• Aktualności

          • Jesienne biegi
            • Jesienne biegi

            • W dniu 24.10 2017 roku  na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz dla kl. IV i młodszych - II Memoriał Edwarda Marszelewskiego. W zawodach zorganizowanych przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy we współpracy z Starostwem Powiatu Nowomiejskiego uczestniczyło ponad 700 zawodników i zawodniczek z całego naszego województwa. Po części oficjalnej, w której Przewodniczący W-M SZS  Wacław Wasiela otworzył zawody rozpoczęły się konkurencje biegowe. Rywalizację rozpoczęły klasy IV biegiem na 600 m. W tej konkurencji najlepszym biegaczem został zawodnik naszej szkoły Igor Kotłowski, a IV miejsce wywalczył Bartosz Dąbrowski. W kategorii dziewcząt VI miejsce uzyskała Kornelia Seweryn. W sztafetowych biegach przełajowych VIII miejsce wybiegały dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Oktawia Straus, Zuzanna Dąbrowska, Aleksandra Pruchniewska, Sandra Wilk, Julia Tuszyńska, Kamila Ławicka, Małgosia Milewska, Amelia Bedra, Julia Dembińska, Alicja Kowalska oraz Nadia  Grochowalska.  (KZ)

          • Zapraszamy Rodziców do szkoły
            • Zapraszamy Rodziców do szkoły

            • Serdecznie zapraszamy Rodziców w dniu 25.10.2017 r. do szkoły. W tym dniu odbędą się konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

              Rodzice uczniów klas I - III w godz. 17.00  -  17.45

              Rodzice uczniów klas IV - VII w godz. 17.45 - 18.30. (KZ)

          • Wycieczka do Mydlarskiej Wioski
            • Wycieczka do Mydlarskiej Wioski

            • Grupa 30 uczniów uczęszczających na zajęcia „Liczę i o zdrowie dbam w praktyce” w ramach projektu unijnego WOW  odbyła w dniu 16 października 2017r. wycieczkę do Fiałek do „Wioski Mydlarskiej”. Te warsztaty na długo pozostaną uczniom w pamięci, gdyż doświadczyli  niezwykłej  stymulacji  zmysłu węchu.  Zmysł ten w szkole pobudzany jest najrzadziej, dlatego zajęcia spotkały się z euforią. Cała grupa wraz z opiekunami  własnoręcznie przygotowała  prawdziwe, ekologiczne mydełka i sole do kąpieli. Na początku zapoznano się z historią powstania mydła. Później  należało  wybrać zapach, kolor i różne dodatki do mydeł. Wybór był ogromny, gdyż np. zapachów było kilkadziesiąt, jak również  dodatków czy kształtów foremek. Dzieci  kreowały własne mydełka  dobierając kolor, zapach i dodatki. Układano własne kompozycje na mydełkach z ziół, suszu kwiatowego, drobinek kawy czy różnych nasion. Następnie wylano bazę mydlarską, która musiała zastygnąć. W tym czasie dzieci odbyły wizytę w starej pralni, gdzie mogły wypróbować stare, tradycyjne i zapomniane  już techniki prania, maglowania i  prasowania. Kolejnych wyborów grupa musiała dokonać  komponując swoje sole do kąpieli. Tutaj również zaoferowano wiele dodatków. Spacer po parku krajobrazowym, ognisko z kiełbaskami to chwila na wspólne rozmowy i integrację grupy. Na koniec własnoręcznie wykonane produkty zostały  pięknie zapakowane  i zabrane do domu. Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr i Katarzyna Zapałowska. (KZ)

          • Wycieczka do Warszawy
            • Wycieczka do Warszawy

            • W dniu 10 października grupa 30 uczniów biorących udział w projekcie unijnym WOW „Odkrywanie świata” wcześnie rano wyjechała  na wycieczkę do Warszawy. Celem tego wyjazdu było samodzielne poznawanie praw przyrody, fizyki jak też doświadczanie nowoczesnej komunikacji językowej w Centrum Nauki Kopernik. W budynku mieszczą się stałe galerie pod nazwami : Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła,  Wystawa Bzz, Re: generacja – moduł dla młodzieży od 14 roku życia.  Zaraz przy wejściu obserwowaliśmy gigantyczne wahadło Foucault’a, które dowodzi o ruchu obrotowym Ziemi wokół własnej osi. Na różnych stanowiskach doświadczaliśmy między innymi  mieszania barw i rozszczepienia światła, odczuwaliśmy siłę trzęsienia ziemi, sterowaliśmy statkiem podwodnym,  zmienialiśmy kierunek trąby powietrznej, odkrywaliśmy powietrze, robiliśmy dziurę w wodzie, wytwarzaliśmy fale, majsterkowaliśmy trybami. Badaliśmy również siłę krzyku czy czas sprintu lub refleks.  Wzięliśmy udział w warsztacie „Mnemotechniki”, który pozwala szybciej i efektywniej zapamiętywać.  Ciekawość wzbudził mini warsztat „Światłowody”, na którym dowiedzieliśmy się, jak dokonuje się przesył informacji w telefonach i Internecie. Oczekiwanym  miejscem pobytu był Stadion Narodowy. Wybudowano go w latach 2008 – 2011 w miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne.  Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów tj. 10 pięter - część znajduje się pod poziomem boiska.  Zwiedziliśmy trasę „Piłkarskie emocje”.  Na trasie  zobaczyliśmy  m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielkie wrażenie  zrobiła  szatnia piłkarzy z kompletem koszulek zawodników, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy”.  Widok ogromnych trybun oraz płyty boiska  to niezapomniane chwile. Mieliśmy też chwilę czasu, żeby zobaczyć Zamek Królewski, Stare Miasto i pospacerować po Krakowskim Przedmieściu.  Po osiemu godzinach pobytu w Warszawie wciąż odczuwaliśmy  duży niedosyt, ale zbliżał się wieczór i trzeba było wracać do domu.  Taką moc atrakcji przygotowali opiekunowie Irena Światkowska, Jarosław Kamiński i Jagoda Kowalska. (KZ)

          • Bezpieczne przedszkole
            • Bezpieczne przedszkole

            • Bezpieczne przedszkole” – pod takim hasłem w naszej szkole w dniu 17 października 2017r  dla oddziałów przedszkolnych odbyło się  spotkanie z policjantem Pawłem Cherkowskim. Tematem spotkania było utrwalenie  zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjant w formie praktycznej  przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantowi podziękowanie, a w zamian otrzymały odblaski w formie zawieszek. (KZ)

               

          • Nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej
            • Nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            • Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnień i podziękowań pracownikom oświaty za ich odpowiedzialną pracę. Nauczyciele szczególnie wyróżniający się otrzymują odznaczenia za zasługi zawodowe.

              17 października 2017 roku w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie pięcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim otrzymało odznaczenia resortowe - Medale Komisji Edukacji Narodowej. Wśród nagrodzonych są panie: Mariola Lewalska, Danuta Zdunkowska, Elżbieta Lewandowska i Wiesława Markowska oraz pan Jarosław Kamiński. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali medale z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Wojciecha Cybulskiego Czworo nauczycieli otrzymało odznaczenia państwowe - Medale za Długoletnią Służbę. Wśród nagrodzonych są panie: Anna Lendzion (Złoty Medal), Marzenna Rykaczewska (Srebrny Medal) oraz panowie: Jerzy Resicki oraz Zbigniew Gołębiewski (Srebrne Medale). Odznaczenia wręczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.  

              Uroczystość wręczenia odznaczeń przebiegła w miłej atmosferze. Dla zaproszonych na galę zaśpiewał chór z Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

              Gratulujemy nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej. (enb)

          • Ratujemy i Uczymy Ratować
            • Ratujemy i Uczymy Ratować

            • 16.10. 2017 roku od godz. 12.00 do 12.30 w całej Polsce rozpoczęła się próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu  resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbywało  się pod patronatem WOŚP z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

              Już po raz czwarty, nasza szkoła przyłączyła się do akcji. W tym roku brało w niej udział 76 osób. Wśród nich: dyrekcja szkoły, rodzice, babcia, pielęgniarka, nauczyciele i uczniowie. Resuscytacja była wykonywana na 8 fantomach. Każdy uczestnik z wielkim zaangażowaniem wykonywał  czynności ratujące  życie i wspaniale wywiązał się z tego zadania.

              Organizatorem bicia rekordu była pani  Mirosława Mamińska. (KZ)

          • Dzień Edukacji Narodowej
            • Dzień Edukacji Narodowej

            • 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło w sali gimnastycznej placówki wiele osób, wśród których znaleźli się zaproszeni goście – Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Ewertowski, Radni Miejscy: Andrzej Nadolski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki i Adam Straus, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły, emeryci oraz delegacje uczniowskie z klas I-VII.

              Okolicznościowe przemówienie Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego wprowadziło wszystkich w nastrój skłaniający do refleksji nad zawodem nauczyciela, nad jego istotą. Dyrektor m. in. uświadomił zebranym, że nauczyciel powinien być dla uczniów drogowskazem i doradcą, który wspiera w trudnych chwilach. Jako osoba, która pracuje z dziećmi powinien dążyć poprzez swoją pracę do uzyskania autorytetu w oczach swoich uczniów. Jest to najlepszą nagrodą, jaka może go spotkać.

              Ciepłe słowa do pracowników oświaty skierował Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski. Podkreślił, że zawód nauczyciela jest trudnym zawodem, szczególnie teraz w dobie komputeryzacji, gdy dzieci nadmiernie korzystają z nowinek technicznych i lepiej czują się w  świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Złożył nauczycielom serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z pracy z dziećmi.

              Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło złożyła nauczycielom okolicznościowe życzenia i gratulacje.

              Z okazji Dnia Edukacji Narodowej aż dziewięcioro nauczycieli z nowomiejskiej „Jedynki” otrzymało medale i wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nastąpi 17 października 2017 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Pięcioro pedagogów zostanie odznaczonych medalami Komisji Edukacji Narodowej, a czworo Medalami za Długoletnią Służbę.

              12 października 2017 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której troje nauczycieli naszej szkoły odebrało Nagrodę Burmistrza. Wśród laureatów znaleźli się: dyrektor szkoły Jerzy Resicki, wicedyrektor Eleonora Lewalska oraz Irena Światkowska.

              Sześcioro pracowników szkoły obchodziło jubileusze pracy zawodowej: 35 – lecie pracy obchodziły panie Irena Światkowska, Danuta Zdunkowska oraz Henryka Sobczak. 30-lecie – pani Justyna Wiśniewska, 25-lecie – pani Bernadeta Żórańska. Najmłodsza z jubilatek – pani Wiesława Markowska obchodziła jubileusz 20-lecia pracy.

              Nagrody Dyrektora Szkoły za sumienną i rzetelną pracę oraz wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymały panie: Justyna Wiśniewska, Danuta Zdunkowska, Mariola Lewalska, Ewelina Niścigorska-Bojarska, Zyta Sadowska i Anna Dembowska oraz pan Jarosław Kamiński.

              Po części oficjalnej, prowadząca uroczystość, pani Ewelina Niścigorska-Bojarska, zaprosiła do obejrzenia  części artystycznej przygotowanej przez uczniów, którzy m.in. zaprezentowali scenkę, która w krzywym zwierciadle pokazała realia XXI-wiecznej szkoły. Zespół szkolny „Bemolki” zaprezentował piosenki tematycznie związane z Dniem Nauczyciela. Ciekawą atrakcją był konkurs dla uczniów pod nazwą „Czyj to podpis”?

              Część artystyczną przygotowały panie: Magdalena Lemanowska i Zyta Sadowska, oprawę muzyczną konsultowała pani Hanna Szymańska, a dekorację przygotowała pani Wiesława Markowska. (enb)

          • Obejrzeliśmy przedstawienie "Karolcia"
            • Obejrzeliśmy przedstawienie "Karolcia"

            • W dniu dzisiejszym, w nowomiejskim kinie Harmonia, dzieci z grupy przedszkolnej „Misie” oraz chętni uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie pt. "Karolcia" wystawione przez aktorów Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Spektakl opowiada o dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. Największa przygoda w jakiej Karolcia i jej przyjaciel Piotrek wzięli udział to ratowanie placu zabaw przed zamknięciem. W trakcie przedstawienia szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pomocy osobom starszym i zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Koralik pozwolił odkryć Karolci ważną prawdę, że dużo radości i prawdziwego szczęścia sprawiło jej spełnienie marzeń otaczających ją ludzi. Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości oraz wrażeń na resztę dnia. (KZ)

          • Nasi uczniowie na Targach Hubertus Arena 2017
            • Nasi uczniowie na Targach Hubertus Arena 2017

            • 12 października grupa uczniów klas IV-VII naszej szkoły udała się na wycieczkę do Ostródy. Odbywają się tam na terenie Expo Mazury już po raz czwarty Targi Hubertus Arena 2017, poświęcone tematyce myślistwu i łowiectwu. Tak jak w latach ubiegłych podczas targów powstała ścieżka edukacyjna, dzięki której uczniowie naszej szkoły poznali las i jego mieszkańców, obejrzeli piękne okazy wypchanych zwierząt, na co dzień żyjących w głębi polskich lasów. Wykładowcami byli uznani myśliwi i leśniczy, dlatego wykłady prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę, co przekłada się na wiedzę i doświadczenie, jaką zdobyli nasi uczniowie. Dzieciom podobała się przygotowana ścieżka pod dachem. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z  innymi. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Magda Ewertowska, Andrzej Czepek i Jarosław Kamiński.(KZ)

          • Ślubowanie uczniów klas pierwszych
            • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

            • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Pierwszaka, w której wzięły udział dwie klasy pierwsze: 1a pod kierunkiem pani Anny Dembowskiej oraz 1b pod kierunkiem pani Danuty Zdunkowskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki, wicedyrektor Eleonora Lewalska, przedstawiciel Rady Rodziców Marcin Cymer, a także rodzice głównych bohaterów pasowania, jakimi byli uczniowie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, a także gry na instrumentach. Ubrane w strój galowy ozdobiony biretem oraz rozetą, wyglądały niezwykle uroczyście. Elementy stroju oraz dyplomy, teczki, kalendarze, plany lekcji, słodkie upominki i owoce, które na koniec zostały wręczone uczniom, ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Dzisiejsze wydarzenie było niezwykłym przeżyciem dla jeszcze niedawno przedszkolaków, dzisiaj już uczniów naszej szkoły. Życzymy dzieciom oraz ich rodzicom licznych sukcesów i osiągnięć w dalszej edukacji. (enb)

               

          • Event lekkoatletyczny
            • Event lekkoatletyczny

            • 11 października 2017 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny dla najmłodszych przedstawicieli szkoły. W zabawie, którą poprowadził trener OLA Zbigniew Gołębiewski wzięło udział 78 uczniów z klas III, którzy z wielkim zaangażowaniem próbowali się zmierzyć z konkurencjami lekkoatletycznymi, takimi jak: różnego rodzaju biegi, bieg przez płotki, skok w dal. Wszystkie te konkurencje traktowane były jako zabawa i każdy uczestnik, który ukończył zadanie mógł się poczuć jako zwycięzca. Za udział w sportowej rywalizacji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. (enb)

          • Wycieczka do Torunia
            • Wycieczka do Torunia

            • 5 października grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze w ramach projektu WOW udała się na wycieczkę do Torunia. Wyprawa była ciekawym doświadczeniem, wyzwoliła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na początku dzieci  udały się do planetarium, gdzie obejrzały seans „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi greckie mity. Dzieci poznawały Układ Słoneczny przez lądowanie na powierzchni Księżyca i Marsa. Uczniowie oglądali podczas seansu z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznały Słońce jako jedną z gwiazd. Następnie uczniowie odwiedzili salę Geodium - wystawę interaktywną poświęconą Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób dzieci przekonały się, dlaczego mamy cztery pory roku, a  po dniu następuje noc.
              Wokół globusa znajdowały się interaktywne urządzenia, dzięki którym uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie były również dwa stanowiska z kolekcją skał i minerałów. W czterech narożnikach sali Geodium znajdowały się plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Dzieci mogły zobaczyć wybuchający wulkan, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi i makietę cywilizacji człowieka. W sali Geodium uczniowie korzystali z następujących stanowisk interaktywnych: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Edukacji Młyn Wiedzy. W pracowni kreatywnej przeBUDOWA z elementów systemu klocków według własnych pomysłów tworzyły  budowle i obiekty, zamki, mosty,  tunele i postacie. PrzeŻYCIE to wystawa, na której dzieci w świecie kreatywnej zabawy rozwijały myślenie, ćwiczyły umiejętności manualne czy koordynację psychoruchową. Zajmującym miejscem okazała się również wystawa „Rzeka” , gdzie  doświadczały i wykonywały samodzielnie eksperymenty oraz  obserwowały zjawiska fizyczne. Dzieciom niezmiernie podobały się wystawy, o czym świadczyła niechęć podczas ich opuszczania. Wzbogacone o nową wiedzę i doświadczenie wróciły  do domu. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z  innymi. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Jagoda Kowalska, Justyna Wiśniewska i Mirosława Mamińska.  (KZ)

          • XVII Ogólnopolski Dzień Papieski "Idźmy naprzód  z nadzieją"
            • XVII Ogólnopolski Dzień Papieski "Idźmy naprzód z nadzieją"

            • W niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Papieża, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku szczególnie poznajemy refleksje o nadziei, gdyż hasło obecnego XVII Dnia Papieskiego brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Do tradycji naszej szkoły należy aktywne włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego. Dzisiaj o godz. 11.00 w bazylice św. Tomasza uczniowie kl. III c i III d zaprezentowali licznie obecnym rodzicom oraz zgromadzonej publiczności montaż słowno-muzyczny o Patronie Szkoły Janie Pawle II. Dzieci wystąpiły pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Lewandowskiej, Marioli Lewalskiej i Gizeli Moczadło. Obecny był dyrektor szkoły Jerzy Resicki,  wicedyrektor Eleonora Lewalska oraz kapłani wraz z ks. proboszczem Zbigniewem Markowskim. Następnie społeczność szkolna, na czele z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w uroczystej Eucharystii. Uczniowie przygotowani przez  katechetkę Elżbietę Lewandowską wykonywali funkcje w liturgii słowa. Chór szkolny „Bemolki” pod dyrekcją  nauczycielki muzyki Hanny Szymańskiej pięknym śpiewem pieśni papieskich ubogacił oprawę dzisiejszej liturgii. Ks. Proboszcz podziękował dzieciom za wspaniały występ i obdarował pamiątkowymi obrazkami.(enb)

          • XVII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II
            • XVII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

            • Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przebiegała  na Jasnej Górze XVII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II. Na wspólną modlitwę, w środę 4 października przybyło ok. 14 tys. uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów z  350 szkół w Polsce. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły.  Byli nimi  członkowie pocztu sztandarowego : Marika Abram, Monika Kobylska i Dawid Kozłowski - uczniowie z klasy VII  wraz z opiekunem  Łukaszem Leszczyńskim. W pielgrzymce uczestniczyły  także  zaprzyjaźnione szkoły noszące imię św. Jana Pawła II - Szkoła Podstawowa w Jamielniku i Łąkorzu. Po przyjeździe na Jasną Górę uczniowie z nauczycielami zwiedzali klasztor jasnogórski. Pielgrzymka rozpoczęła się już 3 października wieczornym nabożeństwem różańcowym. Następnie wszyscy przybyli uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Eucharystię koncelebrowali licznie kapłani. W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Odczytano także list do Ojca Świętego Franciszka, który obchodził  imieniny. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. (KZ)

          • „Idźmy naprzód z nadzieją” – Dzień Papieski w szkole
            • „Idźmy naprzód z nadzieją” – Dzień Papieski w szkole

            • Dzisiaj społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego. Na wstępie Elżbieta Lewandowska - katechetka, powitała dyrekcję szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców Annę Moczadło oraz wszystkich zebranych. Następnie przedstawiono przedsięwzięcia realizowane w szkole w ramach obchodów Dnia Papieskiego i zaproszono do obejrzenia apelu, którego tematyka była związana z hasłem tegorocznego XVII Dnia Papieskiego: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Patrona Szkoły Jana Pawła II oraz mogli podjąć refleksję nad myślami Papieża o nadziei. Jest ona istotnym wyznacznikiem życia chrześcijanina. Treść apelu przeplatały współczesne piosenki papieskie i ewangelizacyjne w wykonaniu Zofii Mączkowskiej z kl. II a, Roksany Kłosowskiej z kl. IV a i Zuzanny Szczepańskiej z kl. V b. Bardzo spodobał się taniec z szarfami w barwach papieskich. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Resicki. Apel przygotowali uczniowie kl. III c i III d pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Lewandowskiej, Marioli Lewalskiej oraz Gizeli Moczadło. Obejrzeliśmy także ciekawą prezentację multimedialną o życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Dekoracje wykonała Wiesława Markowska - nauczyciel plastyki.(enb)

          • Leśne bieganie
            • Leśne bieganie

            • 5 pażdziernika 2017 r. na terenach leśnych w pobliżu jeziora Hartowieckiego odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach zorganizowanych przez Nowomiejski Szkolny Związek Sportowy startowało 230 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: dziewczęta kl. V-VI oraz uczniowie klasy IV c - sportowej przy wsparciu ucznia kl. VII Dawida Szpanelewskiego. Po ciężkim biegu zawodniczki naszej szkoły pod opieką nauczyciela Zbigniewa Gołębiewskiego zdobyły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego. Uczniowie z klasy sportowej startujący pod opieką nauczyciela Leona Prusakowskiego zdobyli IV miejsce. W zwycięskiej drużynie dziewcząt startowały: Julia Dembińska, Aleksandra Pruchniewska, Julia Tuszyńska, Oktawia Straus, Sandra Wilk, Alicja Kowalska, Amelia Bedra, Nadia Grochowalska, Kamila Ławicka, Małgosia Milewska oraz rezerwowe Natalia Korzeń i Klaudia Balewska.

              Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów w finale wojewódzkim. (enb)

          • Memoriał na naszej Jagiellonce
            • Memoriał na naszej Jagiellonce

            • 29 września 2017 r. na Sportowej Jagiellonce odbył się Memoriał Lekkoatletyczny Kazimierza Okołowskiego. Na prośbę rodziny zmarłego działacza oraz miłośnika i animatora sportu uroczystość odbyła się na naszym obiekcie sportowym. Kazimierz Okołowski był absolwentem naszej szkoły i wieloletnim przewodniczącym Rady Rodziców.

              W tegorocznych konkurencjach startowało ponad 250 zawodników, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą.

              Naszą placówkę reprezentowało 38 uczniów. Na podium znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły: Oliwier Zdanowski (I miejsce w skoku wzwyż oraz 2 miejsce w biegu na 60 m), Oktawia Straus (I miejsce w skoku wzwyż (RŻ),  Kamila Ławicka (I miejsce w biegu na 60 m), Miłosz Moczadło (I miejsce w pchnięciu kulą (RŻ), Maja Antoszewska (II miejsce w skoku wzwyż), Aleksandra Pruchniewska (III miejsce w biegu na 60 m) oraz Alicja Kowalska (III miejsce w skoku wzwyż). Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu.(KZ)

               

          • Dyskoteka w Dzień Chłopaka
            • Dyskoteka w Dzień Chłopaka

            • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie klas IV-VII spędzili popołudnie w atmosferze miłej zabawy. Oprócz pląsów, chłopcy brali udział w konkursach, które sprawdziły ich „męską” wiedzę na temat motoryzacji i majsterkowania. Demonstrowali swoje zdolności w trudnej konkurencji wbijania gwoździ oraz mieli za zadanie rozpoznać na czas symbole znanych marek samochodowych. Najszybciej  z tym zadaniem uporał się Maksymilian Rogowski, tuż przed Karolem Mroczkowskim, którzy jako jedyni rozpoznali wszystkie symbole. W dalszej części chłopcy mieli możliwość wykazania się zdolnościami manualnymi podczas przyszywania guzików. Nie tylko musieli je szybko przyszyć, ale  estetycznie i mocno. Największą wprawą w tej konkurencji wykazał się Oskar Florkowski. Demonstrując swoje zdolności w różnych tanecznych rytmach, talentem wykazał się Adrian Meler. Na zakończenie dyskoteki uczennice zaśpiewały chłopcom „Sto lat”, a Ola Lendzinowska zastępca przewodniczącego Rady Uczniowskiej wręczyła słodkie prezenty Dyrektorowi Szkoły  Jerzemu Resickiemu, opiekunowi ORU  Zbigniewowi Gołębiewskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Uczniowskiej Bartkowi Zellmie. (KZ)