• Aktualności

          • Pasowanie na czytelnika
            • Pasowanie na czytelnika

            • 12 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych  zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację pt. „Zaczarowany bajek świat” przygotowaną przez uczniów klas piątych należących do Koła Miłośników Biblioteki. Po uroczystości każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. (KZ)

          • Inspirująco Młody Poemat rozstrzygnięty
            • Inspirująco Młody Poemat rozstrzygnięty

            • 12 maja 2017 r. o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się Wieczór z Poezją, na którym swoje zwycięskie wiersze zaprezentowały trzy uczennice naszej szkoły.
              W kategorii
              szkoły podstawowe, klasy I-III, trzecie miejsce zajęła Alicja Bojarska - uczennica klasy II d, za wiersz pt. "Ja".
              W kategorii szkoły podstawowe, klasy IV-VI, trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Anna Dąbrowska z klasy Vb za utwór "...". Natalia Korzeń z klasy IVa otrzymała  wyróżnienie za wiersz "Samotność". W ramach V jubileuszowej edycji „Inspirująco Młodego Poematu” został wydany tomik poezji zawierający wiersze lokalnych twórców, a także laureatów konkursu (włącznie z tegorocznymi). Tomiki zostały wręczone podczas „Wieczoru z Poezją”. (enb)

               

          • Śladami Jana Pawła II - konkurs powiatowy
            • Śladami Jana Pawła II - konkurs powiatowy

            • Dzisiaj w naszej szkole, w ramach rozpoczynających się Dni Rodziny, odbył się konkurs powiatowy pod nazwą Śladami Jana Pawła II. Był skierowany do uczniów Ziemi Lubawskiej. Konkurs, począwszy od bieżącego roku szkolnego, będzie miał charakter cykliczny. W każdym roku szkolnym związany będzie z inną pasją Jana Pawła II. Będzie to między innymi: literatura, poezja, teatr, sport, krajoznawstwo oraz językoznawstwo. Dzisiaj uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pieśń papieską lub maryjną. Przyjechało do nas aż 10 szkół – gościliśmy uczniów z nowomiejskiej „dwójki”, z odległych Żabin, Marzęcic, Tereszewa, Łąkorza, Bratiana, Ostrowitego, Brzozia Lubawskiego i Tuszewa. Usłyszeliśmy 22 piosenki, które wykonali soliści i zespoły. Celem konkursu była popularyzacja piosenek papieskich i o tematyce maryjnej, ich walorów artystycznych i wychowawczych, wzbudzanie zainteresowania postacią Jana Pawła II i jego nauką, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów, a przede wszystkim integracja środowiska lokalnego, zespołów i solistów oraz konfrontacja dorobku artystycznego.

              Zastępca Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, Krzysztof Widźgowski, wprowadził zebranych w klimat konkursu. Podkreślił ponadczasowe znaczenie nauki społecznej Jana Pawła II.

              Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Jerzy Resicki.

              Jury w składzie: Agnieszka Kasprzycka – instruktorka studia wokalnego Dream oraz nauczyciel w szkole muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, Andrzej Korecki – historyk i regionalista, reprezentant powiatu nowomiejskiego, Zbigniew Ewertowski  - przewodniczący komisji oświaty kultury i sportu Rady Miasta oraz Jerzy Resicki – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oceniało dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

              Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce uczennicy z nowomiejskiej „dwójki” – Aleksandrze Jaroszewskiej, na drugim miejscu uplasował się zespół „Bemolki" (starsze) z nowomiejskiej „jedynki”, a trzecie miejsce przyznano grupie „Tereszewskie talenciaki” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Ponadto jury wyróżniło trzech uczestników: Radosława Ziaję i Dominikę Krezymon ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkarzu oraz Agatę Kolasę – reprezentantkę Szkoły Podstawowej w Tuszewie.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, opiekunowie młodych artystów – podziękowania, a nagrodzeni i wyróżnieni atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Fundatorem dyplomów i pucharów była szkoła gospodarzy.

              Konkurs przygotowały nauczycielki z nowomiejskiej „jedynki” Wiesława Markowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska. (enb)

          • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O LEŚNICTWIE I ŁOWIECTWIE
            • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O LEŚNICTWIE I ŁOWIECTWIE

            • 9 maja 2017r. na ścieżce przyrodniczo-leśnej „Grabina – Łąkorz” odbyła się jubileuszowa X edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie pod hasłem "Las bez tajemnic". Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach, Nadleśnictwo Jamy, Brodnica i Iława oraz Porozumienie Kół Łowieckich "Kult św. Huberta". Do wspólnych zmagań przystąpiły 22 szkoły z powiatu brodnickiego i nowomiejskiego, reprezentowanych po dwóch uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Miłosz Moczadło i Wiktor Grzywacz. Uczestnicy pisali test wiedzy o leśnictwie i łowiectwie oraz o migracjach ptaków, rozpoznawali na zdjęciach charakterystyczne gatunki ptaków migrujących, określali cele wędrówek ptaków oraz ich podział na osiadłe i wędrowne oraz ocenie podlegała wcześniej przygotowana praca - prezentacja multimedialna na temat obrączkowania ptaków. Nasi uczniowie nie znaleźli się w pierwszej trójce. Natomiast trzecie miejsce w strzelaniu z wiatrówki zdobył Miłosz Moczadło (w dodatkowym strzelaniu o miano najlepszego strzelca przegrał z kolegą z Nieżywięcia). Uczniowie wrócili zadowoleni z nagrodami i wzbogaceni o nowe doświadczenia. Szkoła otrzymała dyplom, zestaw do eksperymentowania oraz piękny album - Ptaki Polski. Opiekunem uczniów był  nauczyciel przyrody - p. Jarosław Kamiński. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb)

               

          • WIOSENNE SPRZĄTANIE ZIEMI 2017
            • WIOSENNE SPRZĄTANIE ZIEMI 2017

            • W dniach 27 kwietnia i 5 maja 2017 r. uczniowie klasy IIIb, IIId, Va oraz część klasy VIa,b i c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w akcji „Sprzątanie Ziemi”. W akcji uczestniczyło około siedemdziesięcioro dzieci. Zbieranie śmieci miało przypomnieć społeczności uczniowskiej o Międzynarodowym Dniu Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Klasy VI porządkowały nasyp i otoczenie nasypu kolejowego, klasa Va sprzątała tereny zieleni przy ulicy Wodnej, klasa IIIb i IIId porządkowały teren wokół naszej szkoły. W sposób selektywny zebrano około 9 worków 60 litrowych odpadów, w tym:  metale 1 worek, PET 4 worki, szkło 2 worki i 2 worki innych odpadów. Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem, traktując to jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu, lokalnemu środowisku. Serdecznie dziękujemy. (enb)

               

          • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego – OLIMPUS 2017
            • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego – OLIMPUS 2017

            • Uczniowie klas IV-VI już po raz kolejny wzięli udział w sesji zimowej ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego  - OLIMPUS. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z : zagadnień gramatycznych, pracy z tekstem czytanym, słownictwa, i struktur leksykalnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż wzięły w nim udział 32 osoby. Po otrzymaniu wyników okazało się, że  najwięcej punktów zdobyli:

               

              •  w kategorii klas IV : Karol Mroczkowski, Magdalena Grzywacz i Dominik Wiśniewski,
              •  w kategorii klas V : Samuel Schramm, Wiktor Grzywacz i Igor Petka, 
              •  w kategorii klas VI :  Ksawery Kuczkowski, Katarzyna Polak i Marcin Stawicki.

              Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy  - dyplomy uznania. Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników.  Koordynatorem konkursu był anglista Łukasz Leszczyński. (enb)

               

          • Zapraszamy na festyn
            • Zapraszamy na festyn

            • Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie  spędzanie czasu w miłej   i przyjaznej atmosferze  na XV Festyn Szkolny pn. „Na festynie jak w rodzinie”. Impreza  odbędzie się 20 maja 2017 roku (sobota) na terenie naszej  szkoły. Głównym celem  jest propagowanie i pogłębianie więzi pomiędzy członkami rodziny, społeczności szkolnej i lokalnej. Uroczyste otwarcie festynu nastąpi  o godzinie 14.00.  Patronat honorowy imprezy objął Burmistrz Miasta Józef Blank, a patronat medialny - Gazeta Nowomiejska oraz TV Eltronik Lubawa. W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. pokaz plenerowy „Żywe szachy”,  pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich gości oraz  naszych  uczniów, występ orkiestry dętej, zespołów i grup muzycznych, pokaz sztuki walk i taniec z ogniem, kawiarenka i kiermasz ciast, punkt gastronomiczny, a w nim: zdrowa żywność, tosty i sandwiche, kiełbasa z grilla, szaszłyki, grochówka, kluski z kapustą, wata cukrowa, popcorn, kiermasz książek i zabawek, punkt medyczny, zjeżdżalnia i trampolina dla najmłodszych, przejażdżka bryczką, malowanie twarzy, stoisko z kosmetykami, punkt medyczny, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy! (KZ)

          • Wywiadówka dla rodziców klas III
            • Wywiadówka dla rodziców klas III

            • W poniedziałek - 8 maja 2017 roku o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów klas III - III A, III B i III D w sprawie utworzenia klasy sportowej od roku szkolnego 2017/2018.

              Zapraszamy!

          •  Fascynująca wycieczka  do  Torunia
            • Fascynująca wycieczka do Torunia

            • 6 maja grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze w ramach projektu WOW udała się na wycieczkę do Torunia. Wyprawa była ciekawym doświadczeniem, wyzwoliła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na początku dzieci  zwiedziły interaktywną wystawę  znajdującą się w sali Orbitarium. Na stanowiskach interaktywnych: transmisja sygnału w kosmosie, ocean chmur, atmosfery planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśnienie atmosferyczne, zorza polarna, ciążenie, czas podróży i  ciężar dzieci mogły bez problemu znaleźć wiele odpowiedzi na pytania związane ze zjawiskami i procesami zachodzącymi we Wszechświecie. Następnie udały się do planetarium, gdzie obejrzały seans „Astropies Łajka”. Najciekawszym punktem wycieczki okazało się Centrum Edukacji Młyn Wiedzy. W pracowni kreatywnej przeBUDOWA z elementów systemu klocków według własnych pomysłów tworzyły  budowle i obiekty, zamki, mosty,  tunele i postacie. PrzeŻYCIE to wystawa, na której dzieci w świecie kreatywnej zabawy rozwijały myślenie, ćwiczyły umiejętności manualne czy koordynację psychoruchową. Zajmującym miejscem okazała się również wystawa „Rzeka” , gdzie  doświadczały i wykonywały samodzielnie eksperymenty oraz  obserwowały zjawiska fizyczne. Dzieciom niezmiernie podobały się wystawy, o czym świadczyła niechęć podczas ich opuszczania.  Po zwiedzeniu innych niemniej ciekawych i wciągających wystaw uczestnicy wycieczki odwiedzili ogród zoobotaniczny, gdzie w sposób poglądowy poznały zachowanie, warunki życia i sposób odżywiania  zwierząt. Poza wybiegami zwierząt dzieci zwiedziły ptaszarnię i herpetarium. Wzbogacone o nową wiedzę i doświadczenie wróciły  do domu. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z  innymi. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Marzenna Rykaczewska, Justyna Wiśniewska i Anna Dembowska. (KZ)

              Galeria z wyjazdu

          • Wywiadówki
            • Wywiadówki

            • 10 maja 2017 r. w środę odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VI.

              16.00 - Zebranie przewodniczących rad oddziałowych z oddziałów przedszkolnych i klas I-VI w sali nr 31

              16.30 - 17.15 - Wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

              17.20 - Prelekcja dla rodziców uczniów klas IVa i IVb w sali nr 31. Temat prelekcji "Szkodliwość palenia tytoniu - wpływ na zdrowie ". Prelekcję poprowadzi pracownik SANEPID-u p. Krystyna Obremska

              17.20 - 18.35 - Wywiadówki rodziców uczniów klas V-VI.

              Zapraszamy!

          • Festiwal  Pieśni Papieskiej
            • Festiwal Pieśni Papieskiej

            •  29.04.2017 r. chór szkolny „Bemolki”  uczestniczył w Festiwalu Pieśni Papieskiej w Starej Kiszewie k. Kościerzyny.  Organizatorem festiwalu był ks. Andrzej Taliński proboszcz parafii św. Marcina w Starej Kiszewie- pochodzący z naszego miasta (absolwent naszej szkoły),  Diecezjalne Radio „Głos” z Pelplina i Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.  W festiwalu udział wzięły chóry, schole i zespoły wokalne z diecezji toruńskiej, pelplińskiej i gdańskiej. Celem festiwalu było uczczenie, kultywowanie  pamięci i popularyzacja osoby św. Jana Pawła II.  Nasz chór szkolny „Bemolki” zaprezentował na festiwalu dwie pieśni: „ Pieśń o Janie Pawle II” oraz naszą pieśń szkolną   „Jego imię”, do której słowa napisała pani Anna Lendzion,  a muzykę skomponował absolwent  naszej szkoły - pan Mateusz Deredas.  Jesteśmy dumni, że spośród wielu uczestników festiwalu zajęliśmy III miejsce. Po zakończeniu festiwalu uczniowie chóru szkolnego pod opieką nauczycielek  Hanny  Szymańskiej i Zyty Sadowskiej oraz mamy najmłodszej chórzystki Zosi  -  p. Ewy  Mączkowskiej  zwiedzili  skansen w Szymbarku. Wyjazd na festiwal odbył się dzięki  ludziom o wielkim sercu.   To dzięki  nim uczniowie   zaprezentowali  swoje  możliwości wokalne i dali wyraz przywiązania do wielkiego Polaka. Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom, do  których należą: zakład EXPOM-z Kurzętnika, spółka Szlifmar ,firma DANN- TRANS, p. Arkadiusz Trzciński, p. Urszula Gierszyńska, zakład FOLIAM z Warszawy, p. Andrzej Grajek, p. Michał Ankowski, Firma SEDAN, SEDAN- stacja paliwowa oraz p. Waldemar Dąbrowski. (KZ)

          • Niedługo nowe koszulki!
            • Niedługo nowe koszulki!

            • Już po weekendzie majowym można będzie zamówić koszulki z logo szkoły. Nowe, piękne i intensywne kolorki. Uszyte z wysokiej jakości bawełny - firma Fruit of The Loom. Wszyscy zainteresowani zakupem otrzymają od wychowawców szczegółowe informacje odnośnie rozmiarów. Możecie wybrać spośród kolorów przedstawionych poniżej. Zapraszamy!

               

            • Dnia 27.04.2017r. na terenie Góry Zamkowej w Kurzętniku odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dużym sukcesem zakończył się udział dziewcząt naszej szkoły, które zajęły wysokie IV miejsce. W skład drużyny  wchodziły uczennice klas V-VI ( Straus Oktawia, Dąbrowska Zuzanna, Pruchniewska Aleksandra, Wilk Sandra, Grochowalska Nadia i Abram Marika) oraz klas IV ( Ławicka Kamila, Dembińska Julia, Milewska Małgorzata, Bedra Amelia, Zielińska Julia, Kruszyńska Oliwia i rezerwowa Kowalska Alicja ). Ponadto bardzo dobrze pobiegły indywidualnie Ławicka Kamila zajmując IV miejsce oraz Milewska Małgorzata, która zajęła VII miejsce.
              Swój udział  zaznaczyli również chłopcy klas IV w składzie: Bartycha Konrad, Bartycha Jakub, Dąbkowski Bartosz, Hincman Kacper, Kempiński Wiktor, Kopiczyński Norbert oraz rezerwowy Banaszkiewicz Dawid. (KZ)
               

               

          • Międzynarodowy Dzień Książki
            • Międzynarodowy Dzień Książki

            • W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy od 1967 roku w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena w oddziałach przedszkolnych przeprowadzono szereg zajęć, zabaw i działań związanych z edukacją czytelniczą. Celem tych działań było rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. We wszystkich oddziałach przedszkolnych zorganizowano „Kącik czytelniczy” ulubionych bajek, które dzieci przyniosły z domu. Maluchy  miały okazję do oglądania i zaprezentowania znanych utworów literackich. Odwiedziły również bibliotekę szkolną. W czasie zajęć przedszkolaki  wykonały ilustracje ulubionych bajek i ilustrowaną książkę. Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. (KZ)

          • Akcja biało - czerwona  w oddziałach przedszkolnych
            • Akcja biało - czerwona w oddziałach przedszkolnych

            • W ostatnim dniu zajęć przed nadchodzącymi świętami majowymi, wychowawczynie oddziałów przedszkolnych: Anna Dembowska, Danuta Zdunkowska i Maria Orłowska przeprowadziły z dziećmi lekcję patriotyzmu. Omówiły narodowy charakter zbliżającego się Święta Pracy (1 maja), Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) i  Święta Narodowego Trzeciego Maja.  Dzieci utrwaliły symbole narodowe swojej ojczyzny: odsłuchały hymnu Polski pamiętając o zachowaniu odpowiedniej postawy i szczegółowo wypowiadały się na temat wyglądu godła i flagi. Przedszkolakom nie jest też obca symbolika barw narodowych. W ramach podsumowania tak ważnej lekcji, mali Polacy ułożyli z białych i czerwonych kartek flagę Polski. Dzieci obiecały również, że wspólnie z rodzicami zawieszą na czas świąt narodowych biało-czerwoną flagę na swoich domach. (KZ)

               

               

          • Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia
            • Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia

            • Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w kwietniu, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Dzisiaj klasy 0 - III uczestniczyły w apelu przygotowanym przez uczniów z 2 a i 2 d uczestników  „Klubu Wiewiórki”. Były wierszyki, piosenki, a wszystko to po, by promować zdrowy styl życia. Poruszone zostały tematy prawidłowego odżywiania, dbania o formę fizyczną, a także higieny osobistej i higieny otoczenia. Była to okazja do złożenia podziękowań  pielęgniarce Krystynie Kwiatkowskiej  za troskliwą opiekę, jaką otacza wszystkich uczniów naszej szkoły. W dowód wdzięczności dzieci wręczyły podziękowania i kosz owoców.

              Po apelu ogłoszono wyniki SZKOLNEGO KONKURSU CZYSTOŚCI. Zwycięskiej klasie I a  puchar wręczyła  vice-dyrektor Eleonora Lewalska. Oto  wyniki konkursu:

                          I miejsce – klasa I a

                          II miejsce - klasa II a

                          III miejsce- klasa I b

                          IV miejsce -klasa II b

                          V miejsce – klasa II d

                          VI miejsce – klasa III c

                          VII miejsce – klasa III b

                          VIII miejsce – klasa II c

                          IX miejsce – klasa III a

                          X miejsce - klasa III d

               

              Następnie wręczono uczniom klas II dyplomy za udział w szkolnym konkursie matematycznym i ortograficznym. (KZ)

          • Z wizytą w komendzie policji
            • Z wizytą w komendzie policji

            • Dnia 27.04.2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Wesołe Nutki, „Skrzaty”  oraz „Pszczółki”  miały zaszczyt odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z sierż. szt.  Ludmiłą Mroczkowską, która oprowadziła je po budynku komisariatu i opowiedziała o swojej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć umundurowanie funkcjonariuszy i  sprzęt wykorzystywany  podczas codziennych obowiązków. Niemałą atrakcją  było wykonanie  odciski palców. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały cennych rad  związanych z bezpieczeństwem. Po wizycie wielu  przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne. (KZ)

          • Wiwat Konstytucja!
            • Wiwat Konstytucja!

            • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00. W sali gimnastycznej  zebrali się uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami. Na uroczystości gościliśmy zastępcę burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego, radnych miejskich: Andrzeja Nadolskiego i Adama Kłosowskiego oraz Annę Moczadło – przewodniczącą Rady Rodziców. Uroczystość zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Wiwat Konstytucja” w wykonaniu uczniów klas V oraz pieśni patriotyczne w interpretacji chóru szkolnego „Bemolki”, pozwoliły wrócić do czasów minionych i przypomnieć wydarzenia związane z dniem 3 maja 1791 roku. Pan Krzysztof Widźgowski w słowach skierowanych do zebranych podkreślił znaczenie patriotyzmu, wskazał na rolę Ojczyzny i symboli narodowych w życiu młodych ludzi, na szacunek do barw narodowych. Dyrektor szkoły Jerzy Resicki zaakcentował,  że w naszej szkole w sposób szczególny obchodzimy doniosłe wydarzenia, które na stałe zapisały się na kartach historii – 11 listopada i 3 maja.  Przypomniał o obowiązku oflagowania budynków i aktywnym udziale w uroczystościach, które będą zorganizowane na Rynku Nowomiejskim  z okazji Święta Flagi Państwowej. Akademię przygotowali uczniowie klas V wraz z wychowawczyniami   Wiesławą Markowską i Eweliną Niścigorską-Bojarską. Oprawę muzyczną przygotowała pani Hanna Szymańska, a piękną dekorację – pani Wiesława Markowska.

              Podczas jednej z przerw międzylekcyjnych cała społeczność szkolna  udała się na dziedziniec szkoły. Dokonano uroczystego wciągnięcia flagi na maszt. (enb)

          • Uwaga uczniowie!
            • Uwaga uczniowie!

            • Przed nami długi weekend majowy, który w tym roku będzie trwał  od 29 kwietnia  do 3 maja. Zatem do szkoły wracamy 4 maja w czwartek. (KZ)

          • Aktorzy  Grupy T z Torunia w naszej szkole
            • Aktorzy Grupy T z Torunia w naszej szkole

            • Dzisiaj w murach naszej szkoły gościliśmy aktorów z zespołu teatralnego Grupy T z Torunia. Zebrani  uczniowie z klas I – IV obejrzeli profilaktyczny spektakl „Supełki – Zwierzakowo”. Celem   przedstawienia było rozwijanie wśród dzieci  szacunku i wrażliwości do zwierząt  oraz kształtowanie postawy opiekuńczej wobec słabszych.  Akcja opowiadania dzieje się w Supełkowie, gdzie za sprawą magicznych mocy Supełek Maniek za złe zachowanie  zostaje zamieniony w pieska. Główny bohater trafia do zupełnie innego świata, w krórym nie potrafi się odnaleźć. Za przyczyną czarów zaczyna rozumieć i postanawia zmienić  swoje  niegodziwe postepowanie wobec zwierząt.  Spektakl bardzo się podobal dzieciom, o czym świadczyły emocje i odczucia towarzyszące im podczas jego trwania. Ciekawa  gra aktorów  wciągnęła wszystkich   do wspólnej zabawy.  To profilaktyczne  wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki pozyskanym środkom z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Mieście Lubawskim. Inicjatorkami akcji były: Iwona Kołecka i Katarzyna Zapałowska.  (KZ)