• Aktualności

          • Witamy wiosnę!
            • Witamy wiosnę!

            •  

              Dzisiaj w radosnych nastrojach powitaliśmy  wiosnę.  Dzieci z klas I - III i  oddziałów przedszkolnych zebrały  się w hali MOSiR. Tam wraz z rodzicami i wychowawcami  na sportowo, ekologicznie, wesoło i bardzo kolorowo zaakcentowali przyjście wiosny. Każda klasa wystąpiła w wybranym kolorze: pierwsze w czerwonym, drugie w zielonym, a klasy trzecie w kolorze żółtym.  Oddziały przedszkolne zaprezentowały dodatkowo kolor biały. Radośnie i wiosennie zrobiło się od kolorowych kwiatów, które każde dziecko przyniosło ze sobą. Panie przygotowały też piękne hasła tematycznie związane z ekologią i przyrodą, które chóralnie powtarzali uczniowie. Wszyscy uczestnicy imprezy brali udział w wielu konkurencjach sportowych, gdzie wykazali  się ogromnym sprytem, szybkością i zręcznością. Dzielnie towarzyszyli im rodzice, dla których przygotowano konkurs wiedzy ekologicznej. Oprócz tego rodzice układali piramidę zdrowia, z którą poradzili sobie wspaniale. Układanie haseł o tematyce ekologicznej też nie sprawiło im trudności. Na koniec spotkania odbył się turniej piłki, gdzie drużyny z poszczególnych klas wraz z rodzicami popisali się niezwykłym sprytem i szybkością rzutów.  Po krótkiej przerwie w radosnych i wiosennych nastrojach  wszyscy udali się do miasta w barwnym korowodzie. Przy dźwiękach piosenek i okrzykach uczniowie przeszli wokół rynku nowomiejskiego. Natomiast uczniowie klas IV-VI promowali zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Podsumowano projekt pt. „Jemy zdrowo i żyjemy aktywnie”. Dzień rozpoczęto od  przygotowania wiosennych kanapek i koreczków owocowych, które ze smakiem spożyto podczas przerwy śniadaniowej. Przedstawiciele klas profesjonalnie reklamowali wybrane owoce i warzywa. Potrafili przekonać zebranych, że to właśnie ich produkt zasługuje na codzienną konsumpcję. Drużyny z poszczególnych klas wykazały się niezwykłą znajomością witamin. Uczniowie wybrali również swoje prozdrowotne postanowienia.  Quiz pt. „Ile wiesz o zdrowym stylu życia?” potwierdził szeroką wiedzę, jaką mają uczniowie o zdrowiu. Zabawy z piłką, balonami, jazda na rowerze stacjonarnym to pokazanie uczniom, że aktywność fizyczna to dobra zabawa, która ułatwia kontakt z rówieśnikami, a przede wszystkim służy zdrowiu, radości i nauce. Zmagania klas podlegały ocenie jury. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, jednakże wybrano najlepszych tj. klasę IVb, Va i VIa.W czasie imprezy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie zgodnie się bawili. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do tego dnia, włączając do rozgrywek rodziców. Imprezę przeprowadziły i przygotowały: p.  Katarzyna Zapałowska, p. Justyna Wiśniewska, p. Irena Światkowska i p. Lucyna  Ben Nasr.  Pomocą służyli panowie: Andrzej Czepek i  Zbigniew Gołębiewski.  Dekorację wykonała p. Gizela Moczadło i p. Wiesława Markowska. (KZ)

               

          • Bezpieczny uczeń
            • Bezpieczny uczeń

            • Dnia 18 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli  Komendy Powiatowej Policji  w Nowym Mieście Lub. starszego sierżanta Ludmiłę Mroczkowską i aspiranta Marcina Cymer.  Przypomnieli oni   uczniom klas pierwszych zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i rozważnego zachowania. Na spotkaniu  dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które ufundowało  Gospodarstwo Rybackie Rakowice. Dyrektor  gospodarstwa  pan Andrzej Dmochowski wręczył je najmłodszym uczniom. Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy I b pod kierunkiem pani Anny Kasprowicz.  Inicjatorowi  akcji panu Ryszardowi Krzemieniewskiemu i sponsorowi serdecznie dziękują obdarowane dzieci. Mamy nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. (KZ)

          • "Śpieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
            • "Śpieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."

            • Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18 marca 2015 roku zmarła Pani Krystyna Danielewska, nasza długoletnia Wicedyrektor Szkoły - wspaniały człowiek, doskonały pedagog i oddany przyjaciel.

              Pracę w naszej szkole rozpoczęła w roku 1972, najpierw w szkole specjalnej, a po zmianach organizacyjnych w dawnej 'Dwójce". Od roku 1985 przez 15 lat pełniła funkcję wicedyrektora. Pracę w szkole na ul. Jagiellońskiej zakończyła w 2000 roku.

              W naszych sercach na zawsze pozostaną wspomnienia związane z Panią Krystyną.

              Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w najbliższą sobotę 21. marca 2015r. o godz. 14.30 wyprowadzeniem zwłok z kaplicy cmentarnej przy ulicy Grunwadzkiej do nowomiejskiej Bazyliki.

              Nie mówimy "Żegnaj", lecz "Do zobaczenia".

               

              (enb)

          • Dwie laureatki i dwie finalistki
            • Dwie laureatki i dwie finalistki

            • Podsumowano wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów i finalistów tych konkursów są trzy nasze uczennice. Daria Dembińska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun Ewelina Niścigorska - Bojarska) i laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun Jerzy Resicki). Patrycja Lenckowska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego (opiekun Lucyna Ben Nasr). Natomiast Martyna Misiurska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun Anna Lendzion). Warto dodać, że Daria Dembińska została laureatką konkursu historycznego w dwóch kolejnych latach, natomiast Patrycja Lenckowska w ubiegłym roku byla także finalistką konkursu z języka angielskiego. Uczennicom oraz ich opiekunom gratulujemy. (j)

            • Między wierszami - konkurs recytatorski

            • Tradycją w naszej szkole stał się konkurs recytatorski pod nazwą "Między wierszami", podczas którego uczniowie klas IV-VI prezentują swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział 20 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali  te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników.  Jury w składzie Anna Lendzion - pomysłodawca i główny organizator konkursu oraz nauczycielki Ewelina Niścigorska-Bojarska i  Ewelina Domżalska miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkich interpretacji wierszy wysłuchały Panie Dyrektorki – Ewa Kijora oraz Eleonora Lewalska, które nie szczędziły braw młodym artystom. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice – Adrianna Leśniewska z klasy VIb, która recytowała wiersz Adama Asnyka „Ulewa” i zajęła I miejsce oraz Kinga Wardowska, reprezentantka tej samej klasy, która zachwyciła jury swoją interpretacją „Wędrówki” Danuty Wawiłow. Tej uczennicy jury przyznało II lokatę. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy Va Agata Bielska, która zaprezentowała wiersz „Kruk i Lis” Ignacego Krasickiego. Wyróżniono Zuzannę Rzemińską z klasy Va, Karolinę Badalian, reprezentantkę klasy Vb oraz Julię Michalską z klasy IVc. Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali nagrody niespodzianki, a laureatki konkursu oraz  wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci wartościowych pozycji książkowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji. (enb)

          • Czyste powietrze wokół nas
            • Czyste powietrze wokół nas

            •  

              Po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

              Celem ogólnym tego programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

              W poniedziałek 9 marca odbył się apel podsumowujący realizację tego programu. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami grup Panią D. Zdunkowską, E. Wiśniewską, G. Moczadło przygotowały apel, na który zaprosiły Dyrektor szkoły Panią Ewę Kijorę, Panią wicedyrektor Eleonorę Lewalską, przedstawicielkę Sanepidu Panią Krystynę Obrębską i pielęgniarkę szkolną Krystynę Kwiatkowską. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez inspektora sanitarnego panią Krystynę Obrębską oraz odpowiadały na zadawane pytania. Następnie maluchy przedstawiły część artystyczną składającą się z wierszy, piosenek, inscenizacji związanych z tematyką zdrowia i ekologii. Pani Dyrektor Ewa Kijora wręczyła przedstawicielom każdej grupy przedszkolnej pamiątkowe dyplomy oraz doceniła dzieci za zdobytą wiedzę. Podczas apelu wyeksponowane zostały także prace plastyczne wykonane przez dzieci w trakcie realizacji programu.

            • V Międzywojewódzkie halowe zawody la.

            • W dniu 4.03.2015 na hali "Olimpii" w Grudziądzu odbyły się międzywojewódzkie halowe zawody lekkoatletyczne w których startowali reprezentanci 6 miast: Torunia, Olsztyna, Grudziądza, Lidzbarka, Chełmna oraz Nowego Miasta Lubawskiego. W składzie reprezentacji każdego miasta znajdowało się 12 chłopców i 12 dziewcząt z rocznika 1998 i młodsi. Wśród zawodników z naszego miasta znalazła się czwórka uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczyciela w-f pana Zbigniewa Gołębiewskiego. Pomimo tego, iż rywalizowali oni z gimnazjalistami bardzo dobrze się tam zaprezentowali. Agata Zielińska w skoku wzwyż wyrównała swój rekord życiowy i z wynikiem 140 cm zajęła III miejsce.
              W biegu na 60 m uczestniczyli: Szymon Czepek z czasem 8,33 s ( zabrakło mu 0.1 s do wzięcia udziału w biegu finałowym) i Janek Samulewicz z czasem 8,92 s. Dawid Balewski uczestniczył w biegu na 300 m i osiągnął czas 53.03 s.

          • Strach ma wielkie oczy
            • Strach ma wielkie oczy

            • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy aktorów z teatru Fundacja Grupa T z Torunia, którzy zachwycili nas przedstawieniem  pt."Strach ma wielkie oczy".  Bardzo uważnie śledziliśmy losy bohaterów Piegowatej i jej przyjaciela Żądełki.  Padli oni bowiem ofiarą przemocy koleżeńskiej w szkole. Musieli stawić czoła złu, jakie czynił  wszędzie i każdemu Antonio.  Kiedy magia i czary nie odniosły rezultatu z pomocą przyszła pani profesor - nauczycielka muzyki. Piegowata i jej przyjaciel przekonali nas, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Bohaterowie nauczyli nas, że zawsze warto stać po stronie dobra i być uczciwym wobec innych. Przedstawienie „Strach ma wielkie oczy” na pewno na długo zostanie w pamięci widzów. Była to  wyśmienita zabawa, ale również głos w ważnej sprawie jaką jest walka  z przemocą. (KZ)

            • W zdrowym ciele zdrowy duch

            •      23 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. odbył się konkurs recytatorski W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczniowie recytowali wiersze związane z ruchem i zdrowym odżywianiem. Jak co roku konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły.  Składał się z dwóch etapów:

              I etap  -  przeprowadzony został w klasach przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

              II etap - wyłonieni reprezentanci  wzięli udział w finałowych zmaganiach na szczeblu międzyklasowym.

              W  konkursie wzięło udział 16 uczestników z klas I – III. Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, uprawianie różnego rodzaju sportów), rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień, pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, nauka rywalizacji

              w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych.

              Bardzo wysoki poziom recytatorski, trafny dobór wierszy oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów sprawiły, iż jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

              W kategorii klas pierwszych przyznano nagrody następującym osobom:

              Zuzannie Grześkiewicz z kl. I a, która zdobyła I miejsce, Amelii Okołowskiej z kl. I c

              za II miejsce, oraz Kornelii Seweryn z kl. I d za III miejsce.

              Wśród uczniów klas drugich nagrodzono Małgorzatę Milewską z kl. II a (I miejsce), Annę Samulewicz z kl. II a (II miejsce), Kamilę Ławicką z kl. II b (III miejsce).

              Natomiast I miejsce wśród uczniów klas trzecich zdobyła Zuzanna Dąbrowska z kl. III b,

              II miejsce zajęła Kamila Płotkowska z kl. III a, miejsce III zaś, Emilia Strzyżewska z kl. III a.

              Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez PZU S.A., pana Świątkowskiego oraz z funduszy pozyskanych podczas sprzedaży ozdób na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i drobne upominki. W myśl przewodnią konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”, każdy recytujący otrzymał jogurt, owoc oraz zbożowy batonik.

              Konkurs przygotowały: Anna Falkowska, Wiesława Markowska, Justyna Wiśniewska, Zyta Sadowska, Agnieszka Katryńska.

               

            • Uczniowska Gala Talentów

            • Już  po  raz  czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano Uczniowską  Galę  Talentów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Pan Józef Blank, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta Pani Dorota Osińska, Przewodniczący Rady Miasta Pan Marin Deja wraz z Radnymi Miejskimi – Panią Lilią Karczyńską oraz Panami: Andrzejem Nadolskim, Mieczysławem Kubackim, Adamem Kłosowskim oraz Piotrem Szpanowskim. Na Uczniowską Galę Talentów przybyli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowo – kulturalnych – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Pani Katarzyna Olęcka, Dyrektor Biblioteki Miejskiej Pani Daniela Kowalska, Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Muzycznej Pan Zbigniew Domżalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Rzemińska. Wśród gości nie zabrakło Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim Pani Ewy Kijory oraz wicedyrektora tejże placówki Pani Eleonory Lewalskiej.

              Na Uczniowską Galę Talentów przybyli licznie uczniowie wraz z rodzicami, którzy dzielnie kibicowali swoim utalentowanym pociechom i wspierali ich duchowo podczas prezentacji swoich umiejętności. Jako pierwsi w przedstawieniu teatralnym pt.„Knyps z czubkiem” zaprezentowali się aktorzy z koła teatralnego „Elf”, którego opiekunem jest Pani Anna Lendzion. W dalszej części uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne oraz grę na instrumentach – pianinie, gitarze oraz perkusji. Uczniowie z klasy Ib zaprezentowali  ludowy taniec mazurski „Szot”. Układ taneczny przygotowali pod okiem wychowawczyni Pani Anny Kasprowicz.                                                                                                

              Na scenie zaprezentowali się kolejno Alicja Artuszewska, Jan Milewski, Julia Wilczewska, Natalia Wilczewska, Marta Wilczewska, Weronika Meler, Klaudia Kwiatkowska, Martyna Sadowska, Roksana Kłosowska, Maksymilian Rogalski, Wiktoria Stachewicz, Kamila Ławicka, Julia Michalska, Aleksandra Lendzinowska, Weronika Tatulińska, Julia Dembińska, Klaudia Balewska, Partycja Lenckowska, Michalina Haska, Maria Grabowska, Zuzanna Rzemińska, Anna Grabowska, Kinga Orłowska, Zuzanna Szczepańska, Weronika Morawska, Patrycja Orłowska, Agnieszka Haska, Jakub Cieplak, Michał Gołdon, Kinga Wardowska oraz Maria Rudnik.

              Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Ewa Kijora w kilku zdaniach podsumowała uroczystość, podziękowała wszystkim za przybycie i wyraziła nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym jeszcze więcej młodych talentów pojawi się na scenie tym razem już podczas V Gali Uczniowskich Talentów. Wieczór, który upłynął pod  znakiem  prezentacji  uzdolnień  uczniów nowomiejskiej jedynki na długo pozostanie w naszej pamięci.

              Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Gizela Moczadło i Ewelina Domżalska. (enb)

               

            • Zawody wojewódzkie

            • Dzisiaj na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe zawody wojewódzkie w skoku wzwyż i pchnięciu kulą. Impreza organizowana była przez  Nowomiejski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.       W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych     i ponadgimnazjalnych województwa warmińsko - mazurskiego. Wśród nich było kilku uczniów z naszej szkoły, którzy godnie nas zaprezentowali. W skoku wzwyż: II miejsca zajęli Agata Zielińska (133 cm)              i Jonasz Pawłowski (142 cm), a III miejsca Adriana Leśniewska (133 cm) i Szymon Czepek (133 cm). Szymon oprócz medalu w skoku wzwyż zajął I miejsce w pchnięciu kulą (9,10 m). Zyczymy im dalszych sukcesów w zbliżającym się sezonie lekkoatletycznym. (ZG)

            • WALENTYNKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

            • Symbolem Walentynek jest serce, które  wpisało się jako element walentynkowej tradycji w Polsce. Dnia 13 lutego Panie z biblioteki przygotowały wiele atrakcji:  konkurs plastyczno-literacki „Najpiękniejsza Kartka Walentynkowa” dla klas I - VI, wystawę książkową „Walentynkowe książki”, słodki upominek dla laureatów konkursu oczywiście w kształcie serca, wystawę prac konkursowych na dolnym holu. Był to dzień pełen niespodzianek, jednak najważniejsze jest to, aby w tym dniu być z ludźmi, których darzymy miłością. Oto laureaci konkursu:K. Dworznikowski VIc, A. Grabowska Va, A. Nowakowska Vb,M. Wilczewska IVa, A. Samulewicz  IIIa, J. Tuszyńska  IIIa, M. Zielińska Id. (TG)

            • Apel porządkowy

            • Dzisiaj w szkole odbył się apel porządkowy, podczas którego Dyrektor Pani Ewa Kijora przypomniała wszystkim uczniom zasady, którymi kieruje się placówka w celu utrzymania bezpieczeństwa. Uczniowie z uwagą wysłuchali porad i wskazówek dotyczących zasad bezpiecznego zachowywania się w szkole podczas przerw międzylekcyjnych, przed i po lekcjach. Nauczyciele uczulili uczniów na zachowanie wszelkich środków ostrożnści nie tylko w szkole, ale również w domu i na podwórku.(enb)

               

            • Karnawał to taniec zabawa...

            • W środę 11 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0 – III. Starsi uczniowie bawili się dzień później, tj. 12 lutego. Były to dni oczekiwane z ogromną niecierpliwością przez wszystkich. Za sprawą kolorowych serpentyn i balonów górny hol  zamienił się w salę balową. Zjawiskowy wygląd  wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zapraszały Panie Dyrektorki – Ewa Kijora i  Eleonora Lewalska. Uczniów zaszczyciły swoją obecnością przedstawicielki Rady Rodziców – Panie Dorota Rzemińska i Lucyna Suchocka. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów.

              Zorganizowano szereg konkursów, m.in. na najpiękniejszy strój karnawałowy. Uczniowie brali też udział w konkursach sprawnościowych. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki dzieci bawiły się znakomicie! Miłą niespodzianką okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.  
              Radzie Rodziców i wszystkim pomagającym Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc  podczas organizacji zabawy dla naszych uczniów. (KZ, enb)

            • Zapraszamy na zabawę karnawałową

            • Zabawa karnawałowa dla uczniów klas I - III odbędzie się  11.02.2015 r. od godz. 15.30 do 17.00, zaś  dla uczniów klas IV - VI następnego dnia, czyli 12.02.2015 r. od. godz. 16.00 do 18.00. (KZ)

          • Języki obce na wesoło
            • Języki obce na wesoło

            • Dzisiaj w naszej szkole  odbyły się zajęcia feryjne pn. Języki obce na wesoło. Prowadzącymi spotkanie byli: Ewelina Niścigorska-Bojarska oraz Łukasz Leszczyński. W ramach zajęć uczniowie rozwiązywali różnorodne karty pracy zawierające rebusy, krzyżówki, łamigłówki językowe wykorzystując wiedzę nabytą w szkole, wzbogacali swoje słownictwo, a podczas językowych gier dydaktycznych pojawiły się również elementy rywalizacji, co bardzo przypadło uczniom do gustu.

            • Wycinanie w styropianie

            • W dniu 29.01.2015r. uczniowie uczestniczyli w zajęcia ,,Wycinanie w styropianie”, gdzie projektowali, a następnie wycinali w styropianie dowolnie wybrany  przez siebie wzory. Dziewczynki wybierały postacie z bajek, chłopcy zaś zdecydowanie woleli herby klubów piłkarskich. Następnie wszyscy malowali swoje prace farbami. W czasie zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, a także mieli możliwość poznania nowej techniki - praca ze styropianem.

              Zajęcia prowadziły: Teresa Gierszyńska, Anna Falkowska, Zyta Sadowska  i Agnieszka Katryńska.

            • Kurs pierwszej pomocy

            • Każdy z nas powinien potrafić nieść pomoc innym w czasie wypadków.

              Dziś uczyliśmy się sposobu udzielania pomocy poszkodowanym podczas pozorowanych sytuacji np. krwawienia z nosa, omdlenia, oparzenia, złamania. Ćwiczyliśmy pozycje autoprzetoczeniową i boczną. Zastosowaliśmy chustę trójkątną  i koc termiczny. Nauczyliśmy się komunikatu wzywania pomocy dzwoniąc pod nr 999 lub 112 (w pozorowanych sytuacjach).

              W miłej atmosferze spędziliśmy czas będąc raz ratownikiem innym razem poszkodowanym. Czas ferii można wykorzystać na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

              W zajęciach uczestniczyło 16 uczniów. Kurs poprowadziła Pani Wioletta Bączek –Samulewicz – opiekun Szkolnego Koła PCK.

               

            • Najmłodsi uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka

            •  

              Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych grup: „Skrzaty”, „Nutki” i „Pszczółki”Spotkanie było bardzo rodzinne i sympatyczne. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Elżbiety Wiśniewskiej, Danuty Zdunkowskiej i Gizeli Moczadło. Pośród licznych wierszy i piosenek nie zabrakło również atrakcyjnego tańca oraz inscenizacji pt. ”Cztery pory roku”. Babcie i dziadkowie wraz z wnukami brali udział w konkursach, które wprowadziły wiele radości do rodzinnego spotkania. Wspólnie tańczono do melodii „Kaczuchy”. Babcie wykazywały się dużą sprawnością w zwijaniu wełny na czas, a dziadkowie w odpinaniu klamerek przypiętych wcześniej do babcinych bluzek.Zaproszeni goście zostali obdarowani upominkami. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Ewa Kijora, która również złożyła zacnym gościom życzenia w dniu ich święta.Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W miłym nastroju i pełni pozytywnych wrażeń goście rozchodzili się do swoich domów.(KZ)