- Idea projektu
- Dieta Geniusza - Konkurs Powiatowy
- Zespół
- 10 zdrowych przekąsek do pudełka śniadaniowego / lunchboxa
- Nadanie szkole Krajowego Certyfikatu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
- Projekt ODŻYWIAM SIĘ ZDROWO
- Tęczowy tydzień
- Konkursy
- Witaminowe rozmaitości
- Zasady prawidłowego żywienia
- Śniadanie w szkole
- Z wiosną po zdrowie
- Aktywność ruchowa
- Projekt JESTEM AKTYWNY DLA ZDROWIA
- Ćwiczenia śródlekcyjne
- Prezentacja USUWANIE BLOKAD W UCZENIU SIĘ
- Programy prozdrowotne realizowane w szkole
- Szkoła w Ruchu
- Pierwsza pomoc
- Chemia na talerzu
- Certyfikat SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
- Projekt ĆWICZĘ I KALORIE LICZĘ
- Szkolenia
- Wyjazd integracyjny na lodowisko
- Ulotka dla Rodziców
- Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo
- Festiwal zdrowia
- Jestem sprawny na szóstkę
- Dietetyk radzi
- Zdrowe przepisy
- Mały Mistrz
- Prezentacja wyników autoewaluacji
- Zdrowym być to zdrowo żyć
- Ulotka
- Projekt NIE ZAMYKAJ SIĘ W SOBIE, BĄDŹ OTWARTY NA INNYCH
- Projekt MIĘDZY NAMI
- Rodzinne gimnastykowanie
- Akademia Dobrych Manier
- Olimpiada Zdrowia
- Konferencje
- Wartości odżywcze owoców i warzyw
- Jemy kolorowo - regulamin konkursu
- Śniadanie Daje Moc
- Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję
- Podsumowanie konkursu JESIEŃ Z WITAMINAMI
- Warsztaty kulinarne
- MEDITEST
- Szkolenia dla Rodziców
- Jem zdrowo, by pracować sprawnie z głową - warsztaty
- Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia
- Pogonić pryszcze - projekt
- Pierwsza pomoc
- Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
- Rejonowy Konkurs Pierwszej Pomocy
- Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie
- IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
- Dieta Geniusza - Konkurs Powiatowy
- Olimpiada Zdrowia PCK 2023
- Konkurs "Żywienie a zdrowie człowieka"
- Etap wojewódzki Olimpiady Zdrowia
- Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
- Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS
Akademia Dobrych Manier
W Pierwszym Dniu Wiosny społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim spotkała się pod hasłem „Akademia Dobrych Manier”. Był to element realizowanego projektu edukacyjnego „Między Nami” wynikającego z problemu priorytetowego na bieżący rok szkolny, który dotyczy niezadawalających relacji interpersonalnych wśród uczniów. Impreza miała na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego. Rano wszyscy uczniowie z klas I – III, rodzice i wychowawcy spotkali się w sali gimnastycznej. Każde dziecko wcześniej w klasie przygotowało medal dobrego zachowania, którym ozdobiło swoje ubranie. Po powitaniu uczestników imprezy odczytano list, który do dzieci napisała wiosna. W oczekiwaniu na jej przyjście wszyscy brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Teleturniej „Jak się zachować” nie był dla nikogo problemem, ponieważ wszyscy uczestnicy odpowiadali poprawnie na zadawane pytania.
Najwięcej radości i emocji przyniosły dzieciom zabawy sprawnościowe „Kodeks dobrego zachowania”, „Drzewko kulturalnego ucznia” i „Uśmiechnięty balonik”. W wiosennych konkurencjach bardzo dzielnie pomagały mamy, których zadaniem było układanie i naklejanie określeń potrzebnych do utworzenia kodeksów i drzewek. Przedstawiciele z każdej klasy recytowali wiersze na temat dobrych manier na co dzień.
Nie zabrakło akcentów muzycznych. Przy dźwiękach piosenki „Maszeruje wiosna” wszystkim robiło się radośnie i wiosennie. Po pierwszej części spotkania uczniowie udali się do klas na krótką przerwę. Pod kierunkiem nauczycieli wykonali słoneczka - ilustracje graficzne do wiersza „Dobre zwyczaje”. Po przerwie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali swoje prace. Przy radosnych okrzykach powitali długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę.
Na zakończenie dnia dzieci pod opieką wychowawców i rodziców udały się na boisko szkolne, gdzie wzięły udział w grach zespołowych. Natomiast uczniowie klas IV - VI przez kilka tygodni opracowywali wybrane zagadnienia z „Wielkiej księgi savoir- vivre`u” tzn. nienaganne maniery, stylowe zachowanie, ujmujący wygląd i wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi. Klasy IV-VI przedstawiały zasady grzecznościowe, scenki dramowe obrazujące kulturalne zachowanie w różnych miejscach, recytowały wiersze „ABC dobrego wychowania”. Dużo wysiłku włożyły w przygotowanie plakatu propagującego kulturalne współżycie z ludźmi. Ważne było zaprezentowanie właściwego stroju na różne okazje, bo dbanie o wygląd zewnętrzny to ważny element dobrego wychowania. Rywalizowano w duchu fair play, a różnice punktowe miedzy klasami były znikome. Na podium znalazły się: I miejsce- klasa V b –wychowawca Ewelina Niścigorska - Bojarska, II miejsce- VI a wychowawca Lucyna Ben Nasr i III miejsce klasa IV a wychowawca Anna Lendzion. Nad całością czuwały panie: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr, Justyna Wiśniewska i Katarzyna Zapałowska, a pamiątkowe zdjęcia wykonała pani Mariola Lewalska. Musimy zrozumieć, że właściwe zgodne z ogólnie przyjętymi normami zachowanie ma wpływ na nasze życie, a osoby znające i przestrzegające zasad bon ton są zawsze lubiane, cenione i szanowane.