- Idea projektu
- Dieta Geniusza - Konkurs Powiatowy
- Zespół
- 10 zdrowych przekąsek do pudełka śniadaniowego / lunchboxa
- Nadanie szkole Krajowego Certyfikatu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
- Projekt ODŻYWIAM SIĘ ZDROWO
- Tęczowy tydzień
- Konkursy
- Witaminowe rozmaitości
- Zasady prawidłowego żywienia
- Śniadanie w szkole
- Z wiosną po zdrowie
- Aktywność ruchowa
- Projekt JESTEM AKTYWNY DLA ZDROWIA
- Ćwiczenia śródlekcyjne
- Prezentacja USUWANIE BLOKAD W UCZENIU SIĘ
- Programy prozdrowotne realizowane w szkole
- Szkoła w Ruchu
- Pierwsza pomoc
- Chemia na talerzu
- Certyfikat SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
- Projekt ĆWICZĘ I KALORIE LICZĘ
- Szkolenia
- Wyjazd integracyjny na lodowisko
- Ulotka dla Rodziców
- Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo
- Festiwal zdrowia
- Jestem sprawny na szóstkę
- Dietetyk radzi
- Zdrowe przepisy
- Mały Mistrz
- Prezentacja wyników autoewaluacji
- Zdrowym być to zdrowo żyć
- Ulotka
- Projekt NIE ZAMYKAJ SIĘ W SOBIE, BĄDŹ OTWARTY NA INNYCH
- Projekt MIĘDZY NAMI
- Rodzinne gimnastykowanie
- Akademia Dobrych Manier
- Olimpiada Zdrowia
- Konferencje
- Wartości odżywcze owoców i warzyw
- Jemy kolorowo - regulamin konkursu
- Śniadanie Daje Moc
- Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję
- Podsumowanie konkursu JESIEŃ Z WITAMINAMI
- Warsztaty kulinarne
- MEDITEST
- Szkolenia dla Rodziców
- Jem zdrowo, by pracować sprawnie z głową - warsztaty
- Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia
- Pogonić pryszcze - projekt
- Pierwsza pomoc
- Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
- Rejonowy Konkurs Pierwszej Pomocy
- Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie
- IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
- Dieta Geniusza - Konkurs Powiatowy
- Olimpiada Zdrowia PCK 2023
- Konkurs "Żywienie a zdrowie człowieka"
- Etap wojewódzki Olimpiady Zdrowia
- Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
- Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS
Projekt NIE ZAMYKAJ SIĘ W SOBIE, BĄDŹ OTWARTY NA INNYCH
Od 17.10.2016 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Podczas trwania projektu uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały szereg działań. Głównym przesłaniem podjętych działań było kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka, uświadamianie najważniejszych wartości w życiu oraz wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodziliśmy dzisiaj był wspaniałą okazją do podsumowania I etapu tego projektu.
Realizację projektu zaczęliśmy od czytania dzieciom bajek terapeutycznych na temat tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie analizowali i oceniali zachowania bohaterów. Bajki czytała pani Elżbieta Lewandowska i wychowawczynie oddziałów przedszkolnych. Dzieci pod kierunkiem swoich pań układały wiersze, rymowanki, komiksy nawiązujące do idei projektu. Przygotowały kartki, na których umieściły wiele miłych słów z pozdrowieniami i życzenia dla bliskich osób. Kartki w kształcie serc, kwiatów i gwiazdek umieściły w „Workach dobrych słów” i powiesiły na drzwiach sal lekcyjnych.
"Worki dobrych słów"
Na zajęciach dzieci z klas I – II i z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne na temat „Jestem życzliwy, uprzejmy i tolerancyjny”. Najpiękniejsze z nich można podziwiać na wystawie.
Wystawa prac plastycznych na dolnym holu
Najmłodsi aktywnie włączyli się również w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Myślą przewodnią dnia było przekazanie ważnych wiadomości na temat właściwego zachowania się w różnych sytuacjach oraz obdarzenie każdego dużą dawką serdeczności, życzliwości, uśmiechu i uprzejmości. O godz. 12.00 uczniowie udali się na happening, podczas którego połączyli wcześniej przygotowane łańcuchy życzliwości i tolerancji.
Podczas happeningu łączyliśmy łańcuchy wcześniej wykonane w klasach.
Tak utworzony bardzo długi łańcuch powiesiliśmy na "drzewkach życzliwych" zapraszając innych do grona życzliwych
W obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień włączyła się Dyrekcja szkoły, która towarzyszyła dzieciom i wychowawcom podczas happeningu.
W ramach tych dni uczniowie klas starszych pisali opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i wiersze, w których zawarli refleksje literackie na temat tolerancji. Razem z wychowawcami przygotowali scenki przybliżające sytuacje dotyczące empatii, szacunku, koleżeństwa i wzajemnej akceptacji. Tworzyli mapy mentalne, prace plastyczne na temat tolerancji we współczesnym świecie.
Opowiadania, listy, wiersze i kartki z pamiętnika napisane przez uczniów klas IV - VI
Dnia 29.11.2016 r. odbyła się wieczornica, która była podsumowaniem szeregu przedsięwzięć realizowanych w klasach IV – VI w ramach projektu „Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych”. Na wieczornicy swoją obecnością zaszczycili nas Kierownik Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Dorota Osińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Bożena Maciejewska, ks. Tomasz Zmuda - Trzebiatowski, Dyrekcja szkoły oraz społeczność szkolna: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący ORU Kamil Gabiec.
Zaproszeni goście, Dyrekcja szkoły oraz Rodzice naszych uczniów.
Dzieci w poetycki sposób wyraziły swoje myśli na temat inności, niepowtarzalności i jednocześnie wyjątkowości każdego z nas. Podkreśliły, że należy być tolerancyjnym wobec przekonań, poglądów, czyjegoś postępowania, ale granicą tolerancji jest zawsze dobro drugiego człowieka.
Wieczorne spotkanie uświetniły wokalistki ze szkolnego chóru „Bemolki”.
Fragmenty autorskich wierszy, opowiadań, listów, kartek z pamiętnika na temat życzliwości na co dzień przedstawili uczniowie.
Następnie przeprowadzono krótki warsztat. Poproszono zebranych o wrzucenie do skarbonki „monet życzliwych, dobrych słów” skierowanych do drugiego człowieka.
Uczestnicy wieczornicy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach.
Zebrani goście przy ciepłej herbatce z zadumą i refleksją obejrzeli prezentację multimedialną „Bądźmy tolerancyjni”. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście: Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Bożena Maciejewska i ks. Tomasz Zmuda - Trzebiatowski.
Mamy nadzieję, że tolerancja i życzliwość na stałe zagoszczą w naszej szkole, ponieważ każdy dzień powinien być pełen uśmiechu i wzajemnej sympatii. Bądźmy zatem życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta.