              Oprócz warsztatów gliniarskich nauczyciele zorganizowali warsztaty kamieniarskie w zakładzie Pana Tomasza Moczadło, który był również gościem podczas apelu. Opowiedział o różnorodności, pochodzeniu, wykorzystaniu kamieni. Przekazał na ręce Pani Dyrektor wzornik kamieni, który zostanie wykorzystany jako pomoc dydaktyczna w szkole. Serdecznie dziękujemy.

                              W ramach projektu „Czerwiec miesiącem regionalizmu” co roku właśnie w czerwcu odbywają się w naszej szkole warsztaty kuchni regionalnej, apele z udziałem Pana Bialskiego producenta, ekologicznej żywności. Podczas apelu, o potrawach regionalnych prostych w przygotowaniu powiedziała Pani Irena Światkowska.

              W czerwcu, już po raz czwarty, odbył się Dzień Regionalizmu. Podczas niego gościliśmy bractwo rycerskie z Bratiana, Panią Agnieszkę Zielińską z Centrum Informacji Turystycznej którzy przybliżyli nam historię „w praktyce” naszej małej ojczyzny. Odbył się również konkurs dla uczniów na temat historii Nowego Miasta Lub.

              W czerwcu klasa III a z wychowawcą P. Mariolą Lewalską uczestniczyła w Powiatowych Targach Ginących Zawodów w Kurzętniku, gdzie uczniowie mieli możliwość np. poznania pracy pszczelarza, kowala, rolnika odbyli naukę strzelania z łuku.

              Podczas apelu przedstawiano prezentację podsumowującą GEOPROJEKT.

              Pomysłodawcą i koordynatorem działań była Pani Wioletta Bączek – Samulewicz. Przedsięwzięcia wspierał zespół nauczycieli w składzie:

              Pani Mariola Lewalska, Pani Gizela Moczadło ,Pani Irena Światkowska, Pani Katarzyna Zapałowska, Pani Zyta Sadowska, Pan Jarosław Kamiński i Pan Jerzy Resicki.

               

                             

          • Zbiórka makulatury i aluminium
            • Zbiórka makulatury i aluminium

            • Przpominamy, że dn. 9.12.2014 r. odbędzie się kolejna zbiórka makulatury i aluminium. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem. (KZ)

          • Pasowanie na starszaka
            • Pasowanie na starszaka

            • Dzisiaj w naszej szkole  odbyła się uroczystość pasowania dzieci z grup przedszkolnych na starszaków połączona z Mikołajkami. Podczas tej uroczystości zostały nadane nazwy poszczególnym grupom i tak grupa pierwsza otrzymała nazwę „Skrzaty”, druga „Nutki”, trzecia „Pszczółki”. W związku z tym każda z grup przygotowała część artystyczną, a wiersze i piosenki nawiązywały do nazw danej grupy. Po części artystycznej wychowawczyni odczytała przysięgę a dzieci uroczyście potwierdziły jej treść. Następnie pani dyrektor E. Kijora pasowała każdego przedszkolaka na starszaka, a wróżka opieczętowała dłonie dzieci symbolem mądrej sowy. Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła dzieciom życzenia i wręczyła przygotowane upominki. Po czym nastąpiła druga część uroczystości, na którą przybył Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Na powitanie Mikołaja dzieci recytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę. Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, która wywołała u dzieci i licznie zgromadzonych rodziców wiele uśmiechu i radości. Po skończonej zabawie dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja i żegnając go prosiły aby przybył do nich za rok. Ten dzień sprawił iż każdy przedszkolak z uśmiechem i zadowoleniem będzie wspominał pasowanie na starszaka i spotkanie z Mikołajem. (KZ)

          • XVI Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż
            • XVI Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż

            • Już po raz XVI Uczniowski Klub Sportowy "Iskra" działający przy naszej szkole zorganizował Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż. W tym roku uczestniczyło w nim 22 zawodników i zawodniczek z Nowego Miasta Lubawskiego. Turniej ten cieszy się on dużym uznaniem uczniów, gdyż oferuje on możliwość rywalizacji w danych rocznikach, bez możliwości ich łączenia. Jednocześnie corocznie bite są tutaj rekordy życiowe. W tym roku swoje wyniki poprawiło aż 8 zawodników. W klasach IV dziewcząt zwyciężyła Antoszewska Maja przed Michalską Julią (rekord życiowy) z SP nr 1 oraz przed Neumann Igą z SP nr 2. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Szpanelewski Dawid (także rekord) z SP 1 przed Kopiczyńskim Wiktorem i Pawlickim Mikołajem. Wśród dziewcząt klas V zdecydowanie wygrała Agata Zielińska, która wynikiem 140 cm poprawiła swój rekord życiowy, a jednocześnie próbowała pobić rekord szkoły. II miejsce zajęła Dąbrowska Joanna także z swoim rekordem. Wśród chłopców I miejsce zajął Kacper Rochewicz, przed Sikorskim Krystianem i Jankiem Samulewicz. Spośród uczniów klas VI wygrała Leśniewska Adriana przed Marceliną Haską (obie poprawiły rekordy życiowe) oraz przed Kasią Kwiatkowską. W najstarszej grupie chłopców zwyciężył Jonasz Pawłowski przed Szymonem Czepkiem (obaj z wynikiem 138 cm poprawili swoje rekordy) oraz Wiktorem Rochewicz z SP nr 2. Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał słodkie upominki. Zawodników życzymy dalszych sukcesów.(ZG)

          • Dzień Tolerancji i Życzliwości
            • Dzień Tolerancji i Życzliwości

            • W związku  z Międzynarodowym Dniem Tolerancji i Dniem Życzliwości nasza szkola zrealizowała szereg zadań rozwijających empatię, niwelujących zachowania agresywne, kształtujących postawy tolerancji, szacunku, przyjaźni i koleżeństwa.

              Uczniowie klas 0 – VI  pracując w grupach , z pomocą nauczycieli i rodziców, przygotowali 

              przesłanie znaczenia tolerancji i życzliwości w dzisiejszym świecie  w formie artystycznej według własnego pomysłu.

              Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne „ Ja i moi koledzy”. Utworzyły krąg przyjaźni z starszymi kolegami kl. VI ze Szkolnego Koła PCK oraz koordynatorami przedsięwzięcia.

              Uczniowie klas I wykonali ordery radości – słoneczka, które przypięli sobie do ubrania

              Uczniowie klas II wykonali z kolorowego papieru ogniwa do łańcucha. Na każdym ogniwie umieścili swoje imię i połączyli je ze sobą. W ten sposób powstał jeden łańcuch imion wszystkich uczniów w tych klasach.

              Uczniowie klas III przygotowali jesienne liście, na których umieścili wyrazy związane z tolerancją i życzliwością, którymi należy kierować się w życiu.

              Uczniowie klas IV opracowały klasowe Kodeksy Tolerancji i wyeksponowali je w salach lekcyjnych.

              Uczniowie klas V wykonali „serce na dłoni” obrazujące empatię

              Uczniowie klas VI wykonali drzewko życzliwości i serdeczności, na którym zawiesili listki z dobrymi radami dla siebie i innych.

              Ogólnoszkolna Rada Uczniowska przygotowała hasła tematyczne związane z tolerancją

              Pedagog szkolny przeprowadził warsztaty na temat stosowania empatii na co dzień.

              Podsumowaniem akcji była ekspozycja wytworów uczniowskich na holu szkoły. (KZ)

          • Dzień otwarty
            • Dzień otwarty

            •  Dnia 26.11.2014 r. (środa) w godz. od 17.00 do 18.00 odbędzie się "Dzień otwarty" dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, którzy chcą porozmawiać z nauczycielami na temat postępów swoich dzieci w szkole. (KZ).

            • U Andrzeja Czarodzieja

            •  

              Dnia 24.11.2014 roku w naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla najmłodszych uczniów  klas I  -  III. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii, bowiem odbywała się pod hasłem "U  Andrzeja Czarodzieja". Wróżki z klasy szóstej przygotowały i przeprowadziły  wróżby Każdy mógł się dowiedzieć, jak na imię będzie miał wybraniec losu, jaki zawód zdobędą w przyszłości i  co czeka nas  niebawem.

              Całą imprezę uświetniała  muzyka w rytmie disco, nad którą czuwali  uczniowie klas szóstych. Zabawa wszystkim się podobała. Tańce urozmaicały zabawy o charakterze integracyjnym. Uczestników imprezy pożegnał Czarodziej Andrzej , który przygotował dla wszystkich  słodką niespodziankę.

              Uczniowie klas IV - VI świętowali Andrzejki 27 listopada. Spotkali się, by dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości i potańczyć w rytmie ulubionej muzyki. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Najpierw uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, a następnie na głównym holu szkoły pod kierunkiem kierownika grupy wiekowej klas IV - VI oraz nauczycieli oddali się szaleństwu wrózb andrzejkowych. Impreza zakończyła się o godzinie 18.00. (KZ)