• Aktualności

          • Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji
            • Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

            • Grupa uczniów klas IV – VI spotkała się z Oficerem Prasowym  Sierż.Szt. Ludmiłą Mroczkowską w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Dzieci zapoznały się z danymi statystycznymi na temat nowomiejskiej policji oraz stanu bezpieczeństwa w  powiecie. Uczniowie mieli okazję poczuć się policjantami np. założyli kamizelkę kuloodporną, czapkę policjanta.  Obejrzeli elementy umundurowania i wyposażenia funkcjonariusza. Zwiedzili komendę. Mieli okazję zapoznać się z pracą technika kryminalistyki oraz  z pracą poszczególnych wydziałów. Dowiedzieli się, jakie działania podejmowane są na rzecz bezpieczeństwa ludności w mieście i powiecie. Pomysłodawcami spotkania byli uczniowie klasy VI b, niektórzy z nich wiążą swoją przyszłość z tym zawodem. Pomysł pomogli zrealizować nasi nuczyciele - Wioletta Bączek – Samulewicz, Magdalena Ewertowska i Jarosław Kamiński. (enb)

          • Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole
            • Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole

            • W dniach 22 – 24.03.2017 r. odbywały się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie klas I-VI pod opieką nauczycieli uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych w hali MOSiR, a następnie udawali się do kościoła na Eucharystię. W piątek odbyła się Droga Krzyżowa oraz sakrament pokuty dla klas IV-VI.
              Rekolekcje prowadzili księża pallotyni: ks. Tomasz Idczak z Gdańska i ks. Jarosław Radzik z Częstochowy. Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem: „W radości do Jezusa”. Ks. Tomasz w swoich naukach mówił o znaczeniu krzyża w życiu chrześcijanina oraz o potrzebie nawrócenia. Przybliżył słuchaczom postać św. Brata Alberta, który dla każdego człowieka chciał „być dobry jak chleb”. Dużo radości i zaangażowania wnosiły piękne śpiewy prowadzone przez rekolekcjonistę. Na koniec w imieniu społeczności obydwu nowomiejskich szkół podstawowych uczniowie podziękowali kapłanom za wspaniałe rekolekcje. (enb)

          • Przyszła wiosna! Warsztaty w Starostwie Powiatowym
            • Przyszła wiosna! Warsztaty w Starostwie Powiatowym

            • Przedstawiciele  klas IV – VI uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym przeprowadzonym przez pana Krzysztofa Puwalskiego - Naczelnika Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie dowie-dzieli się o stanie przyrody naszego powiatu. Dokonali analizy danych liczbowych dotyczących środowiska miasta i regionu. Scharakteryzowali budki lęgowe dla poszczególnych gatunków ptaków oraz obejrzeli interesującą prezentację na ten temat. Przeprowadzili dyskusję na temat stanu lasów, jezior, rzek powiatu. Uczniowie otrzymali budkę lęgową dla szkoły.  Pomysłodawcami i organizatorami spotkania byli nauczyciele z naszej szkoły: Jarosław Kamiński, Magdalena Ewertowska i Wioletta Bączek – Samulewicz.(enb)

               

          • Sport i Przyjaźń 2017
            • Sport i Przyjaźń 2017

            • 17.03.2017 roku w hali „Olimpii” Grudziądz odbyły się Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne „Sport i przyjaźń 2017” W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn: Toruń, Chełmno, Nowe Miasto Lubawskie oraz 3 grupy z Grudziądza.

              W składzie reprezentacji Nowego Miasta Lub. znalazły się szkoły podstawowe i gimnazjalne powiatu nowomiejskiego. Wśród szkół podstawowych nie mogło zabraknąć  lekkoatletów z naszej szkoły. Bardzo dobrze zaprezentowali swoje możliwości osiągając czołowe miejsca i zdobywając wiele punktów dla nowomiejskiej drużyny. Do sukcesów zaliczyć trzeba:

              1 miejsce Oliwiera Zdanowskiego w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm oraz Dawida  Szpanelewskiego w biegu na 300 m z czasem 42.50 s. 2 miejsce zajął Nikodem Zakrzewski w skoku w dal na odległość 4,59 m, a 5 miejsce Maksymilian Deredas w biegu na 1000 m z czasem 3,32 minut. Wśród startujących  byli jeszcze Oktawia Straus, która z czasem 55,54 s na 300 m poprawiła swój rekord życiowy oraz w biegu na 60 m Nadia Grochowalska  i Marcin Woldan.Na szczególne wyróżnienie i pochwałę zasłużyły dziewczęta z klas IV, które rywalizowały z zawodniczkami z klas VI często też z nimi wygrywając.3 miejsce w biegu na 600 m wywalczyła Małgosia Milewska z czasem 2,16,. Tuż za nią na 4 miejscu uplasowała się Julia Dembińska, a 6 miejsce przypadło Julii Zielińskiej. Bardzo dobrze pobiegła też na 60m Kamila Ławicka, która z czasem 9,44 wygrała swój bieg eliminacyjny i zakwalifikowała się do finału.
              Życzymy wszystkim zawodnikom sukcesów w nadchodzącym sezonie. (KZ)

          • Wiosna w oddziałach przedszkolnych
            • Wiosna w oddziałach przedszkolnych

            • Dzisiaj  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych: Skrzaty, Wesołe Nutki, Pszczółki i Misie powitały wiosnę. Panie przygotowały dla nich moc atrakcji. Maluchy słuchały opowiadań o wiośnie, poznały  obrzędy  i  zwyczaje związane z jej powitaniem oraz zmiany w przyrodzie zwiastujące jej przyjście. Dzieci przygotowały wiosenne śniadanie. Wielką radość przyniosło im  dekorowanie kanapek warzywami. Po śniadaniu z opiekunkami  udały się na spacer wokół szkoły. Szukały listów i kukiełek „Pani Wiosny” oraz rozwiązywały zagadki. Wszyscy głośno i donośnie śpiewali o nadejściu tej pięknej pory roku.  Zadowolone  i radosne maluchy  wróciły  do swoich sal, gdzie bawiły się przy dźwiękach muzyki. Dzień był bardzo udany i przyniósł wszystkim  wiele  radosnych chwil. (KZ)

          • Akademia Dobrych Manier
            • Akademia Dobrych Manier

            • W Pierwszym Dniu Wiosny społeczność naszej szkoły spotkała się pod hasłem „Akademia Dobrych Manier”.  Był to element realizowanego projektu edukacyjnego „Między Nami” wynikającego z problemu priorytetowego na bieżący rok szkolny, który dotyczy niezadawalających relacji interpersonalnych wśród uczniów. Impreza miała na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego. Rano wszyscy uczniowie z  klas I – III, rodzice i wychowawcy  spotkali się w sali gimnastycznej. Każde dziecko wcześniej w klasie  przygotowało medal dobrego zachowania, którym ozdobiło swoje ubranie. Po powitaniu  uczestników imprezy  odczytano list, który do dzieci napisała wiosna. W oczekiwaniu na jej przyjście wszyscy brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Teleturniej „Jak się zachować” nie był dla nikogo problemem, ponieważ wszyscy uczestnicy odpowiadali poprawnie na zadawane pytania.  Najwięcej radości i emocji przyniosły dzieciom zabawy sprawnościowe „Kodeks dobrego zachowania” , „Drzewko kulturalnego ucznia” i „Uśmiechnięty balonik”.  W wiosennych  konkurencjach bardzo dzielnie pomagały mamy, których zadaniem było układanie i  naklejanie  określeń potrzebnych do utworzenia kodeksów i drzewek. Przedstawiciele z każdej klasy recytowali wiersze na temat dobrych manier na co dzień. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Przy dźwiękach piosenki „Maszeruje wiosna” wszystkim robiło się radośnie i wiosennie. Po pierwszej części spotkania uczniowie udali się do klas na krótką przerwę. Pod kierunkiem nauczycieli wykonali słoneczka  - ilustracje graficzne do wiersza „Dobre zwyczaje”. Po przerwie przeszli  do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali swoje prace. Przy radosnych okrzykach powitaliśmy długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę.  Na zakończenie dnia uczniowie pod opieką   wychowawców i rodziców udali się na boisko szkolne, gdzie wzięli udział w grach zespołowych. Uczniowie klas IV - VI  przez kilka tygodni opracowywali wybrane zagadnienia z „Wielkiej księgi savoir- vivre`u” tzn. nienaganne maniery, stylowe zachowanie,  ujmujący wygląd i wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi.  Klasy IV-VI przedstawiały  zasady grzecznościowe, scenki dramowe obrazujące kulturalne zachowanie w różnych miejscach, recytowały wiersze „ABC dobrego wychowania”. Dużo wysiłku włożyły w przygotowanie plakatu propagującego kulturalne współżycie z ludźmi. Ważne było zaprezentowanie właściwego  stroju na różne okazje, bo dbanie o wygląd zewnętrzny to  ważny element dobrego wychowania. Rywalizowano w duchu fair play, a różnice punktowe miedzy klasami były znikome.  Na podium znalazły się:  I miejsce-  klasa Vb –wychowawca E. Niścigorska-Bojarska, II miejsce- VIa wychowawca L. Ben Nasr i III miejsce klasa IVa wychowawca A. Lendzion.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne prezentacje.   Nad całością czuwały I. Światkowska i L.  Ben Nasr, J. Wiśniewska i K. Zapałowska, a  pamiątkowe zdjęcia wykonała pani M. Lewalska.

              Musimy zrozumieć, że właściwe zgodne z ogólnie przyjętymi normami zachowanie ma wpływ na nasze życie, a osoby znające i przestrzegające zasad bon ton są zawsze lubiane, cenione i szanowane. (KZ)

               

          • Przedstawicielka straży pożarnej w naszym przedszkolu.
            • Przedstawicielka straży pożarnej w naszym przedszkolu.

            • Wczoraj mieliśmy zaszczyt gościć w oddziałach przedszkolnych panią Monikę Gurzyńską, która należy do Ochotniczej Straży Pożarnej. Ubrana w strój bojowy, przeczytała w każdej z grup zerowych bajkę Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem?”. Dzieci wpatrzone w gościa z uwagą wysłuchały utworu, który stał się inspiracją do dalszej dyskusji na temat pracy strażaka. Pani Monika szczegółowo odpowiedziała na każde pytanie, które zadały dzieci, np. Czy każdy może zostać strażakiem?, Co trzeba zrobić, by nim zostać?, W jakim wieku można rozpocząć pracę w zawodzie strażaka? Przedszkolaki błyskawicznie przeliczyły, że za 9 lub 10 lat mogą rozpocząć pracę jako strażacy. Podczas spotkania nie zabrakło również prezentacji stroju strażackiego, przymierzania pasa, hełmu strażackiego, dokładnego obejrzenia prądownicy, a także rozwijania węża strażackiego na korytarzu szkolnym. Pani Monika Gurzyńska poinformowała słuchaczy jak należy zachować się podczas alarmu przeciwpożarowego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Były zachwycone spotkaniem z Panią Strażak i deklarowały, że kiedyś też będą pełnić taką funkcję. Serdecznie dziękujemy za cenną lekcję. (enb)

               

          • Wiosenne wierszowanie w naszej szkole
            • Wiosenne wierszowanie w naszej szkole

            • Tradycją w naszej szkole stał się konkurs recytatorski. W tym roku otrzymał nową nazwę - "Wiosenne wierszowanie". Uczniowie klas IV-VI, którzy kochają poezję mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali  te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników.  Jury w skład którego weszły polonistki z naszej szkoły - panie Anna Lendzion i Ewelina Niścigorska-Bojarska miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców. Bezkonkurencyjna okazała się Amelia Józefowicz z klasy IVa, która recytowała wiersz Marii Konopnickiej „Sposób na laleczkę” i zajęła I miejsce. Reprezentant klasy Vb, Damian Dembiński, zajął II miejsce. Zachwycił jury swoją interpretacją „Wędrówki” Danuty Wawiłow. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy Va Zuzanna Zielińska, która zaprezentowała wiersz „Gdzie jest wiosna” Danuty Gellnerowej. Wyróżniono Sandrę Liszewską z klasy VIc, Oliwię Florenc, reprezentantkę klasy Vb oraz Oliwię Wiśniewską z klasy Va. Zwycięzcy i wyróżnieni  otrzymali nagrody niespodzianki oraz dyplomy. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji. (enb)

          • Projekt ogólnopolski "Lekki Tornister"
            • Projekt ogólnopolski "Lekki Tornister"

            •  W lutym  i marcu  w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia w ramach ogólnopolskiego  projektu „Lekki Tornister”. Celem projektu było przekazanie uczniom podstawowej  wiedzy na temat profilaktyki wad postawy.  Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do zadań wykonywanych na zajęciach w szkole  i w domu. Szczególnie zadanie domowe  z ważeniem pustego i pełnego plecaka wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie.  Mali uczestnicy   projektu z  zaangażowaniem wymieniali między sobą wyniki pomiaru wag wykonywanych w   kolejnych dniach tygodnia.W szkole pod kierunkiem nauczycielek dzieci sprawdzały zawartość swoich plecaków,   a następnie przystępowały  do ich ważenia.  Okazało się, że znaczna część plecaków była za ciężka, co stało się powodem dyskusji na temat tego, co jest w nich niezbędne, a co powinno zostać wypakowane.Duże zainteresowanie wzbudziło słuchowisko: „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”. Dzieci bardzo żywo reagowały na humorystyczne fragmenty oraz przekazane  częste błędy  w pakowaniu tornistra, porównywali ze swoim spakowanym tornistrem. Doszło    do porównywania  wyglądu plecaków i tornistrów, długości i szerokości szelek.Wychowawczynie  zapoznały dzieci z  10 zasadami zdrowego kręgosłupa i przekazały  je w formie papierowej rodzicom. Na zajęciach wychowania fizycznego i podczas przerw  wszyscy aktywnie wykonywali ćwiczenia  i uczestniczyli w  zabawach  ruchowych  sprzyjających  prawidłowej postawie. Ponadto przeprowadzono ćwiczenia w przyjmowaniu prawidłowej postawy podczas stania  i siedzenia. Na zajęciach plastycznych dzieci wybraną techniką ozdabiały i wycinały plecaki  z papieru, które umieszczono na wystawce w kąciku klasowym.Uczniowie chętnie też pracowali z kartą zadań, która wypełniona była ciekawymi  rozrywkami umysłowymi.  Szczególną uwagę przyciągała kolorowa szata graficzna, która   w zdecydowany sposób wpłynęła na atrakcyjność zadań.Dzięki realizacji projektu uczniowie wiedzą, jak prawidłowo spakować i nosić tornister  i dlaczego wkładanie do niego zbędnych rzeczy może być szkodliwe dla ich kręgosłupa. Szkolna koordynatorka projektu Katarzyna Zapałowska dziękuje wszystkim, którzy   zaangażowali  się w realizację zadań.(KZ)

          • Lekcja historii regionalnej
            • Lekcja historii regionalnej

            •       „…abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.     Jan Paweł II (Kraków, 1979)
               

              Patron naszej szkoły Jan Paweł II w cytowanych słowach wskazał znaczenie i konieczność rozwoju człowieka w oparciu o historię swojej rodziny, wspólnoty lokalnej oraz o tradycję narodu, z którego wyrasta. Swoją małą ojczyznę poznawały dziś klasy czwarte podczas niezwykłej lekcji historii na temat: „Nowe Miasto wczoraj i dziś”. Poprowadził ją p. Krzysztof Kliniewski, znany regionalista. Oglądając dawne fotografie uczniowie odgadywali nazwy ulic oraz porównywali je z obecnym wyglądem. Wykazali się dużą spostrzegawczością i znajomością swojego miasta. Z zainteresowaniem obserwowali zabawy dzieci zarejestrowane blisko sto lat temu na taśmie filmowej. Uczniowie poznali dawną funkcję rynku jako placu targowego oraz wygląd kościoła, kina i innych ważnych budynków przed niemal wiekiem.
              Ta interesująca lekcja historii regionalnej wpisała się w realizację programu wychowania do wartości. Świadomość przeszłości i własnych korzeni ma duże znaczenie w życiu człowieka. Podkreślał to nasz Patron Jan Paweł II wspominając swoją młodość w Wadowicach, gdzie kształtowała się Jego osobowość.
              Nasi uczniowie poznają historię Nowego Miasta  w ramach działań zmierzających do zdobycia certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu”. Podczas lekcji obecny był dyrektor szkoły Jerzy Resicki oraz wicedyrektor Eleonora Lewalska, a spotkanie zorganizowały panie Elżbieta Lewandowska i Katarzyna Ornowska. (enb)

               

          • Wojewódzkie Halowe Zawody w Skoku Wzwyż i Pchnięciu Kulą
            • Wojewódzkie Halowe Zawody w Skoku Wzwyż i Pchnięciu Kulą

            • Dzisiaj w nowomiejskiej hali sportowej MOSiR odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody w Skoku Wzwyż i Pchnięciu Kulą. W imprezie startowało ponad 150 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są to zawody organizowane przez Nowomiejski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, które na stałe zadomowiły się w kalendarzu imprez. W zawodach nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Piątka naszych zawodników pod opieką n-la wych. fiz. Zbigniewa Gołębiewskiego godnie zaprezentowała swoje możliwości. W swoich konkurencjach uplasowali się na czołowych miejscach. W skoku wzwyż I miejsce wywalczyła Maja Antoszewska z wynikiem 130 cm. Razem z Mają skakała Oktawia Straus z klasy V, która uplasowała się na 3 miejscu ze skokiem na wysokość 120 cm . W kategorii skoku wzwyż chłopców 2 miejsce zdobył Dawid Szpanelewski z wynikiem 140 cm, a 3 miejsce (rok młodszy) Oliwier Zdanowski ze skokiem na wysokość 135 cm. W pchnięciu kulą 4 kg., jako najmłodszy rywalizujący w tej dyscyplinie, Miłosz Moczadło, uplasował się na 9 miejscu, co bardzo dobrze wróży na przyszły rok. (enb)

               

          • Miejski Konkurs Ortograficzny
            • Miejski Konkurs Ortograficzny

            • Dzisiaj w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny – eliminacje do konkursu powiatowego „O Złote Pióro Starosty”. Nagrody i dyplomy w konkursie ufundował Burmistrz Miasta Józef Blank.
              Do ortograficznych zmagań na szczeblu miejskim przystąpili uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta, którzy wcześniej zmierzyli się z meandrami polskiej ortografii podczas konkursu na szczeblu szkolnym i napisali dyktanda najlepiej.
              Celem konkursu, zorganizowanego przez Urząd Miasta, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Tekst dyktanda odczytała Magdalena Lemanowska – nauczycielka języka polskiego z nowomiejskiej „Jedynki”, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Anita Leliwa i Ewelina Niścigorska-Bojarska – polonistki z nowomiejskich szkół podstawowych. Treść dyktanda została wylosowana przez jedną uczestniczkę konkursu, z przygotowanych wcześniej zestawów. Dyktando, które napisali uczniowie, było naprawdę trudne, ale poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursu był na tyle wysoki, że w ogólnym rozrachunku wypadło bardzo dobrze. Po sprawdzeniu prac jury wyłoniło laureatów.
              I miejsce zajęła Patrycja Chmielewska, II – Maciej Ławicki – oboje z nowomiejskiej „Dwójki”, a na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Groszewska – uczennica z nowomiejskiej „Jedynki”.
              Nagrody oraz dyplomy laureatom Miejskiego Konkursu Ortograficznego wręczyli: Burmistrz Miasta Józef Blank i Dorota Osińska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta.
              Dyrektor szkoły Jerzy Resicki podziękował uczniom za przybycie, złożył wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje i życzył dalszych sukcesów na niwie ortografii.
              Podsumowując tegoroczną edycję konkursu, Burmistrz Józef Blank pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom za udział, jednocześnie wyraził nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w następnych latach.
              Organizatorami konkursu były nauczycielki z nowomiejskiej „Jedynki”. (enb)

               

          • Powrót w Krainę Baśni
            • Powrót w Krainę Baśni

            • Dzisiaj mury naszej szkoły odwiedzili   artyści scen Wybrzeża. Przygotowali dla dzieci  z oddziałów przedszkolnych i uczniów  klas I – III przedstawienie "Powrót w Krainę Baśni". Postacie ze znanych  i lubianych bajek zaprosiły dzieci  do wspólnej zabawy. Razem odwiedziły  Liska Chytruska, Kasię, co gąski zgubiła, piracki statek i załogę, szpiega z Krainy Deszczowców. Wraz z aktorami śpiewały, tańczyły i przeżywały kolejne  niezwykłe przygody. Dla naszych najmłodszych uczniów była to świetna zabawa i lekcja obcowania ze sztuką. (KZ)

          •  KONKURS MEDITEST
            • KONKURS MEDITEST

            • Ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Meditest, którego celem  jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie  świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Uczniowie rozwiązali test składający się z 30 pytań. Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów i następujące nagrody za  osiągnięte wyniki tj.:

              - za zajęcie 1 miejsca - metalowe dyplomy grawerowane oraz nagrody książkowe

              - za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe

              - za zajęcie miejsca od 6 do 15 - dyplomy wyróżnienia.

              Uczennica Zuzanna Anna Dąbrowska z kl.Vb uplasowała się w ogólnopolskim rankingu w swojej kategorii na 4 miejscu, więc uzyskała tytuł laureata. Cieszymy się bardzo i gratulujemy. Paweł Kowalczyk z klasy VIa zajął 15 miejsce otrzymując dyplom wyróżnienia.  Aleksandrze Zielińskiej zabrakło 2 punktów  do wyróżnienia. Małgosia Wiśniewska była 18, Ksawery Kuczkowski i Kamil Zalewski zajęli miejsce 25, Damian Dembiński 28, natomiast Oktawia Straus 29.

              Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowała Irena Światkowska. (KZ)

          • Zbiórka surowców wtórnych
            • Zbiórka surowców wtórnych

            • W czwartek 9 marca odbędzie się zbiórka makulatury, aluminium i nakrętek. Zachęcamy do selektywnej zbiórki odpadów, gdyż recykling to ogromna korzyść dla środowiska i gospodarki. (KZ)

          • "Skrzaty" urządziły w szkole Tłusty czwartek!
            • "Skrzaty" urządziły w szkole Tłusty czwartek!

            • Tłusty czwartek był świetną okazją do pokazania umiejętności "kulinarnych", które niewątpliwie posiadają dzieci z oddziału przedszkolnego "Skrzaty". Pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, Pani Anny Dembowskiej, wykonały własnoręcznie pączki, które wyglądały jak prawdziwe, a nauczyciele, którzy zostali nimi poczęstowani, reagowali szerokim uśmiechem i byli bardzo zdziwieni, ponieważ wyglądały tak, jakby przyjechały prosto z cukierni. Dzieci miały ogromną frajdę podczas grupowej akcji "Tłusty czwartek" i z pewnością na długo zapamiętają to wydarzenie. Nie zabrakło również prawdziwych słodkości dla małych "cukierników". Przygotowanie pączków przez dzieci było nie tylko świetną zabawą plastyczną doskonalącą umiejętności manualne, ale także doskonałym sposobem na integrację grupy. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w akcję, a podczas "obchodu" klas miały okazję poznać innych uczniów i nauczycieli. (enb)

          • Powiatowy turniej dwójek siatkarskich
            • Powiatowy turniej dwójek siatkarskich

            • W dniu 21.02.2017 roku na hali sportowej Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Kurzętniku odbyły się powiatowe finały w mini piłkę siatkową dla klas IV. Są one kwalifikacjami do finału wojewódzkiego. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych z: Mroczna, Zwiniarza oraz po dwie drużyny z Kurzętnika i  Nowego Miasta Lubawskiego. Nasze miasto   reprezentowały   dwie drużyny ze szkoły  pod opieką n-la wf pana Zbigniewa Gołębiewskiego. W reprezentacji dziewcząt wystąpiły: Julia Dembińska, Małgorzata Milewska, Kamila Ławicka oraz Zuzanna Szczepańska, a drużynę chłopców reprezentowali: Karol Mroczkowski, Denis Shepetun, Maksymilian Rogalski oraz Wiktor Kempiński. Ostatecznie dziewczęta uplasowały się na III miejscu, a chłopcy zajęli I miejsce i uzyskali awans do następnej rundy kwalifikacji wojewódzkich. Życzymy im dalszych sukcesów. (KZ)

          • Zapraszamy rodziców uczniów klas III i VI na spotkanie z dyrektorem!
            • Zapraszamy rodziców uczniów klas III i VI na spotkanie z dyrektorem!

            • W związku z podjęciem przez Radę Miasta w dniu 14.02.2017r. Uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, a co za tym idzie planowanym kontynuowaniem nauki przez niektóre klasy III i VI nauki w Szkole Podstawowej Nr 3 powstałej w wyniku przekształcenia gimnazjum - informuję o spotkaniu rodziców klas III i VI z dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w dniu 23.02.2017r o godzinie 17.00 na górnym holu. Następnie odbędą się spotkania w klasach. (enb)