• Aktualności

          • Zapraszamy na wywiadówki.
            • Zapraszamy na wywiadówki.

            • Uprzejmie informujemy, iż 14 grudnia 2016 roku (środa) odbędą się wywiadówki, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

              16.30-17.15 - wywiadówka dla Rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

              17.15 - spotkanie dyrektora z Rodzicami na górnym holu

              17.30-18.15 - wywiadówka dla Rodziców uczniów klas IV-VI

              Rodziców uczniów klasy Ib zapraszamy na godzinę 17.00.

              Bardzo prosimy o przybycie rodziców, ponieważ będą omawiane ważne sprawy dotyczące szkoły!

              (enb)  

               

          • Nasze Mikołajki.
            • Nasze Mikołajki.

            • Dzisiaj odbyły  się  w  naszej  szkole  Mikołajki. Już od rana Święty Mikołaj, w którego wcielił się nasz Pan Dyrektor Jerzy Resicki częstował wszystkich przybywających do szkoły cukierkami. Witał serdecznym uśmiechem i mikołajowym "Ho ho hoooo". Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się na górnym holu. Uczniowie z klas IV-VI przebrani w  świąteczne  stroje wybrali  reprezentantów swoich klas, którzy  wzięli udział  w  konkursie  na  najładniejsze  mikołajkowe  przebranie. Jury  w  składzie  Pan  Dyrektor  Jerzy  Resicki, Pani  Wicedyrektor  Eleonora  Lewalska  i  Przewodnicząca  Rady  Rodziców – Pani  Anna  Moczadło  uznało, że  bezkonkurencyjna  w  tej  kategorii  okazała  się  reprezentantka  klasy  VIb Aleksandra  Lendzinowska, która  przebrała  się  za  prezent. W  konkursie  na  najładniejszą  bombkę  zwyciężyła  klasa  VI a. Zwycięską  bombkę – aniołka  wykonała  Katarzyna  Polak. Zwycięzcy  otrzymali  nagrody  ufundowane  przez  Radę  Rodziców. Mikołajki, w bardzo szczególny sposób, uczciły również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które ustroiły wielometrowym łańcuchem jedną z choinek znajdujących się na przyszkolnym boisku. Wspaniałą niespodzianką była wizyta Mikołaja, który przybył do dzieci ze swoimi pomocnikami - Elfem i Śnieżynką. Święty przyjechał na świątecznie ozdobionych saniach zaprzężonych w konia. Już z daleka słychać było dzwonki, które radośnie dźwięczały i wywoływały uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. W wielkim worze przywiózł słodycze i zaprosił wszystkie dzieci na popołudnie na rynek nowomiejski, na którym przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Mikołajki były bardzo udane i na długo pozostaną w naszej pamięci. (enb)

          • Lekcje biblioteczne dla najmłodszych.
            • Lekcje biblioteczne dla najmłodszych.

            • Od 29.11.2016 r. do 09.12.2016 r. we wszystkich grupach przedszkolnych odbywają się lekcje biblioteczne, które prowadzą panie: Lucyna Lewon oraz Aneta Bielaszka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Celem zajęć jest kształtowanie i rozwijanie w dzieciach zainteresowania książką. Podczas zajęć wykorzystywane są książki: Hervé Tullet : „Naciśnij mnie”; „Książka z dziurą”, „Kolory” oraz suplement do książki Iwony Chmielewskiej: „W kieszonce”. Wszystkie dzieci z ciekawością i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. (enb)

          • Świąteczne otwieranie serc!
            • Świąteczne otwieranie serc!

            •  

              Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszej szkole

              PRZEDŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY

                               akcja trwa od 21 XI 2016 r. do 12.XII 2016 r., a jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych,

              które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

              Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

              (zbiórka słodyczy w salach: 16, 24 i 45)

                                                                                                                                

          • Wieczornica - podsumowanie projektu „ Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”
            • Wieczornica - podsumowanie projektu „ Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”

            • Listopad jest miesiącem, w którym zaznaczone są dwie ważne daty w kalendarzu: Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W ramach  tych dni uczniowie  klas  starszych pisali opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i wiersze, w których zawarli refleksje literackie na temat tolerancji.Razem  z wychowawcami  przygotowali scenki  przybliżające sytuacje dotyczące empatii, szacunku, koleżeństwa i wzajemnej akceptacji. Tworzyli mapy mentalne, prace plastyczne na temat tolerancji we współczesnym świecie. Dnia 29.11.2016 r. odbyła się wieczornica, która była podsumowaniem szeregu  przedsięwzięć realizowanych w klasach IV – VI w ramach projektu „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Na wieczornicy  swoją obecnością zaszczycili nas  Kierownik Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Dorota Osińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Bożena Maciejewska, ks. Tomasz Zmuda - Trzebiatowski, Dyrekcja Szkoły oraz społeczność szkolna: rodzice, uczniowie i  nauczyciele. Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący ORU Kamil Gabiec. Dzieci w poetycki sposób wyraziły swoje myśli na temat inności, niepowtarzalności  i jednocześnie wyjątkowości każdego z nas. Podkreśliły, że należy być tolerancyjnym wobec  przekonań, poglądów, czyjegoś postępowania, ale granicą tolerancji jest zawsze dobro drugiego człowieka. Następnie przeprowadzono krótki warsztat. Poproszono zebranych o wrzucenie do skarbonki „monet życzliwych, dobrych słów” skierowanych do drugiego człowieka.  Wieczorne spotkanie uświetniły wokalistki ze szkolnego chóru „Bemolki”. Fragmenty autorskich wierszy, opowiadań, listów, kartek z pamiętnika na temat życzliwości  na co dzień przedstawili uczniowie. Zebrani goście przy ciepłej herbatce z zadumą i refleksją obejrzeli prezentację multimedialną „Bądźmy tolerancyjni”. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście. Dziękujemy wszystkim, którzy służyli  pomocą w realizacji projektu. (KZ)

          • Awans "Misiów"
            • Awans "Misiów"

            • 25 listopada 2016 roku w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii. Tego dnia dzieci z oddziału 3 i 4 - latków zostały pasowane na przedszkolaków. Oddział "Misiów" funkcjonuje w naszej placówce od bieżącego roku szkolnego. Uroczystość pasowania połączono z obchodami "Dnia Pluszowego Misia", który świetnie komponował się z 3 i 4 - letnimi "Misiami". Na początku uroczystości głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Eleonora Lewalska, która podkreśliła istotę tego ważnego wydarzenia, dodała otuchy najmłodszym artystom  przed ich występem oraz gratulowała rodzicom wspaniałych pociech. W części artystycznej 3 i 4 - latki przygotowane przez wychowawczynie p. Marzenę Cieplak i p. Katarzynę Trzebniak, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na przedszkolaków przy użyciu magicznej różdżki. Dzieci z pozostałych oddziałów przedszkolnych - "Skrzaty", "Wesołe Nutki" i "Pszczółki" pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Anny Dembowskiej, p. Danuty Zdunkowskiej i p. Marii Orłowskiej zadbały o oprawę wydarzenia prezentując wiersze, tańce oraz grę na instrumentach. Najmniejsze przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zwieńczeniem dnia był Bal Andrzejkowy dla dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych, podczas którego nie zabrakło wróżb, tańców, zabaw ruchowych, słodkiego poczęstunku oraz wspaniałej zabawy, uśmiechu i wielu wrażeń. (enb)

          • Koncert Majki Jeżowskiej
            • Koncert Majki Jeżowskiej

            • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców  wybrali się  na koncert znanej wokalistki estradowej Majki Jeżowskiej. Jak się okazało, potrafiła porwać do zabawy młodszych i starszych.  Największe przeboje artystki takie jak: "A ja wolę moją mamę", "Marzenia się spełniają" zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania i pląsania.  Najbardziej oczekiwanym przez dzieci  momentem było rozdawanie przez Majkę plakatów, płyt, zdjęć. Po koncercie  dzieci ustawiały się w długie kolejki po autograf artystki. (KZ)

          • Światowy Dzień Życzliwości
            • Światowy Dzień Życzliwości

            •      Od 17.10.2016 r. w naszej szkole jest realizowany projekt „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Podczas trwania projektu uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały  szereg działań. Głównym przesłaniem podjętych działań  było  kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka, uświadamianie najważniejszych wartości w życiu oraz wyrabianie umiejętności niesienia  pomocy innym. Światowy Dzień Życzliwości, który obchodziliśmy dzisiaj był wspaniałą okazją do podsumowania I etapu tego projektu.

              Realizację projektu zaczęliśmy od czytania dzieciom bajek terapeutycznych na temat tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie analizowali i oceniali zachowania bohaterów. Bajki czytała pani  Elżbieta Lewandowska i wychowawczynie oddziałów przedszkolnych.  Dzieci  pod kierunkiem  swoich pań układały  wiersze, rymowanki, komiksy nawiązujące  do idei projektu. Przygotowały kartki, na których umieściły wiele miłych słów    z  pozdrowieniami  i życzenia dla bliskich osób. Kartki  w kształcie serc, kwiatów i gwiazdek umieściły w „Workach dobrych słów” i powiesiły  na drzwiach sal lekcyjnych. Na zajęciach  dzieci z klas I – II i z oddziałów przedszkolnych  wykonały prace plastyczne na temat „Jestem życzliwy, uprzejmy i tolerancyjny”. Najpiękniejsze z nich   można podziwiać  na wystawie. Najmłodsi  aktywnie włączyli się również  w obchody Światowego Dnia Życzliwości. Myślą przewodnią  dnia było przekazanie ważnych  wiadomości na temat właściwego zachowania się w różnych sytuacjach oraz obdarzenie każdego dużą dawką serdeczności, życzliwości, uśmiechu i uprzejmości.  O godz. 12.00 uczniowie  udali się na happening, podczas którego połączyli  wcześniej przygotowane łańcuchy  życzliwości  i tolerancji. Tak utworzony bardzo długi i kolorowy łańcuch z imionami wszystkich dzieci zdobi „drzewka  życzliwych”. W obchody Światowego Dnia Życzliwości włączyła się dyrekcja szkoły, która towarzyszyła dzieciom i wychowawcom  podczas happeningu.   Mamy nadzieję, że  tolerancja i życzliwość na stałe zagoszczą w naszej szkole, ponieważ każdy dzień powinien być pełen uśmiechu i wzajemnej sympatii. Bądźmy zatem życzliwi  na co dzień, a nie tylko od święta. Panie Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka i Wioletta Bączek - Samulewicz  serdecznie dziękują wszystkich za pomoc w realizacji zadania. (KZ)

          • Zapraszamy Rodziców do szkoły
            • Zapraszamy Rodziców do szkoły

            • Serdecznie zapraszamy Rodziców do szkoły 23.11.2016 r. W tym dniu odbędą się konsultacje z nauczycielami i wychowawcami klas.

              klasy I - III od godz. 16.30 do godz. 17.00

              klasy IV - VI od godz. 17.00 do godz. 17.30

              klasa I a od godz. 16.00 do godz. 17.00 (zebranie)

              klasa I b od godz. 16.00 do godz. 17.00 (zebranie)

              24.11.2016 r.  - klasa V b  od godz.18.00 do 18.30 (sala nr 26).

          • Świetny wynik naszych uczniów w konkursie fotograficznym.
            • Świetny wynik naszych uczniów w konkursie fotograficznym.

            • Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Powiatowe Obchody Dnia Rzucania Palenia. Pięć reprezentacji uczniów naszej szkoły wykonało zdjęcia według własnego projektu pod hasłem „Mamo, Tato rzuć Palenie!”
              Spotkanie, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim uświetnił występ Wesołych Nutek i Skrzatów -  dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, które pod kierunkiem pań: Danuty Zdunkowskiej i Anny Dembowskiej przygotowały występ, podczas którego grały na instrumentach, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się dużą znajomością zagrożeń płynących z nałogu palenia papierosów oraz pokazały jak należy dbać o środowisko naturalne. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i upominkami.
              Kolejnym punktem podsumowania obchodów była prelekcja na temat szkodliwości palenia. Ostatnim zaś - podsumowanie powiatowych konkursów w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.
              W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Amelia Ćwiklińska, Agnieszka Świątkowska, Natalia Kwiatkowska i Weronika Tatulińska. Opiekunem była pani Wioletta Bączek–Samulewicz.
              Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Zuzanna Anna Dąbrowska, Zuzanna Dąbrowska, Lena Zdunkowska i Oktawia Straus. Opiekunką grupy była pani Ewelina Niścigorska-Bojarska. Zwycięzcom gratulujemy! (prezentowane zdjęcie pochodzi z konkursu - II miejsce) (enb)

               

          • II miejsce w Konkursie Wojewódzkim o Januszu Korczaku
            • II miejsce w Konkursie Wojewódzkim o Januszu Korczaku

            • Dzisiaj reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ksawery Kuczkowski, Mateusz Chełstowski, Kamil Gabiec oraz Bartek Zellma wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Januszu Korczaku, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Konkurs pod hasłem "Obrońcy Praw Dziecka" składał się z dwóch części: wiedzowej - Bartek, Kamil i Mateusz zmierzyli się z krzyżówką oraz odpowiedzieli na 8 trudnych pytań. Ksawery przystąpiłł do części literackiej konkursu. Napisał ciekawą pod względem treściowym i bezbłędną pod względem ortograficznym pracę, która została wysoko oceniona przez jury. Po podsumowaniu punktów nasza reprezentacja uplasowała się na II lokacie tuż za szkołą gospodarzy - SP nr 2. Utrzymaliśmy swój ubiegłoroczny wynik. Otrzymaliśmy statuetkę. To dla nas ogromny sukces. Uczniowie walczyli z dużym zaangażowaniem. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem drużyny była Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska (enb)

          • Goście z Guriewska w naszej szkole.
            • Goście z Guriewska w naszej szkole.

            • Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole delegację z Guriewska, miasta w Obwodzie Kalinigradzkim. Przedstawiciele tamtejszego samorządu w składzie: Siergiej Siergiejewicz Podolski - burmistrz Miasta Guriewsk, Wictor Wasiljewicz Kolomiet - naczelnik Administracji Terytorialnej w Guriewsku i Evdokia Sergewnia Zelanova - naczelnik Departamentu Edukacji Miasta,  wizytowali nasz nowy kompleks – Sportową Jagiellonkę, odwiedzili uczniów z oddziałów przedszkolnych, a także obejrzeli kilka sal lekcyjnych, m.in. salę komputerową. Następnie delegacja odwiedziła Przedszkole Miejskie należące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
              W niedalekiej przyszłości będziemy częściej gościć wschodnich sąsiadów, ponieważ nasze władze samorządowe podpisały umowę partnerską z przedstawicielami miasta Guriewsk. (enb)

          • Kręci się :-)
            • Kręci się :-)

            • W poniedziałek nasi uczniowie uczestniczyli w próbie bicia rekordów w kręceniu hula – hop oraz podbijaniu piłeczki pingpongowej. Do tych konkurencji zostali wybrani reprezentanci z klas IV – VI.
              Przy ogłuszającym dopingu klas uczennica z klasy VI c Ola Zielińska prawie 9 minut kręciła obręczą wygrywając konkurencję po zaciętej walce z Zuzanną Anną Dąbrowską z kl. V b.
              W konkurencji podbijania piłeczką pingpongową najlepszym okazał się reprezentant z kl. V b Maciej Kordalski.

              Rekordzistom gratulujemy. (enb)

          • Świetny wynik naszej szkoły na 47 Biegu Niepodległości
            • Świetny wynik naszej szkoły na 47 Biegu Niepodległości

            • Tradycyjnie 11 Listopada w rocznicę Odzyskania Niepodległości odbył się w Nowym Mieście Lubawskim „Bieg Niepodległości”. Patronat nad biegami sprawował Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, a organizacji w tym roku podjęli się wspólnie: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub „Finishparkiet Drwęca”. „Bieg Niepodległości” otworzył Burmistrz Nowego Miasta pan Józef Blank w towarzystwie starosty nowomiejskiego pana Andrzeja Ochlaka oraz radnych miejskich i powiatowych. W wydarzeniu uczestniczyło 183 zawodników i zawodniczek z powiatu nowomiejskiego. Rywalizowali na różnych dystansach dostosowanych do wieku uczestnika. Najmłodsi (klasy I i młodsi) uczestniczyli w “Biegu Skrzata” na 100 m, klasy II i III w biegu na 300 m, uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) na 600 m, gimnazjaliści na 1000 m, a starsi uczniowie uczestniczyli razem z seniorami w biegu na 2000 m. W rywalizacji nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy po wspaniałych biegach zwyciężyli w kategorii szkół podstawowych. Na 43 uczniów naszej placówki, aż 11 z nich znalazło się w czołówce biegów i zdobyło punkty dla szkoły. Dwoje uczniów znalazło się na podium: I miejsce zajął Maksymilian Deredas z klasy VI c, a II miejsce wywalczyła Natalia Lange z klasy II a. Blisko zdobycia medali byli: Aleksandra Kruszewska z kl. II a oraz Marcin Woldan z kl. VI c, którzy uplasowali się na 4 pozycji.

              Zawodnicy po biegu mieli czas na ciepły posiłek oraz gorącą herbatę, a następnie uczestniczyli we wręczaniu medali dla najlepszych i w losowaniu nagród dla uczestników. (enb)

          • Uczciliśmy Święto Niepodległości.
            • Uczciliśmy Święto Niepodległości.

            • 10 listopada 2016 roku w naszej szkole już od rana czuć było powiew jutrzejszego Święta Niepodległości.
              Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili dzień, w którym Polska stała się niepodległa.
              Rano Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Resicki z Przewodniczącym Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej Kamilem Gabcem w obecności całej braci uczniowskiej dokonali  uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt przed budynkiem szkoły.
              Przed południem odbyła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości.
              Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: Panie Lilia Karczyńska i Mirosława Czernysz oraz Panowie: Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Nadolski oraz ks. kanonik Zbigniew Markowski.
              Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Resicki w kilku słowach przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, "zachorowała", aby po 123 latach "wyzdrowieć" i być teraz niepodległą. Wspomniał również o Sulejówku, dokąd jeździ na konkursy historyczne z uczniami i spotyka wnuka  Józefa Piłsudskiego. Zachęcił dzieci do odwiedzania tego miejsca z rodzicami.
              Wiceburmistrz Pan Krzysztof Widźgowski przybliżył  zebranym pojęcie patriotyzmu we współczesnym świecie. Pochwalił uczniów, szczególnie tych najmłodszych, za piękne odśpiewanie hymnu państwowego, zachęcił uczniów do wywieszania flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.
              Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem: „ Bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy”, którego efektem było przygotowanie gazetki przedstawiającej trudną drogę naszego kraju do niepodległości.
              W południe uczniowie klas szóstych naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”. (enb)
               

          • Śniadanie Daje Moc
            • Śniadanie Daje Moc

            • W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III wzięli udział we wspólnym przyrządzaniu    i spożywaniu śniadania w klasie. Wszyscy bardzo solidnie przygotowali się do tego dnia. Najpierw dzieci zebrały i przyniosły potrzebne produkty, które w większości stanowiły warzywa. Nie zabrakło pieczywa, wędlin, jajek, serów, past rybnych i ziół. Ze zgromadzonych produktów  przygotowały apetyczne, smaczne i zdrowe  kanapki. Przyjemnie było zasiąść za długim stołem nakrytym białym obrusem i  zjeść je w towarzystwie koleżanek i kolegów. Dopełnieniem śniadania były  sałatki owocowo – warzywne, soki  i owoce. W tym dniu smakowały dzieciom niezmiernie.  Przez cały czas towarzyszyli dzieciom rodzice, którzy służyli radą i pomocą.

              Wychowawczynie przypomniały dzieciom o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to sięganie po nabiał, ryby, mięso, ciemne pieczywo, picie wody i soków, unikanie słodkich  przekąsek w postaci słodyczy czy chipsów. Mamy nadzieję, że działania przeprowadzone wśród dzieci  przyczyniły się do kształtowania  zdrowych nawyków  żywieniowych, a przede wszystkim wpłyną na dokonywanie właściwych wyborów. Koordynatorka szkolnej  akcji Katarzyna Zapałowska dziękuje wszystkim  za pomoc w realizacji zadania. (KZ)

          • Najmłodsi oddali hołd bohaterom.
            • Najmłodsi oddali hołd bohaterom.

            • 2 listopada to dzień zadumy i pamięci o zmarłych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  grup 01, 02 i 03 nie zapomniały o zapaleniu zniczy pod pomnikiem 7 grudnia. W ten sposób oddały hołd mieszkańcom okolic Nowego Miasta i Lubawy zamordowanych 7 grudnia 1939 r. Dzieciom przybliżono historię wydarzeń związanych z Nowym Miastem Lubawskim. Młodzi słuchacze wykazywali duże zainteresowanie i z chęcią słuchały historii opowiadanych przez nauczycieli. (enb)

               

               

               

          • Przedszkolaki troszczą się o zwierzęta.
            • Przedszkolaki troszczą się o zwierzęta.

            • W ostatnich tygodniach dzieci z oddziałów przedszkolnych - grupy: "Misie", "Skrzaty", "Wesołe Nutki" i "Pszczółki" dowiedziały się podczas zajęć, jak właściwie troszczyć się o zwierzęta domowe i jak je pielęgnować. Dzieciom nie był obcy także temat bezdomnych zwierząt, które przebywają w schronisku i czekają na kochającą rodzinę. Wspólnie z nauczycielami poszczególnych grup dzieci zgromadziły karmę dla zwierząt, którą następnie przekazały jednemu z nowomiejskich gabinetów weterynaryjnych, który mieści się przy ul. Tysiąclecia. W placówce mają schronienie potrzebujące zwierzęta, które z pewnością ucieszyły się z dostawy jedzenia, jaką przygotowały dzieci. (enb)

          • "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
            • "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

            • 26.10.2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stoadion o Puchar Tymbarku". Bardzo dobrą postawę zaprezentowali uczniowie kategorii U-10 z SP 1 wygrywając swój mecz wynikiem 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Bartosz Dąbrowski oraz Tobiasz Deredas. W skład drużyny wchodzili:  Dawid Banaszkiewicz, Miłosz Preus, Franciszek Hincman, Filip Micek, Tobiasz Deredas, Igor Kotłowski, Nikodem Golder, Bartosz Dąbrowski i Jakub Cieplak. W starszej kategorii, U-12, nasi podopieczni ulegli drużynie z SP 2  4:1. Skład SP 1: Małgorzata Milewska, Bartosz Dąbkowski, Kacper Hincman, Karol Mroczkowski , Wiktor Kempiński, Denis Shepetun,Wiktor Trzciński i Maciek Kordalski. Najmłodszą kategorią jaka brała udział to U-8. Zwyciężyli uczniowie z SP 2. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z oddziału "0-1" Skrzaty: Mateusz Woldan, Nikodem Gorzka, Kajetan Golder, Kasjan Gołębiewski, Sara Kińska i Igor Wierciński. Szczególne podziękowania dla Pani Agnieszki Wróblewskiej za udostępnienie transportu na czas zawodów sportowych. (enb)