• Podsumowanie wyników konkursu zbiórki surowców wtórnych

• W kategorii makulatura:

I miejsce – klasa Vc – wych. I. Światkowska2216kg / 123kg na 1 ucznia

II miejsce – klasa VIb- wych. M. Lemanowska2097kg / 70kg na 1 ucznia

III miejsce – klasa IVb- wych. J. Małek-Kamińska 1124kg/ 49kg na 1 ucznia

W kategorii aluminium:

I miejsce 0 III – wych. M. Mamińska14,5kg / 0,6kg  na 1 ucznia

II miejsce- VIIIb – wych. W. Bączek-Samulewicz  7,3 kg/ 0, 37kg na 1 ucznia

III miejsce – Vc – wych. I. Światkowska  2,7kg / 0,15kg na 1 ucznia

Główną nagrodę tzn. wycieczkę wygrała klasa Vc- gratulujemy!!!!!

Dzięki recyklingowi tylko jednej tony papieru oszczędzamy:

• od 2,3 do 7 metrów sześciennych miejsca na składowisku odpadów (a zatem: przestrzeni na naszej planecie),
              • 4200 kWh energii (taka ilość energii jest wystarczająca do ogrzania mieszkania przez około pół roku!),
              • 26 500 litrów wody (każdy człowiek potrzebuje 2 litrów wody dziennie, zatem ilość wody zaoszczędzonej dzięki recyklingowi papieru starczyłaby jednej osobie na około 36 lat!),
              • 1476 litrów ropy.

To korzyści, jakie przynosi wszelkiego rodzaju ponowne przetwarzanie papieru.

• zmniejszenia zużycia energii o 75%,
              • ograniczenia zanieczyszczeń powietrza o 74%,
              • ograniczenia ścieków przemysłowych o 35%,
              • ochrony drzew i lasów przed wycięciem / 17 drzew – 1 tona makulatury/

W 2017 roku ilość odpadów komunalnych ( ponad 11 milionów  ton) wytworzonych w całym kraju wzrosła o 2,7 proc. w porównaniu do poprzedniego roku - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Na jednego mieszkańca Polski przypadało średnio 312 kg zebranych odpadów komunalnych. Zbiórka selektywna dotyczy tylko 25% odpadów. Społeczność  SP1 stara się segregować odpady.

Serdecznie dziękujemy uczniom, a szczególnie ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę surowców wtórnych. Zebraliśmy ponad  9 ton makulatury, 25 kg aluminium i 416 kg baterii. To dla środowiska wielki dar. (JMK)

• Dzień dziecka u przedszkolaków

• Dzień Dziecka to bardzo radosny czas dla wszystkich milusińskich, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W tym roku obchodziliśmy go na sportowo. Dla dzieci  zostały przygotowane różne konkurencje, tak, aby każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. Maluchy miały okazję uczestniczyć w biegu z jajkiem, wyścigu w workach, przejściu po specjalnej macie sprawnościowej oraz przejściu przez tunel. Wszystkie przedszkolaki bawiły się znakomicie, chętnie brały udział w  zabawach, kibicując sobie nawzajem. Na koniec  otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zmęczone, ale zadowolone wracały do domów, mamy nadzieję, że wrażenia z tego dnia na  długo pozostaną w ich pamięci. (AG)