• Aktualności

          • Uwaga! Ogłoszenia dla Rodziców
            • Uwaga! Ogłoszenia dla Rodziców

            • Na stronie internetowej szkoły w zakładce "Ogłoszenia, przetargi" zamieszczono ogłoszenia w sprawie korzystania z posiłków i świetlicy  w roku szkolnym 2017-2018.

          • Wczasy na sportowo
            • Wczasy na sportowo

            • W dniach 22-29.08.2017 r. na terenach ośrodka "Hartek" w Hartowcu odbył się obóz sportowo - rekreacyjny zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Iskra". Uczestniczyło w nim 14 uczniów z naszej szkoły. Obóz był jednocześnie nagrodą za ich całoroczną pracę, a dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Nowe Miasto Lubawskie możliwe było jego zorganizowanie. Zawodnicy oprócz zajęć typowo sportowych uczestniczyli w pogadankach na tematy związane ze szkodliwością różnego typu używek  oraz ich  negatywnego  wpływu na kondycję sportowca. Uczniowie mieli także czas na zabawę, ognisko, podchody, pływanie na desce, kąpiele w jeziorze oraz zwiedzanie okolic jeziora Hartowieckiego. Jednocześnie uczniowie byli przygotowywani do następnego sezonu startowego. Uczestniczyli oni w treningach sportowych poprawiając swoją motoryczność i gibkość, które oprócz ćwiczeń w okolicznych lasach odbywały się także w wodzie. Obóz zorganizował i poprowadził instruktor lekkiej atletyki Zbigniew Gołębiewski. (KZ)

          • Zapraszamy Rodziców na zebranie
            • Zapraszamy Rodziców na zebranie

            • Dnia 5.09.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców uczniów klas IV - VII w sprawie dodatkowych zajęć: wychowanie do życia w rodzinie. Spotkanie  poprowadzi p. Irena Światkowska. Serdecznie zapraszamy. (KZ)

          • Zapraszamy na Dni Adaptacyjne
            • Zapraszamy na Dni Adaptacyjne

            • Zapraszamy dzieci 3-letnie oraz nowych przedszkolaków w grupie zerowej na Dni Adaptacyjne, które odbędą się w naszej szkole w dniach 28-30 sierpnia 2017 r. w godzinach 9.00 - 11.00. Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie dzieciom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Spotkania adaptacyjne polegają na zabawie. Są to zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne i edukacyjne.                                          

                                                                                                   Serdecznie zapraszamy! (enb)

               

          • Super zbieracz surowców wtórnych
            • Super zbieracz surowców wtórnych

            • W roku szkolnym 2016/2017 trwał międzyklasowy konkurs „Super zbieracz surowców wtórnych”. Cieszymy się, że  w  naszej społeczności szkolnej nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności segregowania i recyklingu odpadów. Każdy wie, że  ograniczając odpady przyczyniamy się do ochrony środowiska.  W szkole zbieramy makulaturę, aluminium, plastikowe nakrętki i baterie.  Udało nam się zebrać 7710kg makulatury, 41kg aluminium, ponad 300kg plastikowych nakrętek i ponad 200kg baterii.

              Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

              1. Super zbieracz surowców wtórnych- kategoria makulatura

              I miejsce- klasa IVB      wych. M. Lemanowska -1421kg

              II miejsce- klasa IIIB     wych. M. Mączkowska- 1011kg

              III miejsce- klasa IVA   wych. A. Lendzion   -607kg

              2. Super zbieracz surowców wtórnych- kategoria aluminium

              I miejsce- klasa VIB  wych. W. Bączek –Samulewicz               17,2kg

              II miejsce- klasa IIIB-  wych. M. Mączkowska-                          15,1kg

              III miejsce- Klasa IIID- wych. M. Gołębiewska-                           5,6kg 

              Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wspomogli nasze działania i przyłączyli się do zbiórki. (KZ)

            • Uprzejmie informujemy, że uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca o godzinie 9.00. Zapraszamy. (enb)

          • Bezpieczne wakacje
            • Bezpieczne wakacje

            • Przed nami wakacje, warto więc przypomnieć, jakie zagrożenia czekają na dzieci w czasie wypoczynku. Aby ich skutecznie uniknąć, dzisiaj  odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie było niezmiernie ciekawe i bogate w rady, przestrogi i środki ostrożności, których  należy przestrzegać każdego dnia. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Sanepidu, KRUS oraz Nadleśnictwa. Wierzymy, że uczniowie  po wysłuchaniu tylu  cennych informacji czas wakacji będą   wiązać  z miłymi wspomnieniami.  Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. W drugiej części apelu  podsumowano szereg konkursów na różnych szczeblach tych indywidualnych i zespołowych, zawodów sportowych,  w których brali udział nasi uczniowie. Nie zabrakło medali, nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. (KZ)

          • Zmagania sportowe w deszczu
            • Zmagania sportowe w deszczu

            • W dniach 16-18.06.2017 r na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Finały Ogólnopolskie „Czwartków La”. Są one podsumowaniem całorocznych zmagań uczniów ze szkół podstawowych w miejskich eliminacjach „Czwartków la”. W finałach uczestniczyło ponad 2500 zawodników i zawodniczek z 80 ośrodków lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczestniczyli w tej imprezie zawodnicy z  naszej szkoły jako reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego. Do tej pory uczniowie ci startowali jako reprezentanci innego miasta. Zawodnicy do tego finału zostali wytypowani po cyklu imprez lekkoatletycznych, które odbywały się na boiskach „Sportowej Jagiellonki” przy naszej szkole, a które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez n-li wychowania fizycznego i jednocześnie przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” W pierwszy dzień zawodów po uroczystym otwarciu, w którym uczestniczyli znani sportowcy związani z lekkoatletyką i zarazem medaliści olimpijscy: Marian Woronin i Artur Partyka odbyły się finały biegu na 600 m dziewcząt oraz eliminacje do finałów w innych dyscyplinach. W tym dniu zawody odbywały się przy brzydkiej pogodzie i podczas wielu konkurencji padał deszcz. W strugach deszczu w  finale wystartowała zawodniczka kl. IV z naszej szkoły Małgosia Milewska, która ustanowiła rekord życiowy z czasem: 2:06,1 s. Po eliminacjach do ścisłego finału dostał się Oliwier Zdanowski w skoku wzwyż, gdzie w dniu następnym uplasował się na 7 miejscu. W biegu na 300 m Dawid Szpanelewski uplasował się na 12 pozycji i nie dostał się do finału. Wśród startujących byli także: Oktawia Straus, Kamila Ławicka, Julia Dembińska, Maja Antoszewska, Aleksandra Pruchniewska, Bartek Dąbkowski oraz Dawid Banaszkiewicz, którzy uplasowali się na dalszych pozycjach. (KZ)

          • Integracyjny „wypad za miasto”
            • Integracyjny „wypad za miasto”

            • Rodzice i uczniowie wraz z wychowawcą klasy VIb zorganizowali wiosenną wycieczkę rowerową trasą Nowe Miasto Lub.- Kurzętnik – Nielbark – Nowe Miasto Lub. W drodze podziwiali wytwory przyrody regionu m.in. pomnik przyrody – dwa zrośnięte dęby. Wycieczkę zakończyli urozmaiconym zabawami integracyjnymi spotkaniem przy ognisku .

              Piękna pogoda, ciepło ogniska, energetyczna atmosfera – wszystko to scalało dobre więzi i niepowtarzalny klimat.

              Opiekunami wycieczki byli Wioletta Bczek – Samulewicz i Jarosław Kamiński. (enb)

          • Wycieczka do Brodnicy
            • Wycieczka do Brodnicy

            •             12 czerwca odbyła się wycieczka do Brodnicy zorganizowana w ramach  projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich”. Wzięli w niej udział uczniowie, którzy w bieżącym semestrze uczestniczą w edukacyjnych zajęciach rozwijających z różnych dziedzin. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Brodnickiego mieszczącego się w miejscu, gdzie w średniowieczu  Krzyżacy wybudowali Zamek.  Dzieci swoją historyczną podróż rozpoczęły od poznania legendy na temat miasta Brodnicy, a także znaczenia jego herbu. Następnie dowiedziały się, w jaki sposób w czasach średniowiecznych budowano zamki, jaką pełniły rolę i czym się charakteryzowały. Pani przewodnik skrupulatnie i obrazowo opowiedziała wszystkim, jak wyglądało życie rycerzy krzyżackich, jakie pomieszczenia znajdowały się w zamku i do czego służyły. Ekscytację dzieci wzbudziły ciekawostki na temat Anny Wazówny, której duch według legend pojawia się co 7 lat na wieży zamku, a ujrzenie go zwiastuje szczęście przez kolejnych  7 lat. Dzieci obejrzały liczne eksponaty muzealne pochodzące z czasów średniowiecznych. Były to elementy garderoby, biżuterii, zbroi, naczyń czy innych przedmiotów codziennego użytku. Najodważniejsi pokonali 196 stopni, by zobaczyć piękną panoramę brodnicką z wieży zamkowej. Kolejną atrakcją dla wycieczkowiczów była lekcja, która odbyła się w renesansowym spichlerzu brodnickim. Tam dzieci poznały życie zwierząt z różnych środowisk, począwszy od zwierząt gospodarskich po dzikie zwierzęta żyjące w polskich lasach. Uczniowie poznali sposób ich przystosowywania do różnych środowisk,  a także nauczyły się rozpoznawać liczne gatunki zwierząt. Od przewodnika dowiedziały się, jak zachować się w przypadku zagrożenia w konfrontacji z dzikim zwierzęciem. Rozmowy dotyczące ptaków, ssaków, owadów, ryb i pajęczaków były przeplatane ciekawostkami o roślinach, zarówno tych jadalnych,  jak i trujących – wszystkie można było zobaczyć w gablotach wystawowych. Na koniec wielką atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do domu pierwotnych ludzi okrytego zwierzęcymi skórami. Po licznych atrakcjach dzieci skierowały się do autokaru i podekscytowane wróciły do swoich domów. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Jagoda Kowalska, Katarzyna Zapałowska, Małgorzata Gołębiewska i Anna Dembowska. (KZ)

          • "Złota gęś" w wykonaniu małych aktorów
            • "Złota gęś" w wykonaniu małych aktorów

            • Szkolne Koło Teatralne "Elf" w piątek 9 czerwca 2017 roku wystawiło dla swej małej publiczności przedstawienie zrealizowane w oparciu o baśń Braci Grimm pod tytułem "Złota gęś". Mali aktorzy pod kierunkiem polonistki Anny Lendzion z wielkim zapałem i zaangażowaniem wcielali się w role bohaterów baśni i nie szczędząc wysiłku uczestniczyli w licznych próbach, opracowując ruch sceniczny oraz doskonaląc interpretację tekstu scenariusza. Efektem tej pracy było bardzo życzliwe przyjęcie przedstawienia przez szkolną publiczność i nagrodzenie pracy aktorów gromkimi brawami. Piękna dekorację wykonała pani Wiesława Markowska, a rekwizyty do niej zostały wypożyczone ze szkolnego muzeum, którego opiekunem jest również pani Anna Lendzion. Przedstawienie to było podsumowaniem całorocznej pracy koła teatralnego i jednocześnie zachętą dla uczniów do uczestnictwa w jego zajęciach w przyszłym roku szkolnym.(enb)

          • Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne
            • Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne

            • 7 czerwca  na stadionie miejskim w Lubawie odbyły się wojewódzkie zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W imprezie uczestniczyło 8 uczniów z naszej szkoły. Najlepiej zaprezentowali się nasi skoczkowie wzwyż. Maja Antoszewska pomimo kontuzji i wcześniejszym zakończeniem skoków z  wynikiem 130 cm wywalczyła złoty medal, a Oktawia Straus i Oliwier Zdanowski uplasowali się na 4 miejscu. Dobrze pobiegł na 300 m Dawid Szpanelewski, który z wynikiem 41 s zdobył srebrny medal. Oprócz nich startowali również pod opieką n-la wf Zbigniewa Gołębiewskiego: Ola Pruchniewska, Nikodem Zakrzewski,  Marcin Woldan i Kamila Ławicka z klasy IV, która musiała rywalizować z uczniami klas VI. (KZ)

          • Projekt  „Już niedługo wyjdę w świat”
            • Projekt „Już niedługo wyjdę w świat”

            • Od lutego bieżącego roku w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny „Już niedługo wyjdę w świat”. Projekt obejmie swoim oddziaływaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. W ramach projektu szkoła wzbogaci się o  pomoce dydaktyczne do pracowni szkolnych  i sprzęt do pracowni komputerowej. W placówce odbywają się zajęcia, na których uczniowie dokonują obserwacji, prowadzą doświadczenia i eksperymentują. Do odkrywania świata często wykorzystują     technologii  informacyjno-komunikacyjnej. Są tu prowadzone  warsztaty psychoedukacyjne, zajęcia rozwijające z matematyki, przyrody i języka angielskiego oraz  zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego. Dotychczas  projektem objęto 75 uczniów i 8 nauczycieli. Ponadto zakłada się  wzbogacenie oferty zajęć specjalistycznych i kółek zainteresowań. Projekt  „Już niedługo wyjdę w świat” potrwa do 30.07.2018 r. (KZ)

          • I Nowomiejski Finał  „Czwartków La”
            • I Nowomiejski Finał „Czwartków La”

            • W dniu 6.06.2017 r. na obiektach sportowych Szkoły  Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Nowomiejski Finał  „Czwartków La”. Impreza ma charakter cykliczny i było to już 7 w tym roku szkolne spotkanie zawodników ze szkół podstawowych naszego miasta. Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”, a sędziowali licencjonowani sędziowie la.Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, który pogratulował zawodnikom dotychczasowych sukcesów i życzył dalszych. Następnie Prezes UKS „Iskra” Zbigniew Gołębiewski przedstawił regulamin i zasady organizacyjne finału.Po części oficjalnej zaczęły się zmagania sportowe, które rozpoczęły biegi na 60 m.  Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Kamila Ławicka, Aleksandra Pruchniewska, Sandra Liszewska, Ksawery Jagielski, Miłosz Moczadło oraz Nikodem Zakrzewski. W skokach w dal zwyciężali: Natalia Zakrzewska, Sandra Wilk, Lucjan Tessmer. W skoku wzwyż na najwyższym podium stanęli: Oliwier Zdanowski, Alicja Kowalska oraz Antoszewska Maja. W rzucie piłeczką palantową triumfowali: Dembińska Julia, Ryczkowski Jakub i Klimek Alan. W biegu na 300 m: Zdrojewski Bastian, Wiśniewski Olek, Szpanelewski Dawid, Oktawia Straus oraz Jakielska Klaudia, a w biegu na 600 m: Michalska Julia, Osicka Oliwia, Nowakowska Eliza i na 1000 m: Malicki Maciej i Maksymilian Deredas. Po każdej konkurencji nastąpiło wręczenie medali zwycięzcom przez Burmistrza oraz Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego.  Zawody były eliminacjami do finału ogólnopolskiego i część z w/w zawodników w nich wystartuje. (KZ)

          • XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
            • XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

            • Już po raz kolejny w naszej szkole w ramach kampanii społecznej„ Cała Polska czyta dzieciom”, odbyło się podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „ Czytanie zbliża”. 7 czerwca, sala gimnastyczna zapełniła się postaciami z różnych bajek. Przedszkolacy i uczniowie z klas I – III z wielkim zaciekawieniem słuchali „ Bajek”J. de La Fontaine, w wykonaniu zaproszonych gości. Aby uświadomić maluchom jak czytanie może zbliżyć do siebie członków rodzin i zatrzeć różnice międzypokoleniowe, dzisiaj  z podziałem na role czytały: BABCIE, MAMY I WNUCZĘTA. Były to Panie: Eugenia Gołębiowska, Anna Jasiek, Lidia Patalon, Irena Cieplak, Katarzyna Trzcińska i Marzena Cieplak. Świetnie wcielili się w swoje role także uczniowie: Lena Gołębiowska, Antek Trzciński, Tomek i Zuzia Dąbrowscy oraz Jakub Cieplak. Dzięki sprzyjającej aurze, ulicami miasta przeszedł korowód baśniowych postaci. Kolorowe przebrania, piękne transparenty i nawoływania dzieci, zachęcające do głośnego czytania przykuwały uwagę mieszkańców i licznych przechodniów. Koordynatorem akcji była Mirosława Mamińska. (KZ)

          • Wycieczka do Olsztyna
            • Wycieczka do Olsztyna

            • 6 czerwca  grupa uczniów z klas I – III uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze w ramach unijnego projektu WOW udała się na wycieczkę do Olsztyna.  Pierwsze kroki uczniowie skierowali do Muzeum Przyrody. Dzieci obejrzały wystawę pt: „Zwierzęta Warmii i Mazur”. Obok pospolitych zwierząt zobaczyły rzadko występujące w Polsce, a także ginące i zagrożone wyginięciem. Wszyscy podziwiali wiele gatunków zwierząt  od żubra po niewielkich rozmiarów owady. Wystawę uzupełniały barwne fotogramy prezentujące różne typy siedlisk, w których występują prezentowane zwierzęta.  Uczestnicy wycieczki mogli też zobaczyć  zwierzęta afrykańskiej sawanny. Wśród eksponatów zwierząt pokazane były między innymi antylopa gnu, struś afrykański, hiena pręgowana, guziec. Następnie dzieci udały się do planetarium, gdzie najpierw obejrzały seans „Ziemia, Księżyc  i Słońce”. Uczniowie w prosty i zabawny sposób dowiedzieli się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać; jak zmieniają się pory roku. Przedstawione zostały zjawiska atmosferyczne, które można zaobserwować codziennie. Dowiedzieli się też, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.   W dalszej części pobytu w planetarium uczniowie uczestniczyli w warsztatach, gdzie sami mogli wykonywać doświadczenia z zakresu astrofizyki na miarę dziecięcych możliwości. Edukacyjny pobyt w Olsztynie zakończono zwiedzeniem Obserwatorium Astronomicznego. Dzieci zadowolone i wzbogacone w nową wiedzę oraz doświadczenia wróciły do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Marzenna Rykaczewska, Małgorzata Gołębiewska, Justyna Wiśniewska i Jagoda Kowalska. (KZ)

          • Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
            • Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

            • 2 czerwca 2017 roku 30 uczniów z projektu WOW  z grup przyrodniczych  „Odkrywanie świata”  było  w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.  To jedno z  miejsc , gdzie odkrywcy – amatorzy na własną rękę  przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia  by zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie.  Interaktywna wystawa  jednocześnie bawi  i uczy. To miejsce, które u każdego  wyzwala  kreatywność, pobudza  ciekawość i głód wiedzy.  Młodzi przyrodnicy prowadzili doświadczenia  na następujących  wystawach tematycznych:1.HYDROŚWIAT – tam uczniowie  konstruowali  i wprowadzali  w ruch skomplikowane mechanizmy, poznali  działanie śluz, tam i śruby Archimedesa.  Stworzyli   wir wodny i  obserwowali  zjawisko powstawania podwodnych fal.          2.AKCJA-CZŁOWIEK – ta część wystawy pogłębiła znajomość  funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dzieci utrwaliły  wiedzę z zakresu budowy ludzkiego ciała, funkcjonowania ludzkich zmysłów.3.NIEWIDOCZNE SIŁY – pokazały świat fizyki bez wzorów i wykresów.  Można było miedzy innymi zagotować wodę bez podgrzewania i słuchać muzyki z zatkanymi uszami. 4.DRZEWO ŻYCIA  – pokazało  spójność, piękno i fascynujące rozwiązania przyrody.  Można było poczuć  trzęsienie Ziemi  czy zmierzyć się w wyścigach ze zwierzętami.  Porcją pozytywnej energii  w Centrum Eksperymentu okazała się lekcja warsztatowa pt. „Witaminowy koktajl”.  Uczniowie bez większego problemu określali jakie korzyści wypływają ze spożywania odpowiedniej ilości witamin oraz co traci organizm, gdy jest ich niedobór. Bezbłędnie rozpoznawali  najbogatsze w składniki odżywcze owoce i warzywa. Kolejnym punktem pobytu w Gdyni była wizyta w Muzeum Oceanograficznym, która pozwoliła  odkryć tajemnice podwodnego świata.  Na początku  uczniowie w sali kinowo-konferencyjnej  wysłuchali i obejrzeli  prezentację  „Flora i fauna Bałtyku”, a następnie wzięli udział w warsztatach w sali laboratoryjnej. Rozwiązując kolejne zadania przy pomocy mikroskopów utrwalali wcześniej poznaną  wiedzę.  Później był czas na to aby poznać  ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej czy Australii. W Sali Mokrej uczniowie dotykali ryb , a na wystawach uczyli się o życiu w morzach i oceanach. Akwarium Gdyńskie to jedna z największych placówek tego typu w kraju, posiadająca najdłuższe tradycje związane ze zbiorem i ekspozycją wodnej fauny i flory. Dzięki przynależności do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni  Akwarium prezentuje najciekawsze okazy hodowane w sztucznych warunkach. Wszyscy uczestnicy wycieczki doznali niezapomnianych wrażeń i świetnie się bawili. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr i Zyta Sadowska. (KZ)

          • Potrójne zmagania
            • Potrójne zmagania

            • W dniu 5.06. 2017 r. na stadionie miejskim w Lubawie odbyły się finały wojewódzkie w trójboju lekkoatletycznym klas IV. W zawodach startowali mistrzowie powiatów, wśród których znajdowała się reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Małgorzata Milewska, Kamila Ławicka, Julia Dembińska, Alicja Kowalska oraz Klaudia Balewska.  Dziewczęta rywalizowały z 15 zespołami z całego województwa. Po bardzo dobrych biegu na 60 m zajmowały III miejsce, niestety później słabo wypadły w rzucie piłeczką palantową i pomimo szybkiego biegu na 300 m, nie udało im się odrobić strat. Ostatecznie uplasowały się na 8 miejscu. Życzymy im sukcesów w następnych zawodach. (KZ)

          • Eliminacje regionalne Nestle Cup
            • Eliminacje regionalne Nestle Cup

            • W dniu 4.06.2017 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Eliminacje regionalne Nestle Cup w lekkiej atletyce dla zawodników trenujących w klubach w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników             i zawodniczek województwa warmińsko – mazurskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pomimo ciągłego opadu deszczu wszyscy starali się ukończyć z jak najlepszym wynikiem konkurencje.  Uczniowie z „podstawówek” rywalizowali w czwórboju lekkoatletycznym składającym się z biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal lub wzwyż i biegu długim. Gimnazjaliści startowali w wielobojach rzutowych, sprinterskich, skocznościowych oraz wytrzymałościowych, gdzie musieli wykazać się dodatkowo w pchnięciu kulą oraz biegu przez płotki. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo na finale krajowym. Nasze miasto reprezentowała 11 osobowa grupa lekkoatletyczna prowadzona przez instruktora la Zbigniewa Gołębiewskiego. W większości są to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Miasta Lubawskiego. Dwie dziewczynki uczęszczają do Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach. Są to Alina Ługiewicz oraz Klaudia Kucińska. Większość zawodniczek z naszej ekipy po raz pierwszy startowała w tak dużej imprezie, lecz trema ich nie dopadła i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Najlepsza  okazała  się Kamila Ławicka z klasy IV, która uplasowała się na III miejscu w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych klas IV, jednocześnie bijąc swój rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 3.92 m. Bardzo dobre wyniki uzyskał Oliwier Zdanowski z kl. V, który uzyskał IV miejsce. Julia Dembińska z kl. IV uplasowała się na VIII miejscu, z „życiówką”  skoku w dal – 3,68 m. Startowali również Ola Pruchniewska – 9 miejsce, Zuzanna Dąbrowska – 15, Gosia Milewska – 15;rekord życiowy w biegu na 600 m – 2,13,93 s,  Alicja Kowalska – 17, Dawid Szpanelewski – 13 oraz Marcin Woldan – 17 m. (KZ)